Neplodnost u partnera - zmatek v hlavě

ava29
21. led 2012

Ahoj holky,
delší dobu se neúspěšně snažíme o miminko. Problém byl zjištěný u manžela - dost špatný spermiogram a další zdravotní problémy znemožňující přirozené početí. Výsledky vyšetření víme už x měsíců, chtěli jsme i tak dát přírodě ještě šanci a doufali v zázrak, teď se už ale chystáme na IVF. Manžela miluju, po miminku moc toužím, s IVF jsem smířená - nic jiného nezbývá.
S postupem času mě ale přepadají nejrůznější škaredé myšlenky - strach o mé zdraví vzhledem k nežádoucím účinkům hormonů při stimulaci a hlavně následkům do budoucna, myšlenky na opuštění manžela, touha konečně žít v klidu, netrápit se, neprožívat dokola ovulace, když už je jasné, že jsou k ničemu, a následné menstruace, nezažívat ty stavy po setkání s kamarádkami s bříšky či kočárky.... Nevím, jak to slovy vyjádřit, těch myšlenek je mnoho a často se proženou jako uragán.
Prosím, pokud mě chcete za to, že mě občas napadnou třeba i myšlenky na opuštění manžela, odsoudit, nepište sem. Z jiných diskuzí mi přijde, že jsou všechny partnerky neplodných mužů v rámci možností nad věcí a nikdy by je nic podobného nenapadlo. Pokud je na tom ale někdo podobně jako já a chtěl by popovídat, budu moc ráda.

tyzlikvyzlik
7. únor 2012

Ahojki ráda si popovídám, protože je toho na mě poslední dobou nějak moc, a momentálně nemám nikoho s podobným problémem, s kým bych to mohla probrat.

saffir66
16. únor 2012

Ahoj, ráda to s Tebou proberu. Máme s manželem podobný problém. Přestože jsem podstoupila IVF, s těžkým OHSS, mě za celou dobu nenapadlo, že bych s ním nezůstala nebo že bych ho o to méně milovala. Není to problém jeho, ale nás dvou a rozhodli jsme se ho vyřešit společně. Pro ženu je to jistě těžké, protože přesto, že za to "nemůže" ona, všechnu fyzickou bolest a trápení odnese. Nemyslím ale na to co bylo, ale na to, že nám IVF vyšlo a čekáme naše první miminko. Záleží na tom jak moc je pevný váš vztah. Nemyslím si, že by Tě někdo za Tvoje myšlenky odsuzoval. Kdo nezažil něco podobného, jistě si neumí představit, jak obrovskou zkouškou to pro vztah je. Taky občas myslím na to, kdyby problém nenastal z manželovy strany ale z mojí...jestli by mě opustil nebo stál při mě. Jsem si jistá tím druhým. Hlavu vzhůru IVF pomohlo strašné spoustě lidí a uvidíš, až až to vyjde, tak všechny pochybnosti rázem zmizí. 😉