Opožděný vývoj řeči. Máte podobnou zkušenost?

lenkavano
28. srp 2009

Hledám maminky na výměnu zkušeností s dětmi s diagnostikovanou poruchou řeči,které se léčí na klinice.

sisstin
8. říj 2009

leni:já uz to psala o stránku nebo dvě dozadu,že jsem si taky všimla,že to mívá víc nebo dokonce všichni sourozenci.Jestli Tygrovi fakt něco zjistí,tak já uz do dalšího dítěte nejdu.

lenkavano
autor
8. říj 2009

Sis to nemůžeš zase takhle brát já mám 4 děti a u prvních dvou je mluva úplně bez problémů.u Lenči zatím nevím ale ona a Kuba byli císařem Kubík dokonce s ohrožením života v Praze mi řekli že to je s největší pravděpodobností dúvod jeho vady.

sisstin
8. říj 2009

leni:já druhé moc neplánovala ani předtím..já měla porod úplně normální,bez problémů.Syn nebyl ještě nikdy nemocný,kromě lehké rýmy,a teď tohle.Já uz v něm vidím fakt všechny nemoce.At si čtu o dysfazii,autismu,Asper.syndromu nebo mentální retardaci,tak vždy na něj něco sedí.Dneska jsem ho učila,jak dělá konik,tak asi po dvou hodinách že sebe vydal ihaha a tím to zhaslo.On se všechno strašně pomalu učí,za to různý blbosti umí hned...

lenkavano
autor
8. říj 2009

no to je normální že jim jdou kravinky jak po másle.vem si že některá slova jim dělají problém a Kuba třeba slovo prdel říkal úplně jak z partesu.Tvůj Tygřík určitě nebude vyjímkou 😀 😀 Jinak Kubík taky nikdy moc extra nemarodil navíc on je takový statečný když má třeba chřipku tak klidně leží v posteli a potí se prášek spolkne bez problémů a když třeba zvrací tak chodí sám na wc.to třeba Klárka to je hrozná padavka na tohle třeba když leží tak pořád knučí že ji něco bolí pořád se u ní musí být.Prášek ji musím div ne drtit no prostě hrůza.a to je ji už 9. 😝

sisstin
8. říj 2009

Leni,tak prdel mě fakt pobavila...vybijí se mi mobil,tak nevím,jak dlouho ještě vydrží šťáva...

lenkavano
autor
8. říj 2009

no tak to doufám že ještě chvilku vydrží.nechce se mi totiž vůbec spát a tak bych debatila.pošlu ti odkaz na tu školku kde je Kubča když budeš chtít tak na ní mrkni a napiš mi co na ni říkáš.zslogo@specskola.cz

sisstin
8. říj 2009

já na to mrknu zítra z Pc.Zítra uz přijede Kubík vid?Já se těším na víkend,si trošku odpočinu od Tygra,tenhle týden toho mam uz plný brejle.

lenkavano
autor
8. říj 2009

to já taky ale já si odpočinu nevím kdy nemáme totiž hlídací babičku tak si malou občas vezme k sobě na den kamarádka a já místo abych hodila nohy na stůl tak lítám a dělám větší úklid.ale bez Lenči to bodne to mě to uklízení i víc baví protože za mnou nechodí a hned zase všechno nerozhazuje.kubči už se nemůžu dočkat včera jsem bulela snad 2hodiny měla jsem hrozné výčitky.zítra bychom se taky měli dozvědět jak na tom vlastně kubíček je a jaké jsou vyhlídky.jsem jak na trní. 😨

sisstin
8. říj 2009

Leni,co píšes,tak mi Kubík přijde jako moc šikovný a samostatný kluk,ten to zvládne levou zadní,neboj...

lenkavano
autor
8. říj 2009

Víš Sis možná ti příjde ted hloupý co napíšu já miluju všechny své děti ale ten kubík je takovej mazlík a to ne kvůli té řeči ale prostě tak odmala.on pořád působí miminkovsky prostě pro něho mám nějak větší slabost já nevím jak bych to řekla.proto to asi hůř i zvládám.

andreabe
9. říj 2009

Ahojte, dnes sme dostali v jasliach odkaz od logopedicky, ze zatial je verbalna komunikacia bez produkcie 🙄 Maly bol celkovo tento tyzden viac bojazlivy, uplakany, nereagoval mi ani na moje snahy ucit ho. A az dnes mi to ozrejmila ucitelka. V jaslickach je chlapcek, ktory mojho maleho pri kazdej situacii vysticuje. A ucitelky si vsimli, ze odkedy taha maleho za vlasy, maly sa utiahol,je uplakany,prestal pocuvat prikazy 😢 Tak som z toho hotova, ze som rozhodnuta cez vikend ho ostrihat uplne nakratko. Maly ma totiz dlhe kucerave vlasky, bude mi to velmi luto, ale asi sa ich vzdame..Naozaj som si aj ja vsimla, ze maly akoby urobil krok spet. Len neviem,ci mu ten chlapec da potom pokoj,alebo ho bude nadalej prenasledovat 😒 Nemate s tym niekto skusenost? Mozno ho naozaj lakala len ta stica..

