Opožděný vývoj řeči. Máte podobnou zkušenost?

lenkavano
28. srp 2009

Hledám maminky na výměnu zkušeností s dětmi s diagnostikovanou poruchou řeči,které se léčí na klinice.

zanous
5. únor 2016

@andelka
taky si říkám že by se mohl třeba rozmluvit ještě více když slyší ostatní děti. jsou namíchaní všichni v jedné třídě. takže od dvouletých až skoro po sedmileté. bála sem se toho jak se tam bude domlouvat když mu jde tak špatně rozumět. zatím žádný problém nebyl. akorát asi v říjnu mi učitelka říkala že jeho mluva je hrozná a že at hned začneme chodit na logopedii. tak sem jí odpověděla že už tam chodíme

andelka
5. únor 2016

@zanous no, mojeho děti moc neberou, protože mu nerozumí, takže se s ním moc nedruží, a jemu je to líto. Učitelce jsem to říkala, ale nemůže je nutit.

zanous
5. únor 2016

@andelka no to je jasné že je nemůžeš nutit, ale měli by to dělat sami automaticky a toho malého se snažit zapojit do toho kolektivu. ta mluva je pro ně taková bariéra, ale oni za to nemůžou, ale stejně kvůli tomu trpí. náš malý ví že mluví a dost se za to stydí.

andelka
5. únor 2016

@zanous můj je taková citlivka, já se mu nedivim. On za to nemůže.
Zkusime tu logo školku, i když mě trefí asi,když budou chodit každý jinde.

zanous
5. únor 2016

@andelka a jak dlouho vůbec chodí do školky? a ty třídy tam máte rozdělené? takže by asi nechodil s tím tvým mladším

shine2015
5. únor 2016

@andelka psaly jsme si spolu vickrat 🙂 vis ze nemam rada tabulky atd. Ja bych to nehrotila...urcite bych je ve skolce nerozdelovala....tak nejak v klidu. Ono te asi i stresuje ze si ucitelky neporadi,nejsou zvykle....dulezite je podle me zachovat klid a na syna netlacit nechtit zazraky. ..on se to douci neboj nic....

andelka
5. únor 2016

@shine2015 jo,bylo by pro mě jednodušší nechat je ve stejné, ale logopedka i psycholog se za to hodně primlouvaji, nejlíp kdyby mohl přestoupit i během roku. Oni kluci nejsou spolu ve třídě, pro ně je lepší když jsou během dne od sebe.

andelka
5. únor 2016

@zanous chodí třetím rokem. Do třídy spolu nechodí.

malalucinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
vrtelka
12. únor 2016

@malulicinka trochu mi to připomíná našeho tříletého syn bude mít za měsíc tři.Mi jsme podctoupili psichologické vyšetření zkuste nejít nějakého psichologa jen si sní bude hrát ,přijde mi to jako autismus,ale můžeto byt uplně něco jiného,ale chováná temu docela odpovídá,nebo z kusit nějakou rannou péči at přijedou k vám domů a podívají se co dělá a poradí .U nás ted taky byli a budeme snimi spolupracovat maly má podobné chvání jen není teda vztekly a chodí na nočník.

malalucinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
vrtelka
13. únor 2016

@malalucinka nezbývá než se obrnět trpělivostí a počkat co z toho vyleze a snažit se ji něčím motivovat jestli to jde.Ve školce mezi kolektivem se třeba rozmluvy někdy školka udělá hodně.Držím pěstičky ať přijde z lepšení

malalucinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
noja252
10. říj 2016

@adamkofijo Ahoj,viem ze je to uz davno co di pisala ten to prispevok o tvojom syncekovi ale mohla by si mi dat odpisat ako ste dopadli?!dufam,že sa vám dari dobre a všetky tie problémy pominuli.my máme taký istý problém s trojrocnym synkom tak ak mozes pomôcť radou tak by sme boli veľmi šťastní lebo oboja sme dosť zufali.nehovoriac o synkovi.vopred ďakujem a pekný den prajem.

nonacek
30. bře 2018

Holky mam taky kluka 2,5 roku který nechce mluvit,opakovat slova.. Prosím napište jak jsou na tom Vaše děti dnes? Dekuji😘

vrtelka
30. bře 2018

@nonacek dnes pusu nezavře začal po třetim roce

nonacek
30. bře 2018

@vrtelka kezby to byl i nás případ.

andelka
30. bře 2018

@nonacek můj začal mluvit ve 4 letech více,a o rok dva později jsem si kolikrát říkala,kéž by též někdy mlčel. Výslovnost tristní,ale komentoval a řešil všechno.

nonacek
30. bře 2018

@andelka moc děkuji za odpověď ani nevíte jak jste mě holky uklidnili,Já už úplně blbla. ..

vrtelka
31. bře 2018

Mi jsme začala obrazkama z citoslovcemi a maly se teh

nonacek
1. dub 2018

@vrtelka tohle už taky zkoušíme....problém je u nás v tom ze on prostě odmítá opakovat ..např.kočička dela mňau. .neřekne nic ale potom třeba když vidi kočičku v televizi tak řekne mňau nechápu to

maaky
1. dub 2018

@nonacek ono to chce netlačit, a prostě mluvit a když tak odpovidat si sám, a hodně chválit, a Obrnit se hlavně trpělivosti. Můj kluk v září užíval 6 slov ve 3,5 letech. Teď po půl roce logopedie si začíná tvořit někdy velmi podivné věty ale davaj smysl, ale i tak při hře mele tou svojí svahilstinou, ale v září by mi neřekl chceš čaj?

maaky
1. dub 2018

@nonacek ještě mě napadá nás kluk na začátku zvířátka pojmenoval jinak třeba kočka mu vůbec mňau nešla ale či či mu šlo, možná najít pro zvířátka jiné citoslovce nebo gesto pro začátek

nonacek
2. dub 2018

No zkoušíme co se dá, ale on je prostě tvrdohlavý a nechce po nás nic opakovat vůbec ..Ale někdy to slovo řekne když uplyne par dni bez nějakého nátlaku na něj. Nevím si moc rády pediatr mě uklidňuje ze malinký je v pořádku a potřebuje čas totéž nám řekl neurolog,ze je to chlap a ty nebývají ukecani. .tak nevim

nonacek
2. dub 2018

Nejvíc mě mrzí,že po skončení jednoho roku se mi zdála jeho slovní zásoba větší nežli ted. Ted i ty slova co používal bezne neříká

maaky
2. dub 2018

@nonacek nám logopedka jasne rekla , nenutit opakovat , proste nabidnout slovo , a mluvit mi , ukazovat , kreslit , modelovat modelinou , udelat prekazkovou drahu doma , hodne sportovat , plavat , proste cokoliv a u toho povidat , a nedat mu sanci se dostat do stresu z toho ze nerozumi co po nem chci , takze sem se ho treba zeptala je to cici nebo haf haf - obrazek psa - a 2 vteriny pockala co on nato , kdyz sem videla prazdny pohled tak sem rekla jasne broucku je to cerny pejsek , cerny haf haf , a takle si proste sama se sebou povidala , kolikrat mi od toho odesel , proste nezajem , to dela i ted , ale pak najednou z neho po case vypadlo , takze ja sem slovo zopakovala tak jak on ho rekl a navazala vetou , jak radila logopedka , rec byla to posledni co po nem chceme , proste mu vsechno ukazujema aby nam 100% rozumel , az to bude tak zacnou sami slovicka naskakovat , a uz se bude jenom pak pilovat skladba vety a spravna vyslovnost , ale nas plan na dalsi rok je proste jen porozumeni , a je pravda kluk se uklidnil , zachvaty vzteku ma jen kdyz na nej casove tlacim , a opravdu z nej ted po pul roce , vypadne jednoducha veta , nebo kus vety a zbytek ukaze , ale proste se najednou snazi komunikovat slovama , a kdyz na me minuly tyden ze zachova houknul zavri ! tak sem malem na chodbe leknutim upadla protoze sem to vubec necekala a manzel mi rika to cucis co DDDD