Odstřikuju MM a krmím lahví, najde se tu někdo další?

konik88
6. čer 2013

Najde se tu někdo, kdo stejně jako já nekojí, ale krmí dítě mateřškým mlékem?

dana3262
7. čer 2013

@konik88 ahoj, ja jsem 5mes odsavala pro staršího (po porodu mladšího). Musela jsem staršího přestat v 5.měs tehot kojit a uz se pak neprisal. Mas nejakou otázku k tomu?!

jimmy1
7. čer 2013

@konik88 ahoj, odsávala jsem synovi 15 měsíců a teď bohužel opět 😖 odsávám dceři od 7t, a asi ještě dlouho budu.

evcounek
7. čer 2013

@konik88 no my jsme na tom byly podobně mlíčko se mi začalo tvořit později a LUky z lepšího balení (jak to nazval manžel) nechtěl. no co budu povídat obrečela jsem to ale co se dalo dělat. moc mi pomohli řeči tchýně, že jedna sestřenka kojila do 2let a ta druhá asi 1,5roku 😠 😠 😠 koukala na mě jak na malomocnou, že nechci kojit 😢 😢
no z nemocnice jsem jeli částečně na MM a Nutrilonu. MM jsem odstříkalav do 2,5měsíce a pak ani kapka a tak Luky začal pít Sunar (samotný Nutrilon mu nedělala dobře - bolelo ho bříško) a do teď se sunárku ještě nevzdal (5.5. mu byly 3) 😀
teď čekáme v listopadu mimi tak snad tohle bude rozumnější a z lepšího balení chtít bude 😀
máš nějaký dotaz?

konik88
autor
7. čer 2013

@dana3262
@jimmy1
@evcounek
ahojky, spíš hledám někoho, s kým bychom se mohli navzájem podporovat. Protože co si budeme povídat, není to lehké X-krát za den odstříkávat. Já ještě se starší dcerou. V noci teda synovi pořád nabízím prso, protože odstříkávat i v noci bych asi nezvládla.

@jimmy1 a proč ty odsáváš? Dcera ti nechce vzít prso?

dana3262
7. čer 2013

@konik88 aha. No ja kdyz si na to vzpomenu, tak nechapu, jak jsem to dělala. Kluci jsou od sebe 1,5r a mladsi neměl ke kojení nikdy klid a vsechno ho hodne rusilo. Odsavala jsem i 0,5l za den pro staršího. Odsavala jsem u každého kojení asi 8x denně. Cetla jsem, ze ses ptala na odsavacky. Ja mam medelu harmony (ruční) a vyhovovala mi moc. Mam dvě, v noci se právě hodily obě 🙂 kdybych neměla o 12kg min nez před tehot.tak bych to vydržela dyl s tim odsavanim, ale jsem vyhubla a vycerpana, tak jsem toho po necelým půl roce nechala a jen jsem kojila, ale malý od narození nechtel..byl rozptylenej a v 1mes se odstavil. Mas nakonec tu elektrickou? Kolikrát odsavas a kolik tak odsajes? Davas z Calmy nebo z normal lahvicky. Drž se, je to hustý, ale rychle to uteče..

konik88
autor
7. čer 2013

@dana3262 mě právě dcera taky nenechala malého v klidu nakojit. Byl to hrozný stres. Už z porodnice jsme jeli s příkrmem, nemohla jsem se rozkojit, ale nakonec se mi to podařilo. Ale toho mlíka bylo jednou dost, pak zase málo. Bylo to asi stresem, nevím. Pak se mi začalo špatně spouštět mlíko a Jiřík mi u prsa nevydržel, začal mi plakat. Nějak to šlo, ale museli jsme kojit vždycky asi hodinu a to prostě se starší dcerou nešlo. Proto jsem ho odstavila a kojím jen v noci. Ale on to prso spíš žužlá, než pije.
Odsávám zhruba 5x-6x za den a odsaju 120 až 150 z obou dohromady. Takže žádná sláva, ale na ten den mu to zatím stačí. Jeden čas jsem mu musela přimíchávat do mého mlíka UM, protože jsem ani tolik neodstřikala.
Odsávačku mám elektronickou, je moc fajn. Dávám z normální lahvičky od MAM.

