• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

22. února 2017 
Dnešní hláška naší Emičky.Taťka sbíral dřevo k ohni,Emička k němu přijde a říká:"Co to děláš ty hovado?"Taťka v tu chvíli nemohl říct ani slovo a ani smích nešel udržet.Fakt nevim,kde na to zas přišla:grinning:
10. srp 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
my sme dnes obedovali u sestry aj s jej detmi...a vsetci jedli chlebik so syrom rajcinkami a sunkou..a nevieme z akeho dovu mal potrebu nas prostredny hodovatel povedat nasej mladej...ja nemam pichu(ppizzu) ty mas pichu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mami ze ona ma pichu!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. srp 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
..a ještě máme na zdi nakresleného štropsa :slight_smile: ...no kdyby někdo nevěděl, tak to je pštros a musím říct, že ten dělal dceři problém snad ještě v pěti letech, nevím přesně, ale dost dlouho to neuměla poskládat
11. srp 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kaci91 :grinning:DDDD iky za hezke rano:grinning:
11. srp 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem si vzpomněla.Když se narodila Anička(teď je jí už 8 měsíců),tak Emička s hrozným zájmem pozorovala,jak kojím.A jednou takhle kojím,Emička vezme svojí plyšovou ovečku(mimochodem má jí od narození a bez ní se ani nehne) a říká jí:"kozu chceš?",vyhrne tričko a dělá,že taky kojí.Pak jí dá i druhou a pak dá i odkrknout.Dělá to dodnes a když to udělala poprvé,myslela jsem,že se počůrám smíchy:grinning:
11. srp 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (12)
@kaci91 moja si schovavala pod tricko svojho macika tiez sa bez neho nepohne a kojila babu so slovami chces cici? :grinning: a potom ze maminka ja dam barborke tiez cici ked ty nebudes mat
11. srp 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@kaci91 naše Mia přehazuje hlásky nebo slabiky stejně - místo capkat říká packat, místo kopy kopy říká poky poky apod. :grinning: Myslím, že to dělá hodně dětí, akorát já ji opravuju a ona mi odsekává, že ne, že miminko poká poky poky, ne kopká kopy kopy....
11. srp 2012 ve 23:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
tak a dám jednu perličku ktorú počul moj drahý od svojho kamaráta. kamarát slovák mal prietalku češku a žili v ČR a že raz tak večer srandovali a on jej chcel povedať "ty moje dievča" ale chcel sa pochváliť češtinou tak jej povedal "Ty moje děvko" :confused: neviem ako to v ten večer dopadlo ale už spolu nie sú....
12. srp 2012 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (13)
nasa mala ma teraz 3 a pol roka, ma take hlasky niekedy medzi ludmi, az sa hanbim...napriklad ide s nami ujo vo vytahu a ona kludne povie "fuj , ten ujo smdi" :P, alebo vidi staru babku a hned "mama peco je teta taka pokcena (pokrcena) :slight_smile:
a ked bola mala, asi rok aj 3 mesiace, tak nevedela povedat chleba a zebra(jej oblubena vtedajsia rozpravaka Madagaskar), hovorila ze jeba... a boli sme v nemocnici a chcela pozerat na laptope Madagaskar, ona to volala celu rozpravku ze Jeba a este nevedela tvorit vety, tak pred vsetkymi na izbe ukazala prstom na laptop ze "mama tam jebu".... ( rozumej "mama tam na laptope chcem kukat Zebru - cize Madagaskar) :grinning: ....vsetci najprv ostali zhrozeni a potom smiech najvacsi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A mama chcem papat chlebik bolo dlho ze cem papat jebik alebo jeba:slight_smile:
12. srp 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (23)
Raj ja pridam perlu z cudzeho jazyka ked uz sme v tej teme.my zijeme v UK a chodime na groups pre deti a tan sa spueva vela...no nasa starsia sa nie vzdy chytala.spievala sa pesbicka 10 little ducks...a v refrene sa spieva kvak kvak kvak...no NASA princezna na celu miestnost spievala f*ck f*ck f*ck :grinning: najprv som ocervenele a ked som videla ze nikto si z toho nic Nerobi ale skor dusia smiech ak siom sa aj ja usmiala ...a napokon baa nasa black sheep nasa milovana dllllho spievala baa baa black sh*t hehe nastastie uz sa naucila original verzie lol...to mala tak kilo 2 rokov...ale aj teraz jej Incas vybehnu skomoleninky ...
12. srp 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (22)
babička hlídá neteři a synovci křečka, kterého má v pokoji v kleci...
včera jsme u nich byli, děti seděly neustále u křečka a nemohly se vynadívat.
katunka(18m) na něj ukazovala a říká pipi pipi, protože zná z klece babiččiného papouška a matyášek na ni po chvíli už naprosto vztekle...kateřino to není pipi, ale křeček, nemá totiž LÉTADLA :grinning:
12. srp 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (14)
3 rocny syn neposluchal a potom prisiel odprosit: "maminka, ja uz budem dobry, ja sa budem pekne -po slovensky spravat"
12. srp 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (23)
Dnes sme videli vo vzduchu kŕdeľ vtákov, mladšia kričí "hojubyyy" a staršia "no, to je celý KŔDEĽ HOLÚB"...

