Partner daleko ode mě. Jak jste na tom vy?

sisstin
18. únor 2007

Ahoj holky,
jak jste na tom vy? My jsme od sebe 292 km daleko, vidíme se, jak se dá..1x týdně..nebo taky 1x za tři týdny a teď když jsem těhotná, si to neumím moc představit ☹

binki
22. čer 2008

jo to chápu, bez auta a vlastně i bez přítele, když je v práci 😅

rendex1: člověk si zvykne i na šibenici, prej,
jak píše sis, tak to musím potvrdit, časem jsem si zvykla, ale bez důvěry to samo nejde,
často mi bylo fakt hoodně smutno v těhu (večery probíhaly tak, že já a velké břicho jsme si dělali navzájem společnost) 😀

sisstin
autor
23. čer 2008

tak v těhu to bylo docela psycho, to jsme se neviděli i 5týdnů třeba..to mi přišlo mnohem horší, jak ted 😒

meleri
24. čer 2008

nazdárek holky,

tak my jsme to dva roky vydrželi na dálku. já ve v česku on ve francii..vídali jsme se tak jednou za 4 měsíce..
když jsme spolu začali žít tak to bylo těžké....tedkom je to 5 let co jsme spolu a je to lepší..
tedkom už si lezem na nervy jen občas....

sisulik
24. čer 2008

ahojte babenky..mozem sa pridat???

ja "slovenka" som v kuvajte, moj manzel "kuvajtan" je na slovensku. 😀 je tomu tak uz vyse desat mesiacov..par dni mam ok, par dni plne depresii...nejaky recept??? 😅

binki
25. čer 2008

ahoj sisulik a ako to, že on tam a ty tam? 😲

meleri
25. čer 2008

Ahoj Sisuliku, ahoj Binki,

já se přiznám, že i když tedkom jezdím sama do česka, tak to těžce snášíme..vydržím tam sama max. 3 týdny..pak se už těším zpátky..navíc mě děsí, jaký binec manžel v bytě napáchal, jak tam byl sám... 🙂

sisulik
25. čer 2008

binki..situacia si to tak vyziadala...to som dobre diplomaticky napisala co? hehe..svokrovci chceli si trosku uzit deticky, kedze okrem nasich zatial ine vnucata nemaju..tak som tu prisla s detmi...na max. 3 mesiace...mysleli sme si ze manzel si veci ktore potrebuje vybavi rychlo...ale jedno je si mysliet a druha je skutocnost..takze uz len cakame kedy zapiska a konecne budeme spolu ☹

sisstin
autor
27. čer 2008

meleri: no hele, z toho mám obavy, abysme si pak nelezli na nervy, jsme schopný se pohádat i tak 😅 ale většinou za to můžu já 😔

sisulik: tak to je pěkná doba 😲 a ještě být sama v cizím státě 😖

binki
27. čer 2008

meleri, tak jednou za 4 měsíce, klobouk dolů 😉
sisulik, 😀 , rozumím ti, jak se ti žije v Kuvajtu?

sisstin
autor
27. čer 2008

holky, že se ptám, já už o tom trošku psala se sisulik? Jakej je život s chlapama z těhlech států? Tady furt panuje to přesvědčení, že ženský jsou tam nic..a musej držet hubu a krok 😕 že pokud ti chlapi byli u nás, tak pohoda..ale jak se vrátili do svý země..tak děs 😕 třeba je to už jenom přežitek 😕

motiilik
27. čer 2008

ahojte dievčence! 😎 môžem sa pridať?...

ja som vydatá s manželom už sedem rokov,z toho dva robil pre dopravu,takže viacej na ceste a na firme ako doma,potom robil v čechách a chodil domov raz za dva týždne a teraz už ťahá štvrtý rok v Taliansku a chodí domov tak ako kedy,nikekedy raz za mesiac a niekedy raz za mesiac a pol...ja som si na tzo už zvykla,lebo ked je niekady doma dlhšie ako ma byť,tak si lezieme na nervy....možno je to už zo zvyku,ale píšeme si každý deň smsky a raz za týždeň si voláme 🙂

binki
27. čer 2008

jo siss, to je takové klišé, stejně jako, že tam lidi jezdí na velbloudech a všichni chodí zahalení 🙄

meleri
27. čer 2008

Sisstin,

my se strašně hádali, a bylo to někdy brutální, ale pak jsme časem zjistili, co nám leze na nervy a nějak jsme to srovnali, včetně kultůrních rozdílů-Vánoce, vaření....určitě si na sebe taky zvyknete, ale je to dřina, takový vztah..

binki, jo bylo to náročné, ale zvládli jsme to...🙂

sisstin
autor
27. čer 2008

meleri: tak u nás žádný kulturní rozdíly nejsou 😅 to spíš já jsem vzteklá 😅

sisstin
autor
27. čer 2008

binki: no každopádně bych stejně do toho nešla, jak jsem psala sisulik, tak já bych nikdy nešla do silně náboženský země 🤐

meleri
27. čer 2008

mě vždycky přišlo, že mi komanduje, a káže, ale to prý dělají všichni chlapi...dneska už mě toho moc nenasere..co mě nasýrá pořád, tak že je bordelář..

Mě dodnes vadí Santa Klaus..prostě ho nesnáším..chci pro děti Ježíška, a on chce Santa Klauze ach jo...

sisstin
autor
27. čer 2008

meleri: většinou za ty hádky můžu já, pže mám nervy z malýho..předtim jsme se moc nehádali 😒

binki
27. čer 2008

siss: každý podle jeho chuti 😝
akorát, kterou zemi myslíš jako silně náboženskou?
turecko, kde jsme teď je striktně sekulární

berynka
27. čer 2008

Ahojky holky,
občas sem na vás juknu, protože vlastně mezi vás patřím 😉. Manžel už je přes dva měsíce hodně daleko... někde už jsem to tu psala, je v Indii. Jeho pobyt už se chýlí ke konci a já bych mohla bilancovat, jak se takové odloučení dá nebo nedá s dítětem a domácností zvládnout.
Samozřejmě se to zvládnout dá. Nepovažuji se za žádnou superženu, ale podotýkám, že nemáme žádné hlídací babičky, tetičky, kamarádky apod. Je pravda, že občas tchýně přijede a malou si veme na dvě hodiny do kočáru ven, ale to za tu dobu, co jsme samy, vychází asi tak 1x za týden.
S naší holčičkou je samozřejmě dost práce, tak jako s každým jiným dítětem, ale už je věku, kdy má určitý režim a podle toho si plánuji nákupy, různé akce, návštěvy či další povinnosti. I jako slaměná vdova jsem udělala asi zatím nejtěžší zkoušku za své dlouhé studium.
Upřímně musím napsat, že první dva týdny odloučení s manželem byly krušné, protože se mi stýskalo, případala jsem si neskutečně opuštěná a nemohla jsem si zvyknout, že doma mi nikdo nemluví do Ordinace v růžové zahradě a nejsou všude pohozené ponožky 😀 . Pak se to ustálilo a já si užívala výhod, že prakticky nemusím vařit, tolik prát, žehlit a dělat svačiny. Teď naopak mám trochu obavu, jak se zase všichni sžijem a jde především o malou. Je samozřejmě na mne hrozně zvyklá, je to jednak věkem a tím, že jsme neustále spolu. Než manžel odjel, tak nás brala naprosto rovnocenně a bylo jedno jestli je s mamkou nebo tátou... teď si myslim, že to nějakou (možná docela dlouho) dobu nebude 😒 .
S manželem jsme v každodenním kontaktu přes mail a v rámci možností i přes Skype, jsem za to moc ráda, ale určitě to nevynahradí, že přišel o první krůčky naší dcery a neoslavil s ní její první narozeniny ☹ .
Teď jen doufám, že samotný návrat proběhne v pořádku a všichni se šťastně shledáme.

... a snažím se potlačit myšlenky na podzim, kdy se má všechno znovu opakovat 😅

meleri
28. čer 2008

Berynko,

mas to fakt tezke, ja bych to brala tak na dva tydny; ze bych si taky odpocinula od toho vecneho prani a uklizeni a vareni; ale nadruhou stranu je fakt,ze byt sama je dost tezke..
at ti to rychle utece a jste zase spolu!

malaskoricka
30. čer 2008

ahojte moj partner byva dalo by sa povedat "len" 43km odo mna ale stale si volavame piseme,,..vidavame sa tak 4krat do tyzdna kedy ako ale odkedy som tehu neviem si predstavit ani den bez neho...nezavola mi aspon 4krat za den tak hned panikarim co sa deje....napr. dnesok od vcera poobedia sa mi neozval 😠

sisstin
autor
30. čer 2008

malaskoricka: tak my si nevoláme skoro vůbec,pže je to drahý jak šlak 🤐

meleri
30. čer 2008

my se dříve hodněkrát za den prozváněli..a posílali smsky přes net..kdysi ty smsky byly zadarmo přes net a on to měl skoro za nic tak to posílal z telefonu..tedkom když jedu do česka, tak už si tak vzácní nejsme...to je takové prozvánění jednou za tři dny..🙂
ale dřív jsme se prozváněli třeba dvě hodiny v kuse.. okolí už z toho šílelo...ale jak to nedělal, tak jsem taky deptala, co se děje...byly to neúnosné stavy, jsem ráda že to už mám zasebou.. 😵

sisstin
autor
30. čer 2008

meleri: tak MP zásadně neprozvání, když ho prozvonim, tak mi hned volá,co se děje 😕 😅

meleri
30. čer 2008

aha! no jo, když my volat ani nemohli, to bylo peněz..já volala tak patnáct minut jednou za týden a on tak půl hodky jinak všecko přes internet..

sisstin
autor
30. čer 2008

meleri: on má tuším 36SK za minutu a 12SK za smsku 😕 napíšeme si tak dvě sms denně..dřív jsme hodně psali na chatu, když měl noční..ale ted už vůbec 😕

simonko
30. čer 2008

ahote,aj ja som mementalne bez ,amzela...nateraz este asi tak na 3 tyzdne...a potom 😒
a strasne zle to znasam,ze neviem v akom je prostredi,s kym...a tak,jasne ze mi povie,ale...ako to znasate vy?

malaskoricka
30. čer 2008

siss to mas pravdu ked je v zahranici..lenze my sme tu na SVK obaja a akosi sa nam to maly byt tolko spolu

lusya
30. čer 2008

ja mam manzela v UK dlhodobo...obidvaja sme tam zili pred mojim tehu a potom v januari tohto roku som ja prisla naspat na SVK...zvladame to pomocou skype-u, kazdy vecer si volame - proste sa potrebujeme porozpravat o vsetkom co sa okolo nas deje pocas dna a tak...malinkeho Mateja videl len raz zatial, na tri tyzdne bol na dovolenke 😵 ...teraz pravdepodobne pride az v auguste - koncom... 😅
ale snazime sa...ved on tam nema okolo seba rodinku ako my tu... 😉

meleri
30. čer 2008

Skype je super, dost to používám my ale tedkom máme volání z Fr do Evropy zdarma, tak už je to pohodlnější přes telefon..je to ale dobré když má někdo taky internet..

Simonko, je to těžké, nedá se nic dělat, ale tak ty tři týdny to snad vydržíš a pak už přijede! 🙂