"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

missymici
11. říj 2012

Včera vecer: Danik s Tatkou blbnuli v obyvaku a pak ze Tatka skoci do koupelny,nerozsitil si svetlo a stal tam jestli ho Danik najde,....ten prisel před koupelnu a řekl: " Ty jses vetmeček ?" VETMEČEK preklad Ty čekáš ve tmě? Od te chvile mu rikame Vetmeček 🙂 😀

kocko
11. říj 2012

Boli sme dnes vo Zvolene, a kedže sme išli ráno, bola tam hrozná zápcha. Ja sa manželovi sťažujem, že neznášam
zápchy..... 🙂 Autá išli slimačím tempom. Ale moja slečna to múdro vyriešila: " To nevedia zájsť do lekárne a niečo na tú zápchu kúpiť?"..... 🙂 🙂

ined77
11. říj 2012

...matýnek: mami, tady je to jak u blbých.. 😕 😅 ,
tak mu říkám...matýnku, to se ale neříká!
..tak jo mami, tak je to tady jak u blbečků na dvorečku 😝 😅 😀

kocko
12. říj 2012

Moja slečna je už veľká, takže som jej dovolila sa dívať na film Slnko, seno, jahody. Vybrala si z filmu to najkrajšie.
Keď ju napadne príde ku mne / ockovi alebo pani učiteľke/ a povie nežne / ale naozaj nežne/: "má lásko" a dá pekný božtek. Odvtedy ale musíme stále kontrolovať poistky.
ps: moja dcéra je postihnutá /autistka/, takže jej zmysel pre humor je pre mňa je dar 🙂 🙂

kocko
12. říj 2012

Toto sa stalo v lete. Sedeli sme na lavičke a sledovali ako sa deti bicyklujú. Jedno dieťa vraví: "Postráž mi tento "bajk".
A moja jasné aj ja také dačo poznám......vo filme to hovorili :"Co koukáš jako bejk!" 🙂

kocko
12. říj 2012

Vždy hovorím, že moja dcéra je špekulant.....Trocha som sa hnevala na muža. Potom mi slečna hovorí, keď sa na neho hneváš, mala si si nájsť iného muža, čo by ti upratoval. No ja som jej oponovala, že potom by mala iného ocka. Riešenie? Ocka chcem rovnakého, len ten muž na upratovanie by sa zišiel. 🙂 🙂

kocko
12. říj 2012

Teraz ma napadlo, ako sme chodili na rodičovské združenia do škôlky. No preberali sme vážne veci, ale bola aj ohromná sranda. Pani riaditeľka nám vysvetľovala, že sa detí spytovali ako sa volajú rodičia.....Veľa detí povedalo, že ocko a maminka, dokonca niektoré vedeli aj skutočné. Ale nakoniec jedno dieťa vraj povedalo, že ocko volá maminku "stará".
Fakt niet nad detskú úprimnosť. 🙂

dendy1
12. říj 2012

ešte keď bol môj muž malý (5r.) išli s bratom (6r.) a s mamou domov zo škôlky, mama niesla do kopca dve nákupné tašky. Mladší ( šikovnejší a ochotnejší ) sa mamičky pýtal, či ho nosila v brušku a ona, že áno. Daj mami, pomôžem Ti s taškou, hovoril jej. A bratovi ( ten bol lenivejší) : Maroš, vezmi aj ty mamičke tašku ! A Maroš na to: mňa nosil (v brušku ) TATKO !! a kráčal si ďalej 😀 😀

beatris292
12. říj 2012

tak jsme dneska krásne šantili a blbli v postylce,tulili se k sobě a po chvilce maly /tříletý /andílek zahlásí,mami- tati uz ne,uz ne-nemám "dusííííííík" 😀 😀 😀
s manželem jsme chytlí vyslovene záchvat smíchu a malý s náma
vysvětlili jsme mu ze je to kyslík-nebo vzduch jednoduše-a tak nam hlásí-nemám kyslík 😉 😉

missymici
13. říj 2012

Prej: Cáknul jsem si vodu na přední ruku,...! 😀

missymici
13. říj 2012

Tak kdy si tohle teda udelal,bych chtěla vedet? Odpoved: Včera vecer rano! 😀

missymici
13. říj 2012

Biance jdou zoubky tak vkuse place a Danik uz na me videl ze jsem z toho smutna,tak mi říká: " Tu Bianku uz tady nepotrebujeme,musis ji vrátit spatky do briska,tak neplakala....byla hodna!"

sacvi
13. říj 2012

Sme s Janičkou (3roky) ráno ležely. Já měla noční košilu a malá na mě leze a říká: mamíí ty máš tak chlupatý nohy mě to píchá 😝 😀

syslica
13. říj 2012

Ondrík s babkou pozorovali letiace lietadlo. Ondrík vraví: "Babka, tam letí Ježiško!" Babka na to: ako to vieš?
Odpoveď: "Nemá za sebou KONDENZAČNÚ ČIARU!" 😀

jankah77
14. říj 2012

Simon za mnou prisiel, ze chce byt princ,tak som mu suchla cez plece utierku a isla som hladat dlhy dreveny mec. Nenasla som, tak som mu strcila do ruky taky zahnuty piratsky a hovorim: Princovia mozu mat aj takyto mec.
A Simon na to: Ja som rytierovy pirat.

ined77
14. říj 2012

matýnek má dinosauří období, tvoří si sbírku jak říká 😀 .
pořád se ptá kdy a kde žili ti dinosauři...tak mu to povídám a snažím se vysvětlit....(několikrát denně 😀 )
plánovali jsme cestu za synovcem do lázní a já povídám matýnkovi, že pojedeme daleko, až k ostravě...a matýnek se ihned pohotově začal zajímat jestli aspoň tam ještě ti dinosauři žijou 😀 .

janamama
14. říj 2012

Môj trojročný bol s manželom a so mnou tento týždeň na obed v reštike, mali tam pustenú telku s hudobnými klipmi - práve tam bola Madona v nejako čierno-bielom oblečku , veľké blond vlasy a môj syn hovorí - " Aha, kung.fu panda".

jakoubka
14. říj 2012

Mami,pojd se podívat jak se umývám ..řádně 🙂 to abych voněl holkám 🙂)) hlavně Emičce pusince 🙂

beruska9561
14. říj 2012

moja dcéra mala angínu, vysoké teploty..strážila ju moja mamina a snažila sa ju zabaviť, aby nemyslela na to, že ju niečo bolí. na nošteku mala chrastu zo soplíkov, ktorá ju najviac trápila🙂 babka jej teda všeličo rozprávala, okrem iného aj o jednom TV dokumente, kde bol psík a jeden obrnou postihnutý chlapček, ktorému na nožičku natreli jogurt a psík mu nohu olizoval, ako mu pes olizoval nohu, chlapec krásne hýbal nohou..počas toho sa moja malá zamyslela a hovorí babke: "babka, tak aj ty mi ten nos teraz olížeš, aby som sa vyzdravela?"

lucisa
14. říj 2012

Perlička na závěr večera. Manžel musí za chvilku odjet do práce, Aňa se s ním mazlila, že proč musí odjet, tak jí říkám, že taťka musí do práce, protože nás všechny musí ...... OŽIVIT!! (já samozřejmě chtěla říct živit) 😵

luciferkax
14. říj 2012

@bubelko môj mal odpoved podobnú, ked som sa ho pýtala, či má rozum: "Nemám, načo by mi bol?" 😀 😀

jahody11
14. říj 2012

no, u nas jazdia vlaky rychlik a pomalik 😀 alebo, mamka aj ja sa pojdem hrat do hnehu (snehu)? mamka a preco sa hraju ti chlapci so strelakmi (pistolami)? joj ale je vonku studeno....
uz si musim zapisovat tie jej perly.... uz si vsetky nepamatam 🙂

beatris292
14. říj 2012

dnes jsme se prošli do kramu a zpátky-ze je to docela na dlouho-na peši pro prdelku,tak mu říkam"Lásko,vememe to mezi panelákama"a malej na to,jojo maminko,dobrej napad 😀
no nesněste je 😅 😅 😅

nadhera
14. říj 2012

@syslica to s lietadlom mi pripomenulo - chalani cosi jedli a pozerali televizor, vravim - wow, ake super lietadlo maly /5r/, mamka to nie je lietadlo, ale raketoplan a este mi vysvetlil, aky je rozdiel 😉

caroline123
14. říj 2012

mne moja mala neter (4r) vysvetlovala pred casom preco sa jej rano nechce vstavat. no za prve musi ako dobra vila v noci chodit polievat kvietky. za druhe sa este chodi starat o zvieratka,dat im papat,vodicku a tak. a za tretie obcas musi ist aj do vesmiru. tak som sa jej spytala ze preco do vesmiru?
no to preto,ze ona sa nenarodila maminke ako jej brat Matko (2,5r) ,ale ona sa jej zprikotulala z vesmiru. 🙂
jedine co ma napadlo,som jej povedala,ze asi aj ja budem asi z vesmiru,alebo tam obcas aj ja v noci zajdem a ona na mna,ze- A nevymyslas si tak nahodou?! 😀

cairka
15. říj 2012

Známy nám doniesli nejaké veci po ich deťoch, okrem iného tam bol taký tigrík a menšia si ho vybrala, že :"To je môj macko" staršia ju opravila, že to je tiger a malá pohotovo : "Ale volá sa MACKO" 😀 😀

kocko
15. říj 2012

Ráno som vstala a dcéra sa ma spýtala, že čo sa mi snívalo. Ja jej hovorím, že o tom, že som mala doma dievčatko čo ma poslúcha a je dobré. Ona mi na to odpovedala: "Mami, to sa ti mohlo iba snívať"..... 🙂

kocko
15. říj 2012

Ešte jedna spomienka z prípravky. Lucia sa rozhodla, že bude mať dvoch frajerov. Snažila som sa jej vysvetliť,
že to sa nepatrí....A ona mi vážne povedala. "Keď mám dve ruky, budem mať aj dvoch frajerov. Jedného do jednej a
druhého do druhej ruky. A hotovo." Nuž čo dodať. 😉 😉

lucisa
15. říj 2012

Dnešní ráno, půl sedmé, dcery se nějak neuměly probrat, tak jim k buzení zvesela zpívám:
Hop a ráno veseleee, vyskočíme z posteleeee (můj hudební sluch ponechme stranou).
Anina, oči zalepené, odpovídá: Kecyyyyy....... 😅 😅

syslica
15. říj 2012

@kocko Lucka je super! 😉 Nech sa vám darí a nech ju zmysel pre humor neopúšťa!