Panelák bez výtahu, jak to děláte s kočárkem?

lostakova
6. led 2014

Ahoj. Bydlím ve 4. patře bez výtahu a začínám přemýšlet, jak to bude v praxi vypadat s kočárkem a vynášením mimča do bytu. Můžete mi napsat, jak to děláte vy, co to máte stejně? Jde mi o praktické zkušenosti, rady, co se vám osvědčilo 🙂 Máme v přízemí cosi jako kočárkárnu, kterou budu muset využívat, protože kočárek nahoru prostě nedostanu. Jak nebo v čem nosíte děti, jak to děláte třeba s nákupy, co vše máte v kočárkárně, ztratilo nebo poškodilo se vám tam něco, máte to nějak pojištěné?

sjuzka1
6. led 2014

Tak to si ráda počtu 🙂 jsme na tom úplně stejně

honeypet
6. led 2014

Máš výhodu, že máš aspoň tu kočárkárnu. Já bydlím sice jen ve druhém patře, ale v domě nic takového nemáme, takže já budu muset tahat celý kočár nahoru. Neb bydlíme v pavlačáku, tak ani nejde nechat kočár někde na chodbě. Proto jsem vybírala kočár tak aby byl co nejlehčí.

martinahost
6. led 2014

Ahoj, my taky bydlíme v paneláku bez výtahu ve 4 patře a kočárek jsem stále nechávala v přízemi a malou jsem nosila na rukách, nikdy mi nic nezmizlo ani nepoškodilo, vchod se zamyká a sousede vědeli že je to náš kočárek. Když jsem šla na nákup, tak jsem odnesla malou, dala jsem jí do postýlky a vrátila se pro nákup a když jsem tam nemela neco také co by se mohlo zkazit a nebo jsem to hned nepotrebovala, tak jsem to nechala v košíku pod kočárkem a vzal to manžel když šel z práce.

lostakova
autor
6. led 2014

@martinahost Týbrďo, tak to by u nás nefungovalo. U nás se nezamyká, vchod je prosklený a hned naproti je ubytovna pro sociálně slabé.
Odnést malou nahoru a nechat ji tam samotnou si asi taky netroufnu, byť na chvíli. I když co já vím, jestli se po čase neotrkám...
@honeypet A jaký kočárek si vybrala? (Možná už jsem se ptala jinde, ale nepamatuju se, tak se omlouvám.)

lostakova
autor
6. led 2014

@honeypet Jinak my v té kočárkárně doposud nenechávali ani kola, jak málo tomu věříme. Manžel je nosil nahoru na balkon...

zelva
6. led 2014

My bydlíme také v paneláku bez výtahu. Sice ve 2. patře, ale ty dvoje dlouhatanánský schody mi dávají s dvěma dětma dost zabrat. Kočárek nechávám v přízemí v kočárkárně. Když byli kluci mimina, tak jsem měla kočárek s vyndavací vložkou na malá miminka. Mělo to po stranách uši, takže jsem v něm kluky nosila prostě jako v tašce - to bylo moc dobré, protože jsem měla druhou ruku stále volnou - např. pro nákup. Ale stejně je to hrozný to tahání, už toho mám po krk. Nahoru neustále vláčím tašky s něčím a mladšího kluka (jsou mu 2 roky) vodím za ruku. Jdeme šnečím tempem a někdy se malý šprajcne a jít nechce. Takže s těžkýma taškama čekám až si to rozmyslí. A když jdu dolů, tak taky nikdy nejdu s prázdnou rukou - neustále tašky s něčím a nebo pytel s plenama, taška s roztříděným odpadem - no prostě horor!!!Už se mi stalo, že jsem měla plné ruce a kluk mi vyklouznul a kutálel se mi do půlky schodů. Naštěstí se mu nic nestalo. Už si připadám jako soumar a ne jak člověk. Když není výtah, tak je to naprd 😖

kacikaci
6. led 2014

my teda výtah naštěstí máme, ale¨pro změnu se nám do něj nevejde kočárek, takže to děláme tak: když byli kluci v korbičkách, přenášeli jsme je v nich, nyní je přenášíme ve vajíčkách (autosedačkách), které necháme po dobu, co jsme venku v kočárkárně.
jinak máme normálně kočárek v kočárkárně a zamykáme ho zámkem na kolo, u nás jsou v domě ale kamery, takže by se tu nemělo nic stát a když tak budeme vědět, co se událo. máme tam i rukávník na kočárku a nevyndávám ani nánožník ani fusaky, to bych se z toho zbláznila, přenášet vše..
no a nákupy prostě v ruce v tašce.. 😉
ale u Tebe bych to řešila tou korbičkou a až se do ní mimčo nevejde, tak bych ho nosila v ruce..přece jen to vajíčko je taky docela těžké samo o sobě..a vynášet ho i s mimčem do 4. patra asi nic moc...

lostakova
autor
6. led 2014

@zelva Zrovna jsem dneska o těch vložných taškách do kočárku přemýšlela. Ještě se dělají? Dají se samotné někde koupit? A nemá to moc dlouhé uši, jakože ta taška je ve výsledku tak nízko, že se ti mlátí o každý schod?

lostakova
autor
6. led 2014

@zelva A v tý kočárkárně si teda měla co všechno? Celý kočárek a v té tašce sis donesla oblečené zabalené mimčo, vložila do kočárku a jela? Co třeba přebalovací taška? Tu sis taky nosila domů? A třeba pláštěnka?

zelva
6. led 2014

@lostakova Já to měla jako součást kočárku. Měli jsme (teda ještě nám stojí v kočárkárně) značku Babyactive Breaker. Ta ucha byla tak akorát, jako u tašky, takže jsem je po zemi nevláčela. Bylo to opravdu moc dobré. Vláčet mimi na ruce je dost složité. Kolikrát mi ještě i kluci spali, když jsme přišli z procházky, takže jsem je jen vyndala dole z kočárku, v té tašce odnesla nahoru a vůbec se nevzbudili, doma to třeba ještě dospali. Fakt dobrý.

martinahost
6. led 2014

@lostakova Tak za tu 1-2 minutky co jsem odběhla dole a zpátky se jí v postýlce nemohlo nic stát a to jsem dole po schodej běhala 😉 a nebylo to na denním pořádku. Napr. Mám jednu známu která dala díte spát a šla do krámu protože měli krám hned přes cestu, to by jsem zase já neudělala, to raději dítě vezmu sebou a nechám ho na tu minutku v postýlce než si pujdu pro nákup.

lostakova
autor
6. led 2014

@kacikaci Zas ta autosedačka se asi nese lépe než korbička, ne? Myslím si, že autosedačku zvládnu jednou rukou, u té korbičky si nejsem tak jistá. Pokud budu mít obě ruce plné, tak nákup už nezvládnu. A nosit jen v ruce není dobrý nápad? Ale to jsou zase obě ruce... Nebo nějaký šátek?

zelva
6. led 2014

@lostakova Jo jo, tak jsem měla kočárek a v té tašce jsem si vždy přinesla už přichystané mimi - už i ve fusaku v zimě a jen jsem ho dala do kočárku. Přebalovací tašku jsem si nosila domů. U té kočárkárny záleží na baráku asi. U nás bydlí samí slušní lidé (většinou důchodci) a vchod se zamyká. Nikdy se tu nic neztratilo..

zelva
6. led 2014

Nosit v autosedačce je peklo 🙂 Mám fakt odzkoušeno. Je to hrozně těžký. Když je to pak už třeba půlroční mimino, tak to je mazec...Ale když není zbytí, tak se samozřejmě nedá nic dělat.

lostakova
autor
6. led 2014

@zelva Já právě nemám představu, jak těžká je ta autosedačka. U korbičky píšou, že váží 4,1kg. Zas si ale neumím představit, že bych mimčo snesla v autosedačce a v kočárkárně pak přendavala do korbičky, hlavně jak jsi psala ty, když ti při návratu třeba ještě spí.

kacikaci
6. led 2014

@lostakova korbičky byly super, lepší než autosedačky - ty jsou fakt těžký..
hlavně si mimčo připrvaíš už nahoře v bytě, a dole nasadíš jen nakočár a jdete, takhle já strávím půl hodiny dole v domě tim, že kluky ještě přendávám z autosedaček, zabaluju do fusaku, apod. a nebo nějakou tu vložnou tašku - kočárek ještě nemáte? tak bych se poohlédla po nějakém dobrém sporťáčku, do kterého si dáš místo korbičky vložnou tašku - ta nic neváží..a budeš to mít pohodlnější..

zelva
6. led 2014

@lostakova Mně se teda ta autosedačka strašně špatně nosila- v jedné ruce to bylo hodně těžké. Ale kdybych neměla tu přenosnou tašku z kočárku, tak bych asi nad tím také uvažovala..Sice je to tíha, ale furt lepší než tahat mimino v ruce. Ale mluvím za sebe, třeba to má někdo jinak 😵

ninive211
6. led 2014

Jo tak toto budeme muset taky řešit. Bydlíme ve druhém patře v paneláku bez výtahu, kde teda něco jako kočárkárna je, ale je zakrámovaná vším možným - nakoukli jsme tam zatím jen jednou a bylo tam snad deset kol a patery sáně a pak nějaký starý stůl a já nevím co ještě. Zatím tedy nejsem ani těhotná (nebo možná jo, ale nevím o tom), ale až to budeme aktuálně řešit, tak to budeme muset nějak probrat se správcem, aby se s tím něco udělalo. U nás se teda taky na noc zamyká * jedny ze dvou dveří (blíže ke kočárkárně) jsou zamčené prakticky pořád. Takže pokud by se něco ztratilo, tak za to může někdo z baráku (kde převládají buď starší lidi anebo naopak VŠ studenti na privátě, kteří nevím co by dělali s kočárem). Ale budu se poohlížet spíš po levnějším kočáru, jak se vyjádřila sousedka, kočár za 20 tisíc by v tý kočárkárně teda rozhodně nenechávala.

lostakova
autor
6. led 2014

@kacikaci Kočárek už mám vybraný, bez vložné tašky. Zkusím mrknout, jestli nejdou koupit zvlášť nebo nechat nějak ušít...
Ještě mě napadá, co nějaký šátek na nošení?
@zelva

zelva
6. led 2014

@lostakova Já šátek nikdy nepoužívala, ale přijde mi dost krkolomné tam mimi cpát jen do těch schodů a pak zase cpát ven. Třeba v zimě, když bude nabalené...No nevím. To už asi radši tu těžkou autosedačku 😉 Radila bych prostě něco, kam mimi jen lehce přešoupnete a jdete. Klokanky a šátky jsou na delší manévry..

lostakova
autor
6. led 2014

@ninive211 U nás se naštěstí vyklízení společných prostor řešilo loni, protože už to bylo neúnosné. Každý tam odložil, co nepotřeboval, pak se třeba odstěhoval a tohle tam zůstalo. Měli jsme tam i neplatiče, takže proto řeším, jak to tam nějak zabezpečit.

kacikaci
6. led 2014

miminko většinou ještě po procházce doma dospává a když ho budeš přendávat do šátku nebo nosítka, tak ho vzbudíš, tak bych to neřešila..
ale když Ti to bude vyhovat tak proč¨ne, zase budeš mít volné ruce..
to jsou jen mé poznatky z půlroční praxe 🙂

terunka88
6. led 2014

@honeypet To seš na tom úplně stejně, taky druhé patro v baráku bez výtahu, žádná kočárkárna a nikde na chodbu se nevejde..akorát já odmítám tahat kočár po schodech nahoru, takže ho budu nechávat před barákem v autě - ze začátku tam nechávat konstrukci a korbu s prckem nosit nahoru a potom tam nejspíš budu nechávat celej sporťák a nosit prcka na ruce..

andelka
6. led 2014

My teda výtah máme, ale u babičky není (3p), kočárek jsem nechávala v kočárkárně a pak brala malého ve vložné tašce nahoru, to ani nevadilo že spal. Od 5m jsem ho brala na rukách. Je ale fakt, že od té doby jsem k babičce s kočárkem jela výjimečně, brávala jsem malého va manduce.
Asi bych koupila kočárek s oddělávací korbou.

lostakova
autor
6. led 2014

@zelva @kacikaci Já myslela, že tu vložnou tašku bych mohla dát ještě do té korbičky, ale koukám, že jsem si to myslela špatně? Ta taška by byla místo korbičky?

kacikaci
6. led 2014

@lostakova jj taška je místo korbičky - máš sporťák a do toho sporťáku, který ale musí jít do úplného lehu dáš tu vložnou tašku, takže vytvoříš jakoby takovou korbičku ve sporťáku 🙂 a některé vložné tašky jsou udělané i tak, že jsou i fusakem a chrání dítě před vnějšími vlivy
kdybych už měla svou zkušenost, tak bych šla určitě do vložných tašek s klukama..

lostakova
autor
6. led 2014

@kacikaci Zas z tohohle popisu bych pochopila, že to můžu dát i do korbičky... http://www.detskydum.cz/detail/emitex-taka-na-m... A to by se mi líbilo.

iva_kucerova
6. led 2014

ahoj,máme to podobné, akorát bydlíme ve 3.patře a u schránek máme takové plechové boxy,kam se kočárek krásně vejde. Já nosila malou nejdřív ve vajíčku, pak normálně na ruce. Nákupy jsem obvykle nechávala dole u kočáru a když malá usnula, skočila js si pro ně. Teď budou Ivance dva a do schodů se jí pokaždé nechce, takže už jsem si zvykla na to, že táhnu Ivanku a třeba tři tašky s nákupem a jde to.Musí:-)

honeypet
6. led 2014

@lostakova Mám vybraný Camarelo Granada, kde celková váha kočárku je jen cca 9 kg, cca 4,5 kg korbička, což si myslím není tak děsný. Holt to budu mít místo posilovny.

lostakova
autor
6. led 2014

@honeypet Korbička má 4,1kg, taky budeme mít Granadu 😉