Partner daleko ode mě. Jak jste na tom vy?

sisstin
18. únor 2007

Ahoj holky,
jak jste na tom vy? My jsme od sebe 292 km daleko, vidíme se, jak se dá..1x týdně..nebo taky 1x za tři týdny a teď když jsem těhotná, si to neumím moc představit ☹

olinel
9. dub 2007

Ja som vyučená kozmetička a tiež by ma ani vo sne nenapadlo, že budem sa venovať niečomu takému.Ale našťastie ma to velmi baví a to je fajn.Možno sa ti to niekedy podarí, ved uvidíš.Tak sa pekne držkaj v tom dalekom svete.Idem si už lahnuť k malej Evičke.Teším sa na dalšie dopisovanie pa

escada17
9. dub 2007

olinel, dobru noc...Evicka spi s vami v spalni? My mame Sofi stale pri sebe, postielku ma v spalni, dokonca aj po porode s nou budem radsej manzel, aby nebola sama , kym nebudu moct spinkat spolu ( Sofi s tym v brusku ) v izbicke...tak pa zatial..

olinel
9. dub 2007

Evičku mám hned vedla postielke a nad ránom sa začína prebúdzať, tak šup ku mne.Ja jej dám len cucnúť a spíme dalej.Je to super aj malý, tak so mnou spával.Dobrú noc.

escada17
9. dub 2007

olinel , aj ja som tak robila, len nie dlho, lebo som stratila mlieko, ale strasne rada som ju brala k nam.. 🙂

gabbi
9. dub 2007

Escada promin ja jsem to nejak zarezala na gauci 😀 .
No ja jsem tady ted 2 roky, ale predtim jsem kolovala mezi USA a CR. No zatim to vypada, ze se na nejaky cas usadime tady. Koupili jsme si tady nadherne bydleni. Zamilovala jsem si to tady. Mela jsem tady uz 2x mamku a bracha letos prileti taky po druhe.
Jasne, ze se mi styska, ale nejak mam uz tohle tady doma. Manza je Cech a tak je fajn, ze nektere veci vnima stejne jako ja. Lidi jsou tady vesmes moc hodni, ale vsude narazis na blba....vsak to asi sama znas.
Ted pro me zacinaji novoty jak dochazet do nemocnice, kdyz se nam asi to mimi konecne povedlo. Vic budu vedet ve stredu...jdem na prvni UTZ🙂.
No a co Ty??? Manza je Cech nebo Amik? Z New Jersey mam strasne dobre zname...takove skoro rodina i kdyz jsou Americani🙂.

escada17
9. dub 2007

gabbi, ja mam tiez CEcha, sme sa pekne nasli v Amerike- Cech a Slovenka 😉 Aj nasi tu uz boli 2x, aj svokrovci, brat, sestra...ale je to ine, nemozeme este my cestovat domov, tak o nicom...tak coze ti pise snazilka, ked uz cakas aj ty? Blahozelam velmi, v ktorom si tyzdni>>???

escada17
9. dub 2007

pozrela som si fotky- ste krasny parik a ozaj uz babatko chyba, no ved uz je na ceste 😉 Takze pracujes ako nanny? Odkial si z CR? Teda ked sa tuna mozem opytat...

gabbi
9. dub 2007

Escada ja domu taky nemuzu...taky na prd. V lednu jsem dostala pracovni viza a i povoleni, ze muzu dom, ale zas pro zmenu je mi tak zle, ze jsem to musela zrusit ja a jsem z toho docela nestasna, ale mimi je to nejdulezitejsi.
Ja uz jsem manzu znala z CR, ale chodit jsme spolu zacali az tady. On uz je tady 8 let a ma GC...ta blba mala karticka na kterou kazdy ceka jako na zazrak.
Pisu jeste snazilka, protoze potvrzene to mam jen z tehutesu, ktere mi udelal doktor. Teprve ted mi budou brat krev a vsechno dneska jsem 9+4. Takze ve stredu to kdyz uz tak zmenim to moje SNZ na nejaky tyden🙂

escada17
9. dub 2007

gabbi,tak super, ja viem, ako ja som sa tesila, ked som otehotnela, to je najkrajsie obdobie. Aj ked su tie nevolnosti- ja som v prvom ziadne nemala ( teda 4 dni ) ale teraz od 5-do 13 tt, bola som uz znicena doslova a este sa starat abehat stale okolo mojej dvojrocnej Sofie.. no ta karta presne...kolko mas rokov?

gabbi
9. dub 2007

Za dva tydny mi bude 25🙂.
Mimochodem jsem Sofii je moje favorite name. Ale mam tady jednu kamaradku, ktera rodila pred 2 mesici tak ji na moji pocest jmeno Sofii dala jako Middle🙂.
No ja mam nevolnosti uz asi 5 tydnu, ale takove, ze mi je proste porad tezko, ale poslednich 5 dnu jsem mela asi zaludecni chripku a to fakt byla tryzna. Ted uz mi je dobre takze se zase preziram 😀
No a Vy jste v jakem stadiu co se tyka papiru? Jestli chces pisni do IP🙂

escada17
9. dub 2007

tak 24 maaaas, super, to budes mladunka maminka 😉 ja som mala Sofi mesiac po 27 narodeninach a teraz mam mesiac po 29 😉 som tak planovala stale, ze dve deti do 30...Teraz uz ani ja neviem, ake meno vybrat, este nevieme, co to bude. Ziadne meno ma uz tak neberie ako Sophia, to som proste stale chcela...😉 no uvidime, mam este viac ako polovicu tehu...IP mi ide velmi pomaly, napisem tuna- joj, s papiermi nic moc teda. Manzel pracuje v jednej firme s jednym Americanom ( teda su vlastne partneri ) a takto to chcu vybavovat. Na mna by sa to vztahovalo ako na manzelku, kebyze on dostal. Sofinka ma , samozrejme, americke obcianstvo. Uz aspon keby tie viza zrusili, aby sa dalo ist domov...ja uz len v to dufam, aj ked teraz v tehu sa snazim netrapit tym..moja Sofi ma middle name Emma 😉 uz si nieco pribrala? Ja som teraz 18 tt + 2 d a uz mam 4 kila hore . Kedy ti to vlastne vychadza termin?

gabbi
9. dub 2007

No se jmenama mi ani nerikej. Jestli to bude kluk tak to bude asi NO NAME🙂.
Co se tyka tech papiru. Ja musim cekat dokut manza nedostane obcanstvi (jeste 2 a pul roku) a pak az muzu mit GC ja. Porad jeste verim v loterii...no co mi taky zbyva. Proto se porad snazim se tady udrzet legalne coz se mi zatim(tuk tuk na drevo) dari, ale je to dost na bednu a hlavne na $$$$. Nastesti mam skvelou pravnicku, ktera si necha zaplatit az mi neco schvali...nikdy ne predem...a to je tady v USA stesti.

No tim, ze zrusi viza se vlastne nic nevyresi. O to vic budou posilat domu z Imigracniho na letistich. Tudiz to bude jeste nakladnejsi a vetsi nejistota. Porad se mluvi o nejake amnestii a porad nic. Takze snad pred tim nez Bush pujde na duchod tak se slituje a aspon nejak posune ty kvoty, aby jsme se do nich vlezli.

Ja jsem zhubla skoro 5 kilo....ale nastesti mam z ceho tak si z toho hlavu vubec nedelam. Termin mi vychazi na zacatek Novembra, ale tady je strasne vysoka nadmorska vyska takze porodit 3 tydny pred terminem je hodne ovbykle🙂. A hlavne to datum mi stanovi ted ve stredu, protoze podle moji zmatene menstruace to stanovit moc nemuzu 😀

olinel
10. dub 2007

Ahojte!
Tak prvú noc sme strávili celkom v pohode.Aj den nám prebehol v klude.Od zajtra Edko zarezáva v škole, ale dáko nadšený nieje.A čo nového v Amerike?

escada17
10. dub 2007

gabbi- ahojky, vcera som musela off k dcerke a manzelovi...ja nikdy nechapem, z eniekto este aj schudne v tehu, mne sa to teda ani v prvom, ani v druhom nepodarilo. Vies co, ani ja si z tych veci extra tazku hlavu nerobim, nasi i svokrovci by nas mali najradsej doma aja by som asi tiez bola radsej v Europe, ja ani neviem..vezmem vsetko tak, ako zivot prinesie...a aho j olinel 😉 ja som sa dnes napr. veeelmi tesila, ze som vonku objavila konecne rozkvitnuty zlaty dazd 😉))

olinel
10. dub 2007

Bola som práve uložiť Evku do postielky.To človekya poteší, ked uvidí takú krásu.Tu V BB všetko začína kvitnúť a rozvoniavať.Hned sa lepšie dýcha a žije.Clovek má vtedy ovela lepšiu náladu.Aj ste dáko oslávili Velkú noc?

escada17
10. dub 2007

presne tak, aj u mna to na naladu velmi vplyva...no bolo to ine ako doma, najma muz uz siel dnes i vcera do prace..tak len ja a malicka..

olinel
10. dub 2007

Viem si to predstaviť, ako vám musí byť.Neviem ja som predtým lepšie znášala odlúčenie ako teraz.Ci je to tým vekom???A dosť mi toho zostalo aj na hlave.Dokedy tam chcete zostať?Ci na stálo?

escada17
10. dub 2007

olinel, dufam, ze nie nastalo, ja sa potom utrapim...ono je to viac-menej otvorene...muz si velmi zvykol a podla mna sa aj boji, co je normalne, zacinat niekde od nuly...

olinel
10. dub 2007

Ved to, že človek ked si zvykne.Ja neviem čo by som robila.Viem sa dosť rýchlo prispôsobiť a skôr by mal problém môj muž, ako ja.On by zaručene nešiel tak daleko a ja zase velmi rada.Máš tam nejaké kamošky na prechádzky?A ako si sa dozvedela a koníkovi?Ja len tak čírou náhodou./dačo som hladala/

escada17
10. dub 2007

vies co, clovek ani neviem, ako si zvykne a co dokaze..ja sa sama cudujem, lebo som velmi priputana k domovu. Kamosky na kocikovanie ani nie- uz nemam deti v tom veku- moja dcerka od roka do kociarika ani nahodou..

olinel
10. dub 2007

Ani švagrinin syn nechce byť v kočíku a nemá ešte ani rok.Mne Edko v pohode sedával v kočíku.On bol také kludné dieťa, až teraz mu začínajú rožky vytrčať.Z akého mesta pochádzaš?

escada17
10. dub 2007

aj Sofi bola velmi kludna, len ona ked zacala chodit, to strasne nieco- ona mi pripadala ako cestovatelka, nic nevnimala, len sa vsade rozbehla a to bolo take zlate...ona ma presne rozdelene, kedy sa oddychuje a kedy zije 😉 z vychodu som a ty? Tuna nechcem pisat...

olinel
10. dub 2007

Mám kamošku Natáliu z východu a tá je tiež v Amerike s rodinkou.Neviem ani presne kde tam je už strašne dlho sa neozvala a tak.Ja som zo stredného Slovenska.Pri Evke som mala aj ja podobný termín ako ty, ale narodila sa o týžden skôr.Rodila som cisárskym a to bola katastrofa.Edka som normálne, ale to bolo ovela lepšie.Po cisárskom som mala pocit, že mám stále rozpárané brucho.

escada17
10. dub 2007

no premyslam,o Natalii tuna ziadnej neviem 😢 ja som si uvedomila, ze odkial som je v jednej teme medzi regionmi 😉 ja som Sofi mala sekciou , aj toto druhe bude, mala som naopak dobru skusenost, ja som mala tazky a dlhy porod a vedela som, ze nikdy nevytlacim...preco si mala Evku cisarskym? Vyvolavali ti ho?

escada17
10. dub 2007

juj, zabudla som odpisat - o koniku mi napisala kamoska, co tu chodi, najprv som si len citala sem-tam nieco, az som sa jedneho dna nudila a uz to slo 😉 ale som tu len kratucko

olinel
10. dub 2007

Ja som musela cisárskym, lebo mám vyskočený krížový stavec.Ja mám asi vysoký prah bolesti a zle som to znášala.Keby si ma videla aká som bola gula...A predstav si, že som pribrala iba 12kg.Evka ked sa narodila vážila 3,5kg a 51cm.Určite by som ju nevytlačila.Mna to aj preto bolelo, lebo mi tá bolesť vystrelovala do krížov a nevedela som ako si mám dať nohy.

escada17
10. dub 2007

olinel, vidis, ja som si necitila lavu polovicu tela , skusala som normalne tlacit...porod trval 26 hodin a uz som dostala vysoke horucky, kym ma dali na sekciu.. Potom zdesene a prekvapene skonstatovali, ze by som nikdy normalne neporodila, mala vazila 4618 gramov a merala 54 cm. Gula s 12 kg, ved ja som pribrala 23 ! 😉

escada17
10. dub 2007

inak som zmizla, lebo som dala malu spinkat...

olinel
10. dub 2007

Tak to sa ti teda riadna baculka narodila.To ťa nechali, tak dlho vytrápiť?To si teda pekne pribrala.Ja som pri Edkovi 15kg a pri Evke tých 12kg a cítila som sa ako taká slonica.Vieš, ale ja som dosť nízka meriam 153cm, tak preto tá guľa.Teraz sa mi nedá vôbec schudnúť, ako niektoré tvrdia, že kojením sa chudne na mna to neplatí. 😒

escada17
10. dub 2007

no velka, ja som nechapala, aj som sa zlakla, ale celkom je zdravucka- povedali mi, ze mam dobre geny, vsetko jej slo 😉 ja mam 167 cm, nastastie som schudla rychlo po porode..kojenim, ja som vstavala o dve kila lahsia..