Panelák bez výtahu, jak to děláte s kočárkem?

lostakova
6. led 2014

Ahoj. Bydlím ve 4. patře bez výtahu a začínám přemýšlet, jak to bude v praxi vypadat s kočárkem a vynášením mimča do bytu. Můžete mi napsat, jak to děláte vy, co to máte stejně? Jde mi o praktické zkušenosti, rady, co se vám osvědčilo 🙂 Máme v přízemí cosi jako kočárkárnu, kterou budu muset využívat, protože kočárek nahoru prostě nedostanu. Jak nebo v čem nosíte děti, jak to děláte třeba s nákupy, co vše máte v kočárkárně, ztratilo nebo poškodilo se vám tam něco, máte to nějak pojištěné?

kacikaci
6. led 2014

@lostakova no v korbičce jsem to ještě neviděla..přijde mi, že by sis tím zabrla dost prostoru a že by se kornička o dost zmenšila

honeypet
6. led 2014

@terunka88 To je u nás nereálný, auto si často bere přítel do práce a za druhé je náš dům na trase kaufland a dům nepřizpůsobivých, takže v autě nic nenecháváme.

lostakova
autor
6. led 2014

@kacikaci Já budu mít velikou korbičku 85x39cm, tak by se to dalo.

lostakova
autor
6. led 2014

@honeypet Nejsme sousedky? 😉

honeypet
6. led 2014

@lostakova jj, jen s trochu větší pársetkilometrovou vzdáleností.

terunka88
6. led 2014

@honeypet U nás naštěstí manžel autem do práce nejezdí a naproti taky bydlí pár indviduí, ale zatím jsme problémy neměly, tak snad ani nebudem 🙂

nikollita
6. led 2014

Ahoj, já taky bydlím ve 4. patře bez výtahu. Kočárek nechávám ve sklepě. Když byl malý miminko, nosila jsem ho nahoru buď ve vajíčku nebo bez něj (vajíčko vážilo ještě víc než on). Celý první rok v tomto ohledu byl fakt děs. Syn je navíc ještě z těch miminek, který vypadají tak 2x starší než jsou a podle toho i váží 😀 V půl roce měl 10 kg.
Nakupuju a vše tahám v kočárku.
Dokud byl malý, tak jsem to řešila tak, že jsem vynesla nejdřív jeho do bytu a až pak nákup, případně pokud jsem dole potkala někoho známého, tak mi dole pohlídal dítě a já vynesla nákup, nebo se mi někdy povedlo zvládnout vzít dítě na ruky i nákup. Bylo i období, kdy jsem si pro tuto příležitost brávala s sebou šátek nebo manducu a nazpět jsem šla nahoru do bytu se synem v nosítku a nákupy v rukách. Pak přišlo období, kdy se zvládal udržet na ramenou, ale stejně jsem ho jednou rukou jistila (druhá ruka nesla 3 tašky), pak se naučil lézt po čtyřech do schodů a teď už umí chodit sám do schodů, takže pro mě úleva, ale jistit ho musím.
Abych to upřesnila, bydlíme ve 4 patrovém domě, který vlastní manželovi rodiče, takže co se týče sklepu, pohoda, žádní cizí lidé, to se bát nemusím. Během dne se tam ale vyskytují cizí lidé, takže syna jsem nikdy nenechala na chodbě samého.

suzanna123
6. led 2014

@lostakova my máme kočár u zadních dveří. Nezajištěný, ale sousedi si navrtali do zdi očko a svůj kočár si zamykají. A myslím, že by stačilo klasické pojištění, aby vám ho v případě krádeže z kočárkárny pojišťovna proplatila, pokud bude někde zamčený. Co se týče nošení dítěte, doporučuji babyvak. Já se hrozně bála, že bych malou nesla v náručí a zakopla ☹ Šátek jsem nechtěla, ten vak jsem kupovala fakt jen na nošení do schodů. Stojí pár korun (já ho navíc koupila na bazaru), nemusíš ho nijak složitě vázat a máš volné ruce. Což je úžasné, protože s dítětem v náručí nic moc jiného nahoru nevyneseš..

