• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Opožděný vývoj řeči. Máte podobnou zkušenost?

10. října 2016 
@andelka
taky si říkám že by se mohl třeba rozmluvit ještě více když slyší ostatní děti. jsou namíchaní všichni v jedné třídě. takže od dvouletých až skoro po sedmileté. bála sem se toho jak se tam bude domlouvat když mu jde tak špatně rozumět. zatím žádný problém nebyl. akorát asi v říjnu mi učitelka říkala že jeho mluva je hrozná a že at hned začneme chodit na logopedii. tak sem jí odpověděla že už tam chodíme
5. únor 2016 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zanous no, mojeho děti moc neberou, protože mu nerozumí, takže se s ním moc nedruží, a jemu je to líto. Učitelce jsem to říkala, ale nemůže je nutit.
5. únor 2016 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no to je jasné že je nemůžeš nutit, ale měli by to dělat sami automaticky a toho malého se snažit zapojit do toho kolektivu. ta mluva je pro ně taková bariéra, ale oni za to nemůžou, ale stejně kvůli tomu trpí. náš malý ví že mluví a dost se za to stydí.
5. únor 2016 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zanous můj je taková citlivka, já se mu nedivim. On za to nemůže.
Zkusime tu logo školku, i když mě trefí asi,když budou chodit každý jinde.
5. únor 2016 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka a jak dlouho vůbec chodí do školky? a ty třídy tam máte rozdělené? takže by asi nechodil s tím tvým mladším
5. únor 2016 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka psaly jsme si spolu vickrat :slight_smile: vis ze nemam rada tabulky atd. Ja bych to nehrotila...urcite bych je ve skolce nerozdelovala....tak nejak v klidu. Ono te asi i stresuje ze si ucitelky neporadi,nejsou zvykle....dulezite je podle me zachovat klid a na syna netlacit nechtit zazraky. ..on se to douci neboj nic....
5. únor 2016 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shine2015 jo,bylo by pro mě jednodušší nechat je ve stejné, ale logopedka i psycholog se za to hodně primlouvaji, nejlíp kdyby mohl přestoupit i během roku. Oni kluci nejsou spolu ve třídě, pro ně je lepší když jsou během dne od sebe.
5. únor 2016 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zanous chodí třetím rokem. Do třídy spolu nechodí.
5. únor 2016 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,nevím kde si mám vylít srdce....už jsem asi neschopná nebo nevím :frowning2: ...Malá v lednu 3 roky a stále mi nemluví (jen máma,táta, a občas z ni vypadne veta stylu nech me),mluvi spise vlastní reci (mezi japonštinou a francouzštinou)......je hodne pomala od narozeni,chodila az v roce a 8m, opakovat vůbec neopakuje,rikanky ji nezajimaji,a nekdy mam pocit ze na ni mluvim a vůbec nereaguje.......a tedka se k tomu pridal dals problém a to je totalni histericky zachvat jak se dostaneme mezi lidi,nenastoupi do autobusu,do obchodu.....nic,vidi lidi a sekne se mi ve dveřích.....v klubiku mi zacina delat to ze prijdou deti a zaleze pod zidli,s nikym si nehraje jen s mamou....ale přitom když prijdou třeba svagrove s dětmi tak se na ne smeje,pozoruje je ale nehraje si s nemá.....docházíme na neurochirurgii, protože jsme měli podezreni na hydrocefal,ale vse je jen kontrolovane magnetickou a zasne zásahy jiné nejsou......muzu cist,muzu na ni mluvit a ona si nejradeji zaleze sama do rohu a hraje si sama.....jsem z toho trosku zoufala,jdeme na triletou prohlídku a neumíme nic.....o zachode ani nemluve,sama si nerekne tka když posadim se vycura ale když nekde jdeme musí mit plenu protože proste nerekne a je ji jedno ze to ma v gatich...... :cry: moje matka uz do me docela sije a ja nevim co s ni....podotykam s doktory nespolupracuje,uzila si od narozeni svoje s nema,takze když vidi bily plast zachvat,takze neurologicke vysetreni se neda udelat
12. únor 2016 v 16:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malulicinka trochu mi to připomíná našeho tříletého syn bude mít za měsíc tři.Mi jsme podctoupili psichologické vyšetření zkuste nejít nějakého psichologa jen si sní bude hrát ,přijde mi to jako autismus,ale můžeto byt uplně něco jiného,ale chováná temu docela odpovídá,nebo z kusit nějakou rannou péči at přijedou k vám domů a podívají se co dělá a poradí .U nás ted taky byli a budeme snimi spolupracovat maly má podobné chvání jen není teda vztekly a chodí na nočník.
12. únor 2016 v 16:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtelka achjo,toho se právě nejvíc bojím.....tchýně mě uklidňuej že manžel byll stejný,mluvil až ve 4 letech a teďka má vysokou,je hodně introvertní....tak nevím
12. únor 2016 v 16:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malalucinka nezbývá než se obrnět trpělivostí a počkat co z toho vyleze a snažit se ji něčím motivovat jestli to jde.Ve školce mezi kolektivem se třeba rozmluvy někdy školka udělá hodně.Držím pěstičky ať přijde z lepšení
13. únor 2016 ve 13:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtelka děkuji,do školky jsem chtěla dát,ale bohužel je plno a protože jsem těhotná a budu doma tak mi ji nevzali....tak uvidíme
13. únor 2016 ve 20:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adamkofijo Ahoj,viem ze je to uz davno co di pisala ten to prispevok o tvojom syncekovi ale mohla by si mi dat odpisat ako ste dopadli?!dufam,že sa vám dari dobre a všetky tie problémy pominuli.my máme taký istý problém s trojrocnym synkom tak ak mozes pomôcť radou tak by sme boli veľmi šťastní lebo oboja sme dosť zufali.nehovoriac o synkovi.vopred ďakujem a pekný den prajem.
10. říj 2016 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek