Opožděný vývoj řeči. Máte podobnou zkušenost?

lenkavano
28. srp 2009

Hledám maminky na výměnu zkušeností s dětmi s diagnostikovanou poruchou řeči,které se léčí na klinice.

vikiekonsat
8. říj 2009

Naša Niki bola tiež veľmi kľudna, tak isto sa sama vedela zabaviť, ja som do jej 18 mesiacov pracovala doma pri počitači, ona aj teraz nejak extra spoločnosť nepotrebuje, iba stale lieta po dome, alebo niekde sa šplha. A ten krik tiež rada obľubuje, kriči aj vtedy keď sa teši, aj keď sa hneva, ale rozličnym spôsobom. Zvlaštne je aj to , že v podstate skoro všetky tieto detičky začali chodiť neskôr, môže to mať nejaku suvislosť s tym rozpravaním ?

sisstin
8. říj 2009

viki: tak Tygr právě nekřičí vůbec, nikdy to nedělal..a křiku od jiných dětí se bojí a pláče 😕 jinak sedět sám začal v 9m, lízt v 10m, stál s oporou a chodil okolo nábytku na roce, v 14m stál bez opory a na začátku 16m vyrazil do světa 😝 je to dýl, ale furt pořád dle tabulek..navíc dělal vše, co měl...takže jsem to neřešila 😕

andreabe
8. říj 2009

maly tiez casto krici, on tak akoby vyskal, niekedy z toho pekne boli hlava. A este sa mi zda cudne, ze on ked lieta po byte, tak zvycajne chodi hore-dolu popri stene, akoby si pozoroval svoj tien alebo co 😅 Mame susedu, ktora robila 3 roky na diagnostike a ked videla maleho, tak mi povedala,ze autista urcite nie je. Ze sa jej zda socialny a v pohode, len ma velmi slabu motoriku, co suvisi aj s tym,ze zacal neskoro chodit a ze ta slaba motorika suvisi udajne aj s recou. Ak posilnim motoriku, vraj sa rozbehne aj rec. Tak som mu zadovazila drevene tvary na navliekanie, ale to vobec nepochopil 😒 . Tak aspon vkladame do kocky rozne tvary, v com sa lepsi, skusame kreslit, ale to odmieta, dostal plastelinu, ale na nu je tiez asi este maly. Tak mu davam aspon jest musli-gulicky, chyta ich medzi 2 prsty, tak aj to je vraj cvicenie 🙂

sisstin
8. říj 2009

andre: syn má taky horší motoriku 😉 jednoduší věci zvládne- navlíkat kroužky na tyčku, obracet jednotlivé stránky atd, umí uchopit i malé kousíčky..ale dělá mu problém něco někam prostrčit a tak..a třeba na nerovném terénu je schopnej spadnout..ale zas je pravda, že jiné děti chodí třeba i víc jak o čtvrt roku dříve 😉

vikiekonsat
8. říj 2009

Sis: aj tak je t v porovnaní s inymi detičkami neskoro, naša tiež začala chodiť na15 mesiacov, a syn už na 11. Tak isto bolo aj so sedenim. To vyskanie tiež poznam, ale teraz je to o niečo lepšie. andrea: keď syn beha, pozera pred seba alebo hlavu ma otočenu doboku, lebo presne tak beha Niki. Aspoň tak som ťa pochopila.

vikiekonsat
8. říj 2009

Aj s tym padaním je to u nas tak isto, a pri tom je strašne nebojacna, vobec nema obavy, že spadne, už aj s postieľky bez problemov vylezie.

sisstin
8. říj 2009

viki: tak Tygr behá s hlavou dopředu, ale občas taky koukne do strany..ale jen když ho něco zaujme na tý straně..on začal strašně pozdě chodit venku..to snad až někdy v 19m, protože se bál..a moc toho venku nenachodí, takže ten terén nemá natrénovanej zatím...ale zlepšuje se to 😉

andreabe
8. říj 2009

viki: on ma hlavu doboku, akoby aj ocami pozeral doboku. Zacal to robit pred telkou, tak to sme mu zatrhli, ale aj tak tak stale beha. To robi aj Niki? Potom mame fakt podobne deti 😉 Myslis, ze pozeraju na svoj tien??
sisstin: pozrela som si fotky tigrika, je strasne zlaty, su vlastne rovnako stari ti nasi. Malemu radsej tie kruzky nedavam, lebo on si vecsinou vezme len tie hadze nimi o zem, casto sa rad pozeral, ako sa tocia. Az na naliehanie ich navlieka na tycku..Chodit sme zacali asi najneskor,az v 18-19.tich mesiacoch. A stvorznozkovat presne ked mal rok a jeden den.

sisstin
8. říj 2009

jinak s tím běháním okolo nábytku, bud se dívají na stín, nebo na nějakej odraz od něčeho atd, není to nic neobvyklého holky 😉 tak se nebojte 😉 není to žádnej příznak 😉

andrea: on si docela hraje i s těma didaktickejma hračkama, ale vydrží chvilku..nejvíc ho baví magnetická stavebnice..jsou to takový polokoule a čtverce magnetické, takže se to různě lepí k sobě 😉 a zas i odpuzuje, s tím vydrží dlouho..máte doma něco takovýho? 😉

ty jo, už skoro 3h spí 😅

vikiekonsat
8. říj 2009

Andrea: určite nepozeraju svoj tieň, ale Niki začina pozerať pred seba, čo ma teši, lebo mame radiatory na stene popri ktorych behala a vždy hlavou do nich narazila, keď že vobec nepozerala pred seba. A ako vaše detičky zvladaju schodiky, s tym tiež dosť mali sme problem, lebo jej rovesnici bez problemov už vedia zdolavať ?

andreabe
8. říj 2009

sisstin:take nieco nemame, skusim sa po takom niecom pozriet niekde v tescu. A ako sa to vola, magneticka tabulka? U nas teraz vedie ta vkladacia kocka.
Tiez som zvedava, kolko dnes spal, vcera bol nevyspaty a tudiz neznesitelny 😀 Tak pekny den dievcata 😎

sisstin
8. říj 2009

viki: tak ty schody já právě vůbec nevím, protože my doma žádné nemáme...takže na nich v životě nestál 😔 jako třeba dva schůdky zvládne v pohodě..ale normální schody fakt nevím, a někde venku ho po schodech chodit nepřinutím 😒

andrea: jmenuje se to tady přímo Magnetická stavebnice, je to od nějaké tuším belgické?firmy..ale je to docela drahé 😉

vikiekonsat
8. říj 2009

Tu stavebnicu pozriem aj ja.

lenkavano
autor
8. říj 2009

Ahoj holky plno příspěvků se tu urodilo mám opravdu radost.Sis mám pocit že se ti malej už pěkně rozjíždí to mě fakt těší.zítra se mi vrátí Kubík už se ho nemůžu dočkat.snáším to čímdál hůř.

sisstin
8. říj 2009

Leni: musíš bejt silná, stojí to za to, aby se Kubík prosadil v životě 😉 ta expresivní dysfázie je fakt relativně "dobrá" diagnoza, mohlo by být mnohem hůř 😉

jak tady holky psaly o té motorice, tak dneska dostal tu vkládací kostku, jsou tam i těžké tvary..no zatím tam jen dává a vyndává dvířka..ale když mu to nejde hned v první sekundě, tak on se nesnaží to tam dát nějak jinak..okamžitě mega řev a odhodí to 🙄 jako někdy to je fakt o nervy s ním 😝 se mi občas stává, že už ráno vstávám a trnu, co s ním budu celý den dělat 😕 někdy jsou super dny, a někdy je to teda krizovka jak má bejt 🙄

jinak zvuků ted už vydává plno, je vidět, že mu to dělá radost, když udělá nějakej novej..ale řeč to teda fakt není 😅

hanistepa
8. říj 2009

Ahoj holky, jsem tu nová, tak doufám, že mě mezi sebe přijmete 😉 Četla jsem vásna začátku (tedy první dvě stránky a teď ty poslední) - vím, že Lenka má 6 letého Kubíka s expresivní dysfázií - můžu se Leni, zeptat, u jaké psycholožky jste byli? My chodíme k Dr Krejčířové sídlící v Praze...Jo, jmenuju se Hanka, mám 4,5 letou slečnu s opožděným vývojem řeči, od minulého roku myslím udělala veliký pokrok, ale přesto to je ve srovnání s jejími vrstevníky "nic moc"...chodí druhým rokem do školky, minulý rok ovšem ze 2/3 odmarodila, takže snad letos? 🙂 Teď si vás ještě kousek dočtu, ale vypadá to tady na prima partu, co? 😉

hanistepa
8. říj 2009

A ještě jestli můžu poprosit - můžete se mi lehce představit, abych byla aspoň trošku v obraze? Jen jméno a jméno dětiček a kolik jim je. Moc dík!

lenkavano
autor
8. říj 2009

ahoj Hani 😉 Kubíček jezdil na kliniku v žitné v Praze a manžel tam s ním byl někde v ulici ke Karlovu u psycholožky.stačilo jedno vyšetření zatím jinam nechodíme co se týče psychologie.jsem ráda že posílíš náš klub.co se týče informací o dětech tak se mrkni na naše pasy.časem tam dodám i foto jako má Sisstinka 🙂 .Sis já vím že je to pro jeho dobro ale já řvu pomalu každý večer.ty večery jsou nejhorší. ☹ 😢

sisstin
8. říj 2009

Hani,tak si nás uz našla.Když dáš myš na tu ikonku,tak se ti zobrazí jméno dítěte,věk a případně region.Leni,teď si čtu o té klinice v Zitne a fakt děsný...

hanistepa
8. říj 2009

Leni, to vyšetření bylo nějak hrozné či jak? Nějak jsem to ještě nedohledala, pokud jsi to sem psala...Jo, díky moc, pasy jsem si už našla (byť technika má v mém případě navrch 🙂 ), jak si já mám doplnit pas? Bože, já jsem tele...hrůůůza 🙂 A pak po kom ty moje děti jsou... 🙂 Lenčí, chci se zeptat, tvůj Kubík před tou logo školkou nechodil k logopedovi vůbec? Nebo jak jste to měli s řečí??? A teď - chápu tedy správně, že tato aktuální školka je internátní, čili jezdí na víkendy dom a přes týden je tam? A jak pokročil v řeči? Jak tam s nimi pracují????

sisstin
8. říj 2009

Hani,nahoře je nastavení,tam si vše zádas.Jsem opět z mobilu,tak to podle toho vypadá.Jinak holky,když si dáte fotky,budu ráda...

hanistepa
8. říj 2009

A ještě, Siss, malému je ještě tak málo, to už mu někdo dal tuto dg??!!!!!! Nebo prostě jen málo povídá....

sisstin
8. říj 2009

Hani,já uz to psala na rodinu,zatím nemáme vůbec žádné vyšetření,za měsíc jdeme k té psycholožce.Nemluví vůbec,ani slovo.

lenkavano
autor
8. říj 2009

Sis to je hrůza vid.taky jsem z toho měla můry.ted už to je lepší, čas se vrátit nedá a už se nic nevyřeší.ale možná proto ted nesu hůře tu školku ikdyž tam je to jiné je tam víc domácí prostředí.

lenkavano
autor
8. říj 2009

Hani Kubík chodil na logopedii už před touto školkou zhruba celkově se léčí od 4a něco let.začali jsme bohužel pozdě protože nám každý říkal že je malý a rozmluví se.ted jsem na takové řeči už alergická. Byl 3krát na měsíčním pobytu v žitné v Praze a nyní nastopupil do logo školky kam ho vozíme v neděli a v pátek pro něho jezdíme.je tam zatím od září takže ho testovali a vlastně ted od pondělí už začali nejvhodnější výuku podle výsledků.Sis fotky dodám později nemám usb kabel.

hanistepa
8. říj 2009

Díky, Siss. Já vím, žes na Rodince psala, že chodíš do Modrýho koníka (či "na" Modrýho koníka), myslela jsem si, že to je mateřské centrum, tak jsem to nepochopila a doufám, že teď ani nepomotala 😉 Hele, říkám ti, Hančí měla na 2 letech a 3 měsících 5 slov!!!!! a slečna z rané péče si napsala do papírů - Haninka se nám rozpovídává! 🙂 A já byla na vrcholu blaha, když v tomto věku (nebo možná kolem 2,5 roku) řekla "auti tůů tůůů" - no mazec... Takže se, prosím tě, neboj!!!!!!!!
A koukám, že jsi od Pardubek, já jsem z Hradce...to bysme někdy mohly uskutečnit i nějaký pidi srazík... 🙂
Leni, nevím, zda to není tajné, pokud jo už se ptát nebudu 😉 , jen - to vyšetření????

sisstin
8. říj 2009

Leni,no když uz tohle vím,tak bych tam Tygra nikdy nenechala!Já si zatím neumím představit dat ho někam jinam,než k mým rodičům.Já uz z něj mam dneska nervy,volám na něj-nic,pojď sem-nic,kolo,kolo-okamžitě přiběhne a jde to dělat.Tak já fakt nevím,mne přijde,jak když to dělá schválně...

lenkavano
autor
8. říj 2009

Holky zajdu sem kolem 22hodiny.

sisstin
8. říj 2009

Hani,já jsem přímo z Pardubic.Srazík by byl fajn,ale syn tohle zatím moc nedává,i když se ten strach z cizích lidí a děti zlepsuje.Já si teď přečetla,že ten strach je příznak toho Asper.syndromu.Mne uz asi šlehne,každý den mu dávám novou diag.

lenkavano
autor
8. říj 2009

tak už jsem tady.Sis ale víš co je nejhorší,že já pořád tedka řešila Kubíčka a je to tak 2dny tak jsem si uvědomila že i Lenička /1rok a 8měsíců/už by mohla umět trošku víc,taky se kolem roku rozmluvila,ale ted jakoby ustává,např.přestala říkat táta, ham atdi.sice breptá takové ty slabiky ale to jsou spíš zvuky než písmena a na vše říká amí.já si ani nedovedu představit že by měla totéž co Kubíček.ale na tom odkazu o té dysfázii byla paní a ta měla 3 nebo 4děti a všechny to mají což si ani nedovedu představit.