lenkavano
autor
9. říj 2009

ahoj andreo zatím se neukvapuj a nestříhej ho.učitelka by měla zasáhnout a ohlídat situaci.přece kvůli jednomu klukovi neostříháš synkovi vlasy.promluv si znovu s učitelkou.

sisstin
9. říj 2009

andrea:u nás je to stejné,jakmile syn zažije nějaký velký stres,tak vše,co jsme trénovali,je zas pryč.Já bych takhle malé,a hlavně bojacne dítě do jeslí nedala,ale to není rada.Ostříhaním vlasů se nic nezmění,uz je prostě oběť agresora,a buď tomu podlehne nebo se naučí bránit.Syn je taky takový,vůbec nechápe,proč by měl někomu ubližovat,bohužel ne všechny děti jsou takové...

vikiekonsat
9. říj 2009

Ahojte, Andrea v žiadnom pripade ho nestrihaj, ale upozorni učitelky aby davali na maleho pozor, veď su tam od toho. 😠
A ake su to jasličky, že tam mate aj logopedku ?

andreabe
9. říj 2009

ahojte, dakujem za radu,tak skusim este pockat. Ale ked on sa uz fakt lepsil, bol bojacny, ale nez tam prisiel ten chlapec, tak sa uplne osmelil, sam kontaktoval deti, hral sa..teraz je to zase prec ☹ Takze som ochotna ho hned dat aj dohola, len aby bol zase smelsi 😀 Maly je taky,ze on nikdy nikoho ani necapol..
Su to sukromne jasle, logopedka tam chodi raz za tyzden a pracuje s problemovymi detickami. Ale musim si to platit ako extra sluzbu 😒

vikiekonsat
9. říj 2009

Sis: nevieš mi pozrieť značku tej stavebnice, nejak som to hľadala na internete a nenašla. A ty si uviedla , že je draha - to je koľko ? Možno keby som to nenašla u nas , mamu mam momentalne v Prahe, tak by mi ju zohnala tam.

andreabe
9. říj 2009

sisstin: tiez by ma zaujimalo, aka tabulka to vlastne je. Na nete som nasla toto:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6317771
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1599159

Je to niektora z nich? Lebo podla tvojho popisu mi to na to nesedi

vikiekonsat
9. říj 2009
kalerat
9. říj 2009

lenkavano • 4d • 12. září 2009 ve 00:24
hledám maminky na výměnu zkušeností ohledně této poruchy řeči u dětí.

janouskova • 6. říjen 2009 ve 21:55

Dobry vecer, s touto poruchou zatim nemam zadne zkusenosti, teprve dnes nam ji urcila pani doktorka jako moznou poruchu. Proto bych byla rada, kdyby jste mi mohla popsat jak se u Vas tato porucha projevuje. Nas malej ... 3roky a mesic ma problem s vyslovnosti (taktol, cuat, atd.) a male spojovani slov. Pouziva jen "dvoj az trislove" vety. Nejvetsim problem, ale je jeho nekomunikace v kolektivu, vzdy zkusi s detmi povidat a jelikoz mu nerozumi tak pak radsi mlci. Kdyz je s nami, ci s nekym koho zna tak mluvi bez prestavky 😉 . Jak ma problem s mluvenim, tak napriklad s pocty a cisly nema problem ... cisla pozna do peti, umi je vyslovit a ukazat na prstech. Proto bych byla take rada, kdyby mi zde nejaka maminka poradila a pripadne popsala jak tato porucha probiha u nich. Dekuji a preji hezky vecer 🙂

hanistepa • 2d • 7. říjen 2009 ve 21:30
|
Aho, jsem maminka dvou dětí - ale co se týče MOŽNÉ dysfázie, budu mluvit o Hančí - 4,5 roku. Říkám možná dysfízie,protože moje dcera má zatím "jen" opožděný vývoj řeči (od psycholožky z min. roku, teď jedeme na kontrolu zas),ale podle přečtené odborné literatury se obávám, že máme tu dysfázku - našimi znaky jsou malá slovní zásoba, špatná výslovnost,doteď Hančí nevytvořila moc dobrých souvětí, nepoužívý "si" a "se" atd. Jak máte vy staré děti?? Hanka

lenkavano • 4d • Včera v 19:41

paní Janoušková přidejte se k nám na téma opožděný vývoj řeči.tam už je pár zkušeností a budeme pokračovat dál.jinak vadu řeči co popisujete má přesně náš Kuba tak budeme mít společnou řeč.těšíme se na vás. 😉 🙂

sisstin
9. říj 2009

holky,já nevím,jak se to jmenuje,tu krabici uz dávno nemáme.Na netu jsem to neviděla.Myslím,že to mamka kupovala v hračkářství Pompo.Třeba dvě koule,každá je že tři magnetických částí,stojí přes 500Kč...ale syn si s tím hraje uz od roku.Já mam dneska krizi,asi hodinu jsem mu ukazovala zvířátka,pouštěla jejich zvuky...on sice dává pozor,ale když se na některé zeptám,tak nic...kouká a nic nedělá.Včera dostal tu vkládací kostku,tak se u toho akorát vzteka,ale neprostrcil zatím ani jeden tvar...

andreabe
9. říj 2009

sisstin: z tej kocky si hlavu nelam, maly sa rovnako hneval az zuril, ke mu to neslo. Este pred mesiacom bol uspech, ked sa dovnutra s niecom trafil. Kazdy den som to s nim skusala, skoro som osedivela, ale po 2 tyzdnoch uz dal tvar tam, kam som mu ukazala prstom. Potom som mu musela kocku otocit, aby vlozil iny tvar..A teraz asi po velmi intenzivnom az nanutenom uceni ju celu vyvklada sam. Aspon mam chvilu cas, lebo uz u neho pri tom ani nemusim sediet 😀 Takze to chce len cas, Tigrik postupuje presne ako Lukas, tak drzim palce a do mesiaca dvoch mu to urcite pojde!

vikiekonsat
9. říj 2009

Sis : nerob z toho nič, moja je oveľa staršia a denne jej predvadzam obrazok hava a ukazujem ako robi 😝 , a ona sa mi iba smeje, a za nič na svete to nechce opakovať ☹ . A pri tom vidno na nej , že rozumie čo od nej chcem, iba mi to robi naschval.

sisstin
9. říj 2009

viki:dneska jsem si četla o těch metabolickych poruchách,a ony opravdu způsobují opožděný vývoj nebo poškozují mozek,tak asi proto do té poradny jdete,aby to vyloučili.Jen ji budou brát krev...

vikiekonsat
9. říj 2009

Len že tam sa dostaneme až v decembri 😠

sisstin
9. říj 2009

já jsem napsala do Střediska rané péče-shodou okolností je to v naší ulici,tak mam radost-je to nezisková organizace pro děti s jakýmkoliv postižením,půjčují didakticke hračky,je tam logopedie,psycholog atd,takže pomáhají rozvíjet děti...

vikiekonsat
9. říj 2009

Tak to mas štastie, držim ti palce,ja mam už iba poslednu nadej na to sukromne poradenske centrum, momentalne viac by som potrebovala len poradiť ako na našu Niki, nie aku ma diagnozu 😠 😠 😠

andreabe
9. říj 2009

ja uz neviem, aku hracku mam malemu kupit. Nemate nejaky tip na hracku, ktora podpori rozvoj reci? Alebo tip ako donutim maleho citat knizky, vobec ho nezaujimaju..
viki:ja som malemu opakoval tie zvieratka strasne dlho,kym zacal opakovat. Vie Niki aspon ako robia niektore zvieratka? Maly vie totiz asi 10 zvieratiek a nove ho neviem naucit..Asi polroka som do neho hucala a denne mu ukazovala, kde mam nos a az teraz mi odrazu ukazal prstom na nos. Tak neviem, ci tie nase deti naozaj potrebuju vsetko predviest a pocut 1000 x nez to zopakuju.. Ale mama odo mna uz mozno aj 1000x pocul a stale nic.. 😒

vikiekonsat
9. říj 2009

Naša mala vedela na 15 mesiacov krasne napodobniť aj mačičku aj hava, ale potom to prestala robiť, tak isto ako ty ,som jej ukazovala na oko, tiež po xxx krat mi na to oko ukazovala, ale ako som s tym prestala , tak teraz zase mi neukaže. A ta mama ☹ ☹ ☹ už sa to neda ani spočitať .....

sisstin
9. říj 2009

běžné dítě se naučí slovo nebo věc na 2-3pokusy,dítě s poruchou na 200-300.Jinak my se dnes s přítelem pohádali tak,že je možná konec a mne je to asi uz jedno,stejně mi pomáhá jen finančně,což je teda taky důležité,ale když se rozejdeme,tak mimo toho,že budu mít min peněz,se nezmění vůbec nic...takže tak...

vikiekonsat
9. říj 2009

S tymi hračkami tiež mam problem, Niki sa zajima o riad, o moje pradlo 😀 , ale hračky 😖 😖 😖 - neviem pre koho su .