"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

certica
26. led 2008

muz isiel vecer na wc a ono aj cez zatvorene dvere pocut (ten prud)... a ked sa vratil do izby, nas viki mu hovori: "tati, no ty teda riadne filtrujes.." 😀

vcera som sa nahlas rozculovala, ze nerobim ine, len odkladam a upratujem veci, co hodi viki do cesty (kadejake kable mi rozlozi cez stred izby, hadicu od vysavaca a pod. a ja sa potom potkynam.
no a viki to skomentoval: "mami, ty tu budes skakat ako kobyla" 😅

certica
26. led 2008

ja uz som si tiez hovorila, ze si to zacnem zapisovat, lebo je toho pocas dna hrozne vela, co vypoti a ja nemam sancu si to vsetko anii zapamatat. len vzdy na to zabudnem...

malovani
26. led 2008

Lenka0005: hubnoucí salám, to by bylo terno 😀 ...

alionuska
26. led 2008

Nasa Alenka bola dnes s ocinom na bicykli vonku a zda sa mi,ze ma trosku soplik.Pytam sa jej:co mas soplik?A ona ze:no ochladla som. Namiesto nachladla som. 😀

mikca
autor
27. led 2008

dnes naše malá zas zaperlila..Martin si krkl 🙂 ..a onana mě volá.." mami udělej něco s Martinem krká jak starej chlap" 😀 😀 😀

magg
27. led 2008

ahojte, pridam sa, malej sa akurat rozvazuje jazycek a tak sme ju naucili povedat svoje meno, povie ho trosku skomolene (Vuja) ale povie. Minule mi rozhadzovala veci po kuchyni, tak ma to nahnevalo a hovorim jej : "Ty koza mala". No a popoludni sme na prechadzke stretli kamosku, tak som sa jej chcea pochvalit, co uz vie a hovorim malej: "Povedz ako sa volas" a ona ze: " Kuža"(koza) 😅

tutifruti
27. led 2008

Naša Alžbetka má teraz také "dlhovlasé obdobie"... Nechce sa dať strihať a ráno pri česaní mi hovorí : "Maminka ja budem mať vlasy potiaľto" /ukázala do polovice chrbáta/. A ja na to: "Ak chceš, môžeš mať vlásky aj po ritku". A ona po pol dni /pri obede/: "Maminka, a keď budem mať vlásky po ritku, ako budem kakať, nóóÓ? Do vlasov? /akurát sa jej chcelo kakať/.

langkofel
27. led 2008

Tak pridam aj ja cosi,
Moja 2,5 rocna dcerka chodila doteraz ku kadernicke so mnou, tentoraz sa podujal tata, ze ju vezme k jeho kamaratke Marianne. Viem, ze Marianna ma aj nejake zamestnankyne a tak ked sa vratili, vyzvedala som kto ju strihal...
"Cibula" znela odpoved 😲 😲 😲 , hej vravim a ako vyzerala? "Bola strapata"... 😀 . Jasne ze som chcela od muza vysvetlenie, kde to vlastne boli a kto malu strihal... Dozvedela som sa, ze kadernicka sa volala SYBILLA a mala KUCERAVE vlasy 😎

graziela
27. led 2008

Nasej 4,5r. Saske obliekanie trva niekedy aj celu vecnost... ked stracam trpzezlivost, zacnem pocitat do 10...to zasa rozcerti ju a dnes na mna vyspechla : "mami, prestan, chces, aby som ta zasadila do kvetinaca?"
My s muzom sme na seba hodili zacudovane pohlady, ze kde take nieco nabrala (normalne si take nieco nedovoli..) a zacali sme sa rehotat...vtom bola moja autorita v cudu.... 😀

ela.masa
28. led 2008

znova somsa vyborne pobavila.moja 2,5 dcerka minule priniesla knihu aby sme si citali.hovorim ale tam su len pismenka a zy nevies citat.viem, naslini si prst a pretoci vitazoslavne stranku. 😀

graziela
28. led 2008

Ja si teraz presne neviem spomenut, z akej reklamy to nasa mala nabrala, ale minule vaznym tonom zahlasila:
"musim sa dostat do formy, lebo o 2 dni mame tanecnickov"(kazdy stvrtok maju v skolke tanecny kruzok)
😀 😀 😀 Myslim, ze to bola reklama na chudnutie alebo nieco podobne....

malena
28. led 2008

Ako nanny som pracovala v Ženeve, kde som sa starala o dve detičky.
Chlapček mal necelých 5 rôčkov a bol to neuveriteľne roztomilý chlapček s obrovskými hnedými kukadlami.
Raz som ho viedla do škôlky, boli sme ticho, ja som bola ešte taká prispatá,....potom ku mne zvdvihol hlávku a hovorí: " Vieš Anna, ja sa s Tebou nemôžem milovať, ja nemám slovenský pas,... 😝 Neskôr ma napadlo, že sme sa večer predtým bavili o mojom pase a určitých problémoch na hraniciach,...Bol to naozaj chutnučký chlapček, s dobrým srdiečkom : "Ked narastiem, zoberieme sa a budeme pomáhať chudobným..."

langkofel
28. led 2008

Ja som ako mladucka pracovala ako Au pair, starala som sa o 2 dievcatka a mladsiaMar mala vtedy asi 3,5 roka. Boli bilingvarne...Raz som ju niesla na rukach a a ona si so zaujmom prezerala moje hnede bradavicky na krku.
Pyta sa "co to mas?", ja som vtedy nevedela ako sa to povie po nemecky (dnes uz viem 😀 ) a tak som sa priznala, ze to neviem povedat, a mala "a po anglicky tiez nevies?", nevedela som.
"A mas to tam uz davno?" pyta sa Mary, hej uz davno, "a mala si to tam aj ked si chodila do skolky?", hej odpovedala som. "Tak to je plastelina!" odpovedala mi logicky 😀

alionuska
29. led 2008

My doma vykurujeme krbom,takze sa nam dymi z komina a mala Alenka vcera zahlasila:Pozri maminka jak nam teče dym z komina... 😀

atunko
4. únor 2008

No k tejto teme sa musim aj ja pridat.Raz v lete som sa bola kupat so znamymi,ti maju vtedy 4rocneho syna.Na chrbte mam taky bledsi flak velkosti dlane a maly sa ma pyta:Co to mas? A ja ze : materske znamienko. A maly na mna vygulil oci a vravi: Madarske znamienko?

atunko
4. únor 2008

Alebo som raz sedela so synovcom v aute,cakali sme jeho maminu, je strasne zivy,tak som sa ho snazila nejako zabavit a pytam sa ho: Co ste mali na obed? A on ze: ryzu. A ja ze a este s cim ste ju papali? (myslela som na masko) a on ze: s lyzickou 🙂

monkula
4. únor 2008

ja som pred pár dňami bola v obchode a pýtala som si od predavačky dusenú šunku a môj malý celý preľaknutý mi povedal, maminka, ale my sa z nej udusíme... 😀 😀
Tak som mu vysvetlila, že tá šunka sa volá dusená a tak nasledovala logická otázka a kto ju udusil? 😀 😀 😀

monkula
4. únor 2008

Včera mi manžel rozprával príhodu, čo sa stala jeho kolegovi...

Mal veľmi dobrých známych, manželský pár s malou dcérkou. Raz, po návrate z roboty naň táto kamarátka volala z balkóna, poď na kávu. manžel bol niekde s kamiónom, vypili si kávu a známy išel domov. V podvečer sa manžel vrátil domov a noc predtým ich dcérka zle spinkala, tak si vliezla k maminke do postieľky. A mamina jej hovorí, no, povedz ockovi, kto mi vliezol do postele? A malá s ľadovou tvárou: Brankoooo. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ešte dlho mu musela vysvetľovať, že to Branko nebol...

