• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

3. května 2016 
@kaci91 to poznam..... aj moj syn (vtedy 3,5r) takto "kojil" svojho plysoveho psika (jeho maznacika)...akurat ze ho neprikladal na prsia ale na pupok :slight_smile:
15. srp 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@kaci91
@jankah77
starší byly necelé 2 roky, když se ji narodila sestřička a po vzoru maminky kojila miminko-panenku :dizzy_face: dokonce i když jela na hřiště s kočárkem, tak se uvelebila na lavičku, vyhrnula tričko a musela ´´své miminko´´ nakojit a nechat odříhnout :grinning:
15. srp 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dnes jsme šli s Emičkou po ulici a Emička na celou ulici nadšeně křičela:"mami mami,hele kaďák":grinning: Po chvíli mi došlo,že náklaďák.To bylo zas ostudy:grinning:
15. srp 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: teraz ma napadla jedna situácia, keď sme boli v kostole a všetci sme spievali nejakú pieseň no a moja 3ročná sesternica keďže nepoznala slová na plné hrdlo spievala "ale ne od boha" :D :D :D to bol úryvok z jednej ľudovej piesne, ktorú sme ju predošlý deň učili

no a ďalšia sesternica počas svätenia veľkonočných košíkov sa pýtala svojej mamy na celý kostol :"Mami a prečo ten ujo chodí s komínom" :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. srp 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
petka dnes perlila :DDD na policii sme boli vyzdvihnut pasy a robili moje deti "velky" hluk...a tak s ajedna pani rozhodla ze ich zabavi aby sa upokojili :slight_smile: a zacala sa s filipkom bavit,na to sa petke nepacilo a tak jej hovori:to je moja filipka!!!a skaredo sa na pani pozrela...a teta na to nevadi ved ja ti ho nevezmem :slight_smile: a petka znova...to je moja filipka!a pani na to ...neboj ja ti ho nevezmem ja mam svoje vnucatka;;;lukaska ,zuzku,petku a jakubka ...a petka nelenila a hovori:A MY MAME TETU DANKU S BABATKOM V BRUSKU!!! :DDDDDD a veeelmi skaredo zaganila na tetu

som to sem prekopcila s mojho fotoblogu lebo sa mi to neche pisat znovaaaa :grinning:
15. srp 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@beruska24.9.
@jankah77 nasa peta davala babiku este aj odgrgnut a ked ju akoze tapkala po chrbatiku po chvile urobila s ustockami prekvapivy vyraze ze :confused: Oooo...pogrcal sa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a utierala ju s vlhcenym obruskom az do zodratia pomaly :grinning: :grinning:
15. srp 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
no ináč ja som tiež bola logické dieťa :grinning: :grinning: :grinning: ženy majú veľké cici preto majú sladké mlieko a chlapi majú malé cici, preto majú kyslé mlieko, nikdy nezabudnem na výraz tváre mojich starých rodičov, babke od smiechu až brucho skákalo :grinning:
15. srp 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (10)
:grinning: :grinning: :grinning: to mi zas hovorila kamoška, keď prišla do škôlky pre syna, pani učiteľka jej tlmočila ich debatu:
- Pani učiteľka a my mame doma tatrovku
-Ano?
- Hej, a naša tatrovka je poj*bana.
- A nie náhodou polámana?
- Nie lebo oco povedal, že poj*bana :sunglasses:
15. srp 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (27)
boli sme babku navštíviť v nemocnici, bola po operácii keď zrazu do našej debaty zaznela otázka z úst malej sesternice: - Babka a ty si už opravena? :grinning: :grinning: :grinning:
15. srp 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (15)
toto mi hovorila kamoškina mama :slight_smile: bonzla ju, mali návštebu krstných rodičov, a tak sedeli debatovali, pili kávu, , keď tu zrazu kamoška začala odnášať veci zo stola, všetci čakali čo bude ďalej, keď tu sa pred nich postavila, založila ruky v bok a povedala: - No už ste sa najedli napili, môžete ísť domov :sunglasses: :grinning:
15. srp 2012 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (22)
15. srp 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
pamätám si že nám mamka kupovala žuvačky Bajo tie boli najsuper s obrázkom, a ja som celá nadšená držala obrázok v ruke žula som žuvačku a hovorím bratovi: - aha aky tu je k*k*t (akože kohút)

no a nezabudnem do smrti na to ako som stála pri dverách v kuchyni apopod nos som si hovorila, moja mama je šalena :grinning: skúšala som či to bude počuť a počula

