"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

garzonka
12. zář 2012

@strawberry17 😀 zlaty........... so sklonovanim a casovanim si to este uzijete 😉

kvetka_
12. zář 2012

moja neter tiez vie zopar takych svojich slovicok, ako
je mi smutno za RODIČAMI ,
kde su tie ZAPLATIČKY? (pokladne)
😉

aduskatt
12. zář 2012

moj syn pouzival zapnut zips, vypnut zips🙂))

kaara1980
12. zář 2012

na prechadzke ja,pes a 14mesačná dcéra v kočíku.Pes vkuse niečo ňuchal a ja som ho ťahala a už v nervoch mu vravím,,Jerry,ťahám ťa ako taká krava,,.A z kočíka sa ozve ,,búú,búú,

romcovaklarka
12. zář 2012

@kaara1980 Jo, to malej taky takhle reaguje na známá slova, když je zaslechne.
Muž se bavil s kamarádem o řidičských (ne)schopnostech společného známého a melaj, v tu dobu asi roční, byl poblíž.
Muž povídá: "A tam jak je ta zatáčka, tak do ní se vřítil jako PACIENT" a malej začal dělat PACI PACI...
a ten kamarád říká: "No, a kdyby něco jelo proti němu, tak proletí svodidlama a PÁ PÁ", a malej začal mávat 😀
Jsem myslela, že se smíchy počůrám 😅

erni
12. zář 2012

kamaratka v robote hovorila,ze jej mladsia 5 rocna dcera sa pytala ako sa rodia deti ?a starsia dcera 7-rocna odpovedala,ze cez susku alebo jej to babo vyrezu...a ze tej mladsej sa to volako nepozdavalo,tak povedala,ze ona si pocka radsej na čápa 😀

masinka
12. zář 2012

Nelka dostala v obchode rozvrh hodin a doma ukazovala tatovi ze aha, dostala som navrh 😀 A Dia referovala, ako dnes v skolke cvicili:lahli sme si na brusko a dali sme hore nohy a ruky -robili sme postielku.... zrejme myslela kolisku 😀

yukki
12. zář 2012

Malá dnes na cintoríne obzerá Ježiša na kríži a vraví..."aha mami, on si odjej hjavu...má tam kjv!"

pancake
12. zář 2012

v škôlke vraví učitelka chlapcovi ktorý si pyta už tretí krajec chleba: Alex, iba oči by ti jedli!
a Alex jej vraví: ale tie oči sú hladné!!

oliviaa
12. zář 2012

segra bola s malou v obchode, uz platila pri pokladni a mala na plnu hubu ze: ja mam malu susu, mama ma velku susu 😀 😀 😀
brachova mala sa zas priucila peknym slovam ked ho pocuvala pri soferovani... vypomstilo sa mu to, v tescu ju tlacil v tom kosiku-auticku a ona nanho krici: no pohni si, ty sedlak 😀

pancake
12. zář 2012

ja som bola včera so synom u ,,čínana ,, v obchode a mala som prázdny košík. nič sa mi tam nepáčilo, tak som ho vrátila a hovorím samkovi že ideme preč. a samko ked sme išli okolo pokladne mi vraví: mami a prečo si nezaplatila??? 😀 😀 😀

zuzanocka
12. zář 2012

@pancake no, mama?! 😀 😀 hanba na tri zimy 😀

cairka
12. zář 2012

Práve teraz pozerajú z okna búrku a pretože je dosť veterno, tak sa svetlo kadejako láme v odrazoch a mení tvar a staršia mi kričí :" Mami, aha, pozri, ako sa tá lampa pretvaruje!" 😀 😀

nanika
12. zář 2012

Konstatovanie mojho syna, ked poletujem po dome a hromzim, ze je tu neporiadok ako v tanku: Mamka, ty si dnes mala narocny den 😕 😅 😀

miskax2
13. zář 2012

mudrost na dnesny den:
zensky rod od slova havko(pes) je predsa havica 😀 som mala dost

garzonka
13. zář 2012

@yukki 😀
To mi pripomenulo nasho mladsieho syna, ktory si takto obzeral Pana Jezisa v kostole na krizi a zamyslene sa ma pyta:
Mama, preco je Jezis * prisrobovany * ? 😀 😀

jasmika
13. zář 2012

tak aj ja pridám perličky mojej malej... :Má 2 a pol roka.
Minulle bola u nás kaderníčka, lebo moja mamina sa chcela ostrihať - a Eliška mi vraví : Mami teta ostrúhala babke vlasy 😀
alebo včera večer prišla ku mne ked som kukala telku a vraví mi : Mami obleč mi šatičky aby som bola krásna princezna. Obliekla som jej šaty a ona mi vraví : "Mami a ty si Shrek" 😀

jasmika
13. zář 2012

a minule sme čakali v čakárni pri doktorke a bola tam uvoľnená taká krytka zo sedadla - veľkostou asi ako víčko od jogurtu. Eliška sa s tým hrala, že to akože opravuje,a nakoniec to tam založila ako to malo byť a vraví mi "mami vyber to" tak som jej to vybrala a ona na mňa spustila:" Mami, to nemôžeš, čo to robíš. Všetko musíš pokaziť" 😠
a že od koho to má 😀

ivett1
13. zář 2012

Včera sa ocino hral so Števkom na"lov"...Števko mal v ruke drevenú vyrezávanú pišoľ a ocino bol tiger, tak začaľ "strieľať" až kým ocino nepadol-akože je ulovený....ako tam tak ocino - tiger leží, Števko si odbehol do izbičky pre meč a začal ho tým mečom "pichať"...keď ocino začal protestovať, tak náš Števi hovorí:
"Oci, teraz buď ticho, ty si ulovený tiger a ja ťa pečiem...na mäso!"

ivett1
13. zář 2012

Dnes bola MŠ zatvorená (štrajk učiteľov) a tak Števko nemusel ráno vstávať do škôlky...ale, ako natruc, vstal ešte skôr 😅 ...keď mu ocino hovorí, že prečo vstal...tak mu zahlásil, lebo nejde do škôlky, aby mal viac času "na hranie"...a ešte dodal: "V tých vašich splávach to povedali, že naša škôlka je zavretá, nó..." a ešte sa otočil na Viki a zdôraznil..."Aj tá tvoja!"

nanika
13. zář 2012

Asi pred tyzdnom uz zufala Olimu vravim: Prosim ta, uz konecne posluchaj, lebo ti Jezisko nic na Vianoce neprinesie. Potom dodam, iba ak cibulu a zemiaky. A Oli na to, ze aspon budeme mat co jest. 😀 Len ma nikto nenahlaste na socialku, ze sme taki chudobni, ze nemame ani na tu cibulu so zemiakmi 😅

enya00
13. zář 2012

sice to nieje moj trapas ale jednej znamej 🙂 jej dcera 3roky bola u svojej babky tam vyliezla na stol dala sa na styri,zacala sa mykat dobredu a dozadu a pritom hovori : uz si,uz budes? ja uz som.... 😀 😀 😀 ktovie co videla 😀

jankah77
13. zář 2012

Moj syn dnes zas perili 🙂 rozpraval ockovi, ze mal spinave ruky, ked prisiel z vonku, ale ze: "som si pomydlil rucky a mydlo bacily vyženilo"

jankah77
13. zář 2012

mna moj starsi syn vo veku cca 2 r dlho presviedcal, ze: havko robi "hav, hav", kacicka robi "kac, kac" no a kravicka robi predsa "krav, krav"

janulabj
13. zář 2012

chcem ho naučit farby...... Oliver a akej farby maš tričko? on pozrie dolu a hovorí..... špinavé 😀

lenka.s
13. zář 2012

ahojte, ak mozem, pridam sa, tiez sa obcas s detmi ocitnem v komickej situacii, napr aj dnes:
dcerka (14 mes.) ma vo zvyku sadnut k ockovi a trhat mu chlpy na nohach a hrozne ju to bavi ... no a dnes sme cestovali v elektricke a vedla kocika sa postavil veeelmi vysoky panko v kratasoch, najprv mi nejako nedoslo co sa deje, ale asi 3x po sebe v kratkom intervale s nim cuklo a potom som si vsimla, ze moja mala opica sa sice diva akoze mojim smerom a drzi sa madla na kociku jednou rukou, ale druha visela z kocika a vzdy, ked sa panko priblizil, tak ho potiahla za chlpy ... akoze ocividne mu to nevadilo, aj som sa ospravedlnila, ale taa hanba .... no a samozrejme este stale mi sklbe kutikom, ked si na to spomeniem 😀

yokralovnayo
14. zář 2012

@lenka.s xixi zlatá 😀 si sa musela dobre rehotať, neviem či by som tam zvládla zadržať ten záchvat smiechu 😀 😀

eaka
14. zář 2012

@lenka.s tak z toho som sa skoro ušúľala... ten sa musel tiež diviť!! 😀 😀

eaka
14. zář 2012

@jankah77 my sme presviedčali bratranca, že koza robí "koz, koz", ten bol chudáčik taký zmätený, doteraz si ho pamätám, ako stál medzi skriňou a kreslom a mečal, aby nám ukázal, ako robí koza... 😀 😀 😀 ale už si nebol taký istý 😉

lenka.s
14. zář 2012

@yokralovnayo @eaka no ved strasne ma tahalo do smiechu, dusila som to v sebe, kym sme nevystupili a potom som spustila taky zachvat, ze ludia na ulici nechapavo kukali ... ale tak nebudem im vysvetlovat, ze co a ako 😀 😀 😀