"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

zana0077
22. říj 2012

no dnes mam za sebou "mierne" trapny den...este nie je na konci...:oD nakolko mala na stred krizovatky, stala som na cervenu, zahlasila "kako" znamena, ze kakat, odbocila som do najblizsej ulicky, kde vzdy stali auta, nebol nikdy zakaz statia, dokonca predo mnou uz 2 auta stali.... malu som vytiahla von a vosla som za dalsi roh do najbl. obchodu s tym, ze ci nas smu pustit na toaletu....a mala sadla a kakala a kakala.....
vyjdeme von, ulozim ju do auta, ja cela spotena nasadnem tiez a ide sa...auto nejak neslo, tak som vysla von juknut preco.... pozeram, na kolese kraaaaaaasnucka zltucka papuca.....:o)
dobre, no...na okne nacapeny oznam s t.c. na mestsku policiu.... (ja slepa som si nic v tej rychlosti nevsimla)
tak volam, nech ma pridu odblokovat a v duchu som si zratavala tu palku na pokutu....
prisli do 5 minut, samozrejme poucenie, ohl. priestupku....bla...bla....bla....60 eur poprosime.....
vtom druhy policajt nakukol do auta a spustil taky rehot, ze az.....mala povyzliekana na holaka uplne, s ritkou nacapenou na okne, nakolko sa hrabala v autosedacke pre zalezene cukriky tik tak, ktore jej popadali do skary....
vravim mu..."no vidite, a teraz sledujte vsetko co sa deje okolo vas, len kakajuce decko nie....."
a skoncilo sa to happyendom....vdaka malej.....:oD

zana0077
22. říj 2012

A ešte jeden... Kamoskin maly syn zle vyslovuje pismenko r. Kdesi pri dome zbadal oprety rebrík a cely nateseny, že vidí potencionalnu preliezku zakrical "hujaaa, mami, jebliiik"...

jankah77
22. říj 2012

Dnes som bola so Simonom na prechadzke v lese, a ako tak ideme, on spustil svoj monolog...najprv o dinosauroch: "Musime ist tichucko, lebo tu byvaju dinosaury, a ked nas zbadaju, tak nas zozeru a potom zomrieme. A ked zomrieme budeme mat kosti umrete..." 😀

jankah77
22. říj 2012

Vykracujeme si so Simonom dalej, po polnej ceste, a tam na zemi boli take bobky asi od oviec. Upozornila som ho na to, aby tam neslapol, a on mi hovori:
"Mami, ale oni tu nemozu kakat, lebo my tadial ideme a sa OFUJIME ! "

zizala79
23. říj 2012

Jedna moje 😅
Jedeme s mužem a synem v autě, já vzadu, vedle mě taška s dortem pro kamarádku a vedle v sedačce dítě (15 m.), hraje si s kamínkama a kaštanama: "Broučku, neházej tam tetě ten kámen, teta chce kámen bez dortu."

ivett1
24. říj 2012

@jankah77 😀...no, chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, že čo sa to urobíte ...😀

ivett1
24. říj 2012

Dnes ráno, keď sme išli k autu, aby sme nastúpili, museli sme prejsť kúsok aj po tráve pred panelákom a tak som ako vždy upozornila deti, že aby sa pozerali, kade stúpajú ...a samozrejme, aj ja som opatrne našľapovala a zrazu sa Viki na mňa otočí a ukáže na "extra veľký psí exkrement" s komentárom, že:
"Mami, tak toto teda už nie je hovienko, ale HOVIENO!" ...

ined77
24. říj 2012

matýnek zahlédl včera ve zprávách nějaké ilustrační video k plodnosti mužů...zíral na to a pak se mě ptá
"mami, a tohle bylo co za zvířátka s tím ocáskem?"..ó jéé, ten mi dal 😀

zizala79
24. říj 2012

@ined77 co jsi řekla?

llluckaaa
24. říj 2012

"Mami, budeme si říkat hádanky. Má to dlouhé nohy, dlouhý krk a dlouhou hlavu. Co je to?" "Žirafa." "Ne žirafa, ale tygr."

ined77
24. říj 2012

@zizala79 ...no že když se takové zvířátko spojí s takovým malým vajíčkem je to z toho pak miminko 😅 .
načež samozřejmě bylo okamžitě..mami dones vajíčko 😀 ..ne, to se nedalo, takže jsme to odložili až bude trošku starší..souhlasil 😅

jasmika
24. říj 2012

Umývam dole riady a dcérka príde ku mne, že: " Mami no daj mi nanuk, čo ti dám pokoj" 😀 a človek by si ani nepomyslel že všetko počuje, registruje..a pamätá si...

jasmika
24. říj 2012

Hrám sa s malou a ona mi naraz povie: " Mááámi,nerob mi lebo sa pokazim s hlavou a nebudem vraveť" 😀DD

paaavca
24. říj 2012

Malá sice ještě neperlí slovně, ale dneska mě pobavila - vzala v kuchyni lis na česnek a pořád říkala táta táta a dávala si ho na nohu. Až za chvíli mi došlo, že myslí, že je to cvakačka na nehty, kterou používá tatínek 😀

yukki
24. říj 2012

Mlá sa ma pýta "mami a o koľkej bude zima?" ...už sa chce lyžovať....

zizala79
24. říj 2012

@paaavca to je sladký 😵

jaja018
24. říj 2012

Kamaratkin mali trošku suslal a nevedel povedat ani f. Výfuk = výšuk. A sesternica ked mala dva roky tak nevedela zavriet suflik lebo jej tam trcali hračky v tom prišla babka a ona: Do liti babka ja ta tu nechcem chod domov nedari si mi toto.

petusko
24. říj 2012

My sme dnes boli u "nohára" (ortopeda) a videli sme aj zubáreň (zubnu ambulanciu) 😀

digysa
24. říj 2012

Dcera sa ma pyta.....
"Mama v ktory den bude druhy tyzden?" Nevedela som jej odpovedat, lebo doteraz nechapem, co chcela vediet?

digysa
24. říj 2012

Ona este stale nema pojem o case.....

Ucitelka mi vola- " vasa dcera dnes buchla chlapca do nosa"

Ja sa pytam dcery: " Preco si buchla chlapca do nosa?"

Dcera: " Minuly tyzden, ked mi robil, zle, tak som ho buchla"

Ja: " Ale ved to si ho dnes buchla"

Dcera: "ja viem, ale to nebolo teraz, to uz bolo davno.....minuly tyzden"

cavallo
24. říj 2012

Dorotka bude mať v piatok v skolke karneval, chcela by byt "MOLSKA PANVA ako ta ALIEL 😝

cairka
24. říj 2012

Mne moja menšia dnes v autobuse zahlásila :"A potom som tam bola predtým... " 😀 😀 😀

digysa
24. říj 2012

@cairka 😀 😀 😀 😀 😀 tie casove pojmy su skveleeeeeee

digysa
24. říj 2012

Tento som si dala aj do fotoblogu....ja som sa rehotala, skoro som narazila do auta, ked to moj syn zo seba dostal

Rozhovor so synom (ktorejho slovencina nie je materinsky jazyk).
Ja: v sobotu k nam pridu D. a A. domov, lebo som slubila ich mame, ze ich budem varovat, takze sa mozete spolu zahrat. Budete to mat ako "playdate".
Syn: Hmm, ale to nebude "playdate", to bude "babysitting".
JA: To mas pravdu, ale aspon zabijeme dve muchy jednou ranou.
Syn: Dobre. A mama, kde su tie dve muchy??? 🙂))

minnie30
24. říj 2012

včera som sa sprchovala s dcérkou 2r a ona sa na mňa pozrela a povedala," mami aj ja by som chcela také cecíky" 🙂

jankah77
24. říj 2012

@yukki Simon sa ma cele leto, aj niekolko krat denne vypytoval, kedy bude ohnostroj a Silvester...no a teraz, ked sa uz pomaly blizi, zacal sa ma vypytovat, kedy pojdeme na kupalisko 🙂

yukki
24. říj 2012

@jankah77 hej, tak nejak....

henrietag
24. říj 2012

@digysa "Mama v ktory den bude druhy tyzden?" Predsa z nedele na pondelok
a treba jej vysvetlit ze ak je streda tak za 4 dni a noc 🙂

buffinko
24. říj 2012

rozprávka na dobrú noc v podaní mojej staršej ratolesti:
....a potom sa tatko šmolko premenil na zajka a musel so šmoulinkou zbierať po lese BIKINY...
ja - a čo uvarili z tých byliniek, čarovný nápoj?
...niéééé, čaj.

digysa
24. říj 2012

Ja: Chod si upratat izbu.

Syn: OK, lebo bez kolacov nie je praca, pravda mama?? 😀