Partner daleko ode mě. Jak jste na tom vy?

sisstin
18. únor 2007

Ahoj holky,
jak jste na tom vy? My jsme od sebe 292 km daleko, vidíme se, jak se dá..1x týdně..nebo taky 1x za tři týdny a teď když jsem těhotná, si to neumím moc představit ☹

binki
17. bře 2007

sisstin: mám, daleko

bihan
17. bře 2007

My sme boli od sebe s manželom dvetisíc kilometrov a vydržali sme to jeden rok.. viac to fakt nešlo. Vídeli sme sa asi každé dva mesiace tak na dva týždne. Ja by som za ním išla hoci aj na kraj sveta 😉

escada17
3. dub 2007

no ja mam manzela, zijeme spolu dobre, mame zlatunke dievcatko, cakame prirastok...sme v Amerike- daleko od rodiny, zvazujeme, ci by som ja sla s detmi docasne domov, ale velmi sa bojim toho dopadu na vztah, ale zase tiez nechcem, aby deti vyrastali bez starych rodicov a ja na mojich rodicoch predsa tiez lipnem...je to nelahka situacia, mne tych 292 km pride super.. 🙂

iwis
3. dub 2007

escada mne sa tiež zdá takých 300 km hračka 🙂 Môj priateľ robí v anglicku, domov príde v júli a mne to všetko už ide na nervy. Naposledy som ho videla 10. januára ráno o piatej ☹ a už dva dni sme spolu ani nevolali, lebo teraz mám také divné nálady, a každá blbá otázka ma rozčúli 😔 . tak mi povedal, že keď budem takáto nervózna, že on so mnou volať nebude lebo to nemá cenu 🙄 ... A ja tak za tie dva dni rozmýšlam nad tým, či aj chcem aby v septembri prišiel natrvalo domov. 😖

a ešte... čo bývajú v časopisoch tie rady od psychológov.... Jedna 25 ročná babenka tam písala, či má šancu vzťah na dialku, lebo ona je vzdialená od svojho priateľa 40 km...veď to je polhodina busom 😎

escada17
3. dub 2007

iwis, lenze chlapi toto nechapu...ja tiez, keby som bola od svojho, iste by som bola nervozna a upodozrievava, urcite ano a odnieslo by si to moje okolie...clovek potrebuje mat niekoho na blizku, inak sa potom stava, ze hlada inde a ja sa bojim tychto veci...ty za nim nemozes do Anglicka?ze 40 km...och...to uz je ale rozmaznanost 😉chcete sa vziat po narodeni babatka>?

iwis
3. dub 2007

ja som mala letieť teraz 30.3. na dva týždne ale som na rizikovom kvôli krvácaniu( ktoré sa našťastie pred týždňom stratilo). A bála som sa letiť kvôli bábu, lebo ak by som tam mala dostať nejaké problémy, tak neviemako by som tam dopadla so zdravotníctvom. Ja som mala problém už len s cestovaním autobusom 😖

Mne ani tak nejde o to, že by som mu neverila, to ma ani nenapadlo, ale ja sa cítim od neho strašne kontrolovaná.Vždy keď mi zavolá, tak sa ma podrobne vypytuje, čo som presne robila a kedy a s kým... a tak. Už som mu to aj minule vysvetlovala, že za celý svoj život som sa nikomu nespovedala s tým čo som kedy robila. Ani našim doma. Sa strašne divil keď sa ma zase minule vypytoval čo a ako, že mi moja mama ešte nevolala. že on keď bol na internáte tak mu mama volala každý deň... mňa by z toho asi porazilo 🙄

No a pohádali sme sa kvôli tomu, že keď sme spolu naposledy volali tak som mu povedala, že ma bolí akosi hlava. A zas začal... prečo ma bolí, z čoho ma bolí, či som pila dosť vody, alebo že to môže byť aj z tlaku a ešte kopu ďalších dôvodov a zas sa začal vypitovať že čo som robila ked ma bolí hlava... Na to som stratila trpezlivosť a povedala som mu, že ma jednoducho bolí a ďalej to nerozoberám. Na to mi povedal, že nebude so mnou volať, keď som nervózna a že nie som vôbec voči nemu ohladuplná, lebo sa potom moja nálada prenáša na neho 😨

iwis
3. dub 2007

Chceme sa aspoň zatial vziať aj keď ja to mám v pláne o také dva tri roky aby som si svadbu aj ja užila. len priateľ prišiel s návrhom aby sme mali svadbu aj krstenie drobca naraz, čo som radšej nekomentovala ...

escada17
3. dub 2007

to inak moja kamoska ma takto blizko pri sebe...ono to nie je az take podstatne, ako to babo 😉 mas tusenie, co to bude?

escada17
3. dub 2007

aky mas inak tlak?...ja mam dost nizky a hlava ma bolieva asi denne

iwis
4. dub 2007

Ja ani neviem prečo ale myslím si že to bude chlapec 🙂 jednoducho mám taký pocit.

A talak som mala najvýšší 100/70, inak 90/60

iwis
4. dub 2007

Ja to tiež beriem tak že to bábo je teraz najpodstatnejšie. So svadbou sa budem zaoberať keď už bude bábo ako tak samostatné aby som celý obrad nemyslela iba na to či sa to všetko stihne skončiť kym drobec nevvyhladne... Ja si chcem svoju vlastnú svadbu užiť a nerobiť ju len preto že "musím", pre mňa je to veľký krok do života a v ten deň chcem byť v pohode a riadne sa zabaviť 😎 😀

escada17
4. dub 2007

presne tak...to si dobre napisala a rozumne...ja si zase myslim, ze cakam dievcatko...😉 aj ja mavam nizky tlak, naposledy som mala 111/55...co to vlastne znamena, ked ma zena taky nizky tlak? aky si mala prvy trimester? Priatel sa tesi velmi?

iwis
4. dub 2007

Ja som mala bezproblémový prvý semester akurát druhý mesiac ma pochytilo strašné nechutenstvo, som musela doslova nasilu jesť a potom mi to nechcelo tráviť, ale to rýchlo prešlo🙂

O tom tlaku viem iba to, že v tehotenstve by mal byť nižší, vyšší že nie je veľmi dobrý. Ale aj tak na poslednej poradni keď mi ho merali tak na mňa tak sestrička divno pozrela 🙂 ale zas aj moja mama ho mala vraj po každé tehtoky nízky, tak to mám asi po nej

iwis
4. dub 2007

a priateľ sa teší na bábo... niekedy asi viacej ako na mňa 😅

iwis
4. dub 2007

ty sa zaoberáš poverami v tehotenstve že? som si všimla 😀 ... By si potom mohla vydať knižku o tom 😵

Mne podľa čínskeho kalendára vychádza chlapec a chutí mi viac sladké v priemere ale len o niečo viac ako slané, ako kedy a čo je momentálne v zásobách... Ale zas také veci ako horké či kyslé mi ani na rozum neprídu.
A podľa bruška sa mi určiť nedá, lebo ma ja akosi viac 😕 a ešte podľa obrúčky mi vychádza najskôr chlapec a potom dievča

escada17
4. dub 2007

iwis- prepac, ze vcera som uz neprisla, ale malinka mi nechcela spinkat, tak som s nou bola dlho a potom bolo neskoro...ja mam tiez nizky as po mamke, ja mam taky stale, nielen v tehu Viem, ze vysoky je preeklamsia, co je strasne nebezpecne, ale neviem, ci z nizkeho nie je tiez zle ( tie bolesti hlavy a tak ). ja inak vela citam- NEVERIM tomu, ako pravidlo- ze tie povedacky, kedy chlapcek, kedy dievcatko, ale mne sa to zda take zlate, zabavne, ked clovek nevie a vselijako chce vediet ( niekto ale nechce ) 😉 mne z cinskeho vychadza dievcatko, s prstenom chlapcek, chuti mi dost malo veci, ale sladke moc nie...ved sa coskoro dozvieme 😉))

iwis
4. dub 2007

escada nevadí 😀 jasné že malinka má rodina má prednosť 😀

escada17
4. dub 2007

🙂

binki
6. dub 2007

S mužem jsme se viděli v lednu, tak mám obrovskou radost, přijel na týden. Je ode mne několik tisíc leteckých mil daleko. Jen nevím, jak to bude až budeme mít pucíka.

escada17
6. dub 2007

binki a kde mas muza?

olinel
9. dub 2007

Ahojte žienky.

Tak, aj ja som od dnes bez manžela.Odišiel pracovať do Ciech do ujovej firmy.Bude chodievať asi každý druhý alebo tretí týžden domov.Už teraz sa toho hrozím, ako to bude všetko prebiehať.Najhoršie budú pravdepodobne tie večere a prázdne miesto v posteli.Dúfam, že to spolu s deťmi nejako zvládneme.

escada17
9. dub 2007

olinel, drzim palce 😢 treba si povedat, ze to robi pre dobro rodinky...

olinel
9. dub 2007

Dakujem, len je to sila, že musí ísť až tak daleko, aby dobre zarobil!

escada17
9. dub 2007

dnes je taka doba..my sme v USA a kolko sa naprosim muza, aby sme sli uz domov...ale on sa boji, ze ako by bolo doma...

olinel
9. dub 2007

Presne je taká doba, mna strašne mrzí, že muž nebude poriadne pri raste svojej dcéry a tak.Máme síce obchod, ale ja som teraz na materskej, ktorá je úbohá, musím si platiť odvody a tak.Proste sme nevychádzali.Namiesto mna som musela zobrať dalšiu predavačku.To sú dalšie peniaze.No hotový kolotoč.Nevravím, že sa nedarí obchodu, ale som len na začiatku a museli sme to takto riešiť.Mne býva ujo v Amerike, ale už niekolko rokov.Občas príde na Slovensko a potom naspäť.Už si zvykol na ich štýl života aj sa chcel vrátiť, ale nejak to odsúva.

escada17
9. dub 2007

olinel- a kde je ujo v USA? Inak som si tu vsimla presne na ludoch, ze odsuvaju- asi sa boja navratu, neviem...aky mate obchod? Ale pozri , na materskej nebudes stale a potom bude lepsie..

olinel
9. dub 2007

Mám obchod s bytovým textilom a po materskej chcem začať robiť realizačky.Týka sa to montáže garníž a šitia záclon atd.A hlavne sa zamerať na hotely, reštaurácie, chaty, byty a tak.Ujko býva v 3táte Michigen a mesto Detroit.A ty si si ako zvykla?To je strašne daleko!Ale aj ja by som tam rada išla 😀

escada17
9. dub 2007

akoze je tu pekne, zvykla som si- Americania su velmi zlati, mam s nimi len dobre skusenosti. Su viac otvorenejsi a veselsi ako ludia doma ( podla mna ). nie s taki hlupi, ako sa hovori 😉 tak mas dobru pracu, vies, ze ja som vzdy chcela nejaky obchodik? A pritom som ucitelka, ci ja niekedy ale budem ucit...

gabbi
9. dub 2007

Cau holky???
Tak se pridavam do skupinky, ktere mely manzela dlouho za oceanem...tehdy vlastne pritele.
Ted jsme uz oba tady v USA.

Escada kde zijes v USA??? Ja jsem z Coloreda..mam vzdycky hroznou radost, kdyz tady na nekoho z USA narazim🙂

escada17
9. dub 2007

ahoj gabbiii- tak tam je pekne, vsak? Ako si tam dlho? ja som v USA 4 roky a 4 mesiace, sme momentalne v Pennsylvanii...predtym Maryland a New Jersey. Planujete ostat natrvalo?