Potom hovorím staršej "Na kraj moja!" bo sme šli po ceste a mladšia hneď "Aj ja som tvoja moja?"
12. srp 2012 v 17:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (23)
@nefertitka naša malá zasa nevedela povedať chrbát - vždy hovorila "jeb@t" :grinning: ......tak to bola tiež zábava
12. srp 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@yukki jej, to mi pripomenulo ako sa k nam do rodiny prizenil jeden Vass (cita sa to Vaš :wink:. A jeho otec sa zoznamoval s mojim ujom: Dobry den, ja som Vass. A ujo Rudo mu na to: No, teraz sme uz vsetci svoji :grinning:
12. srp 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (30)
od té naší cácorky, i když toho srozumitelně moc nenamluví, se člověk dozví věci :confused: :grinning:

každou chvíli si začne zpívat ´´pičí, pičí´´ :grinning: (prší, prší) ...... no, zatím jen doma, horší, až to předvede někde veřejně :stuck_out_tongue_closed_eyes:

před nějakým dnem jsme potkali šedé auto, tak říkám, že je šedé jako myš. tak se snažila vyslovit ´´myš´´, ale nedařilo se ji. včera jsem jen tak řekla myšičko, myš a už z toho máme ´´myči´´ :grinning:

a dnes od rána říká svou první básničku: ´´pacy, pacy, táta body´´ :dizzy_face:
12. srp 2012 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
12. srp 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mojej sa akosi nechce rozprávať...donedávna hovorila len tri slová - mami, tati a Kiki (Viki) ...
Ako prišla moja mama z Anglicka, malej sa rozväzuje jazyk. Nechala som ju tam hodinku, čo som si odskočila po obchodoch. Prídem a mama sa smeje...Z Vikinky vyhrkne "Ajoj kuva babuľa (tak volá babku, moju mamu)" ...Nemusím vám prekladať. A vraj nerozpráva, hneď rozvitá veta.
12. srp 2012 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Dnešní frk naší začínající puberťačky. Byly jsme spolu v Tescu a mladá najednou:

"Mami, mi je zleee, pojď pryč....."
Já naprosto vyjančená, co jí je, když ještě před chvilkou byla v pohodě:
"A co ti je, bolí tě hlava nebo ti je zle od žaludku? Vydržíš, než zaplatím u pokladny, nebo chceš běžet napřed na záchod?"
Nela:
"Ale jo, to vydržím, stačí odejít z tohodle oddělení, chce se mi blít, když vidím všude nápisy Zpátky do školy!" :confused:

No přerazit málo, nejdřív mě vyděsí a pak z ní vypadne taková blbost.....
13. srp 2012 ve 22:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (42)
@lucisa
nič si z toho nerob, väčšinu detí oblieva studený pot, keď niekde vidia taký nápis :grinning: :grinning: :grinning:
A teda aj niektorých rodičov, keď si predstavia, koľko ich taký návrat do školy bude tento rok stáť peňazí... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. srp 2012 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@mayap to je fakt:grinning:
14. srp 2012 v 10:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
před chvíli....starší dcerka se začala nějak podivně kroutit na židli a ukazovala si na místečko pod krkem: ´´tadííí´´. docvaklo mi, že ukazuje klícní kost a snaží se udělat co já před pár dny - jsem jakoby předsunula ramena, aby mohla prozkoumat mou vylezlou klíční kost :wink:
pak tou svou znakovo-mluvenou hatlamatilkou sdělila, že její mladší sestřička klíční kost nemá. tak jsem vysvětlovala, že také má, popošli jsme k mladší, nahmatávám kostičku a říkám starší: ´´tady, podívej, cítíš ji?´´ a ona začala svou mladší sestřičku očuchávat :grinning: :dizzy_face: :grinning:
14. srp 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (12)
Říkám synovi: nenajizdej mi kolem na nohy, me to boli, mam pak auva. A on pokrčil rameny a s výrazem, jako, ze je vsechno v pohodě rika:" uu uu"(jakože to je ok, ze prostě Kdyztak prijede sanitka :slight_smile: )
14. srp 2012 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
a ja som si spomenula na hlášku mojej mamy. boli sme na jednej svadbe a ženíchov svedok sa volá Malý. a on aj skutočne je nižšej postavy a moja mama je postavou dosť vysoká. a on sa jej predstavoval "dobrý den ja som Malý" a mama "nič si z toho nerobte ja som zase vysoká" chvílku trvalo než jej došlo že to priezvisko. od svadby ušlo 10 rokov ale stále sa na tom rehoceme
14. srp 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (21)
Včera večer moja staršia: mami keď chceš ja ti Silvu(mladšiu) uspím.
ja: no to by bolo super a ako?
Staršia: No ja si ľahnem, budem sa robiť, že spim a ju nechám revať :grinning: :grinning: :grinning:
14. srp 2012 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (23)
ahoj holky, postupně si pročítám celou diskusi a musím říct, že to je neskutečná sranda :D Taky jsem si vzpomněla na historku. Známé syn šel do první třídy a probírali s paní učitelkou v hodině nějaké téma ohledně čistoty a hygieny. Malý se přihlásil a povídá: "Moji rodiče jsou hrozně čistotní. Večer když jdou spát, tak se jdou umýt a za hodinu se jdou mýt znovu." :grinning: :grinning: :grinning:
15. srp 2012 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (44)
Moja v tom čase 3-ročná neter sedela v detskej vaničke, v ktorej mala miesto stoličky nočník a hrala sa.....odrazu stíchla, idem ju skontrolovať......ona sa ani nehne.....pýtam sa jej "čo je Sophinka?" a ona mi na to"čo si slepá krstná?.....Seriem!!!!!!!!!!"
15. srp 2012 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
U nás doma máme u Dominika tak naučené že v nedeľu sa kúpe a ostatné dni sa len sprchuje. On sa vždycky strašne teší na nedeľu lebo sa bude kúpať.Raz sme prišli do škôlky a on na plné ústa : ja som sa včera kúpal lebo bola nedeľa a ja sa kúpem iba v nedeľu.No tie pohľady rodičov na mňa si neviete predstaviť. tak som k tomu rýchlo dodala že ostatné dni sa sprchuje aby som to zachránila. :slight_smile:
15. srp 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (23)
matyášek měl nějakou střevní chřipku a tak jsme v noci museli párkát navštívit WC.no a když už to bylo asi po páté, tak já pak padla do postele a okamžitě usnula a ráno se mě malý ptal:
"mami, spal jsem v noci po tom kakání?"
říkám mu, no já nevím matýnku, snad jo a on prý
"ne ne mami, nespinkal jsem, hrál jsem si s pejskem a pipíkem" :grinning: :sweat_smile: :grinning:
15. srp 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (15)
@mates22 ten nas ma uz 4 a pol, a stale prehadzuje vnutorne slabiky v mnozstve slov...asi najexotickesie su: svocht (chvost, ja si idem jazyk polamat z toho jeho slovicka), sprajdement (spiderman) :slight_smile: , karamat, klednik a to jeho sklonovanie: Mamka mi vezmula knizku.
Cez den u nas velmi TV nebezi, len ak maly pozera rozpravku. No boli OH, muz si zapol atletiku. Simon sa hned usalasil na gauci a hovori: "toto nechem pozerat, to je pre ľuďoch, nie pre detičky!!"
A vcera muz maloval zabradlie na balkone, tak Simon pribehol za mnou a hovori: Mamiiiii, idem pomahat, daj mi štetetko a maľovačky !
15. srp 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (10)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek