• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Odstěhovat se dál od rodiny, šly byste do toho?

10. listopadu 2013 
@indy2 jj, stěhovat se dá znovu. sice ono s dětmi je to náročné a člověku se do toho moc nechce, ale co kdyby...kdyby jsi to bez rodičů fakt nemohla vydržet .. :wink: a manžel v tom má jasno?
9. lis 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahodnice No vidíš, a moje kámoška chce v Lounech koupit 2+1 v osobním vlastnictví a nemůže ho sehnat :grinning:
9. lis 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@llluckaaa děkuji za názor někoho, kdo tam žil :wink: to, že to není pěkná lokalita k bydlení mě celkem mrzí :frowning2: auto máme, takže muž do práce by jezdil v pohodě..já to zatím řešit nemusím :slight_smile: ach jo, to je dilema ..:dizzy_face:
9. lis 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blahova_andrea no, uplne jasno v tom nemame..ani on, ani ja.. on tam vyrustal, takze nejak vi, jak to tam chodi, ale on taky vi, ze bude vecne v praci, takze rikal, ze jde spis o me, aby se mi nestyskalo po rodicich, abych se tam nenudila apod..
9. lis 2013 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blahova_andrea já už se právě moc stěhovat nechci. 10x za 6 let stačí ne? :grinning: :grinning:
9. lis 2013 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@indy2 Já bych to alespoň zkusila, především díky tomu, že manžel pracuje z domova, jak jsi psala.Ty jsi zatím na RD, psala jsi, že plánujete druhé...Především už nebudete platit pronájem a dotovat neobsazený byt a uvidíte.Vrátit se můžete vždy.
9. lis 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@indy2 ještě jeden pohled - od staré jezinky:slight_smile:, jak to ted vnímám já - my jsme před narozením prcka z Prahy odešli, a máma zůstala v Praze. Všichni v Praze pracujeme, máme tam školku, jsme tam denně, ale bydlíme mimo. A ted nastává pomalu, vzhledem k máminýmu věku, že nás bude potřebovat a my jsme daleko na nějaký častý kontakt, pravidelnou pomoc a tak. Naštěstí máme připravená nějaká řešení, jak to potom zařídit, ale píšu ti jen takový postřeh - že nejen třeba tobě budou chybět rodiče, ale i ty budeš chybět jim, když budou třeba nesoběstační.

Ale ted - tak jak to popisuješ, bych neváhala a šla - všechno tomu nahrává. :slight_smile: A máme druhé rodiče zrovna v Lounech a to je pohoda, dálnice a frnk, jsi tam coby dup. :slight_smile: Jediné mínus je myslím omezená možnost práce, tohle tam nefunguje, práce nic moc.
9. lis 2013 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@laurital s tím druhátkem je to trochu ve hvězdách, ale ta možnost tu je :slight_smile: navíc víme, že kdybych náhodou nešla hned do práce, snad by se nic nestalo (po finanční stránce).. a to i k úspoře, kterou bychom přestěhováním získali..ale jasně, člověk nikdy nemá nic jistého.. ta dotace nynější je šílená...kdyby tam byl podnájemník, asi bychom to neřešili tak urgentně no.. díky za názory :wink:
9. lis 2013 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@indy2 No v pohodě do práce... jestli bude jezdit do Prahy, tak to zase tak moc v pohodě nebude, opravdu nebude celý den doma :frowning2: Znám pár lidí, kteří každodenně dojíždí, a říkali, že je to dost otravné :frowning2: Pracuje aspoň na letišti, v Dejvicích nebo někde tam na kraji?
Louny mají sice pěkné centrum, ale jinak jsou bohužel hodně panelákové :frowning2:
9. lis 2013 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@berenika39 Děkuji za jiný pohled :slight_smile: na tohle doufám (tuk tuk ) je ale ještě čas... mám velice mladé rodiče, navíc jsme tři dcery :slight_smile: a sami rodice jsou fit a v pohode a verim, ze vzhledem k veku jeste nejaky cas budou (tuk tuk jeste jednou)
cesta, kdyz je to autem, mi taky prijde v pohode :slight_smile:) snad bych tam nezdechla :grinning:
9. lis 2013 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@llluckaaa pracuje na Praze 4, je to ještě nějaký kus od letiště, nicméně dojížděl takhle denně a nevadilo mu to. Nebylo by to denne, tohle musi promyslet on, ale rikal, ze v tom problem nevidi...
9. lis 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@indy2 mě to stěhování v životě už taky dost stačilo. jeden rok jsem to stihla i 3x, ale vím, že mě to ještě čeká :frowning2:
9. lis 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@llluckaaa pak bychom ho měli vždy 2 dny doma, kde by pracoval z domova :wink: ale stejne vahaaaaaaaaaaam ... :slight_smile:
9. lis 2013 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blahova_andrea jak to ? :frowning2: já to stěhování nesnáším už :frowning2:
9. lis 2013 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@indy2 no tak jsme v nájmu. za 3 roky nám vyprší smlouva a kdo ví co bude. majitelům odrůstá dcera, které ten byt bude, takže pokud neodjede do zahraničí nebo nebude studovat daleko, tak my budeme muset jít a když nebudeme muset, tak kdo ví kolik si řeknou nájem, takže...prostě nás to ještě čeká a kdo ví kolikrát, protože vlastní nehrozí. taky mi bude líto, že jsou rodiče zvyklí na vnuka a že se uvidí mnohem méně, ale co nadělám...
9. lis 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@indy2 Tak to zkuste, třeba se ti tam zalíbí :slight_smile: Teď to tu pročítám a prý máte bydlet v paneláku na Fugnerově. Tam je nějaký panelák? Já myslela, že tam jsou jen zděné domy :grinning:
9. lis 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blahova_andrea Já to momentálně řeším také, máme svůj vysněný velký byt ve středu Brna, ale muž je skoro celý týden v Praze, kde máme garsonku, navíc je z Prahy a má tam rodiče.Uvažuji už i nad tím, že rodiče šli do důchodu a za pár let mě budou potřebovat, když i sestra je v Pze, starší dcera tu má kamarády a těžko by to nesla.
9. lis 2013 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@llluckaaa nevím, kde jsem našla tuhle ulici (a bylo mi to divný :grinning: ), je to Kpt. Nálepky :wink:) znáš to tam? :slight_smile:
9. lis 2013 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blahova_andrea je to těžký :frowning2: my když nepůjdeme sem, taky na vlastní bydlení jen tak nedosáhneme.. tak to budu držet palce, třeba to dopadne lépe, než člověk čeká :dizzy_face:
9. lis 2013 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@indy2 No jasně že znám :slight_smile: To je celkem fajn, budete to mít kousek do parku (a na koupaliště), můžete chodit na hřiště a krmit kachny :wink:
9. lis 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea Co jsem pochopila, tak jejich vztahy jsou více než dobré, takže asi trošku jiná rodiná situace.
9. lis 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@llluckaaa :slight_smile: já právě znám to okolí hrozně zběžně.. a nějaká poliklinika tam je? Takhle to zní hezky no :slight_smile:
9. lis 2013 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@indy2 Jo, poliklinika tam je, i nemocnice. Porodnice je nebližší v Žatci. Kousek od kpt. Nálepky jsem měla dětskou doktorku.
9. lis 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laurital jako že by ten vysněný byt v centru brna byl váš? no kamarádka si ho s mužem pořídila taky. i když cena toho bytu + komplet rekonstrukce...to bych já žila dávno v klidnější části v obří vile :grinning: ale každý jak mu vyhovuje, když na to má. je fakt, že já teda ve svých úvahách nikdy nezahrnula situaci, kdy by rodiče potřebovali větší péči a to jsou oba dost nemocní a už tu 10 let nemuseli být. v tomto jsem teda asi dost sobec koukám. ale tak u nás v rodině se to tak nějak bere, že se buď rovnou umře a nebo se jde do ústavu, protože nikdo nemá peníze ani místo na to, aby se takto staral. všichni bydlí, že sotva bydlí a jsou celé dny v práci a tak, ... u nás se toto fakt nikdy neřešilo. kromě nějakých lehkých naťuknutích, ale v horizontu doby, které se rodiče snad ani nemají šanci dožít :frowning2:
9. lis 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@llluckaaa nemocnici prý zrušili :slight_smile: tedy jestli nemas aktualnejsi info nez muz :slight_smile: tak dekuji za info.. bude to tezke rozhodovani..
9. lis 2013 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@indy2 no já čekám vždy spíš to nejhorší, tak snad máš pravdu :wink: ale naše situace není nic moc, na vlastní bydlení to nebude možná nikdy
9. lis 2013 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda my máme vztahy taky moc dobré, ale to vždycky nestačí
9. lis 2013 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blahova_andrea není to jednoduchy no... clovek nevi, co resit driv..
9. lis 2013 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já jsem se téměř ve třiceti přestěhovala 250km od domova a je to peklo, teda pro mě. I když už mamku nemám, mám nevlastního otce, u kterého vždycky bydlím, když jedeme na návštěvu, ségra bydlí kousek od něj, má dcerku, kterou miluju a taky kamarádky, jsou to vztahy, které se budovaly roky a je mi tady neskutečně smutno, hned bych se vrátila. Díky stěhování mi došlo, jak je severní morava nádherná a podceňovaná, pocházím z Hlučínska. Tady v Pardubicích (snad se nikdo neurazí) není nic, kam s dětma, do parku? Do dětského koutku? Využití volného času co se týká přírody a procházek je trága. 80km není tak moc, teď bych za to byla ráda, ale kdybych věděla, co vím dneska, nikdy se nepřestěhuju ani těch osmdesát.
9. lis 2013 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@indy2 Už jí zrušili? Já mám pocit, že mi před měsícem říkala kamarádka, že tam leží její mamka :unamused:
No nemáš zač, kdyby ses na něco chtěla zeptat, tak se klidně ptej, já tam strávila většinu svého života :slight_smile:
9. lis 2013 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek