"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

strociatka
11. říj 2011

ahojte, dlho som nebola, ale toto vam musim napisat. Ulovok tohto vikendu, mala, citujem: "Tatinko, musime si kupit dalekohlad, aby sme videli ako na tom sme!" 😀 😀 😀

lucisa
11. říj 2011

Ráno jsem jela se staršími holkami autobusem do školy a ony se dohadovaly, kdo si mi sedne na klín. Když se prostřední Aňa vecpala mezi mě a Nenu, ta jí odfrkla: Začínáš mě štvát, stává se z tebe lesba!
????? Na můj udivený dotaz, jak to myslí, jestli ví, co to znamená, mi odpověděla:
Začíná mi LÉZT krkem!!!!!
😀 😀 😀 😀

vilki
11. říj 2011

samko mi vcera vecer zahlasil : mami, ty si taka pekna, ale vies co, skus si davat trosku viac mejkapu a ruzu na usta, budes krasna ako princzna.... 😎 asi skocim do dmky na malovatka...

zuzu101
11. říj 2011

sestra má dvojičky, jedna má dmo a je dosť citlivá na hluk.keď mali tak cca 2,5roka, boli na návšteve s rodičmi, starými rodičmi a s tetou a jej rodinou u jednej rodinnej známej.všetci sa dobre zabávali, niekto niečo povedal a začali sa smiať.a naša malá začala plakať.vtedy sa emma postavila a zahlásila-skríkla: " do p..i, ta vy sa tu smejete a nellka tu musí plakať!!!!!"

aylin
11. říj 2011

moja skoro 3rocna slecna vcera v poloprazdnej elektricke na plne hrdlo po nemecky vyhlasila na tetu cernosku : mamaaaa pozeraaaaaj, fuuuuj,ta teta je velmi spinava,cela je cierna fuuuuj 🙂 cela elektricka rehot,tak som jej to pekne vysvetlila,ze teta neni spinava,ze ma len inu farbu pleti atd..atd...
prideme k dr a bola tam nova sestricka...nie velmi sympaticka a moja mala zas na plne hrdlo: mamiiii? to je jezibaba? :DDD az mi horuco zostalo 🙂)) tvarila som sa,ze som nepocula :DDD hlavne,ze poculi vsetci naookolo 🙂 neviem co to bude,ked zacne chodit do skolky 🙂)) to budu nove hlasky 🙂

jarunka111
13. říj 2011

som sa tu zase dobre pobavila 😀
....a pridám aj ja dnešnú (a to je ešte len ráno 😉 ) Mm išiel na služobku a volal mi, že sú pred Komárnom. Potom sa ma Šimonko (2,3) pýta, že kde je ocinko, tak som mu povedala presne miesto a on na to, že: "Heš komár, nie štípať!" 😀

berenika39
13. říj 2011

@aylin Unás vodí do školky jednu holčičku taky černoch. Takovej správnej, nechci aby to vyznělo nějak ´špatně, ale prostě je takový ten typ úplně úplně černý 🙂 . Nevím, jestli je to tatínek, malá z něj nemá nic, ale jsou skvělý páreček. Vždycky ráno je v šatně veselo, jak si s ním děti chtějí povídat, okukují ho, myslím, že je to fajn zkuešnost. Petr mu poprvé když ho viděl, řekl, že je takový jako čert. Pouštejí si s bráchou na pc S čerty nejsou žerty a tak si myslel, že pán vyskočil z pohádky asi.

monka9999
13. říj 2011

dnes mi synačik pomahal piect lupačky.samozrejme mu to hned nešlo,tak fpovedal.bože mne to nejde,tušim som gej.

monka9999
13. říj 2011

moj maly zahlasil.mamina ty si ako JADRANKA.ta spevačka.a ja že iha!a myly.aj ona ma taku velku rit.

bubelko
13. říj 2011

@berenika39 si mi pripomenula ako nas lukas, ked prvy krat videl a aj zaregistroval cernocha, zakrical na plnu pusu na letisku v zurichu, ked sme boli odprevadit svagrinu, ze aha, tam ide ujo a je vymalovany 😀 😀 😀

elinor42
14. říj 2011

moja neter sa učila rozoznávať dievčatá a chlapcov a keď sme prišli k nim s manželom na návštevu tak sa postavila pred môjho muža a pýta sa ho: A ty si chlapec, ty máš pipíka? A on: áno mám. A ona: tak ukáž.

bambibam
14. říj 2011

Ja tie jašterice jesť nebudem (jaternice) ,neter som v tom nechala a miesto jašteríc dostala pečené zemiaky.

evaviki
14. říj 2011

Ked ma Sebik studené nohy v posteli,tak mu chytím chodidla a zohrievam. Včera si odbehol na záchod a po navrate do postele mi vravi: " mami,ošahaj nožinky prosím" 🙂

ivett1
17. říj 2011

Števkova dnešná hláška, keď sa zobudil z poobedňajšieho spánku:
"Mami, rýchlo, pocikám sa! ´Cikáčik´ je už veľký, lebo sa ´napapal´ veľa ...´cikaničiek´.Tak rýchlooooo!"

evaviki
18. říj 2011

Boli sme dnes odprevadit moju mamu na vlak a Sebik sa jej pyta: "Babka a ty ides Pendolindom?" 😀
A odpoledne si odo mna pytal lizatko, take v tvare pistalky..: "Mami, chcem pyskujuce lizatko" 🙂)))))

m.i.r.i
19. říj 2011

my sme este len v stadiu rozbehovania rozpravania..moj drobec cital knizocku a jedno zvieratko nepoznal..tak sa pyta"maminka, co toto je?" ja ze "Netopier"..nechapavo zacal krutit hlavou- "Ne- topiel, ne-topiel"..potom listuje v knizke a nakoniec sa vratil na tu istu stranu a "maminka, toto je Topiel!"
Dnes rano - "maminka co je toto?" ukazujuc na svoje holucke telo..a ja ze"to je tvoje telicko" a on:" Maminka, obliect telicko, zima!"

kvojtanikova
20. říj 2011

pred par dnami sa siel stary strihat do mojho oblubeneho kadernictva (je to aj holicstvo pre panov) , po tom, ako vybral Mateja zo skolky. Ved on ho tam pocka, bude to len chvilocka. Tak aj bolo, maly potichu cakal, az velmi potichu, az to bolo staremu podozrive a pyta sa: "Matejko, co robis?" "citam si casopis..." Stary pozrie, vidi na obalke auto, povie si, OK, dobre. Ale maly je fakt podozrivo ticho, az mu to neda, ide za nim, a maly si listuje v Playboyi akurat na nahych zenskych... Zhrozene na neho pozrie (maly ma len 5 rokov) a povie: "Matejko, prosim ta co to citas? Co tam hladas? a maly na to zahlasi: "MAMKU..."
Cele kadernictvo do smiechu, no viete si predstavit... Uz tam asi nepojdem...

baraseliskou
20. říj 2011

Moje 3 leta dcerka byla u toho kdyz kamaradka vysvetlovala svemu synovi proc nema jeho sestricka pindika. No a jednou mi povida: mami tata ma ptacka,vid? Ja na to tak blbe odpovedela: nema ptacka,vzdyt doma ptacka nemame. A dcerka mi povida jojo ma ptacka, A kde ho ma zeptam se ji,ona mi na to odpovi ,ze tata ma ptacka v prde.. 🙂

lucisa
20. říj 2011

@baraseliskou 😀 😀 😀 panebože, chudák tatínek, ví o tom i on, kde má ptáčka? 😀 😀 😀 😀

cairka
20. říj 2011

Dnes pri predpovedi počasia, keď ukázali, že na horách snežilo: "mami, u nás je teplejšie ako v Tatrách. u nás je ešte jeseň a tam je už október" 😀 😀

baraseliskou
21. říj 2011

@lucisa tatinek uz to taky zjistil 🙂 a docela se pobavil.

evaviki
21. říj 2011

" Mami, mas velike nohy, to vis?" - stala som vedla neho a asi som sa mu zdala moc vysoka..

baraseliskou
21. říj 2011

Vcera jsme se bavili jak se bude jmenovat kluk,u holky mame jasno,ze Esterka,ale rekli nam ze to bude kluk tak se rozhodujeme( Lukas po tatovi,David,Dan,Patrik,Filip) zeptali jsme se Elisky co se ji libi a ona nam rekla proc to proste nebude kluk jako buk 🙂

janca13
21. říj 2011

čítali sme knižočku a pýtam sa ako robí sliepočka? no a Ninka kokoták 😉

sabcav
22. říj 2011

Andrejka si včera u tchánů hrála na zahradě a našla kus uříznutého březového špalku, bylo uříznuté tak, že to vypadalo jako tenké kolo nebo palačinka...no jak si s tím hrála, tak se ta březová kůra začala loupat a Ája hned: Tatínku, podívej, já mám metr...počkej já změřím kocoura, jak velké má bříško 😀. Kocour se tam rozvaloval na sluníčku, ležel na zádech, tak ho tam mučila (vlastně měřila 😅 )...a pak jí manžel povídá: Tak co, Ájo, kolik to dělá? Kolik měří? Ája nezklamala: přece čtrnáct 😀

sabcav
22. říj 2011

no a ještě přidám naši večerní perličku 🙂 : Když dočteme pohádku (klasické nechce, chce pohádky z časopisu medvídek pusík nebo Kuřátko a obilí atp), tak ještě nechce jít spát a prohlíží si to (mě spíš přijde, že oddaluje to spaní 😅 )...tuhle už bylo fakt pozdě, tak jsem jí to vzala a chtěla časopis uklidit do nočního stolku, když mi říká: Maminko, počkej, já jsem si to ještě nedostudovala 😀 😀

indiankaindi
22. říj 2011

@janca13 moja dcéra to mala podobne pred pár mesiacmi, to sliepka robila kokotkát 😅

bobina105
23. říj 2011

Kojila sem a můj syn ke mě příjde a říká, " maminko, až sundáš prsa z Kristýnky tak si vezmeš podprsenku" 😀 Dodatek: mám prsa 95D takže to sundáni se fakt hodilo 😨 😀

indiankaindi
23. říj 2011

Minule ma dorazila dcéra. Na stole v obyvačke som mala položené nové hodinky, ktoré mi v ten deň prišli. Dcéra prišla zo škôlky a našla ich tam. Obzerala ich a zahlásila: "Fíha, tie su pekné. A mami? To sú tie s vodotryskom?" 😅 😀

bubelko
23. říj 2011

vyrok z dnesnej sprchy - lukas komentoval svoje pocinanie si s handrou na lestenie vodovodu: "ja to umyvam mokrou vodou, to je na vsetko. o tom potom" 😀