• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

22. února 2017 
teraz ma napadlo, že moju prváčku učím angličtinu - farby - hovorím čierna je black - ako Sirius Black z Harry Potera :wink: :wink: :wink: ľahké nie?? Keď sme si opakovali, viete ako sa povie čierna? no sirius :grinning: :grinning:
22. čer 2012 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (16)
Dnes sa mi nechcelo vstávať a menšia ma prišla vytiahnúť z postele, že "maminka, vstavaj, už zvonia vtáčiky" :grinning: :grinning: :grinning: (spojila zvoní budík a spievajú vtáčiky, to im hovorím, keď ich budím do škôlky ráno :grinning: ) :grinning:
23. čer 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (13)
Vcera k veceru sla banda do KAuflandu dokupit potraviny - vravim MM - 30vajec, 2nanuky deckam a melon . Odchadzaju a volam decka k sebe,noze mi povedzte , co mate kupit, keby tatik zabudol - tatik uz totiz mysli na splavovanie/ kupoval aj potraviny na splav/. Mensi pride a krici nanuuuuuuuuk. No super reku,uz ste nakupili . Starsi do toho - 32vajec :grinning: ....
23. čer 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
téma perly maminek asi není, tak se pochlubím tady (někdy jsem na tom mentálně stejně jako moje dítě, tak co :sweat_smile: ). Jedeme dopoledne z nákupu a cestou říkám Vašíkovi "Musíme jet pomalu, protože tam stojí policajti a měří teplotku" .. no, mě by asi měli :grinning: :grinning:
23. čer 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (33)
..cestou do škôlky som dostala vážnu otázku :o) prečo je SAMČEK SAMČEKOM? :o) ..noo lebo je chúďatenko furt SÁM :o))
23. čer 2012 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Znamej syn dostal poznámku, doma povedal a na druhy den sa ucitelka pyta co povedali rodicia a on "ze ked vas mama stretne v meste tak vam ten drdol odje.e"
24. čer 2012 v 01:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (18)
A také, že sesternica hovorí mojej mame: teta...smrdíš...ako mačacie hovienko.
Raz hlasil rozhlas a znamej otec uz nevladal tak rychlo prist a ked sa vratil sa ho ona pyta: co hlasili?? A on: ze koniec oznamov.
Bratranec raz povedal babke: ty sa ale zmalis (zmensis).
Ucili sme bratranca, ze prsi a on furt pisi( vyznelo to ako pi.i) a jeho mama : hovor radsej pada dazd.
Sesternica mala asi 4 a hovori mojej mame, ze :teta ja uz by som potrebovala cudzieho chlapa.
Kamoskina mala recituje : padla hruska zelena, rozbila si hubu.
24. čer 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (14)
Vašek občas vysloví místo "M" - "B". Dneska jsem mlela maso, on mi u toho chtěl asistovat a povídá: "Babinka bude blít a já se budu dívat" :grinning: :grinning:
24. čer 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (30)
@jijitka Jaaaj, to neteř když byla malinká, tak vždycky nasedla do auta a prohlásila: "Jebeme, jebeme" :grinning:
24. čer 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (13)
Bola som na prechádzke s mojím drobcom a išli sme okolo krčmy, samozrejme terasa bola plná.A ten môj huncút na celú terasu zakričal: " vy ste tu všetci pijaci....."no hlavu som hneď otočila a utekala s ním rýchlo preč :grinning:
no a na dennom poriadku je upozorňovanie ľudí, čo nemajú prilbu a idú na bicykli - "hanba ujo/teta, nemáš prilbu, hanba"
Minule sme išli do škôlky a išla sanitka.A malý sa pýta:"Ide do nemocnice? ja že áno, ide.A koho vezie? ja-neviem."no a tak si dal sám odpoveď :"asi uja....asi ho porazilo....teplo je... :grinning: "
24. čer 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (20)
@jijitka , @romcovaklarka kdepak to asi slyšely? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. čer 2012 ve 21:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miskakyska to mi pripomenulo, moja stále len rozprávala, že samček je hrozný tvor, strašný, treba sa ho báť. :confused: Nechápala som a ona - no veď ako v tej rozprávke o vojakovi... máme na CD rozprávku a tam sa pred vojakom zjavil "SÁM ČERT", ktorý potom robil zle a kričal a zastrašoval - a ona rozumela "SAMČEK" :sweat_smile:
25. čer 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (10)
.... kdyz jsme byli dneska se synem na zahrade,vymyslel prej svetovy vynalez jak tomu rika,...spouští auta po klouzačce a mel z toho velkou radost a misto vety: ... ja se z toho pocuram... (co obcas rekne)
tak rekl: ... ja z toho vystřiknu :grinning: ..ale kde toto slysel. S Taťkou jsme se na sebe nechapave podivali....a samo ho napomenuli,..no děs :slight_smile:
25. čer 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
Ráno som malú musela (ako skoro vždy) prehovárať, aby šla do škôlky. Vravím jej, že už len dnes, zajtra výlet, vo štvrtok besiedku a v piatok sa rozlúčiš s deťmi aj pani učiteľkami a budú prázdniny.... a malá do toho nadšene "A v sobotu si budem robiť úlohy do školy!" :grinning: :grinning:

(joj, dievčatko moje, len nech ti to nadšenie z úloh vydrží aspoň do 5. septembra :sweat_smile: )
26. čer 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
@cairka no, tak to doufej, my jsme loni prožívaly stejnou situaci, neuměla se dočkat prázdnin a školy a po 14 dnech ji to přešlo a celý rok jsme se dohadovaly nad každým dnem do školy ....... :unamused:
26. čer 2012 v 10:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dávala som fotky z mobilu do počítača. Pri ich prezeraní mi 6 ročný syn hovorí: čo som na tej fotke taký vystretý, hrali hymnu, alebo čo. :slight_smile:
26. čer 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (13)
@missymici občas se fakt zadaří. Mě malý asi před půl rokem požádal, abych mu dala pusinku na šuldu. Vyplynulo to z toho, že seděl po koupání na osušce, s něčím si hrál a klepl se do něho. No a my máme takový zvyk, že když je nějaký malý úraz, maminka pofouká a dá pusinku (na toho šuldu ji opravdu nedostal). Naštěstí u toho byl jen můj chlap, protože vysvětluj tohle cizím lidem :grinning:
26. čer 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (14)
Náš Števi minule sedel na sedačke vedľa mňa a sem tam si položil nožičku na moju nohu, tak mu hovorím, že čo tým sleduje a on, že "moje nožky sa zamilovali do tvojich a teraz si akože dávajú pusu"... :grinning:
26. čer 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (18)
@jijitka :grinning: no, než jsem dočetla do konce, tak mě napadlo, jestli to bylo v soukromí nebo zaperlil na veřejnosti :grinning: :grinning:
26. čer 2012 v 18:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa to bych asi dodnes chodila kanály se sociální pracovnicí za zadkem :grinning:
26. čer 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ja som dnes dostala takú poklonu od staršej, že som v prvom momente nevedela, či ju preraziť, alebo sa smiať :sweat_smile: Bláznili sme sa a "zo srandy" :rolling_eyes: mi povedala, že som sprostá...po upozornení si evidentne chcela zaprovokovať a zopakovala to...Tak sme sa samozrejme prestali besnieť, začla som trucovať, chcela po mne niečo, som jej povedala, že to neviem, lebo som sprostá...ona si to odrevala a prišla sa mi ospravedlniť vetou "maminka prepáč, ja chcem aby si nebola sprostá" :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :grinning:
27. čer 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (17)
@cairka
:grinning: :grinning: :grinning: no ale len dobre ti chcela... :grinning: :grinning: :grinning:
môj Paťo zasa pre zmenu nepovie:" maminka prepáč mi to" ale "maminka ja ti to prepáčim.... :angry: :angry: :angry: "
takže občas to vyzerá asi takto" maminka, ja ti prepáčim, že som ťa hneval" :angry: :grinning: :grinning: :grinning:
no a hnevaj sa na neho,... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@mayap u nás presne tak. :grinning:
27. čer 2012 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mayap zaujímavé...ale aj u nás je PO udalosti .."prepačujem Tiii už sa nehnevaaaaaaaaj!" resp. "prepačujem tiiii keď som ťa nahnevalaa.."
28. čer 2012 v 06:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
jéééj u nás je : maminka prepáčiš sa mi? :sweat_smile: :sweat_smile: ja sa ti prepáčim :wink:
28. čer 2012 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
ráno som nestihla urobiť poriadok - postele, riad z raňajok, staršia šla do škôlky, s mladším sme riešili vybavovačky v meste a nákup, takže sme ju akurát stihli vybrať na obed zo školky. reakcia 3,5r "Mami, ja tu nevidím upratané! Ty si nepracovala?" a ešte ma aj z lenivosti obvinila- "Tebe sa nechcelo?" tak som vysvetlila situáciu, že sme od rána neboli doma, na čo zahundrala takým naštvaným hlasom upracovaného otroka: "Zas (!!!!!) musím robiť všetko sama!" :grinning: že ha-háááá, hovorí niekto, kto má po sebe problém upratať hračky...
28. čer 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
@buffinko tak to já jsem na tom lépe. Včera Vašík prohlásil, že: Na nákup pojede sám, aby maminka mohla doma ležet. A přiveze mi něco dobrého do bříška. :grinning:
Takže chudák kluk musí ve 2 letech sám do obchodu, aby se matka mohla doma válet a žrát :grinning: :grinning: Sociálku na mě!!
28. čer 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (12)
@jijitka, sme my ale matky! :grinning: dúfam, že to dnes ešte aj v škôlke vykladala...mama neupratuje a všetko robí sama :grinning:
si živo spomínam, ako moja segra - vtedy prváčka na základnej škole vychovávateľkam v družine vykladala, že otcovi musí! prať ponožky za korunu, že ťažká drina :stuck_out_tongue_closed_eyes: mňa sa nenápadne vypytovali, či máme doma práčku :stuck_out_tongue_closed_eyes: mali sme,ale tatík vymyslel výchovnú metódu, bez práce nie sú koláče a peniaze zadarmo nebudú...zhodou okolností to boli jeho spolužiačky tiež ešte zo základnej školy, tak si skvelé meno urobil.
28. čer 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
Dnes pri Sebikovom kupani..: "Mamiii, ja ti kupim pindika" Ja: "A na co mi bude?" S: "noo, aby si mohla takhle ve stoje curat"
:grinning:DDD
28. čer 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (18)
Včera sme s Viki ležali v posteli, len tak sme sa rozprávali o tom, že končí škôlka, začínajú prázdniny a čo budeme cez prázdniny robiť....a čo po prázdninách....a ja som jej začala vysvetľovať, že keď začne chodiť do školy (v septembri...), tak bude mať viac povinností a hračky pôjdu bokom...chvíľu ma presviedčala, že ona to bez hračiek "nezvládne"...ja som jej povedala, že sa predsa rada učí a chcela byť aj učiteľkou a na to sa treba pripraviť...a ona sa tak vážne na mňa pozrela, zatvárila sa, že tuho premýšľa a potom mi hovorí:
"Mami, ja budem ako TY....mamička...!" :wink: :grinning:
29. čer 2012 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek