Originální nápady našich dětí. Podělte se

liviky
21. kvě 2008

Tak milé dámy,můžeme e začít trumfovat kdo z nás má doma větší kvítko!
Začínám......
Včera mi to mé starší zlato zavolalo z obýváku...maminko chci umýt,doběhnu za ní a co nevidím na stole leží mýdlo,samozřejmě rozrýpané vším možným,rychle mi sjedou oči na Viki a ta s výrazem andílka má nazvednuté tričko a vesele volápupík..,,mami mazi umýt"to mýdlo nebylo jen na ní,oblečení,ale prostě všude,takže mamka místo aby zabavila své dítko,tak měla o zábavu postaráno sama. 😀
tak prosím pište,ráda se pobavím a utěším,že nemám takové teštidlo jen já... 🙂

penny13
4. čer 2009

Prídámm sa. Gabikusom poslala upratať si izbu a ona: A prečo Filip nemusí upratovať?" ,,pretože je ešte bábätko." odpovedám. Gabika na to nepovedala nič a stratila sa. Po chvíli sme ju našli ležať v kočáríku so cumlom v puse. A Tak sa celý deň hrala na bábätko, aj my sme ku nej tak správali. Až večer... Na večeru boli palacinky so čokoládou, ktoré Gabika miluje, Chcela si zobrať, ale manžel jej nedovolil. Povedal, že malé bábätká také ešte nemôžu. ,,Ja nie som bábo!" skríkla dcérka a opäť sa z nej stala ,,veľká" Gabika.

danullinnka
5. čer 2009

Ahoj Penny,tak to je borka 😀 😀 😀 jde vidět,jak si děti umí poradit 😉 Kubík taky skoro pokaždé mrčí,že musí uklízet,ale ještě ho nenapadlo hrát si na menšího,ale jde od září do školky,tak musí trénovat úklid 😅

danullinnka
5. čer 2009

Ahoj Ivi,
přidávala jsem novější fotky 😵 😉 kdybys chtěla,mrkni 😉

liviky
autor
11. čer 2009

ahoj holky
zdravím penny,samozřejmě se přidej 😉
....my se včera po týdnu vrátily ze Slovenska 😀 ...bylo tam moooc fajn...........Viki perlila kde vešla!......když se jí zeptali ako sa voláš?...tak řekla na psa volám White 😀 ...tak se jmenuje náš hafík...a pokud se jí nezeptali jak se jmenuje tak prostě neřekla,jen furt opakovala,nerozumíš volám na našeho psa White 😖 😀

a Dani,samo že kuknu na fotečky,už sem zvědavá 😉

zicon
11. čer 2009

Nuz sice dama niesom ale toto je asi originale:

Moj maly vcera ocural naseho psa.

A druheho pred nedavnom pohryzol do chvosta, kedze je to labroska - flegmatik tak bolestivo drzaly kym sme ju neoslobodili od maleho tyrana.

danullinnka
12. čer 2009

Ahoj Ivi,
Viki je stejně borka 😀 😀 no jo,jazyková bariéra,děti už SK neznají 😖 ale to mi připomělo,jak jsme byly se segrou malé a tatka stavil garáž a měl tam naptané chlapy a jeden se ptal segry-jak je ti?? (myslel,jak se jmenuje) a segra-dobře 😀 😀 😀

Zicon,
nevadí,že nejsi žena,klidně se přidej,rády se pobavíme 😉
Vidím,že máš uličníka jako my,očuraného psa taky znám 😀 😀 a jak byl Kubík malý,tak babča nesla v kýblíku vodu králíkům a položila ho na zem a ještě pro něco šla a přišel pes a napil se,viděl ho Kubík a přesně jak pes se napil z toho kýblíku po něm 😅 😀
A Luky ted věnku vždycky dřepne k psovi,chytne si ho kolem krku,jak největšího kámoše a ukazuje mu,co je všude kolem a něco mu pořád vykládá a pes sedí a poslouchá,co mu jiného zbývá?? 😀 😀 a pak mu Luky kontroloval,jestli má čisté uši,jsem měla dost 😀 😀

