Nešťastná Slovenka v ČR

olusik87
17. lis 2017

Zdravím, názov hovorí o všetkom . Žijem tu už 10 rokov a od začiatku mi bolo dosť smutno a tak. S pribývajúcimi detmi a rokmi je to horšie a nie lepšie. Nesťažovala som sa i keď to bolo ťažške , lebo si za to možem sama. (mlada-blba), ale už to nevydržím. Býváme 1230m n. m. takže číra samota 🙂 Ale vystačili sme si . Od začiatku ma štvalo , že na starom baraku robi minimum prace, ale vykryval to tim ,že sa staral o deti .... Ale jeho praca s pravidelnym prijmom sa mu nezdala dost dobra , tak zacal ciastocne podnikat , a potom uplne , ale nestastne , vzal pracu ktora mu nakoniec nic nevyniesla Do toho sa nam narodilo 3 dieta . Od leta mame novych susedov , myslela som si ze to bude suuuper , kym sa nedal do podnikania s novým susedom , takže rok sa z rokom zosiel a stále sme bez pravidelného prijmu. Doma sa vyskytuje iba občas . Tohto roku neurobil ani drevo na zimu, takze som zmrzla , unavena a uplne deprimovana.
Rada by som odisla ,ale na SK nemam kam ist a ani nechcem tahat deti s prostredia na ktore su zvyknute (skolka) . Sama v Čr si neporadím , že som bez prijmu .
Sem písem preto ,že dúfam v pozbudenie.

ariadna12
17. lis 2017

Cauky. Co kdybyste podnikani ukoncili a zacali nekde nanovo pracovat, nez prijdou dluhy? Nova prace, nove prostredi, kamaradky...Samota je na bydleni dost blba, vim, co je to bydlet, kde lisky davaji dobrou noc, clovek se tam s nikym nepobavi, nic tam neni.... mate nekde pobliz vetsi mesto? Nekdy si staci zajit mezi lidi, aby se clovek citil lip (i kdyz anonymita velkomesta je pro nekoho stejna jako samota u lesa🙂). Co maminky deti ze skolky, neni s nejakou treba rec?

ajka36
17. lis 2017

a odkiaľ si? ja tu v čechách tiež nikoho nemam.

llenka1
17. lis 2017

@ajka36 ahoj, presne ako pise ariadna12... tak to tam proste zbalte a sup do mesta... vacsie moznosti pre Teba, partnera a urcite aj pre deti.. a aj v meste sa da najst byvanie kde mas z kazdej strany park a nebyvas uprostred betonovej dzungle 🙂

olusik87
autor
17. lis 2017

Dakujem . manzel sa stahovat nebude ani keby som mu prilozila noz na krk , je to proste jeho vysnena chalupa , zije tu od 16-tich. A vyhovuje mu to tak , asi to ze nas ludia obdivuju jako tu dakazeme zit ,alebo ja neviem. Na jednu stranu to vyhovuje aj mne , ked to najmladsie povyrastie , tak to bude zase trochu ina zabava . Kde sa pocasie umudri je tu krasne. Len ta zima , bez snezneho skutru , ani krok a ja sa ho bojim. Uz som rozmyslala , že si prenajmem dole v meste byt , ale pridu mi to vyhodene peniaze , ktore by sa mohli investovat do baraku. no neviem . S troma maminkami sa bavim ,ale tak akurat v skolke medzi dvermi . Jako sme tak daleko , tak proste ani za tak dlhu dobu som nezapadla

llenka1
17. lis 2017

@olusik87 jaaaj, ja som ten svoj prispevok adresovala blbo 😨 nevadi, snad sa to pochopilo 🙂 To Ta obdivujem... ten moj by tiez bol najradsej na uplnej samote, ale to mu zas neprejde u mna 😀 My zijeme v Prahe a nedokaze si tu zvyknut.. tiez budeme poriesit co a ako dalej, zatial tu zostavame kvoli mojej praci. Kde presne byvate?

ariadna12
17. lis 2017

@olusik87 no, psalas, ze jste nemeli pripravene drevo a zes mrzla...partner nedela nic na baraku, cili barak chatra a ztraci hodnotu...pritom je partner v tom dome od 16 let...nemate staly prijem....mate 3 deti...citis se tam sama a horsi se to...rozmyslela bych si, zda tam chci s detmi byt. Deti potrebuji teplo a dobre zazemi. Nesel by partnet pryc treba kvuli detem, aby se meli lip? Pozor, at te partnerovy dluhy nesemelou (spoludluznictvi manzelu, atd.). Hodne stesti.

luckamarcu
17. lis 2017

@olusik87 nedá mi nereagovat.. Máš to těžký.. Uz jen proto že si sama jen s detma a na samotě.. Ten tvůj mě přijde jako pěknej sobec.. Ty ses s detma na samotě, takže tě má jistou tam asi těžko někoho potkáš že, a on je OBČAS doma!? Smrdí to neslibnou budoucnosti, pokud si nevydupes změnu.. Já bych tohle nesnesla..

olusik87
autor
17. lis 2017

@llenka1 no ja som sa pristahovala on tu uz zil , takze som mohla aspoň tusit do coho idem 🙂 presne býváme na Klínových boudách , spada to pod Špindleruv Mlýn

olusik87
autor
17. lis 2017

@ajka36 Na Klinových boudach

shine2015
17. lis 2017

@olusik87 Heled a jak reaguje když by jsi mu řekla ze si sednete a řeknete jak dal? Proste ze tady žít nebudes s hlavně nemůžeš ze tam není dřevo mate malé deti atd

llenka1
17. lis 2017

@olusik87 pozeram na google maps, kde to je a wau... to je vazne samota 😲 Musi tam byt ale krasne, to by bolo nieco aj pre toho mojho 🙂 ale s malymi detmi si to predstavit neviem.. nepripusta ziadnu diskusiu, ze by ste sa prestahovali, ved predsa vzdy mozete chodit na vikend na chatu obcas? a holky maju pravdu... posobi ako sebec, co to mas robit v zime bez dreva sama s 3 malymi detmi

annasmyckova
18. lis 2017

@olusik87 taky bych tě moc ráda povzbudila a podpořila, koukla jsem do mapy, a máš můj velký obdiv, že jsi to vydržela tak dlouho. My bydlíme na vesnici, děti často vozím do města na kroužky-když jim nic nejede, -čím jsou větší, tím je to složitější (večerní taneční, kino, ...nechtějí být odřízlí od spolužáků z města..), tak si myslím, že až vám děti poporostou, tak to stějně nebude udržitelné, budou chtít být i s jinými dětmi než se sourozenci...taky bych asi zvažovala přestěhování do dostupnějšího místa, aby tam alespoň autobus nebo vlak jel...a co širší rodina, nedal by manžel na ně? (jeho rodiče, přátelé...)

galatea_a
19. lis 2017

Tohle je dlouhodobě neudržitelné. Kdyby se aspoň o barák staral, ale že tebe a děti klidně nechá v zimě mrznout? 🙄 Zkus si s ním ještě jednou promluvit a pak příp. zvažuj další alternativy. Držím palce!

verca156
19. lis 2017

no nevím z tvého komentáře to vypadá že máš chlapa co je zvyklý na své a nějak moc se nesnaží vás v zimě zahřát a makat....nedivím se, že jsi nešťastná, nevím nelze tam pronajmout nějakou část aspoň v zimě pro nějakou rodinu? třeba by jste přišli k penězům a mohli je investovat.... ale nemůžeš sama udržet barák tři děti a chlapa... jsi silná žena, držím palce ať se daří

lutu11
19. lis 2017

Ahoj držím ti palce nech dojdete k rozumnému rieseniu. Za mna je bývat v takom prostředí sen i nocna Mora zároveň. V zaujme děti, by som odtial určitě odisla. Oni nebudu chciet vyrastat na samotě. Budu potřebovat dalsie kontakty. A to dřevo je vrchol. To si ako představoval, že budeš kurit toaletakom? Či cakal, že si ho nazvazas z lesa, a napilis při 3 detoch. Ked už nie koli sebe, tak koli detom by som od něho odisla.

olusik87
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
olusik87
autor
8. led 2018

@shine2015 že všetko bude ,že všetko urobí . Len nepovedal kedy.

kolapav
15. únor 2018

Ahoj,tak já osobně bych se stěhovala jinam, na chalupu jezdila o víkendu a o prázdninách. Pro mě takhle žít by byl očistec,žiji na vesnici ráda ale tohle by na mě bylo moc. Chlap ať si tam zůstane když chce, vidět se můžete o víkendu nebo za vámi může přijet . Myslím si že by si potom přehodnotil priority a tobě a dětem by bylo určitě líp někde blíž civilizace 😉