jimmy1
7. čer 2013

@konik88 my jsme se snažili o kojení 7 týdnů. Z porodnice jsem odjížděla v rozkojená (sice teda přes kloboučky) bez odsávání, nadšená 😵 jenže druhý den doma jsem dostala horečku a praktickému dr. se nezdál poslech na plicích a musela jsem na vyšetření kvůli podezření na embolii, tzn. CT s kontrastní látkou a tím pádem jsem 24 h nemohla kojit, tak jsem odsávala a vylívala a K. dostala na ten jeden den sunar ze stříkačky. No a pak už mi prso spíš žužlala a pořádně nesála a mlíka začalo tím pádem ubývat, tak jsem začala po kojení odsávat a dokrmovat stříkačkou.
Velký vliv na tom mělo uričtě i to, že jsme prostě neměly klid jen spolu se třeba na 3 dny zavřít jen v posteli a kojit a kojit a kojit. Se starším synem to prostě nešlo 😔
Když mi stříkačkou vypila víc než půlku denní dávky, tak jsem to zabalila, a začala plně odsávat a dávat MM z lahvičky.
Doteď jsem se s tím vnitřně nesrovnala. To odsávání mi zabere asi 3h denně. Odsávám už "jen" 3x. Takže ráno vstávám před dětma, abych mohla v klidu odsát, pak odsávám po obědě no a pak večer těsně před spaním.
Kdyby K. neměla problémy s bílkovinou kravskýho mlíka (má po ní reflux a často blinká a je neklidná a bolí ji bříško), tak bych asi dala brzy už (po roku věku) UM. Jenže NAC (nutrilon allergy care) mi nevzala (je to hořké, se jí ani nedivím), tak budu odsávat dál. Denně odsávám -+500ml. Používám odsavačku Medela Swing.
Je to hodně omezující, člověk musí všechno pořád plánovat s ohledem na odsávání a skladování a ohřívání MM. Kdo nezažil, těžko pochopí...

blahova_andrea
7. čer 2013

holky obdivuju vás, že odstříkáváte. mě malej taky prso odmítal, už v porodnici ho naučili na láhev. bojovali jsme měsíc. zkoušela jsem kojit a pak dokrmovat, jako v porodnici, ale akorát mi vztekle rozkousal bradavky a dožadoval se stejně láhve. byli jsme z toho oba špatní a když jsem si poštěžovala mudře, tak mi řekla, ať nás oba přestanu trápit a ať mu dávám um. já byla tehdy tak psychicky mimo, že mi ani nedošlo, že jsou laktační poradkyně apod., tak jsem kojení vzdala. ten měsíc byl fakt utrpení. odstříkávat se mi moc nedařilo, i když mlíko jsem měla. jen doufám, že jestli budu mít někdy další dítě, že už se to nebude opakovat. mudru jsme vyměnili, taky mám tady koníka a hlavně se v těhu už budu soustředit jen na info o kojení, to ostatní už znám 😀

konik88
autor
7. čer 2013

@jimmy1 a kolik je dětem? Já chci vydržet minimálně do toho půl roku a když to půjde dál, tak aspoň do osmého měsíce. Dceru jsem taky kojila 8 měsíců, ten devátý už jen v noci, takže pak bych se s tím už vyrovnala, že má to umělé mlíčko.

konik88
autor
7. čer 2013

@blahova_andrea to víš, doktorkám je jedno, jestli kojíš nebo ne, teda většině. Já taky doktorce volala, že mi malej odmítá prso a ona mi řekla, ať dám teda UM. Já laktační poradkyni měla, ale stejně pomoc nebyla. To dítě, když ten prs nechce, tak ho většinou nedonutíš. Znám akorát jednu paní, která kojí i přes to, že dítě prs nechce, ale musela tomu hrozně obětovat! Dítěti musí celý den prs prostě nabízet a nabízet dokud si nevezme a když nechce, tak si musí mlíko odstříkávat, aby ho neztratila. Jednou bylo to dítě žeprý 12 hodin hlady, protože to prso prostě nechce a bývalo normálně 6 hodin bez jídla, prostě nechtělo. Ale nějak ta holčička přibírala a je kojená doteď (10m) Já bych to teda takhle dělat nemohla, za každou cenu kojit. Já to vzdala hned po pár dnech, kdy jsme bojovali s tím, že malej nechtěl to prso a začal mi pomaloučku hubnout. Raději jsem mu prostě dala flašku. On mi u toho kojení plakal a já ho musela utěšovat a kojit třeba hodinu, než se trochu najedl. Toď moje zkušenost. Dcera ta jedla krásně navíc jsem měla spoustu mlíčka, takže problém prostě nebyl.

jimmy1
7. čer 2013

@konik88 syn 3r (v lednu), dcera 11 měsíců

blahova_andrea
7. čer 2013

@konik88 my měli hodně špatnou mudru. té bylo jedno úplně všechno. měla jsem nedonošené dítě a ona se na něj nikdy ani nepodívala. na návštěvě u nás nebyla a všechny úkony na kontrolách dělala jen sestřička. no krize. mělo mě varovat už to, že neměla zvlášť nemocné a zvlášť poradnu pro mimča. no hned ve 3m, jak to šlo, tak jsme mudru změnili. sice musíme dojíždět, ale nelituju. mě malého naučili v porodnici na láhev, když byl v inkubátoru. když mi ho po týdnu začala dávat na kojení, tak stylem: max. pět minut, aby se moc neunavil a my ho pak když tak dokrmíme. on si na to zvykl a doma si prostě vzal prs, párkrát sosnul, podudlal si a vyřval si flašku. proč by se namáhal, že? takže si myslím, že s větší duševní silou a nějakou tou profi oporou bychom to kojení třeba zvládli. dodnes je to ve mě jako takové mateřské selhání a komplex. že jsem mlíko měla, ale kojení vzdala. když se tak zamyslím, tak se nebojím dalšího těhu ani porodu, ale šestinedělí, které rozhodně o kojení ☹

nanai
1. črc 2013

Zdravím statečné odsávající maminky, naštěstí už mám toto náročné období za sebou. Nebylo to lehké, amoc dobře si pamatuju, kolikrát jsem se na to chtěla vykašlat, ale nakonec jsem zvládla do roka věku dcerky nepoužít jiné mléko než své odstříkané, a s odsáváním jsem pokračovala ještě do dvou let, postupně jsem přidávala UM, nakonec se dcerka naučila pít kombinaci Beby s vanilkovým Sunarem, žádné jiné mléko nechce pít ani teď.
Odsávala jsem Medelou Swing a Avent elektrickou, ta mi vyhovovala víc, ale bohužel se asi po půl roce rozbila, asi nebyla stavěná na tak intenzivní používání. Měla jsem v té době jen dcerku, většinou jsem si ji v prvních měsících při odsávání nandala do lehátka, houpala ji nohou, a přitom odsávala, pak jsem kelímky s mlékem měla 24hod v lednici a postupně dávala z lahvičky. Dcerka měla těžkou poruchu koordinace svalů v ústech a dost slabý sací reflex, z prsu vždy pila min hodinu, a přesto nepřibývala, i z lahve jí to dělalo problémy, nakonec jsme málem skončili na žaludeční sondě.

valkyrjar
6. črc 2013

Ahojky, mám nedonošené miminko a hned po porodu mi jej odvezli cca 100km do Brna, kvůli potížím s dýcháním, takže jsem musela začít odsávat pro spuštění laktace a po marném pokusu o kojení (malý sál i mou krev) mi doporučili UM, tak jsem se rozhodla odsávat dál, takže noční spánek cca 3hod (odsání, krmení,přebalení cca 1,5 hod 3x za noc) byl to opravdu těžký boj a chápu jak na tom tedy jsi🙂 hlavně vytrvat a nepolevovat🙂 i když se musím přiznat, že nyní v 8. měsíci pomalu začínám syna odstavovat na UM nemám už na odsávání výdrž,je to opravdu náročné a obdivuju a gratuluji všem maminkám co to pro svá miminka dělají🙂 takže jen vytrvej stojí to zato🙂 malinky se narodil předčasně vážil 1,9kg a měřil 43 cm z MM máme nyní 8,5kg a 80cm🙂

verusky
24. bře 2014

Pro ostatní maminky (protože tato diskuze par mesicu stoji...): Mne starsi dcera po porodu nechtěla sat, kojila jsem jen jednou v porodnici a jinak nic. Nesla jsem to tezce a odstrikavala. Po trech týdnech jsem vymyslela, ze bych ji davala min z lahve a pak prso. Psala jsem si záznamy (kolik mm, jak dlouho u prsa) a za cca asi deset dni (byla jsem tak stastna!) jsem jiz téměř kojila a myslim, ze do 14 dni skoncily flasticky. Mleko slo me male (narodila se 2700g) asi spatne a vysala ho, az mela tri kila. Pak také jsem nemela cesty ve velkych prsou a bradavky mensi. Ve trech mesicich jsme pak měli nejaky zdravotni problém a videla me sestra kojit a ze se v tomto vyznala, naučila me kojit narovnana (ne sklonena k miminu). Když se mi za rok a ctvrt narodila druha, bala jsem se, jestli se prisaje a uz to bylo v pohode.
Drzim Vam moc palecky, aby jste miminko naucily pit z prsu, je to to nejjednodussi a nejkrasnejsi a kez byste to vybojovaly jako ja 🙂