digysa
4. únor 2008

My sa ucime este len rozpravat. Vcera syn ukazuje na stenu a pyta sa: Co je toto? Tak mu odpovedam: to je malovka (s makcenom na L) a syn sa zahladi a vravi: Nie, to je velka ovka... 😎

digysa
4. únor 2008

A este jedna prihoda: Kazdy vecer manzel hovori modlitbu pred spanim po anglicky a ja mu zase hovorim po slovensky "Otce nas" a pridam aj rozpravku....
Jedneho dna, ked tato dopovedal modlitbu a odisiel z izby, tak ja som bola unavena a uz som mu ziadnu rozpravku nehovorila: No maly cely cas pistal, ze aby som mu povedala "o chlebicku, o chlebicku....
A ja na to: Ja nepoznam rozpravku o chlebicku, nechces tu o kozliatkach? a on : "Nie, o chlebicku!"........
A ja na to: "o medvedikoch?"....a on: "Nie, o chlebicku, o chlebicku".....po pol hodine rucania som zistila, ze chce "modlitbicku o chlebicku"...jedine, co si totiz z modlitby pamata je: "Chlieb nas kazdodenny........amen" 😵

radoslava
4. únor 2008

Toto je super tema fakt, teču mi slzy od smiechu. Hlavne na Kalamajkinom prispevku z drogerie a lizatku.
Priznavam vsetko som neprecitala ale urcite sa vratim.
Nasa dcerka este velmi malo rozprava ale strasne zlata je ked nieco hodi na zem hocico mobil, pohar proste cokolvek a povie po par sekundach
paaaaaaaaaaaa a zdvihne ruky a pokrci ramena akoze kto to padlo same

radoslava
4. únor 2008

Digysa to je zlaty chlapcek a šikovny, maminka ho nepochopila hned no co stava sa si bola unavena

weroni
4. únor 2008

moja 5 rocna sestricka povedala mojmu braskovi ze ked vyrastie bude z nej skumavec 🙂 ked jej na to povedal ze nemoze byt skumavec lebo to je chlap tak mu na to povedala ze "tak dobre, tak budem skumavka" 😀 😝

weroni
4. únor 2008

a este povedala ze si pamäta jednu preliezku, ze tam bola taka tyčka na ktorej tyčkovala 😀 😀 😀

digysa
4. únor 2008

radoslava; dakujem za syna, co sa tyka tvojej dcery, Ty sa tiez mas cim pochvalit. Ale zda sa mi, ze je cela tatino...aspon podla tej fotky, kde su spolu....Ty vies lepsie

Tiez som si par stran precitala...to su vazne zaujimave hlody...to by si dospely clovek nemohol ani vymysliet...

lubina
4. únor 2008

Nasa mala toho narozprava az az,aj si to zapisujem a uz mam very peknych par stranok,tak len na ukazku.Pred Mikulasom sme jej hovorili,ze pride MIkulas a donesie dorbym detom darceky a pod.ako sa to detom hovori aona porozmyslala a hovori, no dobre,tak pride autom a privezie tie darceky 😀

leva
4. únor 2008

Ahoj,moja mala je teraz prvacka,tak cita kde vidi,boli sme v cakarni u lekara,ja som si citala noviny a bola tam reklama na madrac a pri nom veta"CHCEM SA STEBOU VYSPAT"Krpata to precitala nahlas,no mali ste vidiet tie pohlady na nas,tak som to hned uviedla na pravu mieru 😀

cairka
4. únor 2008

Moja neter (vtedy asi prváčka) chcela ukázať, čo sa nové naučila v škole a spýtala sa mojej sestry - Mami, ty si sa narodila ešte PRED NAŠÍM LETOPOČTOM? (samozrejme, že myslela minulé storočie) 😀

A moja malá tiež teraz mudruje poriadne, len si nepamätám, musím začať zapisovať. Dnes mala dve hlášky:

Dobehla z izby , že "sewai (pes) neda Veve" a po otázke, čo jej nedá odpovedala " Chvost nedá"

a máme kamarátku Niku a boli sme von a vravím malej - "poď po tejto strane chodníka" a ona dobrých 5 minút mudrovala kde je NIka, choď Nika

januarcata2007
4. únor 2008

Digy mas pravdu je cela na ocka. Dnes ma ocko zo srandy isiel vybyt varechou dotahovali sme sa. Mala dobehla zobrala varechu a tiez ma buchala. A smiala sa pri tom tak zlato.

monkula
4. únor 2008

radi, si si zabudla prehodiť nick 😀 😀 😀