Nedaří se mi otěhotnět. Jaký jiný smysl života najít?

consti
30. srp 2009

Ahoj. Nenašla jsem podobné téma, tak snad tu nikde není 😉. Chci se zeptat snažilek, kterým se už nějakou dobu nedaří otěhotnět, jaký jiný smysl života si našly. Samozřejmě, že tu snad všechny chceme to vytoužené miminko, ale když se nedaří 😅 ... Čím se zabavit? Jak jste to řešily vy? 😉. Snad se tu budeme navzájem inspirovat 😉 .

venyska
30. srp 2009

wobludka:Moc hezky a hlavně pravdivě napsaný.Mi máme za sebou 3 neúspěšný cykly,a už mi to leze na mozek

terinda
30. srp 2009

ahoj holky, mně pomáhá cvičení, léto a manžel 😵
Na podzim a zimu je to o dost horší.
A taky to, že se s tím snažíme něco dělat - jak psala wobludka, to má taky dobrý psycho účinek 😉

maova
30. srp 2009

h.jitko, umíš si hezky užívat děti svých kamarádek 🙂 A přeju, ať ti jde podnikání podle představ 🙂

mmmk, mě třeba vůbec nenapadlo, že adopcí "zaplácneme díru". Prostě jsou děti pro nás důležité a když nejdou vlastní, tak to zkusíme jinou cestou, ale být bez dětí si nějak vůbec nedokážu představit. Ale na druhou stranu ti rozumím, že si chceš prožít těhotenství, porod ... ... tím, že já už mám tohle všechno za sebou víckrát, tak po druhém porodu mi začalo docházet, že už jsem si to vyzkoušela a adoptované děťátko by mi nevadilo. Dřív bych k tomu myslím odvahu taky nenašla.

wobludko, ty jsi mě pobavila 😀 Myslím to v dobrém, to s tím, že těhotní jsou úplně všichni, včetně vašeho psa 😀 😀 😀 A chaloupka je taky dobrá 🙂 My jsme se zase pustili do předělávání schodiště, takže teď na dva dny máme plán jasný, lakovat, brousit, lakovat ... 😀

maova
30. srp 2009

terindo, to je pravda, to že je léto mi taky nějak pomáhá, zima je vždycky horší. A to, že se s tím snažíme něco dělat pomáhá i mě 🙂

mmmk
30. srp 2009

Maova, ja to psala, jak to citim ja. Je pekne, ze to beres jinak a moc vam preju, aby vam to vyslo. Ja si porod nezazila, takze si to neumim predstavit jinak 😉 A drzim pesti, aby vam ta adopce vysla co nejdriv. Je strasne, jak dlouho to trva. 😖

maova
30. srp 2009

mmmk, já vím 🙂 Já tomu taky rozumím, jak to cítíš i ty 😉 Prostě to máme teď každá jinak 😉 Mě taky občas někdo od adopce odrazoval, já sama vím, že to nemusí být vůbec jednoduché a je možné, že jednou řeknou, jo, jít jsme do toho neměli. Ale zatím si tohle připouštět nechci 😉 A pořád ještě žiju v naději, že vyjde i vlastní miminko 🙂 A děkujeme 🙂 V Praze trvá adopce prý dva až tři roky, tak to mi nepřijde tak strašný, jako jinde, třeba i pět let ☹

andy269
23. zář 2012

ahoj holky, ja měla taky problem s otěhotněním. Náhodou jsem nasla venku vývesku ohledně problému s otěhotněním a zavolala jsem tam sesel se semnou moc příjemný pán a popovídal si semnou pak jsem dochazela parkrát na terapii - cvičení a musela jsem pít různé čaje atd... ale vše se otočilo k dobrému a ja mam už 2 děti. Pokud máte některá zájem kontakt na toho člověka mám pořád u sebe zkovaný takže vám ho můžu poskytnout

mpjkb
4. dub 2013

Ahojky, Consi myslim si ze je opravdu dulezite rozlisit jestli hledas smysl zivota, nebo napln casu.Ja taky hledala smysl zivota, a nasla jsem ho! Jezis Kristus mi ho dal..On ma pro kazdeho, i pro me mel a ma zivotni poslani a na kazdem cloveku zalezi zda se rozhodne ze chce vydat svuj zivot Bohu, tak aby ho On vedl a mohli se naplnit Bozi plany s tvym zivotem. Ja se stala krestankou a prozila jsem jistotu vecneho zivota pred 8 roky a prestoze zatim nemame deti, Buh nam tak naplnil zivot ze bychom potrebovali, aby mel den 30 hodin, 😉 presne podle biblickeho verse žeň je velka, ale delniku je malo… i pro tebe a pro kazdeho z nas ma Buh svuj dokonaly plan, ale ne kazdy je ochotny si priznat ze jsme vsichni zhresili a jsme daleko od Bozi slavy a ze bez pokani a ocisteni nasich hrichu krvy Jezise Krista nejde libyt se Bohu naplnit Bozi zamer s nasim zivotem, protoze hrich cloveka oddeluje od Boha a zacpe mu usi, aby neslysel co s nim chce Buh mluvit a zalepi oci, a proto nepozna kam chce, aby smeroval jeho zivot, proto, tak Buh miloval svet ze dal sveho syna Jezise Krista na smrt, aby kazdy kdo v neho uveri nezahynul, ale mel zivot vecny. BUH NAM DAL SE NARODIT S URCITYM ZAMEREM A JR NA NAS ZDA SE ROZHODNEME TENTO ZAMER NAPLNIT A VYDAT BOHU SVUJ ZIVOT ABY HO ON VEDL. Neni to lehke zit zivot z viry a podle Boziho slova(Bible), kdyby to bylo lehke a jen krasne nebylo by napsane v Bibli ze si musi kazdy clovek zvolit jestli chce jit sirokou cestou vedouci do zahynuti, nebo uzkou vedouci do Boziho kralovstvi a jestli se postavime jednou pred Boha a uslysime sluzebniku muj dobry..nebo jestli nekdo uslysi neznam te..Buh te vola a ma pro tebe naplneni zivota, tak ze si to nedovedes ani predstavit, vcetne prakticke pomoci druhym, ale bude to ze te Buh povede a v tom je pak skutecna radost i pokoj.Nevim jestli to nekdo docte az sem, ale velmi vam preju najit svuj smysl zivota i poklad v Panu Jezisi Kristu, protoze On jim opravdu je. M.

romantika
4. dub 2013

@consti
U mne to cekani a premysleni co dal take nebylo od veci, ono dnes kazdy to dite proste najednou chce a pak kdyz to nejde tak najednou je pohroma. Takze mne to celkem dalo i pozitivni vysledek, dost premysleni nad vlastnim zivotem a na jednu stranu jsme si sice na mimi pockali, ale na druhou jsem si uvedomila, ze ziju jak se mi nelibi. Takze jsem taky udelala v zivote bum -vypoved v praci, vsechno vzhuru nohama, odjeli jsme na dovcu, nadychla jsem se do zivota a za mesic jsem byla tehotna. 🙂)))) Ono neni vzdy vse bezduvodne. Vsechno mi zpetne doslo az tak rok az dva po tom co jsem mela dite. Clovek se nemuze na neco upinat, ale zit kazdy den spokojene. Porad kazdy hleda smysl v praci, je ochotny se kvuli tomu huntovat a nicit a tak a ono je nejtezsi proste zit jen tak v pohode kazdy den tak jak zrovna prijde. Jedine jsem se tenkrat bala, ze by nam treba nedovolili adopci, kvuli hypotekam a financni situaci. Nakonec jsme i tak hypoteku vzdali a uzivame si mimco a jsme moc spokojeni ikdyz si casto prijdu jako socialni pripad. Chce to tak nejak si proste najit ten klid sam v sobe a pak to prijde.
Druhe mi uz nikdo nedoporucoval, spatny porod a tak, takze jsem musela vzdat svuj ideal 3 deti a nakonec i to druhe se tam zadariloa hned na poprve. Tak drzim palce, ono je obcas tezke vyjit sam se sebou, ale aspon kdyz ti to ted pujde tak na materske si sama doma nebudes pripadat bezcenna.
Rekla bych, ze to cekani za to stalo. Tak nejak jsem si to v hlave srovnala.