Opožděný vývoj řeči. Máte podobnou zkušenost?

lenkavano
28. srp 2009

Hledám maminky na výměnu zkušeností s dětmi s diagnostikovanou poruchou řeči,které se léčí na klinice.

vikiekonsat
21. říj 2009

K tomu ešte berieme Tebokan to je syrup na zaklade ginko biloba, to nam tiež predpisala neurologička, ten mame brať nepretržite, je sice neškodny, ale mam dojem že prave kvoli tomu je Niki taka živa, lebo učinkuje ako kofein.

andreabe
21. říj 2009

docitala som sa aj o inych liekoch na baze ginka, ktore moze predpisat aj pediater. Nemate nejaky tip?
viki:skus si pozriet tuto stranku :http://www.predys.szm.sk/definadhd.htm Tam je popisana hyperaktivita podobne ako si popisovala u malej.

vikiekonsat
21. říj 2009

Na Niki to sedi, ale neuplne, lebo vie aj kludne sedieť, napr. pri telke aj pri jedeni. Preto niekedy som s tych popisov dosť mimo, keď tak zobrať tie poruchy , čo sa opisuju, tak z každej na nas sedi len nejaky priznak. Niečo z hyperaktivity, niečo z aut., a t.ď. 😝 .

andreabe
21. říj 2009

ja som z tych diagnoz a priznakov tiez paf 😕 Skusim sa dnes popytat na nieco volnopredajne

vikiekonsat
21. říj 2009

Andrea: pre dobry vyvoj mozgu je prospešny vitamin B12(pangamin) v lekarnach ho maju pre deti iba od 3 rokov, aj rybi tuk je dobry, ten sa predava ako 3 omega mastne kyseliny, ale tiež pre deti od 3 rokov. Ja som sa zatiaľ nikde na tieto pripravky nepytala, ale skus , možno že niečo sa dozvieš.

lenkavano
autor
21. říj 2009

viki ten pangamin asi koupím.Kubíkovi dávali na klinice Pyridoxin.je to taky vitamín.je to na podporu nervové soustavy a mozku.

adamkofijo
22. říj 2009

My užívame Lucetam jednu tabletu denne tiež je to liek na podporu mozgovej čínnosti a je to na báze vitmínu

vikiekonsat
22. říj 2009

Sis : všetko najlepšie Tygrikovi k narodeninam ! 🙂 🙂 🙂 Dufam , že to dnes roztočite. 😎 😎 😎 .
Adamko : Dlho si tu nebola, ako sa ma Filipko? Leni : Pyridoxin tiež v tabletkach? Niki ho brala , keď mala polroka, mala nizky hemoglobin.

sisstin
22. říj 2009

ahoj holky,díky za přání.Naše dvouleté míry jsou 85cm a 10,1kg-takže takové drobné roční dítě,haha.Viki:my to moc neřešíme,Tygr jak nemluví a moc nechápe,tak z narozenin nemá žádný rozum,dort a jiné věci by nejedl,moc lidí nemá rád,takže oslava zřejmě ani nebude.Dárky uz dostal průběžně,protože kdyby je dostal najednou,tak by ani všechny neotevřel.Jinak tady se dává nootropil na rozvoj mozkové cinosti,ale prý chutná hnusně sirup nebo to jsou prášky. A to u nás asi nehrozí,nedostanu do něj jídlo,natož tohle...

lenkavano
autor
22. říj 2009

ahoj Sis též přeju Tygříkovi vše nej..........a hlavně at dojde ke zlepšení 😉 ☹je oprav du droboučký,to že nebaští,vid.
viki je to malá krabička červenobílá s malýma prášečkama?

vikiekonsat
22. říj 2009

Sis: tak ta naša potom je valibuk, zachviľu ma meter a važi viac ako 15 kg. A pritom sa mi narodila 2,65, a prve tyždne ani papat nechcela,kvoli žltačke, tak mi ešte viac schudla .
Niki tiež veľmi nechape, že to boli jej oslavy, ale my mame veľku rodinu a tak každy chcel zablahoželať, preto musela byť torta aj to ostatne.
So syrupmi to riešim cez injekčne striekačky, vlejem jej to do ust poležiačky, ona to nema možnosť vypluť, tak to nutena zhltnuť.

vikiekonsat
22. říj 2009

Leni : mysliš ten Pyridoxin, tak ano. Ten je na volny predaj, a stoji to nejakych par drobnych.

lenkavano
autor
22. říj 2009

viki též dávám sirup stříkačkou,je to mžik a děti si to uvědomí až když už to polknou 😀 😝 když jsem to dávala lžičkou,tak byli zalepený až za ušima a ještě spolkli půlku z toho 😒

vikiekonsat
22. říj 2009

No aj u nas je to tak, pokiaľ je niečo na lyžičke, tak sa to musi najprv ochutnať, a pritom polka už je rozliata a inj.striekačky aj mierky maju, tak že je to najlepší sposob.

sisstin
22. říj 2009

viki:my se moc s příbuznýma nestykame,takže tak.Jinak Tygra jsem přenášela týden a měl 2,9kg...já merim 156cm a vážím 47kg,takže asi bude bohužel spíš po mne,než po příteli,který je právě hodne rozložítej.U nás stříkačka taky nejde,jak mu nutím něco na sílu,tak to okamžitě vyhodí ven.

vikiekonsat
22. říj 2009

Sis: prečo bohužiaľ, na svoju vahu by si sa nemala vobec sťažovať, vieš koľko žien by sa s tebou vymenilo 😉 , a Tygr to dobehne 🙂 , raz mi jeden lekar povedal, že male deti su priebojnejšie. Niki možno že by nebola taka aka je, len keď sme jej začali v 7 mesiacoch davať tuhu stravu, ona nevedela odmietnuť, preto jedla dovtedy kym sme neprestali. Aj jej fotky z toho obdobia to nasvedčuju. Teraz už tiež nie je nejaky veľky žrut, ale keď je hladna nema s ničim problem.

lenkavano
autor
22. říj 2009

já měla děti Bob 2.7O,Klárka 2.50,Kuba 2.90 a Lenča 2.60

sisstin
22. říj 2009

viki:já si nestěžuju🙂ale u kluka je to blbý,kdyby byl malý a hubený uz pořád,snad bude vysoký aspoň jako přítel.Leni.rodila jsi dřív nebo byli takový drobci v termínu?Mne přijde,že se teď rodí obři,taky na konovi maj některý děti v půl roce 11kg,to bude mít Tygr tak ve třech letech...

lenkavano
autor
22. říj 2009

lenička byla o tři týdny dřív jinak byli v termínu,kubik je pořád takovej droboučkej jdou mu spočítat žebra a je i malinkej,bob je vytáhlej ,ale hrozně hubenej,ted se ale dal na posilování a už tam nějaké náznaky jsou,ale přesto mu říkam kulturista z dachau. 😀 😀 a klárka je taková normální,spíš mám pocit že se nějak oplacává,ale to je asi věkem.je ale taky menší.

vikiekonsat
22. říj 2009

Sis: on z toho vyrastie, určite ti začne viacej papať, a za chviľu nebudeš ani veriť že to je ten maly drobec.
Inač syn sa mi narodil 3 tyždne potermine a važil 3,54, ale ten pôrod a ja aj on len-len prežili. Ja som vtedy mala iba 21 rokov, a vždy som mala uzke boky . Tak namiesto toho aby mi urobili sekciu, nechali ma 3 dni s kontrakciami, a keď ma dali na kreslo po troch dňoch tak zistili, že je zle otočeny hore hlavou, v podstate zo mńa syna vytlačili 5 lekari aj vakuum. To na mňe nechalo dosť ťažke nasledky a chvala bohu, že syn nakoniec je ok a dokonca je aj je veľmi šikovny a skvele sa uči. Teraz som nenechavala nič na nahodu a mala som dohodnuteho lekara aj tak to zle dopadlo. Po cisarskom som žačala krvacať a museli ma znovu operovať.

vikiekonsat
22. říj 2009

Ale som o tom vobec nechcela pisať, iba som chcela tym povedať, že syn sa mi narodil velky, a teraz mu možem aj ja rebra spočitať, tak že väčšinou to ake dieťa bude nie je tym ake sa narodi.

lenkavano
autor
22. říj 2009

viki ty jsi měla při druhém porodu úplně stejné problémy jak já.mě vraceli do života.

vikiekonsat
22. říj 2009

Leni : stalo sa ti to pri Leničke? Mne povedali, že ďalšie dieťa neprichadza do uvahy.

lenkavano
autor
22. říj 2009

viki jo při Leničce.přišla jsem i o dělohu ☹

andreabe
22. říj 2009

ahojte, no pekna tema sa tu rozbehla 😎
sis:tiez sa pridavam ku gratulacii. Podla mna to asi ziadne 2rocne dieta nechape, ze ide o jeho oslavu. Lukas sice zjedol pol torty 😅 ale inak vobec nevnimal,ze je v tvare ferrari 😀
no porody sme tu vecsinou mali nic moc. A to som si myslela, ze ked sa narodi mensie dieta, tak je to pre mamu ovela viac v pohode. Lukas vazil 4130 g a mala som teda dost. Tiez mam velmi uzke boky a nechali ho predierat sa,chudaka, teraz ma hlavku samy hemangiom.
lenka:to muselo byt huste,clovek by povedal,ze v dnesnej dobe sa take cosi nemoze stat,ze su lekari uz pripraveni na vsetko..

vikiekonsat
22. říj 2009

Leni : Je mi to ľuto☹, mňa pri tom krvacaní, keď išli zase operovať tak ma upozornil lekar, že sa mi to môže stať, ale chvala 😝 podarilo sa im mi zachraniť maternicu, ale povedali mi, že ďalši porod by som neprežila.

vikiekonsat
22. říj 2009

Ak keď je to tema na inu diskusiu, ale si myslim že s tym zdravotnictvom sme riadne pozadu 😒 , asi každa s nas prežila svoje, neviem či to nie je prave aj dôvod problemov s našimi detičkami.

andreabe
22. říj 2009

viki: tiez si myslim, ze to spolu urcite suvisi..

sisstin
22. říj 2009

já jsem měla porod v pohodě,bylo to lehký...ale dysfazii způsobují negativní vlivy v tehu,a těch jsem teda měla spoustu...ve třetím týdnu jsem jedla milióny paralenu,měla jsem chřipku jak hrom a musela jsem být v práci,měla jsem šílený stres,velkou fyzickou zátěž,emocionální vypětí atd.

draga
22. říj 2009

siss tygřík má dneska narozky tak všechno nej a ať to všechno dopadne dobře...D.