Panelák bez výtahu, jak to děláte s kočárkem?

lostakova
6. led 2014

Ahoj. Bydlím ve 4. patře bez výtahu a začínám přemýšlet, jak to bude v praxi vypadat s kočárkem a vynášením mimča do bytu. Můžete mi napsat, jak to děláte vy, co to máte stejně? Jde mi o praktické zkušenosti, rady, co se vám osvědčilo 🙂 Máme v přízemí cosi jako kočárkárnu, kterou budu muset využívat, protože kočárek nahoru prostě nedostanu. Jak nebo v čem nosíte děti, jak to děláte třeba s nákupy, co vše máte v kočárkárně, ztratilo nebo poškodilo se vám tam něco, máte to nějak pojištěné?

petruneckova
12. únor 2014

@lostakova
Tak Tady Vas naprosto chápu,jsem Rada,že nejsem jediný otrok.bydlím ve Starem dome,výtah je ale ouzky,takže na nic, na vic k nemu vede spousta schodu,fakt parodie na výtah.doted jsem nechavala spodek kocaru v autě,a tahala korbu,vždy to bylo na infarkt,ale šlo to. Ted je to horši,máme už sportak,Maly ještě nechodí ani nesedi,takze vůbec Nevím jak to ted udelat. Jestli ho nechat v autě,a Malého nosit v ruce,kam ho pak položím?v baraku se krade,takže nechat ho v prizemi,toho rovnou mužů postavit na ulici 😒

niax
12. únor 2014

Ahojky, za mě na nošení přes schody jedině Manduca. vyzkoušené už druhou zimu. Je to jednoduché, mimi do ní zapnu, je tak u maminky na bříšku, takže je spokojené, já mám volné obě ruce. Nebojím se, že mi z rukou vypadne (teda několikero schodů s mimi na rukách - to bych nedala a ještě bych měla strach, že zakopnu). Manduca je navržená i pro úplně maličké miminka, (na rozdíl od např. klokánek), ale to jsem radši smýkala tu autosedačku, než budit a přendavat. Brala jsem ji i k MUDr. protože nějaký inteligent navrhl dětské v nemocnici v patře bez výtahu 😠
Mimi do 20. týdne jsem nosila v autosedačce - přišlo mi to nejbezpečnější pro mimi a taky to šlo odložit, když jsem potřebovala volné ruce.
Jinak taky chválím lehoučký kočárek Camarelo Sandero. Holt kočárek zůstal ve sklepě, když nešel vynést. Naštěstí mi v domě vyšli aspoň trochu vstříc a dali mi klíče od sušárny. Ale ten sešup (nájezd) do domu do sklepa, to je fakt kamikaze.

soleilll
12. únor 2014

@lostakova Bydlela jsem v 1,5 patře v domě, kde sice byl výtah, ale takové velikosti, že jsem se tam pomalu nevešla sama, natož s kočárem. Z přízemí do suterénu jsem dala ližiny, bych mohla sjet do kočárkárny, tam jsem vyhákla korbu a s tou se táhla po schodech. Navíc v té sklepní místnosti byl strašnej vzduch a zatuchlo, takže se mi příčilo v ní nechávat polstrovanou korbu kočáru s fusakem, dekou atd. Asi ti taky nic jinýho nezbyde. Musím ale říct, že po pár měsících, jak dítě těžklo, jsem toho měla dost. Teď jsem ráda, že v domku zajedu s celým kočárem až do obýváku a jediný mínus je, že musím vytřít podlahu. Prostě brzo pořídíš golfky a budeš muset prcka naučit co nejdřív po svých. 🙂