Partner daleko ode mě. Jak jste na tom vy?

sisstin
18. únor 2007

Ahoj holky,
jak jste na tom vy? My jsme od sebe 292 km daleko, vidíme se, jak se dá..1x týdně..nebo taky 1x za tři týdny a teď když jsem těhotná, si to neumím moc představit ☹

laska.nezna.hranic
28. bře 2009

zuzik - určitě v čr, jen v případě, že by se nám nepodařilo sehnat mu práci, by tu možná byla možnost jít na chvíli do španělska, ale to bych nerada. ale to budu řešit, až tu bude🙂
taky myslím, že to nemůže být zas tak moc důležité, přece by kvůli tomu nenechali dítě bez jména a rodného listu🙂
hehe, je to blbý, ale moje doktorka je... jak bych to jen řekla... prostě mimo. horší už snad být nemůže. v podstatě u ní zůstávám jen z pohodlnosti, během těhu se mi doktor měnit nechtěl, ale do budoucna to řešit budu muset. uvidíme, počkám, až mi dá ten papír, zkusím se jí zeptat a ono to nějak dopadne🙂

zuzik_p
28. bře 2009

l.n.h - a manzel je v pohode zustat v cr? ve spanelsku by praci mel? Ja chci take v budoucnu do cr.
Tak to je blbe, ze nejsi spokojena s doktorkou. Ja mela perfektni, velmi prijemna a pecliva. Snad ta tva alespon nic nezanedbava.

laska.nezna.hranic
28. bře 2009

zuzik - jo, my to vlastně ani nijak neřešili. jemu je jedno, kde v Evropě bude žít a já jsem tu doma. dokonce říkal, že některý věci jsou tu ještě lepší než třeba v tom Španělsku, kde předtím pár let žil. což jsem se divila🙂
myslím, že je lepší, když v domáckém prostředí bude alespoň jeden z nás, než když budeme cizinci ve třetí zemi oba dva. a v Maroku ani on, ani já, žít nechceme. tady máme alespoň mojí rodinu, kteří dost pomáhají, jinde bychom byli odkázaní jen sami na sebe a na to já nejsem stavěná 😅 jsem totiž docela stydlín a neprůbojná a bez perfektní znalosti jazyka se mi nikam na dýl než pár týdnů nechce. a už vůbec ne s miminkem.
takhle, v tom Španělsku by si taky musel hledat, ale měl by to snazší v tom, že tam zná dost krajanů a hlavně se dorozumí španělsky. já to tam miluju, ale pak už bych neměla kam jezdit na dovču 😀 ale když to jinak nepůjde, budeme to muset nějak vymyslet... ale teď je důležitější, aby vůbec přijel, musíme řešit jedno po druhém 🙂

jak ty sis v cizině zvykala? nechybí ti něco z ČR? přece jen život je různý kraj od kraje, natož země od země nebo dokonce kontinentu. a co tvoje rodina, jak to vnímají?

ta moje doktorka není zlá nebo tak, jen je prostě jiná. na co se nezeptám, to mi neřekne a i tak si třeba ani není jistá. je komunikativní, ale nezajímá se ani tak o zdravotní stav pacientek, jako spíš o jejich soukromí anebo naopak vypráví o tom svém, takže každá je u ní pak půl hodiny. a ne proto, že by byla tak pečlivá. a když to posloucháš každou návštěvu, tak už to fakt nebaví 🙄 má i zastaralé vybavení, nemá ani utz. vlastně jsem u ní jen proto, že tam nechodím zase tak často a v těhu mě tam drželo to, že jsem screening v prvním trimestru a obrázky z utz díky ní měla zadarmo, což většina holek jinde platí. ale teď na jaře se má doktor, který sídlí ve stejné budově a ona mě k němu posílá na utz, stěhovat, tak pak už vlastně nebudu mít žádný důvod u ní zůstávat. teď to ještě ty dva nebo tři měsíce vydržím a pak už od ní zase bude klid, tak uvidíme. si taky říkám, že jinde by to mohlo být ještě horší, tak nevím... 😕 🙂 je fakt, že já vlastně nikdy žádný problém neměla, ale pár holek si stěžovalo, že když k ní s něčím přišly, tak je zchladila tím, že nejspíš nedbají na hygienu anebo určitě moc střídají partnery, tak se pak nesmí divit, že něco chytí. a to pochopitelně urazí.
když jsem k ní šla kvůli potvrzení těhu, tak mi řekla, ať si počůrám "papírek z lékárny" (jak kdyby neuměla říct test) a přijdu znovu za měsíc. přitom kdybych už několik pozitivních testů neměla v ruce, tak k ní nelezu 😀 a to jsou jen takové detaily, které mě na ní rozčilují, protože vzhledem k tomu, že jsem už o jedno mimi přišla, bych čekala, že se mi bude věnovat víc. v tom prvním trimestru jsem měla brigádu na poště, kde jsem musela tahat pytle a bedny s dopisy a jí vůbec netankovalo, že to pro těhuli po potratu asi úplně ok nebude a já nechtěla odcházet, protože jsem to potvrzené neměla a korunky se hodily... takže asi tak 🙂

laska.nezna.hranic
28. bře 2009

jejda, jsem se tu rozepsala o věcech, které sem ani nepatří, se omlouvám 😅

zuzik_p
29. bře 2009

Ahoj, tak snad se mu bude v cr libit. Ja jsem rada, ze tam manzel uz byl 2x a jeste se tam chystame parkrat nez bychom se tam uplne presunuli uplne. Udelal si predstavu o me zemi a nebude to pro neho takovy skok do neznama. Ale kazdy takovou moznost bohuzel nema, budu vam drzet palce.
Ja jsem v cizine vzdycky byla ok, pracovala jsem v recku, par let jsem zila v uk, nikdy se mi nestyskalo a nemyslela jsem si, ze bych jednou chtela zit v cr. Tady v egypte se mi take nestyskalo, ale uz od zacatku jsem vedela, ze zit bych tu nechtela. To jsme si s manzelem vyjasnili uz na zacatku. Ted s miminkem se to najednou nejak zmenilo, cr uz nezatracuji, naopak zacinam videt a ocenovat spoustu veci. Napr.zdravotnicky a socialni system nebo pocasi (miluju vsechny 4 rocni obdoci) atd. Takze ted tady jeste nejakou dobu pobydeme (manzel rozjizdi svuj byznys a take se ted stehujeme do noveho bytu s vyhledem na more, tak si to musime chvili uzit 🙂 ).
To me mrzi, ze uz jsi potratila, bylo to ze zacatku tehu nebo pozdeji? Tak ta tva doktorka asi nebude zrovna ideal, na pristi pripadne tehu se urcite poohledni po jine.

laska.nezna.hranic
29. bře 2009

zuzik - tak my už jsme tu spolu neoficiálně pár měsíců žili, do Maroka jsme pak odjeli jen kvůli svatbě a teď čekáme na papíry, aby sem už mohl přiject ofiko🙂 takže zhruba ví, do čeho jde. jedině ta práce může být ze začátku problém, ale snad se to poddá.
to máš fajn, že jsi taková přizpůsobivá a samostatná. závidím ti, já jsem posera 😅 jsem zvyklá na svoje pohodlí a mít všechno kolem, takže lítání po úřadech v zahraničí si vůbec neumím představit.
a ty myslíš, že když tam teď rozjíždí něco nového, že se mu po čase do ČR bude chtít? v jakém městě žijete?

o mimi jsem přišla ve dvanáctém týdnu. ale pro mě už to prostě bylo moje mimi, které jsem moc chtěla a tak mě to dost složilo. i když vím, že se to stává, tak ale připravená jsem na to samozřejmě nebyla. zvlášť když je to první těhu. takže tentokrát to pro mě je jeden velký stres, aby všechno bylo ok, i když jsem si říkala, jak si to budu užívat 🙂 tak snad se nám z toho nenarodí nějaký nervák 😀

zuzik_p
29. bře 2009

Takze on uz v cr byl...tak to je super, uz vi, do ceho zhruba jde, to je dulezite pri takovem zasadnim kroku.
To, ze rozjizdi svuj byznys nam v budoucnu da moznost (pujde-li vsechno dobre) zacit snaz v cr s ohledem na finance a nebude v takovem presu najit si rychle jakoukoliv praci aby nas uzivil. Zijeme v Hurghade.
Verim, ze to musi byt znicujici potratit, ale nastesti se vam to povedlo znovu a karimek bude urcite zdravy chlapecek.

binki
31. bře 2009

laska.nezna.hranic: až teďka čtu celý tvůj mimi příběh, takže přeju hodně štěstí Karimovi a snad už budeš mít klídek, já měla těhu akční a Amir je teď taky akční 😠

laska.nezna.hranic
31. bře 2009

zuzik - to ano, s penízkama na tom budete lépe, ale myslíš, že se mu bude chtít začínat v cizí zemi, pokud se mu doma povede dobře? jak dlouho tam plánuješ zůstat? než půjde malá do školy?

binki - no jo, trošku jsem se vám sem nabourala 😅
jejda, nestraš, já chci klidné miminko 😀
třeba z toho váš Princ ještě vyroste, zatím je ještě maličký. některé děti se srovnají až když přijdou do školky. ale alespoň se nenudíš 😉
kdo u vás vybíral pro malého jméno? je hezké 🙂

binki
31. bře 2009

laska.nezna.hranic: 😀 , díky za pochvalu 🙂 , jméno byl náš společný nápad, prostě jsme se na něm shodli a u vás je kdo autorem?

laska.nezna.hranic
31. bře 2009

pro kluka to vzešlo ze mě, i když u nás doma všichni podezírali chudáka manžu 😀 hlavně můj taťka nebyl moc spokojený, ale asi si už zvykl. ono mu nic jiného nezbylo 😅
to bylo tak, že když jsme se seznámili, tak jsme se dostali na téma děti a jména a já jako první v tom výčtu jsem řekla Karim. manža že je to dobrý a že pro holku by to mohla být Sara. tu já jsem na seznamu sice neměla, ale jako pracovní název jsem to přijala. a když jsem teď otěhotněla a začala se zabývat výběrem jména pro mimíska, tak manža řekl, že to už přece máme vybrané dávno a bylo to. tak jsem ještě zkoušela navrhnout nějaká jiná, hlavně pro holčičku, ale nic neprošlo, tak nakonec jsem to vzala tak, že když by první mimi byla holka, tak ať je manžel spokojený s jejím jménem a když to bude kluk, tak bude šťastný za mužskýho a já zase spokojená se jménem. no, vypadá to na klučinu, tak já zůstávám bez culíčků a sukýnek a manžel bez Sary, ale přitom jsme zůstali happy oba 🙂

zuzik_p
10. dub 2009

l.n.h, on by se toho byznysu nevzdal, dosadil by tam nekoho schopneho a prijem by mu sel stale i kdyz bychom byli v cr. Ja bych si spis prala aby to bylo max do jasmincineho nastupu do skolky 🙂
Tak jeste ze cekate kluka, kdyz to bylo tve vysnene jmeno. Ja od zacatku tehotenstvi citila, ze to bude holcicka, takze jsme klucici jmeno ani moc nediskutovali. Na jasmine jsme se shodli hned oba a kdyz jsme se trochu dotkli klucicho, tak tam uz ten soulad nebyl.. 🙂 Manzel chtel moc holcicku, takze se mu to splnilo.
A co papirovani ohledne manzelova prijezdu, posunulo se to nekam?

laska.nezna.hranic
11. dub 2009

zuzik - jo takhle. tak snad vám to vyjde 🙂
jmen bylo víc, ale všechna ostatní se manžovi zdála moc "nearabská", tak pro ně moc nebyl. vlastně řekl, že jsou hnusný ještě dřív, než jsem je stačila doříct ☹ 😀 Karima znal a protože jsem ho "bohužel" vyslovila jako prvního, tak se toho chytl a bylo to 🙂 ale jsem ráda, že alespoň na tom jednom jsme se shodli. sice zkoušel nadhazovat Abdulkarima, ale to jsem zamítla. tak jsem pak zase ustoupila ze Sary a bylo to. no a než budeme vybírat jméno pro druhé, tak už ho snad budu mít zpracovaného i na nějaká další jména. věřím, že i jemu by se líbila, kdyby je vůbec poznal. ale na to je čas. 😉

jaké návrhy u vás padaly pro chlapečka?

zatím nic nového, jsem už smířená s tím, že dřív než o prázdninách to asi nebude. za deset dní mu prý vrátí jeho starou občanku (nevím, proč mu ji drží) a až ji dostane, může si teprve vyžádat novou (sice to nechápu, ale nezbyde mi, než to přijmout). a až bude mít novou občanku, může si zažádat o pas a teprve pak už bude mít všechno, aby se mohl vydat na ambasádu, kde na to mají 14 dní. a mně teď posunuli termín porodu (v pase si nechávám ten původní podle MS), takže nevěřím, že by to do té doby stihl.

zuzik_p
12. dub 2009

l.n.h. - tak to je fajn, ze manzel netrval na abdelkarimovi 🙂
Muj manzel chtel yusufa, tohle je jeho vysnene jmeno uz nekolik let. Jeste rikal, ze i omar by se mu libil. No me tedy ne 😢
Tak to je pitome s tim pomalym papirovanim, snad tady o tech prazdninach bude. Myslela jsem si, ze to jde v eg pomalu, ale v maroku to teda vypada jeste horsi.

laska.nezna.hranic
12. dub 2009

zuzik - hmm, tahle jména bych asi taky nedala. ale tak dítě je společné, tak se nedá nic dělat. budete muset vybrat jiné🙂
kdyby nemusel mít nové doklady, tak už se sem mohl pomalu chystat. takhle je to v pytli no. ale co naděláme

zuzik_p
12. dub 2009

Ja jsem skoro presvedcena, ze se manzel necha ukecat na to, co se libi me 🙂
Bude s tevou nekdo u porodu?

sisstin
autor
13. dub 2009

tak jak holky? MP právě odjel dneska...pohoda byla..ale už mám zase svůj klid.. 😎

stanusa
13. dub 2009

ahojte, aj môj P odišiel, ako vždy a už ani neviem či chcem byť s ním alebo mať svoj kľud 😨

sisstin
autor
13. dub 2009

stanusa: vítej do klubu 😅

stanusa
13. dub 2009

sisstin 🙂 rieši len baby a nič iné...ale ja to už nechcem riešiť

sisstin
autor
13. dub 2009

stanusa: tak MP je milionovej...já proti němu nemůžu říct ani ň..chyba je bohužel ve mně 😔

stanusa
13. dub 2009

chyba predsa nemôže byť len v jednom

sisstin
autor
13. dub 2009

stanusa:ale může..já prostě nejsem schopná obětovat své pohodlí, které by určitě přispělo ke zlepšení vztahu 😒

stanusa
13. dub 2009

pozri sa ani ja nechcem odísť a žiť s jeho rodičmi v dome, mám tu prácu, bývanie a nezávislosť...ale riešenie sa vždy nájde ak obaja chcú

sisstin
autor
13. dub 2009

stanu: tak já si zas myslim, že MP dělá maximálně všechno pro to, abysme spolu být mohli..jen to není ted hned 😉

stanusa
13. dub 2009

mne môj vraví to isté, len mám taký blbý pocit že jemu to takto vlastne vyhovuje...má svoj kľud a spestrenie víkendov...fakt neviem

sisstin
autor
13. dub 2009

stanusa: tak MP to podle mě nevyhovuje...aspon si to myslim 😉 ..kde je vůbec ten tvůj? Jsem to nějak nepostřehla 😉

stanusa
13. dub 2009

je asi 60 km odo mňa, má svoju prácu a chcel by sa dať preložiť na pobočku u nás...a keď nie tak chce byť nezamestnaný, ale pri mne ...pritom by sa chcel postarať o naše budúce bejby (to riešime od leta a zatiaľ sme nič neporiešili) ...neviem čo si o tom myslieť 😒

sisstin
autor
13. dub 2009

stanu: jééé..60km..to je prd..to by mohl klidně dojíždet ne? 😲 😕

stanusa
13. dub 2009

veď v tom je pointa sisstin, že čo vlastne chce? hovorí pekne ako ma ľúbi, ako chce rodinu...ale skutek utek