Partner daleko ode mě. Jak jste na tom vy?

sisstin
18. únor 2007

Ahoj holky,
jak jste na tom vy? My jsme od sebe 292 km daleko, vidíme se, jak se dá..1x týdně..nebo taky 1x za tři týdny a teď když jsem těhotná, si to neumím moc představit ☹

malaskoricka
30. čer 2008

baby a ked sa vam drahy neozve dve dni a nikto netusi kde je?:-/

motiilik
30. čer 2008

malaskoricka no tak to veru netuším,čo by som robila,ja som s manželom v kontakte ces smsy skoro celý deň,takže keď sa mi aspom večer neozve,tak mu napíšem,alebo volám,že čo sa deje,ale to že by sa mi neozval dva dni,tak by som sa asi zbláznila...a neskúšala si volať jeho kamarátom?...možno ý by mohli vedieť.... 😕

simonko
1. črc 2008

malaskoricka,vsak aj mna toto stve!u mojho muza su kazdodenne sms zbytocnostou...ale len podla neho,a ja s tym nic nespravim...

sisstin
autor
2. črc 2008

nejhorší je, že vždycky, než přijede..tak plánuju, co budeme všechno dělat..a on je tak unavenej, že jsme stejně skoro furt doma a ležíme 😒

binki
3. črc 2008

a proč plánuješ siss? 😉
simonko: když pracují, tak nemyslí na nic jiného, bohužel i bohudíky, ale chápu tě, občas mm zapomene nahlásit, že je ok a pak se mu připomínám 😀

krasulka
3. črc 2008

Ahojte, tak toto hrozi aj mne..Pretoze teraz sme spolu v irsku uz dva roky,ale cakame babetko a ja som rozhodnuta ist domov rodit aj ostat s babetkom doma, lebo tu nikoho nemame a este aj to pocasie hroza..Ale moj muz si este nevie predstavit navrat na slovensko takze asi to bude tak ze ja budem s dietatom doma a muz nadalej robit v irsku..neviem si to vobec predstavit...

sisstin
autor
3. črc 2008

binki: já se doma docela nudim, respektive spíš je to stereotyp, tak se vždycky těšim, že pojedeme někam na výlet nebo tak..a je z toho kulový 🤐

jinak dneska jsme byli na chíře, malej si vyhodil nějakou kůstku v lokti...zrovna v tuhle chvíli bych dost potřebovala, aby mohl MP přijet..pže jsem se z toho klepala jak ratlík 🤐

přijede v sobotu, no jsem zvědavá teda..jestli se zas budem válet, tak mě už švihne 🤐

binki
4. črc 2008

siss: je malý vpořádku? jak si to vyhodil? 😨
taky jsem si říkala, že by se mm "hodil", včera byl malý z toho horka moooc mrzutý 😒

sisstin
autor
4. črc 2008

binki: skákal po zádech a tu ruku si přileh nebo n evim, já jsem byla na záchodě zrovna 🤐 poslední dva dny mám fakt nervy v kýblu 😔 😔

binki
4. črc 2008

aha, co mu na to dali? malej dneska skočil z gauče a chytila jsem ho těsně nad zemí, ale ječel dooost, jak se lekl
škoda, že si tohleto mm neužije 😀

binki
20. črc 2008

halo halo!

krasulka
20. bře 2009

tato tema uz nefunguje?

krasuliak
21. bře 2009

asi nie uz sme ostali len my dvaja od seba. ☹ 😅 😅

terezka044
22. bře 2009

no mohla by sa obnovit 🙂

laska.nezna.hranic
22. bře 2009

ahoj děvčata, jdu posilnit vaše řady🙂

krasulka
22. bře 2009

Ahojte, tak aj vy ste bez partnerov? ☹

krasuliak
22. bře 2009

aj vy? 😀 😀

krasulka
22. bře 2009

a kde mate muzov? priatelov? Ako to zvladate sami doma? piste zienky, rada si precitam ako to funguje u vas.

terezka044
22. bře 2009

ja som prestudovala celu temu a dost by ma zaujimalo jak sa dari maminam co tu pisali 🙂 a samozrejme novym 🙂
ja to mam take velmi divne.. mozem napisat neskor 😀

krasulka
22. bře 2009

terezkaaa pisssss 😵 😵 😵

zuzik_p
22. bře 2009

Ahoj holky, ja jsem byla sama v cr od 5.mesice tehotenstvi, manzel priletel mesic pred porodem. To ale bylo ok, mnohem horsi pro me bylo, kdyz odletel jen tyden po porodu (prenasela jsem), to jsem zacala brecet uz par dni pred jeho odletem. 6nedeli nejhorsi, pak se to srovnalo. Pak priletel znovu, kdyz byly male 4 mesice a ted uz jsme spolu.

laska.nezna.hranic
22. bře 2009

já mám manžu v Maroku a naposled jsem ho viděla v listopadu. pak jsem se musela vrátit do ČR a čekáme, až mu vyřídí papíry, aby za náma mohl přiject. zatím nám štěstí (respektive úřady) moc nepřeje, tak se už ani raději netěším, že by stihl přiject do porodu. ale naděje umírá poslední🙂. jinak předtím jsme spolu byli necelých pět měsíců v kuse, ale tomu zase předcházelo odloučení sedmiměsíční. tak jako všechno to má svoje výhody i nevýhody, ze začátku je mi vždycky šíleně smutno, pak si člověk tak nějak zvykne, a pak už to zase začne být dlouhé a já nervózní. zvlášť, když se ani nemůžu těšit na žádné konkrétní datum, protože je to všechno ještě otevřené. ale jsem šťastná, že žiji v dnešní době a můžu využívat internet, webkameru a telefon a nemusím se spoléhat jen na poštu, které to trvá min. 2 týdny, než dorazí🙂

zuzik_p
22. bře 2009

l.n.h, a jak to planujete po porodu? A jste uz manzele oficialne i v CR? Pokavad ano, tak kde to papirovani vazne? Muj manzel, tehdy jeste pritel nedostal asi 3x turisticke vizum, poprve se do cr podival, az kdyz jsem byli sezdani. Tak jeste mas pres 2 mesice, tak snad to vyjde!

laska.nezna.hranic
22. bře 2009

zuzik - jo jo, jsme manželé i tady, ale každý náš úřad má na vystavení všeho 30 dní, a navíc manžovi trošku zblbli jméno v jeho dokladech, tak teď lítá kvůli tomu, protože bez toho mu vízum nevydají. a jestli tady jsou úředníci hrozní, tak v Maroku je to už úplně tragédie. během následujícího týdne by mu měli volat, jestli si tam může zaject nebo jak to bude a pak až teprve si může nechat vystavit nový pas a žádat o vízum. on je z vesnice a do města to má daleko, navíc každý úřad je ještě v jiném městě, takže se nenudíme🙂 se svatbou to bylo to samé.

můžu se zeptat, odkud tvůj manžel je? a co po něm chtěli na udělení víza? prý je lepší požádat si o to krátkodobé/turistické a pak žádat o povolení k pobytu až tady na cizinecké. to mi řekli na ambasádě, ale oni si tam taky rádi vymýšlí. také jste to tak měli? i když tvůj muž asi nežádal o povolení k pobytu, že?

binki
22. bře 2009

terezka044: ahoj, máme se dobře 😀 , zatím stále cestujeme tam a zpátky 😀 a co ty?

terezka044
22. bře 2009

binki tak to je fajn a ako to zvladas ked si bez muza? 🙂
no ja sa mam celkom fajn, ale u nas to je zlozitejsie - ja sice mam priatela, ale kto vie na ako dlho, neviem ci spolu zostaneme. a je tiez dost mozne, ze odide do prahy a budeme sa vidat len 1x za tyzden/za dva tyzdne.
ako ja by som to zvladla keby bol zodpovedny a dospely, ale on je este dieta, nie je tam dovera, a aj tak tam cely cas nebude nic robit len sa zabavat... (vysoka). takze tak 😒 ale radsej vas tu sledujem baby ako to zvladate, strasne sa mi to lubi, ze mate tak skvelych muzov, s ktorymi mate taky vztah, ze to zvladate aj takto..

zuzik_p
22. bře 2009

l.n.h. - o zblbnuti jmen uz jsem toho take dost slysela od kamaradek, nam se to nastesti nestalo. Muj manzel je z Egypta. Nevim jak v Maroku, ale asi to bude podobne - tady v egypte si zazadal na ambasade o vizum (k zadosti prilozil oddaci list), dostal ho na mesic a pak v cr na cizinecke zadal o pobyt. To take bylo, v porodnici jsem vyrizovala prekladatele kvuli interview. Nastesti je cizinecka asi 5 min od porodnice, takze tam trefil sam, me nechteli z porodnice pustit 🙂 Rekli nam, ze dostane prechodny pobyt na 2 roky, nakonec to ma na 5.

laska.nezna.hranic
22. bře 2009

zuzik - hmm, jak se převádí z arabštiny do jiného jazyka, tak je to hned🙂

takže on šel na ten pohovor sám a tys byla v nemocnici? a pak už si tě nepozvali? já myslela, že chtěj mluvit s oběma a pak porovnat odpovědi. hele, mohla bych tě ještě trochu vyzpovídat?🙂 já se totiž toho pohovoru bojím, na co všechno se vás vyptávali? za jak dlouho po podání žádosti si vás pozvali a jak dlouho jim trvalo, než vám dali vyrozumění o udělení? jaké papíry jste museli dokládat?

on dostal povolení k pobytu, ale koukám, že jsi v zahraničí... kdepak pobýváte, jste v Egyptě? nastálo nebo jen přechodně? a odkud z ČR jsi?🙂 pokud je těch otázek na tebe moc, tak se omlouvám 😅 já jak narazím na člověka, co řeší nebo řešil podobné problémy, tak se neovládám a hned ho podrobuji výslechu 😀

zuzik_p
23. bře 2009

l.n.h.-ano, sel na pohovor sam s prekladatelem. Oni chteli mluvit i se mnou, uz jsme byli domluveni, ze za mnou prijedou domu, ptz s miminkem by to bylo obtizne, nakonec mi ale volali, ze sef rozhodl, ze to neni potreba. Byla jsem rada, ale skoda, ze se takhle nerozhodli drive, ptz manzel uz mezitim zase odjel do eg. Takze ten pobyt mu potom dali az ode dne kdyz prijel znovu za par mesicu.
Na vyrizeni zadosti o pobyt maji 60 dni, da se to stihnout i driv, kdyz toho nemaji hodne. Uz si presne nepamatuji, na co se ptali manzela...asi jak dlouho spolu jsme, jestli zna moji rodinu a ja jeho atd. Byli tam 2, ten 1 pry byl takovy neprijemny, dokocne se ptal, jak velka je muzova rodina a jestli by do cr a nim chteli prijet.. 🙂
K zadosti se doklada oddaci list, prip.rodny list ditete, kopie tveho OP (dej si pozor abys tam mela vdana, ja to musela jeste narychlo menit) a daji ti papir, ktery musi podepsat majitel nemovitosti, ve ktere bude mit tvuj muz hlaseny pobyt. Mozna jsem neco zapomnela, ale na cizinecke ti to reknou.
My jsme ted stale v eg, ale do budoucna bych rada do cr, chtela bych to stihnout nez pujde mala do skolky. Manzel ted rozjizdi byznys, takze jeste pockame, radi bychom nasetrili nejaky zaklad na byt v cr. Jsem puvodne z havirova, ted ale bydlime v zamberku.

binki
23. bře 2009

terezka044: jde to, občas pláču 😀 , ale je to vyváženo pěknými okamžiky...jak dokončím studium, tak budeme spolu 😀