Opakování ročníku na ZŠ, máte zkušenost?

macessska
25. bře 2014

ahoj, nevím kam toto zařadit, tak snad píšu ok. Máte někdo zkušenost s opakováním ročnáku na zš? syn byl hodně nemocný, nyní je zase a na škole mi poradili opakování pro zdrav. důvody. Je tu někdo takový? Není to hanba? Nevím co ted, zda k tomu přistoupit nebo se dívat jak syn pořád dodělává zmeškané, neví co dřív..tím padem se mu kazí známky, ...a hlavne je v ročníku kde se dívají na známky. Pokud je tu někdo takový budu ráda za zkušenosti 😎

bbn
25. bře 2014

@macessska hanba? Kde jsme? Pokud si ty nemoci sám nepořídil schválně, jakože asi ne, tak to hanba rozhodně není. Buď nechat opakovat ročník, pokud jsou známky důležité, nebo požádat o přezkoušení na konci prázdnin. Myslím, že pokud ho v tom necháš, a budete tlačit, aby vše co nejdřív dohnal, jen kvůli "aby to nebyla hanba", tak se to s ním stejně potáhne do dalšího ročníku a může to dopadnout stejně ne-li hůř. Zeptej se taky jeho, co si o tom myslí, co by chtěl, jestli opakovat a vše v klidu dohnat a být trochu napřed před ostatními a ročník dokončit v klídku a s lepším prospěchem, nebo tvrdě máknout. Tady ale bacha, aby se to zase neodrazilo na jeho zdraví, stres v tak malém věku je taky dost ničivý.

laurital
25. bře 2014

@macessska Opakovat ze zdravotnich duvodu prece neni hanba, hanba je opakovat kvuli lajdactvi a zaskolactvi.Jen bych zvazila, jestli nebude pro syna lepsi, pokud se tedy jedna jen o nekolik predmetu, pozadat o komisionalni prezkouseni na konci prazdnin, zvlast pokud ma ve sve tride dobry kolektiv.Samozrejme to ale zalezi na poctu predmetu a celkovem rozsahu uciva.
Projdi to v klidu se synem a nasledne i s uciteli, jejichz predmetu se to tyka.Myslim si, ze budou shovivavi, kdyz uvidi synovu aktivitu a zajem.

macessska
autor
25. bře 2014

no na té škole je to tak, že když má málo znáky a pak ho přezkouší většinou mu dají o stupen horší kvůli právě malému počtu známek ☹((( je to alergik, astmatik....

snilkova
25. bře 2014

Souhlasím s holkama, popovídala bych si se synem a projednala to s učiteli..hanba to rozhodně není, ale děti dokážou být někdy fakt zlý ☹

kamino
25. bře 2014

Pritel kvuli nemoci opakovao druhou trídu a jak bylo zmineno vyse,deti byvaji zle.. Dost dlouho trvalo,nez pochopily,ze neni hloupy,ale opravdu nemocny.. Prober to urcite se skolou i se synem.

vera_vila
25. bře 2014

@macessska Přezkoušení má být od toho, aby se zjistilo, zda dohnal, co měl a umí, co by měl umět a ne proto, aby uměl všechno a stejně dostal známku horší, protože ostatních známek má málo - proto je komisionální přezkoušení... Tohle si ve škole zjisti a klidně na školní inspekci, že se Ti takové jednání nelíbí... Jinak určitě to prober se synem i s učiteli...

aklukrak
25. bře 2014

@macesska Poradila bych se s třídním učitelem, co by doporučoval- opakovat ročník nebo přezkoušet. Můžeš samozřejmě i požádat nebo trvat na přezkoušení (to bývá před komisí složené z více učitelů), záleží kolik toho Tvůj syn zameškal a jestli se to dá dohnat na nějakou slušnou známku☹ Určitě to ale není ostuda, když ze zdravotních důvodů někdo opakuje 🙂
Jinak souhlasím s laurital - záleží taky kolektivu ve třídě

macessska
autor
25. bře 2014

jeho kolektiv ve tříde, moc žáku, o ročník níž polovina..kde je nyní je asi nejhorší třída co se týká kolektivu. Zameškal fakt hodně a ještě ted zamešká☹(( syn by i chtěl opakovat...má na vyznamenání, ale takto dělá chyby v tom že toho má moc...ted byl v jeden den na 3 písemkých aby měl jen známky a vše za 3....a bohužel učitelka dnes spíš dala najevo jakoby byl záškolák...to už jsem řekla svoje. Mám pocit, že i naznačila že si může vyžádat lékařské zprávy..což může, jako alerdgik, astmatik je fakt nemocný často a sama z toho mám depky...co bych dala za to aby byl zdravý...

verunka_korunka
25. bře 2014

@macessska
Já byla jednu dobu docela často nemocná. Pokud si to dobře pamatuju, tak 2 týdny, pak do školy asi na měsíc pak 2 týdny znova a potýdnu jsem lehla na 1,5 měsíce (záněty dutin). Bylo to docela peklo to dohánět, pokud si vzpomínám, byla to nějaká 7. třída myslím. Třídní učitelka navrhovala právě i opakování ročníku, nakonec jsme se domluvili tak, že s každým učitelem jsem se domlouvala postupně na zkoušení, do té doby mi dělali ve třídě úlevy (nepsala jsem písemky, nebyla jsem zkoušená). Přesně jak píšeš, bylo potřeba dohnat množství známek na nějaké minimum, to teda nevím co bylo, abych byla klasifikovatelná. Takže jsem psala třeba 3 písemky z přírodopisu v jednom týdnu, druhý týden dějepis atd... no, dala jsem to, nelituju, ale bylo to fakt těžký. Naštěstí mě na známkách nezáleželo tak moc, vyznamenání jsem stejně neměla, ale trojky taky ne a to tak i zůstalo 🙂
Na gymplu se to opakovalo a opět jsem to řešila individuálně s jednotlivými kantory, ale to jsem chyběla jen měsíc 🙂 ale zato docela těsně před pololetím...

macessska
autor
25. bře 2014

Je to taky 7. No já to tak chtěla, třeba 2x týdne 2 pžedmety a pokaždé jiné...navrhla jsem aby ikdyž bude nemocný došel aspon ráno na zkoušení - odpověd...musel by to být indiv. plán a to zahrnuje - odborné vyšetření + výsledek z nějaké poradny a čím víc poruch najdou tím větší šance na povolení plánu ☹( a abych ze syna dělala dyslektika apod.. kvůli imunitě mi příjde uhozený☹ prý by museli najít poruchu učení či co

ipkh
25. bře 2014

@macessska Můj syn opakuje 5. třídu. Ne ze zdravotních důvodů, ale prostě proto že to nepobral. Dostali jsme možnost opravných zkoušek, ale nešli jsme tam, měl 5 z přírodovědy a vlastivědy ☹
Hodně jsem to řešila, ale prostě jsem si uvědomila, že prostě na tu školu není. Navíc jsme přes 3 roky řešili diagnózu a až v květnu dostal od psychiatričky ADHD a individuální plán, tak se toho do konce školního roku moc napravit nedalo.
Dali jsme mu prostě rok navíc, když už jsme mu nedali odklad školní docházky 😢

Syn to vzal dobře, oni s nimi v malotřídní škole pracují skvěle, ve škole ani není nejstarší, jsou tam 3 kluci starší než on.
Ale ta škola je jen do 5. třídy a od září ho čeká přechod do velké městské školy 😖

sari_nka
25. bře 2014

@macessska Individuální vzdělávací plán nemusí mít jen na poruchy učení, ale lze to i na tzv. zdravotní znevýhodnění, což syn ma. U nás (dělám v pedagogickou psychologické pořádné) je třeba absolvovat vyšetření (není se čeho bát, v případe zájmu do zpráv vysvetlim víc), dodat lékařskou zprávu a na základe toho děláme podklady.Zjistime tím i to, jak moc je v tech hlavních předmětech syn pozadu a co se jeví jako lepší pro nerj, jestli opakovat nebo ne

macessska
autor
25. bře 2014

@ipkh tak pokud nemel odklad tak je to ok. Syn zase odklad mel.

macessska
autor
25. bře 2014

@sari_nka budu moc ráda za info do zprávy, mně řekli že by poradna musela najít vysloveně poruchu učení

macessska
autor
25. bře 2014

jinak si myslím že tento rok je pro něj nejhorší - zdravotně. Vždy je i před pyl. sezonou náchylnější k nemocem obzvlášt když začne jaro dřív...vloni se to dalo ustát, ale letos hruza v absenci