Nové snažilky

majkylove
2. čer 2014

Ahoj holky,jelikož už ve stávajících snažilkách jsou spíš samé těhulky tak by to chtělo nějaké nové přírůstky 🙂 Tak šup sem ať můžeme to snažení společně prožívat 😀 My se snažíme druhý měsíc,momentálně čekám každým dnem mrchu a jelikož už mě pěkně bolí břicho jak vždycky tak to vypadá že je další měsíc před náma 🙂

wisdom
4. pro 2014

@loilla ta vypada bozsky 🙂 alobal davam kdyz uz je na vrchu hodne tmava,tak aby se mi nespalila 🙂 pisli kousek na ochutnani 🙂

loilla
4. pro 2014

@wisdom áááha.. 🙂 ukládám do paměti.. 😀 ráda bych, ale myslím, že do večera z ní není ani kousek.. 😀

terezapetrova
4. pro 2014

@loilla dekuji moc jsi hodna 🙂

loilla
4. pro 2014

@terezapetrova Termínek v červenci, tak ať je to 12., to jsem se narodila já.. 😀

wisdom
4. pro 2014

@loilla jo to znam.Ja mam doma tedy jen jednoho jedlika,ale vyda za 20,ze nestihnu ani privonet 🙂

loilla
4. pro 2014

@wisdom Já mám doma přítele.. 😀 A to je Otesánek když na to přijde.. 😀 Tak zase musíme to brát pozitivně... lepší když se to rychle sní, než aby se to vyhodilo, ptž to nikomu nechutnalo.. 🙂

wisdom
4. pro 2014

@loilla To ti musi dat za pravdu.🙂 Taky se chystam na vanocku.Musim ji udelat na necisto a pak uz na ostro.Chlap mii doma rika,ze to musim nejdrive zkusit,jestli jsem to nahodou nezapomnela,jak se to dela.No co myslis.Jasne ze to chce zase vsechno snist. 😀

loilla
4. pro 2014

@wisdom Je aspoň vidět, že máš doma chlapa, co má "pod čepicí"... 😀

terezapetrova
4. pro 2014

@loilla ok, zaridim 🙂 🙂

terezapetrova
4. pro 2014

jinak vitam všechny nove tvare 🙂

terezapetrova
4. pro 2014

@majkylove majkicku to srdicko mam od Tebe?

wisdom
4. pro 2014

@loilla spis v pupiku 🙂

loilla
4. pro 2014

Další týden za námi a co to udělá.. 😀

majkylove
autor
4. pro 2014

@loilla prosím recept a postup pro blbca jak to mám jako uplíst 😀
@terezapetrova jj,ode mě kočko 😉 jak se cítíš jinak?

majkylove
autor
4. pro 2014

@loilla heej jako to už je jasný těhu břicho,fááákt,já chci takýýý 🙂

loilla
4. pro 2014

@majkylove Hele, pletení je jednoduchý.. 🙂 Nebo já si ho udělala.. 😀 Uděláš si z vykynutýho těsta 6 stejných bochánků... Ze všech si vyválíš, co nejvíce stejně silné a stejně dlouhé copánky. Vezmeš první tři, dáš vedle sebe začneš odprostřed plést - jako kdyby si pletla klasický copánek ve vlasech. Dojedeš na konec, uplácáš to tak, aby to bylo ukončené (prostě nějak ty zbytky pod to 😀), otočíš, dopleteš z druhé strany, zase zakončíš. Pak to zvrchu trochu splácneš, vezmeš dva copánky a odprostřed zase motáš, jen přes sebe, dojedeš na konec, zakončíš, otočíš a domotáš zdruhé strany, zakončíš. Potom to hodíš na ten spodní díl, zvrchu zase uplácneš a dáš na to ten poslední, samostatný copánek (ten udělej trochu delší, jelikož jeho konce schováš uplně dospod, pod všechny tři vrsty.. 🙂 No a je to!! 😀 Napsané je to složitě, ale je to lehký. 🙂

majkylove
autor
4. pro 2014

@loilla tak to bych možná zvládla 🙂 tak ještě ten recept prosím,kdyžtak do zprávy a co s těma špejlema? 🙂

loilla
4. pro 2014

@majkylove A recept..

Potřebuješ: 500 g polohrubé mouky (prosáté), 120 g krystalového cukru, 100 g rozpuštěného másla, 1 lžíci rozpuštěného sádla, 1 kostku droždí, 1 vejce + 1 žloutek, 250 ml mléka, 1/4 lžičky soli, madle na posypání, 1 vajíčko na potření. Jestli pmáte rádi vánočku s ořechy nebo rozinkami, tak ještě hrst rozinek naložených nejlíp v rumu a hrst ořechů. Když budeš dělat těsto, tak by mělo mít všechno pokojovou teplotu. 🙂

A postup: Droždí rozdrobíš do velké mísy , přidáš lžíci cukru ra vše to rozmícháš do tekutýho stavu. Pak přiliješ trošku mlíka, zamícháš, přidáš vajíčko, zamícháš, přidáš žloutek, zamícháš, přidáš máslo, zamícháš, sádlo, zamícháš, sůl, zamícháš, mouku, zamícháš, zbytek cukru, zamícháš, zbylý mlíko, zamícháš. Pak to všechno zpracuješ vařečkou. Potom to vysypeš na vál a ještě to hněteš rukama (cca 10 minut, abys poznala, zda se Ti těsto lepí (přidáš mouku) nebo je málo pružné (podleješ lžičkou oleje). Když je těsto ok, tak z něj uděláš bochánek, dáš ho do mísy, přikreješ utěrkou a necháš ho na nevětraným, né moc teplým místě 3 - 4 hodiny kynout. Po 3 - 4 hodinách ho vyndáš, dáš na vál, zase ho prohněteš rukama (přidáš tam hrozinky a ořechy, pokud máte rádi) a rozdělíš těsto na x stejných bochánků (podle toho z kolika copánků budeš plést). Z bochánků, uděláš copánky, zamotáš podle sebe a kompletně smotané to hodíš na plech - na plechu jí necháš ještě 30 minut kynout, mezitím si předehřeješ troubu na 220°C. Po 30 minutách potřeš vajíčkem, zpevníš špejlama a hodíš jí do trouby. 5 minut pečeš na 220°C, 25 minut na 150°C a půl hodiny na 100°C (tady ale záleží jak výkonou máš troubu, já třeba pekla 5 minut na 220°C, 10 minut na 150°C a 15 minut na 100°C). No a vánočka je hotová, když má nejen hezkou barvu, ale když do ní píchneš špejli a nelepí se Ti na ní těsto.. .-) A až vychladne, tak jí ještě pocukruješ.

loilla
4. pro 2014

@majkylove Když jsem to zvládla já!! 😀 Tak to zvládne každý.. 🙂 Hele, já je do toho jen napíchala.. 4 špejle, tak jak to bylo na fotce.. jakoby sem jima ty tři patra zpevnila, aby to drželo.. 🙂 Prostě jsem to zvrchu veprostřed na 4 místech propíchla.. 🙂

loilla
4. pro 2014

@majkylove Nějak povyrostlo, no.. 😀

majkylove
autor
4. pro 2014

@loilla no tos ještě neviděla jaká sem matla já víš 😀 toš že bych ju zkusila příští týden ať vím jestli to zmáknu na štedrej den?hmm,asi joo 🙂 děkuju

majkylove
autor
4. pro 2014

@loilla mandličky sypeš jak to potřeš vajíčkem a dáváš do trouby?

loilla
4. pro 2014

@majkylove Jojo, propichla sem spejlema, potrela poradne vajickem, posypala mandlema a frkla do trouby.. 🙂

loilla
4. pro 2014

@majkylove simTe, ja mam obe ruce levy a zvladla sem to.. 😀 kdyz jsme spolu s pritelem zacali bydlet, tak sem umela jen cinu a babovku.. 😀

majkylove
autor
4. pro 2014

@loilla tak to jsme na tom hodně podobně 😀 tak to snad zmáknu 🙂 děkuju

mysackovi
4. pro 2014

@majkylove děkuju moc 🙂

chilli009
4. pro 2014

@terezapetrova krásná zpráva, hodně štěstí a hlavně zdraví až do konce 🙂

loilla
4. pro 2014

@majkylove No vidis a jaky se z nas staly holky sikovny.. 😀 😀 😀

mysackovi
4. pro 2014

druhý měsíc za mnou s užíváním utrogestanu....oba ms přišla už 25DC...beru hood 15DC do 25DC...ale tento měsíc ms hooodně slabá...v podstatě slabounce je dopoledne a odpoledne nic....v noci taky v podstatě nic, max špiním.....už 4. den....myslíte holky, že je to normální?

loilla
4. pro 2014

@mysackovi Já teda žádnému užívání nerozumím, páč já nic nebrala.. Ale s tím, že max špiníš.. to se může stát, že to nemáš úplně silné.. 🙂 Určo to není nenormální 🙂