liviky
autor
12. čer 2009

ahoj dani 🙂
....ak sem konečně koukla na fotky 😉 ....kluci sou fajn rošťáci 😀

...jinak zicon ahoj 🙂 .....chtěla bych vidět jak by se podařilo tvému zlatíčku počůrat našeho hafana...no nebo spíš tele 😀 (má totiž 62kg) 😀 😀

penny13
3. srp 2009

Neviem, čo to sem patrí, ale Lucka raz vymyslela aj hru.
Bolo to pred šiestimi rokmi. Lucka mala vtedy 11rokov.
Boli prázdninový večer a my sme boli sami doma, lebo vtedy 7 ročná Katka bola v tábore a manžel na oslave kamarátových narodenin.
Lucka sa strašne nudila. Nechcelo sa jej kresliť, ani ísť von. Tak som jej navrhla, že sa môžeme spolu niečo zahrať. Prikývla, lenže enchcela hrať ani pexeso, ani šach ani človeče nehnevaj sa. Tak som ju nechala tak a odišla do obývačky. Po polhodinke za mnou prišla. V náručí držala šesť plyšových zvieratiak a hneď mi vysvetlovala pravidlá hry. Vraj mám ostať v obývačke a ona zatiaľ skryje po byte tých šesť zvieratiek, tak, aby z nich bol aspoä kúsok vidieť.
Povedala som ,že dobre. Keď prišla do obývačky a povedala, že môžem, prezradila mi, koĺko zvieratiek sa nachádza v jednotlivých miestnostiach.(Napr. v detskej boli dva a pod.) Poto msme s avystriedali. Hra sa nám zapáčila a hrali sme ju takmer každý deň. Ak sa náhodo ustalo, že plyšáka chcela ukryť aj do miestnosti, kde som sa nachádzala, jednoduch oma poslala do inej izby, že tam môžem zatiaľ hľadať.
Ak sme nevedeli zvieratko nájsť, muselo von z úkrytu. Raz sa stalo, že Lucka zabudla , kam skryla zajčika. A tak sme hocelý večer hľadali po celom byte 🙂 Našli sme ho na druhý deň. Bol v škáre medzi skriňou a stenou.
Lucka sa v tejto hre naučila systematiky hľadať.

penny13
3. srp 2009

oprava: koľko, potom sme sa vystriedali , systematicky, zajačika

liviky
autor
6. zář 2009

penny no super hra,ale v našem 2+1 by sme to asi hrá t nemohli ☹

jinak holky kde ste,je po prázdninách,tak šup sem se zážitky Vašich dítek 😀

....naše Viki například o prázdninách byla když se to sečte skoro 3 týdny sbabi a dědou na chatě a už jí tam zná celá vesnice,dokonnce i mě a myslí si přinejmenším že sem mrzák,protože Viki všem řekla,že tam nemůžu být s ní protože mám moc nemocné záda a musím mít klid,tak proto je ona s babičkou a Lilinka prý tak moc nezlobí 😅 😀

...a taky sme byly v dinoparku a Viki se mě ptala kdo ty ještěry a dinosaury zakouzlil,že se nehýbou 😀

...a teď poslední perla,hodně čerstvá....mami ty mě zavedeš do školky a já tam budu sama,ty dáš Lili k nabičce a ty půjdeš do práce a budeš pracovat s tatínkem jo!?!?! 😀 😀 ..no nemám já to rozumbradu? 🙂

liviky
autor
6. zář 2009

a danullinko,kde siiiii?....kluci sou jako andílci?? 😒

liviky
autor
9. zář 2009

tak Vám povím,první den ve školce Viky zvládla na jedničku,dnes se těšila na školku tááák moc,že ještě spí 😀

