Odradily vás zdravotní problémy v těhu od dalšího dítěte?

mujdend
11. zář 2013

Ahoj,ted jsem v 37 tt a uz se modlim,aby to skoncilo. Do 20 tt tehotentsvi se mi rozjel atopicky ekzem do takoveho stavu,ze jsem chvilemi myslela,ze bych s radosti skocila z okna. Cele rude telo,napuchly mokvavy oblicej...byla jsem i hospitalizovana,ale nechteli mi dat zadne leky a i ja se jich bala.Navic cele tehotenstvi nemohu spat,usinam okolo 5 rano a spim cca 3 hod.Pres den se sotva plouzim. Standardni problemy v tehotentvi jako je paleni zahy,spatne traveni atd. me uz jen dorazeji.Je mi jasne,ze kdo s ekzemem nema zkusenost,asi napise,ze by to kvuli diteti podstoupil znovu,ale ja to riziko opakovani stejneho prubehu nezvladnu.Nyni se to da jiz prezit,ale o uzivani si tehotenstvi nemuze byt ani rec.A to nemluvim o strachu,ze to mala zdedi po mne. Ja vim,ze se rika,ze po narozeni se na utrapy spojene s tehotentsvim zapomene,ale to bych asi musela mit amnezii.Dale se obavam,ze porod me dorazi,protoze je mam hruzu i z odberu krve.Je tu nekdo,kdo kvuli problemum v tehotenstvi dalsi dite odmita nebo naopak nekdo,kdo mel spatny prubeh a sel do toho znovu?Jake to bylo podruhe?Dekuji...

aneta0707
11. zář 2013

ahoj, prvni tehu jsem se od zacatku nemohla najist, otevrit lednicku, nic citit... kvuli tomu sem nechodila ani poradne ven mezi lidi. nemohla sem varit a jedla sem ovesnou a bramborovou kasi. maso sem nemohla ani videt natoz citit. sem tam jeste prosel vyvar. se zachodem sme byli nejlepsi kamaradi. spustil se mi atopickej exem, ale jenom na rukou. vsechno me bolelo a nemohla sem poradne spat. rodila sem 18,5hod.
ale neodradilo me to a sla sem do toho znova
pri druhym sem mela problem s nechutenstvim, ale to brzo preslo. uplne mi zmizel atopickej exem a zatim se nevratil. ale zase sem protrpela od 12tt s kyclema. okolo 30.tt sem se uz ani sama nezvedla a k tomu sem se musela starat o starsi. ve 34.tt sem zacala rodit a lezela sem v nemocnici... to nebylo nic pro me, tak sem slibila, ze se budu ladovat magnezkem a sla domu. stahy sem mela porad az do porodu. ale porod byl brnkacka, od prasknuti vody byla za 3,5 hod venku a klidne bych si porod zopakovala 😀
ale obe tehu mi za to sstaly a kdybych nemela pocit, ze se z dvou takhle malych deti brzo zblaznim, tak do toho jdu znovu.
ale casu dost, za 10-15 let??? 😀

romantika
11. zář 2013

Ja jsem podobny pripad. Do obou tehu jsem sla s velkym rizikem pro mne. Atopicky ekzem byla jen brnkačka. Toho jsem se zbavila po cca 25tym roce a v obou tehu mi pokazde vylezl, na obliceji, všude kde to proste nechcete a jde videt. Ale pokazde ke konci nebo po roce od porodu zase zalezl. Na dite nevlezl, zatím doufam a druhé cekam jak se ukaze ale zatím nic. On je horsi obvykle tak treti rok ditete. Ale spis osobne si myslim, ze atopicky exem ma hodne spolecne s oslabenim organismu a se stravou. Takze deti drzim zkratka. Jako u Anety jsem mela horsi první porod. To jsem orvala protože jsem rodila 27 hodin a 4,5 hodiny finále s minutovyma kontrakcemi a s následky na cely zivot. Ale suma sumarum ty mrsky male ujecene za to proste stoji. To uz musíš mit v sobe, ze chces riskovat pro deti. Když nemas tak neriskuj, ale musíš citit ze si nebudes jednou vycitat zes to nedala. Po prvním porodu jsem musela drit jak mezek - cviceni, drahe rehabilitace vse ze svého abych aspoň mohla poradne chodit. Druhé tehu jsem nakonec z vlastní vule dala a mela cca stejne, spis horsi, porod stejna muciva vyvolavacka jen bohu diky o 2 hodky kratsi. Nasledky po prvním porodu se zatím nezhorsili. Nelituji, nelituji. Urcite byl jednodussi druhy porod a tehu jsem odlezla po ctyrech se starsim na zadech a bohudíky ze jsou pohádky jsme v nejhorsim lezeli a koukali na pohádky. Ale uz si ani nevzpomenu a to jsem cca 2 mesice po porodu. Není cas clovek se tak nejak psychicky vyrovnal co cekat od porodu a co se muze stat a proste i ten zahul s dvemi detni ti neda tolik premyslet. Porad je mi tato varianta prijemnejsi nez nemit deti. Když vidim ty zastupy co se muci aby jen otehotnely a ještě pak vydrzet to ostatní, prijde mi nakonec moje varianta ještě prochazka ruzovym hajem.
Chvili počkej, ja po prvním porodu jen při vzpomínce jsem se zacala trepat jak ratlik a pro zmenu brecela ze uz druhé nepujde a ještě mam následky. Manzel mi byl velkou oporou porad rikal kasli na to, nech vsemu cas, užívej si ted dite a to co mas. A opravdu to tak bylo, cas vse zhojil.

mujdend
autor
12. zář 2013

Diky za odpovedi,mozna ze casem opravdu zmenim nazor.Rozhodne si nemyslim,ze by me problemy byly objektivne nejhorsi,ale subjektivne jsem se citila jako v pekle. Vim o sobe,ze jsem nekdy prehnane uzkostliva.