lostakova
autor
6. led 2014

@suzanna123 Rozdíl mezi šátkem a babyvakem je ten, že šátek se uvazuje a babyvak ne? S tím pojištěním máš nějakou zkušenost? Nějak nevím, do které pojišťovny zajít se zeptat....

andelka
6. led 2014

@lostakova taška se dává do kombinací, pak jak mimčo vyroste, vyndá se taška a dítko je jakoby ve sporťáku vlehu (ale je víc chráněné než v klasickém sporťáku).

lostakova
autor
6. led 2014

@andelka Musíš na mě po lopatě 😉 Když píšeš do kombinací, myslíš do hluboké korbičky nebo do sporťáku?

suzanna123
6. led 2014

@lostakova jj, ten babyvak se jenom hodí přes rameno. Dá se v něm nosit i víc, ale já ani malá jsem o to nestála. Kdybych chtěla nosit víc, tak bych asi spíš pořídila ten šátek, ale na tohle a občasné nošení je ten babyvak ideální. S tím pojištěním Ti neporadím, zkus se rozhlédnout na netu

lavazza
6. led 2014

@lostakova ty vložné tašky prodávají od značky emitex, mají i nánožníky

lavazza
6. led 2014

@lostakova tu tašku si můžeš dát do korbičky, jako to má právě ve své výbavě Babyactive kočárek, to je takove ten klasickej čtyřkolovej co se z hluboké udělá rovnou sporťák

lostakova
autor
6. led 2014
lavazza
6. led 2014

@lostakova ségra měla taky právě už ve výbavě kočárku tuhle tašku a když mimčo povyroste tak ji jen vyndáš, jestli budeme mít druhé,tak přemýšlím taky o koupi té tašky, co mám kočárek od Takka - Warrior tak mám tu nacvakávací korbu, je sice prostorná,ale kolikrát sem ji sama nebyla schopná nasadit nebo nandat když se to špatně zasekne...

lostakova
autor
6. led 2014

@lavazza Já mám sundavání/nandavání kočárku tak jednoduché, že se to zvládne jednou rukou, ale jde mi i o to nošení domů. Přece jen je rozdíl nosit mimčo v 4kg korbičce a v tašce, která neváží nic.

andelka
6. led 2014

@lostakova no já jsem ji měla prostě v klasickém houpacím kočáru co se dal předělat na sporťák (Babymerc). Co vím tak jsem se rozmýšlela ještě nad firkonem, ten má taky vložnou tašku. A i oddělávací korbičku, dost velkou.

lostakova
autor
6. led 2014

@andelka @lavazza @kacikaci @zelva Ta vložná taška, např. ten emitex je dobrý třeba i na léto? Nebude jí v tom horko?
@suzanna123 Ten babyvak je vhodný už od narození?

andelka
6. led 2014

@lostakova mám děti anrozené v březnu a květnu a do 5m byly v tašce (na podzim jsem ji vyndala a dala fusak do sporťáku v lehu a na to normálně nánožník až nahoru (není to jen na nohy, je to prostě pořád ta "krytka" jakoby na korbu, takže pro ležící mimčo ideální)..děti mi vlezly ve fusaku do toho kočáru do roka vleže.

katharinka4222
6. led 2014

@lostakova Dobrý den, já jsem nedávno viděla paní, co měla miminko schované pěkně v šátku a na sobě měla bundu speciálně zvětšenou právě proto, aby se tam mimi vešlo. 5ekla bych, že malé nebylo ani tak moc navlečené, protože se zahřívali navzájem. Zkusila bych mrknout na net aji na něco takového. Jinak já malou nosila v autosedačce. Autosedačku jsem si chytila až u lokte a to se mi nosilo docela dobře. Sice se pronese, ale dalo se to.

lavazza
6. led 2014

@lostakova no já sem s tou korbou měla celkem co dělat když tam byl i syn

kacikaci
6. led 2014

@lostakova když by mimču bylo vedro, tak vložnou tašku vynádš a necháš mimčo ve sporťáku v lehu..ale myslím, že to bude tak stejné jako v korbě, v korbičce jim tam taky hicuje..

lorca
6. led 2014

Ahoj, tak tohle téma mě zaujalo, protože jsem na tom úplně stejně. 3.patro bez výtahu. Kočárek budu nechávat v kočárkárně a pak posilovna zdarma. Právě jsem taky uvažovala o kočárku s vložnou taškou místo korbičky, ale nějak mě moc nezaujaly. Stále zatím nejsem rozhodnutá pro jaký kočárek, ale Camarelo mám taky v top. Taky jsem uvažovala o Concordu, ale tam je ta cena už někde jinde a to se mi už moc investovat nechce a korbička o 2kg těžší, což je sakra znát.

veruska007
7. led 2014

@lostakova Kočárek nechávám v kočárkárně, nikdy se mi neztratil. Děti jsem nosila v náručí, miminka v peřince. Jinak všechno pobrat, jak Ježíšek, dojít do kočárkárny, položit mimčo do kočárku, zababušit, pozapínat bundy sobě a starším prckům. Chodím jak Ježíšek. Když mám větší nákup a už to nepoberu, nechám tašky v kočárkárně pošlu manželovi SMSku, ať vezme nákup nahoru, až půjde z práce. Zatím se mi nikdy nic neztratilo. Kluci jsou šikovní, od 1,5 roku chodí bez problémů i po schodech nahoru a dolů.

lostakova
autor
7. led 2014

@lorca Já právě půjdu do té Granady, je strašně lehoučká a splňuje všechno, co si představuju. K tomu zkusím objednat bazarový babyvac a uvidím, jak to budu zvládat. Ještě mám v záloze variantu s vložnou taškou. Mám vyhlídnutý ten Emitex (ev. nějaký bazarový), který se dá koupit zvlášť (ne jako součást kočárku) a vkládat do korbičky nebo sporťáčku, jinak se dá využívat i jako fusak. Protože už to ale zase něco stojí, tak bych tu tašku kupovala až dodatečně.

olivazelena
7. led 2014

my bydlíme v přízemí staršího bytového domu, ale než se dostanu do bytu musím zdolat jedny schody. Snad každá rodina tady má malé dítě, jelikož na chodbě je několik kočárků. Lidi, co bydlí ve vyšších patrech vyjedou ty jedny schody, já zajedu i s kočárem do bytu, ostatní ho na té chodbě nechávají (mají takové odrbanější kočárky, to by asi nikdo neukradl). Na schodech jsou dvě prkna, která si musím vždy tahat, když jdu ven nebo domů, což mi teda v dnešní době přijde jak v pravěku. Jo a to ještě dveře si musím zajišťovat dřevěným klínem... teď jsou nové dveře a taky musím klínem, protože čudlík, kterým se zajistí otevřené dveře, když je vykloubím dokořán, je tak vysoko, že tam nedosáhnu a lidi to pořád zadělávají, aby se to zavíralo. No jo no, je to takovej barák horší kategorie, byla jsem zvyklá na prostorný výtah, všechno v baráku fungovalo (tam, kde jsem bydlela dřív). Tak se mi hůř zvyká na tady ty horší poměry 😅

lorca
7. led 2014

@lostakova No mě ještě navrtala kamarádka variantu kočárku právě bez korbičky, ale místo toho tu tašku. Ona má Gesslein F6 a je s ním moc pokojená, vždy vzala tašku i s mimi a šla (ta taška se pak dá taky předělat jako fusak ). Je to ale kočárek už z těch dražších (německý). No fakt ještě nejsem rozhodnutá na 100%, který kočárek to nakonec bude. Ale asi vyhraje klasická korbička a pak nějaký fusak u emitexu. Já mám schody do baráku, pak dolů do kočárkárny a pak výšlap do posledního patra. Každý mi říká, že těhotenský kila půjdou rychle dolů 🙂 No zvládnout to musíme 🙂

lostakova
autor
7. led 2014

@lorca Při mém štěstí mi těhotenský kila zůstanou a já budu jen orvaná jak borůvka 😀

lorca
30. led 2014

Tak nakonec jsme to rozsekli a koupili Gesslein F6 s vložnou taškou, která je pevná a přitom lehká a bude s mimi dobře přenášet.