"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

missymici
23. říj 2011

takova mala perlicka.....Vcera jsem klukovi oblikala nove ponozky s obrazkama LEBKY tak se pta: Mamko,co to je,to je bubak? Rikam: Nee,to je lebka.....Pak to zopakoval ale s malym preklepem... 🙂 A bylo pozde,protoze jsem si neuvedomila ze kluk misto L rika J. a bylo to,....pak se chlubil Tatkovi co nove ho Mamka naucila... 🙂

m.i.r.i
24. říj 2011

@missymici no my mame presne to iste...ja som povedala: "A teraz da maminka hrozno sebe" a moj maly tiez nevie este s, tak cely cas ze "Maminka j..e"..a to iste ked pocita,..cislo sedem ma pomylene d a b a s nevie..takze rata ze tyri, pet, et, je....: ani to nenapisem, lebo hroza🙂

ajkaag
28. říj 2011

tak baburky uz aj my perlime, nase slniecko dnes vyhlasil "tatik neni lenivec, dado je trosku lenivec" :D dado je nas starsi syn

egyptanka
28. říj 2011

Ako ma vnima moja dcera?

Kupal ju muz a mala videla moj peeling, kde je vyobrazena teta a vravi muzovi? "Jeeee tati tu je maminka taka namalovana!. 🙂

Strazila malu moja mama, ked som bola na anglictine a asi som jej nechybala, ked som prisla, tak zacala pišťať: "Ja nechceeeeeem taku maminku" A tak sa jej mojamama pyta, ze aku maminku chce a moja mala odpovie: "Noooo, taku ciernu" 🙂

macocha
30. říj 2011

Aj mne malú strážila mama. V rozhlase išla reklama o žuvačke na podporu potencie. A moja malá hneď zareagovala: "jeej, sexi žuvačka. To aj my máme." 😨 😅 (Zrejme tým myslela, že aj doma v rádiu to počula.)

A ešte trochu suchého anglického humoru:
M: "A ako sa bude volať ten tvoj koník?"
D: "Radiátor."
😨 😀

atiatko
30. říj 2011

Tak to čo tu napíšem je podľa mňa tiež "perla" nášho dieťatka - pozerali sme včera večer v telke Mr. Beana a v čase reklamy náš 5-ročný synček Peťulko počas reklamy na T-Com s Horkýže Slíže, tam kde spievajú ".... zasa mi to ušlo o o o " si náš drobec prepáčte ale prdol a zaspieval to tak ako to tam spievajú 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .... toto nevymyslíš toto je život .... 😉

titulienka
30. říj 2011

my mame doma 4 rocnu Mel a ta je ach jaj, ma svoj svet, vymysla si , uputava na seba pozornost....
ked som cakala janika, tak mi ucitelka 4x volala zo skolky a gratulovala , pretoze ich presviedcala ze som porodila 😀 😀 , potom si odomna ucitelka pytala steniatko, kedze mel povedala ze mame chovnu stanicu psov, tak chcela steniatko pre dceru 😀 😀 ...a najnovsie ked sa jej deti pytali v skolke kde ma babku, pretoze pracuje v anglicku, a den predtym normalne nasavala ked sme sa doma bavili o spravach a zasielani cigar do anglicka ake s toho su problemi a tak...tak povedala ze babka je v anglicku lebo sa skryva pred policiou 😀 😀 😀 😀 ...proste ju treba staaaaaaaale pocuvat a vysvetlovat jej....ale toto iste bol vraj jej tatik 😀 😀 😀 😀 😀

lucisa
30. říj 2011

@titulienka šeherezáda - miluje pohádky, má velkou fantazii 😀 😀 Naše Aňa taky občas valí takové klíny, vždycky jen přetáčím oči, když se mě mamka vyvalená ptá, jestli je to pravda. 😀 😀 😀

berenika39
31. říj 2011

Dojížídme, v autě máme dvd s takovou pohádkovou angličtinou. Dnes jsem se dozvěděla, že po anglicky 😉 pes je doga a králík je orbit (rabbit) 😉 😉

ivett1
31. říj 2011

Kúpili sme malé vianočné guličky....Števko si ich hneď po príchode domov odniesol do izbičky a keď ocino podriemkaval na sedačke pred telkou, vynoril sa aj s rozbalenými guličkami a vysypal ich na ocina s komentárom, že teraz bude robiť vianočný stromček....

lucisa
31. říj 2011

Rozhodla jsem se, že starší holky už mají věk na nějaké domácí práce a pomáhání, tak je zapojuji.
A o víkendu jsem chtěla po nejstarší Noemi, ať vyklidí myčku, brblala jak starý chlap a nakonec to dovršila větou, jestli vím, že má dětská práva a že děti si mají jen hrát a ne pracovat. 😠
Na všechno tisíc řečí........

sabcav
5. lis 2011

Včera Andrejka po obědě spala, tak jsme jí chvíli nechali koukat na vyprávěj a byla tam scéna z kosmetického salonu a Andrejka to patřičně okomentovala: Maminko, oni tu paní opravují 😀 ?

monka9999
6. lis 2011

moj maly večer hovori.mama pozri ako je tu horko.už mam spotene oči aj mihalnice.

bubelko
8. lis 2011

dnes v aute padla otazka: mami, preco je hore hore a dole dole? 😉 na odpovedi este pracujem 😀 😀 😀

ajkaag
9. lis 2011

Vcera vecer nas chrustik vo vani tatinovi vyhlasil ze ide tlacit boba (treba mu na velku 😀 ), tak manzel velmi neuvazene vyhlasil ze doprcic a rychlo ho vytahoval z vane utieral a niesol na zachod. Prisla som k nim a pytam sa ze mame poplach? a drobcek mi odpovedal "mame poplach, doprcic" 😀 😀 😀

majatob
9. lis 2011

zpoza dveří na mě vybafli dva ozbrojení loupežníci....
"Maminko, my jsme dva loupežníci a teď tě oloupežníkujem! Dej nám peníze a pak si vezmem život!" 😀

mayap
9. lis 2011

rozprávala som sa s maminou, že so starším budem musieť chodiť na rehabilitáciu (má krivý chrbátik), a menší sa spýtal, že či aj s ním budem chodiť na harabilitáciu... som ho opravila a ubezpečila, že 1 rok Vojtovky bohate stačil... a malý urazene na mňa, že on sa ešte môže pomylovať, veď má ešte len 5 rokov... 😅 😀 😀 😀 ... som ho radšej neopravila, bo som sa bála, že čo z neho ešte vylezie... 😀

bubelko
10. lis 2011

opat z auta: isli sme s tatom do spielgruppe a mali sme cas, tak hovorim, ze este zbehnem kupit chlieb. muz sa opytal, ze kde. a lukas mu odpovedla: tato, tam vpredu, ved kukaj ocami a nie bruchom 😀
no, mama si bude musiet opat davat pozor na jazyk 🙂

berenika39
10. lis 2011

názorný příklad, jak v má petr hokej ve slovech podobně znějících: mami, já jsem ježek a naježkuju ti nějaký dárky, až budou vánoce🙂.

bubelko
10. lis 2011

@berenika39 to bolo u nas minuly rok rovnake. jezisko bola zdrobnelina od jeza. takze lukas cely cas babke vypraval, ze darceky nosi jezo 😀

berenika39
10. lis 2011

@bubelko já vůbec nevím, jak a jestli vůbec mu to vysvětlovat - myslím tu logistiku s dárky🙂. je zmaten, a až zjistí, jak je to doopravdy - protože on chce pořád dávat dárky i nám, tak to bude totálka. pro jistotu vánoce neřešíme a mizíme na hory🙂.

cairka
11. lis 2011

Včera som staršiu poslala upratať hračky, že kým ja umyjem riady. Ona vošla do izby a odtiaľ mi nasupene a vyčítavo kričí " všetci škôlkari majú ......(nerozumela som čo cez vodu tečúcu)... len ja nie!" Spozornela som s predstavou, že už aj na nás došlo a bude žiadať nejakú hyper modernú hračku a sa pýtam, že čože to majú? a ona zopakovala :"Všetci škôlkari majú V IZBE PORIADOK, len ja nie!" 😠 😀

anelehka
11. lis 2011

ahoj,maly mi vcera hovori:mama,vies,preco som ja taky zly???Ja,mu hovorim,preco???A on,lebo som sa skoro narodil... 😀 je predcasne narodeny o 8 t.,tak si to asi nejako vydedukoval... 😵 no a este jeden zazitok,robil zle zo starsim bratom,valali sa mi po posteli a natahovali sa za loptu,starsi ju Samkovi zobral a ten na cele hrdlo zakrical,,ludia,stastie ma opusta!"skoro sme sa dostali od rehotu,bol jak herec v nejakej drame 😀

maggie2
11. lis 2011

6 ročná dcéra: mama, že je vesmír nekonečný tomu rozumiem, ale nerozumiem prečo musí tata platiť dane.

ivett1
11. lis 2011

dnes som vysvetľovala cestou do škôlky, že má meniny "Martin" a podľa starej pranostiky sa hovorí, že "chodí na bielom koni"...a znamená to, že by malo snežiť.... na čo Viki hneď reagovala: "A to akože chodí na oblaku, alebo čo?..."

ivett1
13. lis 2011

Viki mala veľmi veľa "práce" s hračkami a nestihla si vypiť čajík, tak som ju so stupňujúcim dôrazom "vyrušovala" a pravdaže som skončila nejakou vyhrážkou...na to konečne zareagovala, že:"No dobre už idem!" a len tak, pre seba si povzdychla:" To je teda život..." (Jasný signál, že si musím poriadne dávať pozor, čo kde utrúsim😀...)

janus32
13. lis 2011

hrali sme sa s detmi na schovavacku a moja dcera uz bola vazne zufala,lebo nevedal najst brata,no a ked ho konecne nasla,prisla za mnou a hovori urazenym hlasom:mami vies kde sa schoval Damian?A ja ze no povedz kde,ona na to:no v sprchovom geli 😀 😀 😀 myslela sprchovy kut 🙂

janus32
13. lis 2011

ja a este ma napadlo nieco:Starsi syn ma jazvu na cele-padol rovno na radiator,no a Emka si to az teraz vsiml a hovori:Damian tebe pukla hlava 😀 😀 😀

mayap
14. lis 2011

môj mladší dnes ráno prišiel za mnou s tým, že :"mami daj mi závesok!!!" keďže som nevedela identifikovať o čo ide a krpec bol od rána akýsi podráždenejší 😠 , tak som sa ho spýtala, že čo s ním chce robiť . a odpoveď?
..." no veď tričko si chcem zavesiť, nevieš!!!"
takže som znova múdrejšia... závesok = vešiačik

monka9999
14. lis 2011

mna sa maly opytal či je moje babo netopier ked je v bruchu dolu hlavou a či mu s toho ešte neni zle. 😀