a prababke, keď ma upozorňovala aby som neliezla na stoličku lebo spadnem oduševnene zahlásila: - Ty koza stará :grinning: :grinning: :grinning:
15. srp 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a ešte jeden a idem spať, babka spadla do potoka lebo naháňala sliepky čo poutekali a ja som do toho na ňu zakričala :grinning: bodaj ťa porazilo, koledovala si, aj tak som to mala od nej :sunglasses:
15. srp 2012 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Tak nevím, jsem pako já nebo dcera? Koukala na zapsané perličky, které jsem si psala od doby, co začaly mluvit a u jedné nějaké zkomolené básničky se se mnou začala dohadovat, že tohle ona v životě neříkala.
Tak jí říkám, ale to je 4 roky staré, to si nemůžeš pamatovat a ona na to:
Jak to, že ne, já si pamatuju všechno, i co jsem měla jako první svačinu v 1. třídě!!!!
:confused: :confused:
Akorát je zajímavé, že tyhle ptákoviny si pamatuje, ale že jí třeba tři dny říkám o uklizení bince v pokojíku, to si nějak nepamatuje.....
15. srp 2012 ve 22:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
v posledne dni sme si stale vysvetlovali ze je to v poriadku, ze sa starsiemu synovi hybu predne jednotky, ved ma na to vek, ze mliecne mu vypadnu a bude mat dospelacke zuby. tuto temu mame denne na pretrase aj 10x. no a dnes rano v posteli sa k mne obaja tutli ked mladsi hovori, ze ma v puse vlas, ze aby som mu to vybrala. neviem kde ho zobral, ale mal. a na to mu starsi hovori ze "vies filipko, to nam teraz budu padat vsetky detske vlasy, aby nam narastli dospelacke :sunglasses:
no blbost ako mraky
16. srp 2012 v 11:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
keď ste pri tých výmenách slabík....tak moja sesternica Anna.....hovorila, že dlabža (dlažba) tiež som si išla jazyk vykrútiť :slight_smile: a môj braško, keď bol malý mal také: kesera (sekera) šymknem sa (šmyknem sa) a najlepší jeho hlod bol, že futbalisko (futbalové ihrisko) :grinning:
16. srp 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jankah77 čo je kledník?
16. srp 2012 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
keď hovorite o výmene slabík, môj synovec vravel karamarát, palcienka
16. srp 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás bolo:
kobeležka .....(= kolobežka)
tefelón .... (= telefón)
polamčač ... ( = pomaranč)
kepuč ... ( = kečup)
obosný ... (= osobný )
škaderé ... (= škaredé)
ževraj .. (= žeriav ) - česky *jeřáb*
:grinning:
16. srp 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
s tou zámenou slabík ma napadlo, že kamoškina mala to tiež ta pekne komolila, že Venorika :grinning: a raz sme išli s ňou po bille, chcela jej kúpiť ponožky, lebo sa zablatila a ešte išli na nejaku návštevu tak revala na celý obchod, že ona nechce žiadne ponožky :grinning:
a môjmu otcovi povedala,tiež riadnu pecku :grinning: boli sme na chate, a oco tam má taky sud kde zbiera dažďovú vodu na polievanie, on jej hovorí, to je ale špinavý sud že? a Sofi, že no jak hovno :grinning: :grinning:

a kamoška teda jej mama zjedla kornútok od zmrzky, tak potom revala že si mi zožrala :grinning:
16. srp 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
a deti sa minule u nás hrali za blokom al en počujem ako jeden malý chlapec hovorí, fuuuuj hovno posrate :sunglasses:

no a susedkina mala sa pýta mojej mamy
- a ty kde ideš?
- do kostola
- aj moja babka chodi do kostola, ale ona chodí lebo je už stará, ale ty si iba tak trošku stará že? :grinning:
16. srp 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lucisa aj mne dnes malý povedal, že vedeniu Tesco šibe, všade nápis-
Hurá do školy!! :confounded: :confounded:
:grinning: :grinning:
16. srp 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@27sunny to mi pripomenulo moja švagriná v kostole spievala miesto "aleluja" - "ale ludia" a synovci zase miesto "Pod tvoju ochranu sa utiekame" hovorili "Pod tvoju ochranku " :grinning:
16. srp 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
moja mama najradšej spomína na jednu historku, bola som dosť prostoreké dieťa, čo mi ostalo až do dnes a preto ma na každom kroku upozorňovala, že mám byť ticho, no a raz, keď sme cestovali od starých rodičov a do autobusu nastúpil jeden starší pán s arómou no a moja mama správne predvídala, že by mohol byť problém :grinning: tak mi hovorí:
- len buď teraz ticho
a ako na potvoru sa ten pán pristavil pri našom sedadle a už to bolo, mala som prejav na celý autobus
- fuj, tu dačo smrdí
- posvedala som ti buď ticho
-ale keď tu fakt dačo tak hnusne smrdí, vtom som sa otočila k nemu a pýtam sa ho, ty si sa posral? :grinning: :grinning: :grinning:
16. srp 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (25)
@frick no a môj dedko, keď bol malý tak sa v kostole modlilo že ktorý sa krvou potil a on že ktorý sa krvou kotel :grinning: :grinning: :grinning: (akože kotol)
16. srp 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
16. srp 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja sesternica si mylila male tlacene d a b...........no a raz na citani mala precitat vetu Lucia jedla....tak si asi domyslite, co z nej na hodine vypadlo :grinning: :grinning: :grinning:
16. srp 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (14)
:grinning: na literatúre som odpovedala a učiteľka mi hovorí že no máš to tak medzi 1 - 2 tak keď vymenuješ diela Maše Haľamovej dostaneš 1, samozrejme mi spolužiačka všetko super našepkala no ale posledné dielo, som poriadne nedočula, šepkala mi
-Pohli sa ľady no a zo mňa vyletelo:
- Boris a Jany :grinning: :grinning: :grinning:

to bolo tak trošku mimo témy
16. srp 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
baby, dnes tu bola kamoška s malou Karolínkou (3 roky), malá zazvonila a keď som prišla, tak sa ma pýta: "Ty si bola zajta u nás?" :grinning: :grinning: :grinning: no rehooot
16. srp 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@jankah77 no ten náš také takhle kojil svoji oblíbenou kočku na pupíku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak já chytrá maminka, jsem mu vysvětlovala, že on jenou bude tatínek a ten nekojí. No tak jsem potom musela kojit na jednom prsu Radímka a na druhém kočičku, naštěstí netrval abych sundavala podpsenku :grinning:

Jinak když se jednou šel koupat s tatínkem tak se na něj tak zasněně podíval a povídal: Jeee jee tatííí velkééééj. Honzík malej :sweat_smile:.
No a jeden čas říkal krtku kokot, tak jsme šli nakupovat a tam byl talíř s krtkem. Je jee mamííí kokoot!! No pak vysvětlujte paním prodavačkám, že to byl krtek.
Jo a kaprovi říká pako :grinning: :grinning: :grinning:
16. srp 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (17)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek