Nedonošená miminka 2014

sacvi
13. kvě 2014

Zdravím všechny maminky,

jsem maminka předčasně narozených dvojčátek. Chlapečči se narodili 21. 2. v 30+5tt akutním císařským řezem - pro termínový nález a kolizní polohu miminek. Mireček 1720g a 44cm a Tomášek 1340g a 38cm. Bylo to hrozné. Kdo to nezažil nepochopí. Ten strach a nejistota. Ráda bych tu poznala maminky, které mají také nedonošená malá miminka. Kdo by si chtěl popovídat o tom, jak nám děti rostou,prospívají apod. budu ráda, když napíše.

sacvi
autor
18. čer 2014

@tygrisek09 to máme podobné. Moji kluci budou mít v sobotu 4měsíce-korigovaně 8týdnů. A jak jsou na tom holčičky? Stihly ste kortikoidy?

tygrisek09
18. čer 2014

@sacvi Holky jsou po všech stránkách v pohodě. Kortikoidy jsme stihli obě vlny, první dvě dávky po 24 hodinách ambulantně a další dvě dávky po 24 hodinách už v porodnici (ve středu skončila druhá dávka a v sobotu se holky narodily)

sacvi
autor
18. čer 2014

@tygrisek09 tak to je vážně super. A vojtovku cvičíte?

tygrisek09
18. čer 2014

@sacvi Byly jsme na rehabilitaci zatím jednou, sestra byla spokojená a řekla, že když vlastně holky ještě ofiko nejsou na světě, takže mají za povinnost spát, jíst a růst, takže není, co by s nimi dělala a co by po nich chtěla, jen nám ukázala relaxační polohy, jak holky nosit a tak

tygrisek09
18. čer 2014

@sacvi a Vojtovku necvičíme

s222a
18. čer 2014

Ahoj ženy, také jsem maminkou nedonošené holčičky. Rodila sem ve 34tt, ale dcera měla porodní váhu jako děti ve 30tt. Rodila sem plánovanou sekcí v celkové narkóze. Malá měla 1480g a 41cm.

tomaada
19. čer 2014

@zunem Ahoj, ano existuje Nutrilon Nenatal 0 do 2,5 Kg dítěte a Nutrilon Nenatal 1 od 2,5 Kg dítěte, pro předčasně narozené děti. Tyto jsou na předpis a pojištovna na ně přispívá, takže doplácíš cca jen 80Kč na balení. Měla by ti pediatrička dát recept. Já jimi dokrmovala při kojení. Dá se dát ještě fortifikace - obohacení do mateřského mléka i do UM. Ta se dá koupit bez předpisu. Po ní mimča krásně přibírají. Mám dva předčasně narozené kluky, 31+3 a 32+5 a zabíralo to.

sacvi
autor
20. čer 2014

Tak už má rýmu i Janička. Je co nejvíc u babičky a já doufám,že kluci nic nechytnou 😒
Příští týden v úterý máme celej den doktory. Ráno praktická a 4měsíční prohlídka (i když korigovaně budou mít 9týdnů) a odběry krve. Ty snad budou v pořádku a nebudeme muset do nem.na transfuzi..Odpo máme první rizikovou poradnu a hned po ní ještě rehabku..To bude den.. 😖

zunem
23. čer 2014

@sacvi Tak ať se brzo uzdravíte a nenakazíte 🙂
My máme tento týden taky cestovní za doktorama. Před chvilkou jsme se vrátili z Brna. Máme za sebou první rizikovou a oční. Oční v pohodě KO za rok. Riziková taky jakš takš, Ondra je tak nějak v normě, přestaneme s fortifikací. Matěj je na tom hůř, že se moc zaklání, takže ho musíme držet jen zádičkama k sobě, fortifikaci nám zvedla dvojnásobně, že oproti Ondřejovi se opožďuje, další KO máme ve třech měsících. Taky mi bylo vytknuto, že cvičím vojtovku jen 2x denně, jenže s těma našima věčně hladovýma krkama se to cvik
čí blbě, tak jsem zvědavá, ve středu jdeme na rebabku, tak snad mi poradí jak na ně. A zítra KO u pediatra.
Jinak kluci dobrý, žravý jsou dost. Matěj se dá i nakojit, v neděli trhnul rekord a zvládl vypít 40 ml. Ondra saje strašně špatně, takže tam zůstáváme na lahvičce.
Holky, krmíte dvojčátka společně? Pokud ano jak? A jak je odbrkáváte?

sacvi
autor
23. čer 2014

@zunem Tomášek samozřejmně od pátku rýmu má 😒 Dnes u nás byla mudra a dala Pamycon do nosu. Jinak je poslechově dobrej..snad to tak vydrží. Musíme zase inhalovat 2xdenně Budiair. To je s Tomíkem boj. Mám co dělat,abych mu tu masku na obličeji udržela.
Já jsem na tu rizikovku taky zvědavá. Moji kluci vůbec fortifikaci doma nebrali.
My taky cvičíme max.3xdenně. Kdyby se cvičilo jen s jedním tak by to šlo. S obouma blbý..když chcou jest oba stejně. Takže já se jim to snažím posunout,aby jedli půl až hoďku po sobě. To pka v klidu udělám jednoho a pak druhýho. Většinou se mi to daří.
Já teda dávám z flaše a když musím oba naráz, tak pak dám brknout toho co to má dřív a druhej ještě třeba pije. Chvilku počkám a když nebrkne, tak ho položím a vezmu druhýho a tak je střídám 🙂
On Mireček pije 140ml a Tomík průměrně kolem 70ml. Takže to má dřív vypitý než Míra..

zunem
23. čer 2014

@sacvi
No to úplně chápu, ti moji se vztekají u všeho, takže nějaká maska na obličeji by byla děs a hrůza.
Byli jsme u mudr. Kyselkové. Napřed s náma probrala kluky jestli slyší, navazují oční kontakt, jak jedí, kolik a co, co berou za léky a vitamíny, jestli jsme byli na ortopedii, očním a očkování. Pak si jednoho podruhým prosahala, pocvičila a poměřila a kontrolovala dle tabulek jestli sedí na daný týden.
Tu fortifikaci mi vysvětlila, že kluci měli vysoký váhy, takže nám nedali tu UM 0, ale MM s tou fortifikací a tím, že neměli malý váhy při propuštění, tak nám to ani nenapsali na předpis. Mám si spočítat co mi výjde finančně lépe, jestli UM1+F nebo UM 0.

sacvi
autor
25. čer 2014

@zunem Taky já byla s klukama včera. Taky u mudr.Kyselkové. Takže se ptala na to stejné 🙂 Já myslela,že Tomík je malej a Mireček akorát a kdeže. Tomík akorát a Míra moc vypapanej. Prý mu ta růstová křivka hrozně skočila a už má hraniční míry. Prý pije moc (ale na svoji váhu akorát). Tak se mám snažit mu mlíko ubrat. To chcu teda vidět,ale prý musíme ten růst a přibíraní trochu zpomalit 😒 Hlavu nedrží ani jeden,ale snaží se. Tomík na břichu dokonce jak 3týdenní miminko 😒 Mireček má predilekci doleva, moc žabí nohy a oba slabý břicho..No nic moc teda..Cvičení 3x denně prý stačí

zunem
1. črc 2014

@sacvi Ahojky, tak jak jste na tom? Kluci přibírají, sice už trošku zpomalili, Matěj má teď nově nutrilon 1 nenatal, tak stále doufám, že dožene Ondřeje, ten má obyč stejně si furt mezi sebou drží rozestup 300g 🙂 tak nevím, buď bude Ondra tlouštík a nebo ty ,,vylepšený,, mlíka nejsou k ničemu. Každopádně kdybych mu měla ubrat dávku, tak se nevyspím, protože když mu dám míň a nebo si ublinkne, tak je schopen prořvat celou dobu než je další krmení a má zase plnej žaludek jak se mu líbí 🙂) Rehabilitace u nás dopadla zajímavě, nakonec jsem byli jen u nějaké dr., která kluky prohmatala a dala doporučení. Taky mají povolený břuchy, s hlavička nám to řekla úplně opačně jak ta na Obilňáku.
Kolik je teď tvojim klukům?

sacvi
autor
1. črc 2014

@zunem Ahoj,ale jo. Tomík měl rýmu,ale už ok..zvládl to fakt dobře..naštěstí. Kluci mají taky váhový rozdíl a čím dál větší. Mireček 6,4kg a Tomík 4,8kg.
My taky dostali tip na super rehabku v Tišňově. Sice je to pro nás dál,ale co jsem četla recenze,tak je úplně super a znalá. Muž s ní volal a prý příjemná a určo máme dojet..takže ve čt jedeme a jsem fakt zvědavá. Mireček už pěkně pase,ale Tomík sotva hlavu zvedne 😒 A hlavně nechce moc cvičit. Leží, kňourá a skoro nic nedělá..

Teď mají korigovaně 10týdnů. A Tomík se dnes poprvé nahlas řehnil..to bylo krásný 😵

Já teď hrozně řeším očkování. Na neonatologii řekla,že už můžeme,ale mně se do toho nechce. Navíc jsem viděla dost videí na youtube o čem vlastně očkování je a co způsobuje a jsem rozhodnutá,že kluci dostanou Pediacel a né Hexu a budu se snažit,aby byli očkováni až co nejpozději to půjde. Ovšem žiju na vesnici. Máme tu 2x týdně mudru pro nemocné, 1x poradnu a pochybuju,že o nějaké Pediacelu ví 😅 Spíš čekám,že bude proti,ale už jsem rozhodnutá. Případně změním mudru,ale to bych vážně nerada.

Vy už řešíte očkování?

zunem
2. črc 2014

Ty jooo, to je pěkný rozdíl, i když si říkám, že jsou dvojvajky, tak se to asi dá čekat. Nám rehabka v porodnici doporučovala Boskovice, že mají dobrý reference, tak jsem nic jinýho nehledala, tak uvidíme zítra 🙂 Kňourá je dobrý. U nás je stačí položit na podložku a už je ryk, ale úplně děsnej, zalíhají u z toho uši. Takže tento týden necvičím a doufám, že mi poradí. Oba ječí tak, že stejně nic neudělají. Když je dám na břicho tak dobrý, ale jak je mačkám, tak hotovo.
No na to řehnění se taky těším, oba mají občas takový nesmělý úsměv, ale krásný.
Na neonatologii nám řekla, že očkovat máme někdy v srpnu, ještě info nehledala. Naše peditrička mluvila o hexe o tom co píšeš slyším poprvé, ale zkusím se na to zeptat jestli to zná.

evca32
2. črc 2014

@sacvi Ahojky rehabka z Tišnova je vážně dobrá sama k ní jezdím s Elenkou. máme to 55km ale mám v Tišnově rodiče a kámošky tak to spojuji s návštěvama 🙂 . Ve čtvrtek tam taky jedu, tak se třeba setkáme ,většinou tam dorazím kolem 11h. Jinak já očkovat Elenku taky zatím nechci je ještě malá i když na mě doktor tlačí. sice má půl roku ale korigovaně teprve 3 měsíce takže chci očkovat nejříve v půl roku korigovaně. tak snad doktora ukecám. pa