Opožděný vývoj řeči. Máte podobnou zkušenost?

lenkavano
28. srp 2009

Hledám maminky na výměnu zkušeností s dětmi s diagnostikovanou poruchou řeči,které se léčí na klinice.

lenkavano
autor
9. říj 2009

Ahoj Sis tak Kubík už je doma je v pohodě.učitelka nám říkala,že Kuba vše umí ale problém spíš vidí v jeho jakoby pohodlnosti.udělal pokrok když třeba říkal slovo veliký tak vyslovoval želiký a ted to říká už s véčkem.máme ho prý pořád opravovat třeba i 100krát za den aby si to uvědomil.bude to prý ale dlouhodobější záležitost ale je prý velká naděje na úplné uzdravení.bylo by dobré kdyby se nám ozvala ještě ta janoušková vid.

vikiekonsat
9. říj 2009

Sis : to mi je ľuto ☹ , ten priateľ je aj ockom tvojho syna ?

andreabe
9. říj 2009

viki: Lukasko sa tiez zaujima o misky, toaletak, pradlo, nastastie ho este zaujima ta vkladacka, chvilu plysaky, rad sa nahana.. ale auticka, vlaciky, drevene kocky..to vsetko lezi ladom 🙂
lenkav:Kubikovi je tam urcite dobre, lebo ak by boli na neho zli alebo by to bolo pre neho stresujuce, urcite by nerobil pokroky
sisstin:s tym priatelom je mi luto, skuste sa radsej udobrit, predsa len je lepsie byt s nim ako sama, aj ked je vecsinu casu prec..

lenkavano
autor
9. říj 2009

ahoj andrea díky za povzbuzení.taky z toho začínám mít lepší pocit než třeba ještě včera.koukám že Lukášek má zájmy jako naše Lenička toaleták přímo zbožnuje.

vikiekonsat
9. říj 2009

Tie naše detičky , podľa mňa, veľa veci vedia, ale robia nam to napriek 🙂 😉 Lenka: užijte si pekný vikend s Kubikom, určite si to zaslužite všetci - on že to tam zvlada a vy že to zvladate bez neho. A nemyslim si , že to bude dlhodobo, držim vam palce.

vikiekonsat
9. říj 2009

Andrea. môžem sa ťa opytať z ktoreho si okresu ? A dievčata, u niektorej z vas dieťa, tak ako naša Niki , všetko ťaha do ust? Mne pripada dosť veľka na to , a neviem jej v tom zabraniť, minule už piesok z pieskoviska som jej musela vyberať z ust. Stale niečo sa snaži žuť, a zubky už ma všetke. 😖

andreabe
9. říj 2009

lenkav: jasne, toaletak ma maly rad, hlavne, ked ho moze tahat 😉
viki: som z BA. Lukasko inak do ust dava veci, len ked sa nudi, ale piesok alebo kamienky nikdy ani neskusal (nastastie 🙂 ) Ale najnovsie si dava do ust ruku a potom ho davi na vracanie. Robi mi to akoby naschval, asi ked nie je po jeho, alebo z nudy. Neviem, co ho to napadlo 😒

vikiekonsat
9. říj 2009

Andrea : tak preto tie jasličky, u nas som sa pokušala niečo take najsť aj s poradenstvom. Tam kde chodila NIki boli namiesto učiteliek sestričky, ale aj tak sa potešili že som malu zobrala 😝 .
Ten toaletny papier obľubuje snaď každe dieťa 🙂 .
A s tym žuvanim som myslela, že ju to po čase prejde, ale stale je to rovnake, najhoršie keď najde nejaku drobnosť a už to ma v puse. Ešte že keď jej poviem to vypľuť, tak ma posluchne, ale čo keď to nezbadame? 😠

andreabe
9. říj 2009

viki: ja uz mam tiez nazor, ze ucitelky su radi, ked maju iba bezproblemove samostatne deti. Ved som tu uz pisala, ze hoci ma maly 2 roky, tak ohrnali nos a divili sa, ze nevie sam jest, ze nechodi sam po schodoch (musi sa pridrzat), ze ma plienky, ze nerozprava, ze place pri zmene..Tak som sa totalne z nich vystresovala 😝 Ja tiez vidim,ze je iny ako ostatne deti, je len skoda, ze to dnes neberu ako vyzvu ale je im to skor na obtiaz, lebo je s nim viac prace 😒
Je super, ze mala aspon posluchne a vypluje to, susedkyna mala uz ked da do ust kamienok, tak nepusti 😅
Ozvem sa az v pondelok, doma totiz nemame pc, pekny vikend vsetkym!

sisstin
9. říj 2009

viki:.jj, je to otec mýho dítěte..jsme spolu už dlouho..ale poslední dva roky je to spíš utrpení už 😉

andrea: jako ty učitelky jsou drsné, i naprosto normální děti bez problémů mívají ve 2letech plenky, neumí ještě úplně správně jíst, a pláčou...bych těm učitelkám dala tečku 🙄 je to nutný, aby tam malej chodil? Musíš chodit do práce? 😕

vikiekonsat
9. říj 2009

Sis: nechcem ťa poučovať, ale väčšina chlapov nezvykne citiť ku deťom to čo my, a preto z toho su tie nedorozumenia. Neviem ako je to inde, u nas ja deťom sa venujem podstatne viac, potom ocko je z toho na nervy, na neho už veľmi neostava mi čas alebo sily. To puto medzi nami (mamičkami) a našimi deťmi je silnejšie, a chlapi to dosť ťažko znašaju.
Čo sa tyka tych učiteliek, tak s tebou suhlasim, ale čo ak Andrea nema ine vychodisko? My sme na tom boli rovnako, až kym svokra nevyhlasila, že ostane s malou.

sisstin
9. říj 2009

viki: on má děti rád, jenže kvůli svému pracovnímu vytížení prostě nemá kdy, si se synem vytvořit vztah..ještě do roka to šlo..syn se nebál, nechal se chovat, nebo spolu šli ven a tak..jenže pak po roce se syn už začal bát cizích lidí, a v podstatě bere jen mě a moje rodiče...k němu nechce( i když se to ted trošku zlepšuje), ale vztah k němu syn nemá opravdu žádnej 😕 Přítel se k němu vůbec neumí chovat( z mého pohledu teda)...furt na něj šišlá jak na mimino 🙄 , nutí ho, aby k němu šel, když nechce..prostě celkově ho vůbec nezná..a mě to šíleně vytáčí 🙄

jako, kdyby jsme se rozešli, tak já to fakt jinde než na penězích nepocítím..nic by se pro nás nezměnilo..bohužel 😔

vikiekonsat
9. říj 2009

Sis: ako on to berie? Keď ma rad maleho, tak sa to časom zmeni, musiš tiež mu nechať nejaky priestor. On nema inu možnosť zarobiť? alebo len nechce? Keď sa ťa možem opytať, dufam že sa nenahnevaš, prečo ste sa nezobrali ? Vieš u nas so synom bolo podobne, až na to že manžel aj keď bol pri nas, ale bol priliš mlady a vobec nevedel a možno ani sa necitil na dieťa. So synom sa to veľmi nezmenilo, za chviľu ma 18, ale so svojim otcom veľmi sa nerozumeju. Ale na mne visi. Tu ide aj o teba, možno že na maleho sa mu ťažko zvyka, ale ako to medzi vami? Musiš aj to brať do uvahy, lebo skor či neskor pocitiš to prazdno, čo po ňom ti ostane. 😢

sisstin
9. říj 2009

holky...hurááá, Tygr se konečně naučil na odrážedle...mám radost jak malý dítě 😅 😅 😅 😅 😅

viki: my jsme měli Tygra neplánovaně 😉 takže svatba se neplánovala, těhotná jsem se vdávat nechtěla...a nějak v tom vůbec nevidím smysl, když spolu ani nebydlíme 😕 nic by se nezměnilo, kdyby jsme se vzali 😕 pro mě svatba není důležitá..takže to nějak neřešim 😕 on jinou možnost zatím nemá, má dost dobrý místo v BA..a pak ještě další dva vedlejšáky..je na něm závislých spousta lidí 😉 mně prostě vadí, že pro něj jsou důležití všichni stejně(jeho rodina)..my nejsme nikdy na prvním místě 😕 on má syna z předchozího manželství, ted mu bude 10..nejsou s ex od jeho narození...ale jestli za ním jezdí 3x za rok, tak to je hodně...ona něj platí, dává mu na všechny kroužky a tak...ale prostě též s ním nemá žádnej vztah..přitom mně by vůbec nevadilo, kdyby ho vídal častěji.. 😉

lenkavano
autor
9. říj 2009

Sis no vidíš to Lenča ještě nedostane na odstrkovadle nohama na zem.je hrozně zaprcatělá 😀 .měla ale takové malé pidiautíčko ale když dvakrát hodila zádíčka tak autíčko letělo do popelnice 😠 jo holky a jak jste se bavily o tom co se všechno dávají děti do pusinek tak Lenina s chutí baští papír.

sisstin
9. říj 2009

Leni: my máme to menší odrážedlo, Tygr má asi tak 82cm, takže je taky malej 😉 ještě do dneška na něm vůbec nechtěl sedět..dneska jsem to zkusila..a rozjel se 😝 sice jede ještě jak šnek, ale úspěch 😀

vikiekonsat
9. říj 2009

Sis: blahoželam, my sme nemali odražadlo, a na trojkolke ešte nevieme. Dnes už končim v praci, stretneme sa v pondelok. A to rozhodnutie iba na tebe. Aj tak najdôležitejšie ti ostane - Tygr. Pre mňa v živote su moje deti najcennejšie, a som veľmi štastná že ich mam. Tak držim palce, a dufam že v pondelok každa z nas sa pochvali ďalšim pokrokom našich pokladov.

sisstin
9. říj 2009

viki: hezký víkend 🙂

hanistepa
9. říj 2009

Tak holky, napsala jsem strašně dlouhej příspěvek a je v háji ☹ , už se mi to nechce všechno psát znovu bééééé bééé ☹

sisstin
9. říj 2009

hani: nejde dát zpět 😉 mně to občas jde 😉

lenkavano
autor
10. říj 2009

ahoj holky dnes mám teda úplně šílený den.včera jsem se pohádala s manžou a i přesto že nám to prostě klape tak jsme si řekli i dost ošklivých věcí.vůbec nevím co to bylo asi nějaký zkrat.ted je v práci přijede zítra protože odvážíme Kubu.je mi ted nanic nejradši bych celý den proležela v posteli.

adamkofijo
10. říj 2009

😉 ahojte dlho som sa neozvývala , Filipko bol chorí (prechladnutý) tak sme od pondelka ležali v posteli v teplotách, a teraz to asi chytá aj Adamka. Ani som vás nestihla všetky prečítať večer to hádam doženiem, a čo máme nového my, tak musím povedať že dnes ma Filipko veľmi prekvapil tak sa musím pochváliť s ďalším pokrokom, vyliepal sa na operadlo gauča ako to väčšinou robí, ale dnes sa mu tam niako zasekla ruka a nemohol sa dostať dolu, ja som upratovala tak som ho moc nevnímala ale naraz počujem z obývačky, "ama omoc" teda mama pomoc podla mojho predpokladania, normálne som prestala dýchať že on na mňa volá, to pomoc pochytil asi z toho , že ked sa obliekame a nejde mu vytiahnut ruka ja mu vravím "pomoc" až kým mu nevytiahneme , robievala som to aj zo starším bola to pre nich veľká zábava. Je to síce malý úspech ale aspon viem že ma vníma a rozumie tomu čo mu stále dookola opakujem a moja snaha má niaky zmysel ani si neviete predstaviť aká som dnes štatná. Lenka to ma mrzí tá hádka s manželom , dúfam že bude všetko ok a všetko si vysvetlíte, my sa tiež v poslednej dobe hrozne vadíme, najmä večer ked deti spia, teda lebo muž chodí z práce až po 20 00, takže s ním v podstate ani inokedy nemám čas porozprávať sa, on je nervózny kvoli robote, je stolár a v posledné mesiace je to bieda hlavne kvoli tej kríze, a ja zas kvoli Filipko vi je to tažké viem, ale niekedy už nevládzem plačem som zúfala ale zas príde den ako ten dnešný a dodá mi to silu bojovať ďalej . Tak sa ozvite ako sa máte vy... ja utekám chalani sú už hladný.

sisstin
10. říj 2009

ahoj holky 🙂

Leni, neboj..to bude dobré..je to prostě nápor na psychiku, hlavně matky..otec má zas třeba problémy v práci..a už je hádka na světě 😉 my jsme se od včera od rána nekontaktovali, ani o to nestojím 😉

adamko: tak obřííí gratulace 🙂 už se to hýbe, mám strašnou radost i za tebe 🙂

já jdu dnes odpoledne s kamarádkou na drink, tak se těším... 🙂

sisstin
10. říj 2009

jinak moc doporučuju tu diskuzi na rodině, je to v Diskuze- Volné- Děti s poruchou komunikace, a začít číst odzadu...určitě vám to něco dá a pochopíte ty svoje prcky trošku víc 🙂

lenkavano
autor
10. říj 2009

Sis už jsme spolu mluvili přes sms ale je to divný pořád něco visí ve vzduchu.chce to asi čas.užij si odpoledne s kamarádkou.kouknu na to volné.zatím pa.

lenkavano
autor
10. říj 2009

Sis na které stránce to téma je?

sisstin
10. říj 2009

Leni: http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep.asp?...

hrozně mi to pomohlo v tom, že i kdyby Tygr teda něco měl..tak se s tím dá žít..normálně 😉 a je tam spousta skvělých rad...akorát než to přečtu, tak asi budu v důchodu 😅 😅

felixa
10. říj 2009

Ahojte baby,
obcas si citam vase prispevky, ale ja prispievam na koniku.sk, moje dieta nerozprava a pod.
Len chcem napisat, ze tie prispevky na rodine.cz som aj ja kedysi preluskala snad cele a tiez mi velmi pomohli.
Len sa svojim drobcom venujte a nevzdavajte to, aj ked niekedy je to velmi tazke. 😉

hanistepa
10. říj 2009

Ahoj ďoučatá, tak jsem tady! 🙂 Včera jsem tu napsala takovej sáhodlouhej příspěvek, ale neodeslal se mi a už jsem prostě neměla sílu napsat jej znova, tak snad dnes se zadaří a technika nebude mít navrch 🙂 Samozřejmě už to nebude tak dlouhé jako včera, dnes jen (asi) ve zkratce....

ANDREABE (snad jsem nezkomolila jméno), určitě chlapečka nestříhat, neustupovat, Lukášek je malý, neumí se ještě bránit slovně ani jinak (ostatně to kolikrát neuměj ani mnohem starší děti), ale jsi tu ty!!! - promluv s učitelkama, ať daj na agresora pozor, popřípadě mu domluvěj, popřípadě ať se to řeší s jeho rodiči a ti si ho "hodí do parády"!Rozhodně tonenechávej, řeš to! Měli jsme teď něco podobného v MŠ, aférka štípaní, Hančí jeden den brečela, že ji Verča štípla, následně jsem dostala SMS od V.matky, že ať si s Hančí promluvím, že Verunka pláče, že je poštípaná od H, nakonec to bylo tak, že jsem se náhodou dozvěděla, že Verunka štípe i jiné děti a Hančí se jen bránila (resp. jí to vrátila), šla jsem nejdřív za V.matkou, ať i ona Verče domluví a pak za učkou, ať daj na Verču bacha a bylo. Je klid!
Jinak musím říct, že je super, že Lukášek chodí do jesliček s logopedkou, je skvělé začít takto brzy a nic nenechávat náhodě - z vlastních zkušeností nečekat, že se dítě "samo časem rozmluví" - je to pěkná blbost!
Hančí chodila taky do jesliček 5x do měsíce, těšila se tam. Co mě zarazilo - ony učky fakt radši děti, co s nimi není žádnej problém, naštěstí my jsme měli kliku, sestřičky věděly, že Hančí nemluví a že ji do kolektivu dávám proto, že se (třeba) časem rozmluví...Uměla se najíst, částečně se obléci, ale plíny měla (ve 2 letech!!!) a sestřičky byly naprosto v pohodě, jen jsme si museli nosit 3 náhradní plínky/den.

VIKI (snad si to dobře pamatuji ze včerejška, nechce se mi listovat 🙂 ) - jaký má Nicolka problém? Nechce se jí povídat? Můžu se zeptat, jak je zhruba na tom? Ptám se, protože Hančí měla na 2,5 letech asi 5-10 slov včetně citoslovců a v té době k nám taky začala chodit slečna z rané péče.

Mmch SISS, vřele ti tu ranou péči doporučuji!!!!!!!

LENČÍ,chci ti říct, jak je Kubíček strašně šikovnej a úžasnej, zvládá to absolutně perfektně na to, jakej je ještě vlastně maláč, můžeš bejt na něj právem hrdá!!!!!! Můžu se zeptat, odkud jsi? Choustníkovo Hradiště, jak jsem se jen letmo dočetla, to je někde u Dvora Králové, ne???

Jak se tak koukám, je tu vlastně hodně dětiček ve věku našeho štěpika - Lukášek (2 roky), Tygřík (skoro 2 roky), Lenička (1 rok 8 m), Niki je 2,5...ty jo já si to pamatuju 🙂 zapomněla jsem z maláčů na někoho?
Filipko 3 roky, Adámek 4 roky, Hančí 4,5 roku, Kubík 6 let.

ADAMKOFIJO, můžu se zeptat, kdo má jaký problémek? Musím si tě ještě jednou přečíst 😉

Holky, o jaké kostce tu byla řeč?????

Jj, a doporučuji vřele diskuzi na Rodince "dětičky s poruchou komunikace", je to má "domovská" diskuze, chodím tam s Hančí už od jejích 18 m, je tam skvělá parta.

adamkofijo
10. říj 2009

hanistepa akurát si čítam tú diskusiu, tak potom sa ozvem ,
pýtala si sa aký máme mi problém, Filipko nerozprváva a ak hej tak len svojou čísntinou , ktorej nerozumieme, pritom sa snaží ku komunikácii prihovára sa dokonca cudzím ludom, ked ho však chcem naučit niake slovo a pomenovať napr. vec normálne sa na to jeduje, kedysi neukazoval prstom ked niečo objavil alebo ked niečo chcel, teraz už áno je to v podstate od vtedy ako sme začli navštevovať logopedičku aj psychologičku, od jeho 2,5 roka, pomalinky napreduje, ale fakt pomalinky , ale aj to je niečo. Máme problém aj s porozumením, napr. ked mu poviem dones mi kocku , tak nedonesie,ukáž mi psíka neukáže, knižky celkovo v 2,5 roka úplne odmietal, búchal ich o zem ak som mu ich chcela čítať, teraz ej to lepšie aj si sám zoberie knižku listuje si v nej aj akože číta ale mne čítať nedovolí. Hrozne rád ma skladanie pexesa a podobných hier, rozoznáva farby, ale nepomenúva ich. to je asi tak všetko