liviky
autor
13. zář 2009

..tak co je kde to váááázne? 😉

danullinnka
13. zář 2009

Ahooojky,konečně jsem zde 😅 😵

Ivi,tak jsme byli v dinoparku v Ostravě 😉 no,parádně bylo,jen začátek....Luky je už bez plenek, a v dinopaku že chce čůrat,tak jsem ho strčila do trávy,kde nikdo nebyl,ani dinosaurus,prostě jen tráva...a on že chce i kakat,než to dořekl,tak to měl ve stáhlých kratasech 😠 😖 tak jsem to drhla vlhčenýma ubrouskama a dala mu druhé a tyto posr...v sáčku v batůžku 😖 😖 no,ale přežili jsme to 😀 😀
A jak tam byli ti dinosauři,jak se sešlo z toho nahlého mostu dole...tak řvali...a za náma šel nějaký pán s paní-oba starší a ten pán - děti,slyšíte ten řev??tak chrápe naše babička 😀 😀 jsem byla mrtvá smíchy 😀

Jinak u nás je pořád veselo,jen si to pamatovat 😅

Dneska jsem byli na pouti a Kuba tam jezdil na živém koníkovi,tak má zážitek,já jsem si ho aspon pohladila 😅

liviky
autor
14. zář 2009

no teda to byla hláška,takhle chrápe babička 🙂 🙂 😀 ....já mám v albu taky fotky z dinoparku,tak kukni 😉
..no a ještě že si měla náhradní převlečení co?....nás sem tam taky zaskočí posunutá plýna atd. 😅

danullinnka
14. zář 2009

Ivi,
super fotky...ty schody byly síla,co?? 😖 😅 Kuba lezl jak borec první třídy a já v žabkách frajerka...jsem se musela držet lana 😢 😢 a nahoře čtu-vstup pouze v pevné obuvi 😀 😀 ale lezla jsem nahoru,dole nééé,to jsme obešli 😉 tvoje holky jsou vyfocené u toho dinosaura,co tam ta babička tak chrápe 😀 😀

já jse dnes přidala jsem 1 fotečku,jak se Luky vystrojil na oběd 😀 😀

liviky
autor
15. zář 2009

dani ahooj 🙂
za fotky dík!....sem fotila jak splašená a sttejně tam vše nemám jako na potvoru smozřejmě došly před koncem baterky! 😠
no a ty schody byly fakt záhul,já nejdřív vyběhla nahoru s kočárem a pak sem to seběhla pěkně šla znovu pomalu s holkama 😅

jooo a Luky se vystrojil parádně na ten oběd 😀 čekal velkou vodu? 😀

danullinnka
15. zář 2009

Ahojky Ivi,
no nevím,co čekal,ale poslední dobu se ,,maškaří,, fakt úchvatně 😀 😀 😀 😀

Dneska se museli zase porvat,to by jinak nebylo ono 😠 ☹ už mi z nich jde hlava kolem... 😕

A potěším tě 😀 dneska nám přišlo tričko s tvým oblíbencem Boltem 😀 😀 byla to vel.na Lukyho,takže si ho hned obléknul a ještě jsem mu musela pustit na dvd Bolta,že to musí mít stejné i na sobě i v tv 😀 😀 na Kubu teprve čekám i kapsář do auta...

liviky
autor
16. zář 2009

no to by byly moje holky unešené,kdyby měly Bolta,hlavně Lili!
..mě dnes ráno řekla Viky že si nemůže dovolit být nemocná,že toprostě nejde,protože musí do školičky,tak že prý rýmu nechá doma 😀

danullinnka
16. zář 2009

Ivi,
má to aquila kolekce...za 235 hvězdiček je tričko...za 90 je pexeso,pak tam jsou magnetky,polštářek,magický ručník,peněženka,tričko,kapsář a batoh,vše s Boltem...ale už je to jen do 30.9.

Luky je snad z gumy...dneska 2x spadnul,ale pokaždé na ruku,že jsem myslela,že ji má zlomenou a nic,ještě že tak... 😲

Viki je dobrá,těší se do školky...my dneska zase s řevem 😠 ale před školkou už ok...a po o opět nadšený...
A co rýma??čekala na Viki doma??? 😀 😀

liviky
autor
17. zář 2009

jj rýma na ní čekala a dala jí pokoj do spaní,pak se k ní vrátila 😅

danullinnka
17. zář 2009

Ahoj Ivi,
tak rýma se včera v noci uhnízdila i u nás 😠 😢 má ji Kuba ☹ do školky ale šel...kdyby byl dnes pátek,tak bych ho nechala i doma,ale zvládnul to statečně 😉 dokonce má vystavený obrázek ve školce 😅 😵

elule
17. zář 2009

Ahojte tak vyroky mojej malej napr sedime v kuchyni cela rodina babka tatko ja a mala a tych jej miliony otazok sa nedali zvladať taj jej hovorim milačik ked budeš zvedava budeš skoro stara a ona mi nato položi otazku mami a babka bola zvedava?

liviky
autor
17. zář 2009

elule 😀 ....jo jo to odněkud taky znám 😅 .....jinak k nám asi přijde i kašel chjooo ☹

danullinnka
18. zář 2009

Elule... 😀 😀 😀 😀 chytrá holka 😀 😀

Ivi,taky pokuckáváme,ale ne často a jen v zápalu zrovna se smrkáním.... ☹

liviky
autor
18. zář 2009

no děs,tak už sme nachcípaný všichni sakra....já si měla jít o půl 1 pro Viky do školky a Lili mi zaspala u telky 4tvrt hodky před odchodem..sem zase musela volat do školky a že ať tam Viky dnes spinká a to sem nechtěla ☹
..sem zvědavá co si ase od Viky vyslechnu! 😅

danullinnka
21. zář 2009

Ahojky Ivi,
tak u nás taky rýma zvítězila 😠 😠 Kubovi už ustupuje,Lukymu se pořádně rozjíždí a mě taky 😠 do toho oba kašlou,hlavně v noci 😖 Kuba už skoro nic,ale chudák Luky.. 😢

Mě zase Kuba v pátek říkal,proč ve školce neleží?? jsem říkala,že chodí po o domů každý den,že tak jsme to chtěli...a dneska mu říkám,jestli tam bude spát a byla rázná odpověd NEEEE 😀 😀 na schodech ve školce zase smutný pohled,zafňukání,pusinka a jak byl u třídy a viděl učitelku,nahodil úsměv a šel....herec jeden 😀 😀 celá maminka 😀 😀

A co Viki?? vynadala mamince?? 😀 😀 nebo byla spokojená?? 😉 😵

My jsme v sobotu byli s manžovým strýcem na vlašské ořechy...otřepat strom,posbírat....super výlet...bylo nádherně a kluci se tam vyřádili...je tam pár chatek a do jedné přijela mladá rodinka s roční holčičkou,tak kluci hned frrrr a byli u nich 😅 teda spíše venku na pískovišti s malou 😀 a Luky na tu paní - dívej,mám kopačky adidas 😀 😀

liviky
autor
21. zář 2009

hoj Dani 😉
...no u nás rýma sice pokračuje,ale jinak dobrý!
a Viky?...no byla ráda že tam spinkala a ještě tam chtěla zůstat,že tam má prý spoustu práce 😀

..jinak my byli v sobotu taky pryč,jeli sme grilovat na zahradu k H. ségře!.....strejda taam má v chalupě vycpanou lasičku na dřevě a Viky hned na něj.....strejdo,proč máš tu krysu na zdi? 😀 ..ten jí řekl to není krysa,ale...a Viky mu skočila do řeči a říká aha promiň tak proč visí na zdi ten krtek? 😀 😀 ...sem myslela že padnu!....nakonec se se strejdoudohodli,že nebudou řešit co to je,ale že to je prostě strejdův kamarád 😀 😀 😀

danullinnka
24. zář 2009

Ahoj Ivi,
teda Viki je fakt číslo 😀 😀 že krysa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No,Luky si včera zapnul dětský pc a medvídek mu opět říká-ahoj kamaráde,budeme si hrát?? a Luky - Nebudeme,zlobíš 😀 😀

danullinnka
25. zář 2009

Tak Luky ted seděl na nočníku a říká mi - vydrž,kakám a smrdím 😅 běž pryč,zavolám na tebe 😀