"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

evaviki
13. lis 2012

@petronelie 😀 😀 😀

alexa21
13. lis 2012

Samko je v jedle vyberavy,takze vzdy prva otazka po skolke.co ste papali na obedik?odpoved..mala si si precitat na nastenke.

erni
13. lis 2012

My sme dnes vysli von s malou a vsade smrdela mocovka,co v meste nebyva casto..a hovorim si tak pre seba ale nahlas,ze kto to tu tak nasmradil? a mala,ze : ja som pukla 😀

cairka
14. lis 2012

Ja som dnes spôsobila hysterický záchvat menšej tým, že som staršej povedala, že jej idem dať DIKTÁT a menšia v tej sekunde do vresku "prečo aj mne nedáš TIC-TAC!" 😝 😀

A pred pár dňami som bola vďačná, že hovorí strašne nezrozumiteľne. Sedeli sme v buse na takom to mieste, kde sú 4 sedadlá oproti sebe (teda 2 a 2). Oproti nám sedela pani s bradavicou na brade a malá bez servítky: "Teta má vyrážku ako ježibaba" 😅 😀 našťastie aj mne chvíľu trvalo, kým som rozlúštila, čo hovorí, myslím, že cudzia pani nemala šancu to rozlúsknuť, dúfam 😅

cervena_vila
14. lis 2012

Kreslily jsme. Na papíře obloha, měsíček, slunko, hvězdy. Ptám se Leušky, co jsem nakreslila: "To je sluníčko a banán" 😵

dana3262
15. lis 2012

Ja:Edo, přines prosim piti pro mimi, co mas vedle sebe. Eda:Něninim. Ja:Neslysim? Eda:Jo.

kocko
15. lis 2012

Išli sme do obchodu a vravím dcére aby mi pripomenula že mám kúpiť alkalické baterky......v obchode mi to pripomenula "že musíš kúpiť tie alkoholické baterky"..... 🙂

llluckaaa
16. lis 2012

Dnes ráno cestou do školky jsem se zastavila, abych Matýskovi spravila kalhoty, pustila jsem držadlo a kočár s druhým děckem jel sám dál. Tak říkám: "Kam to jedeš, Kačenko?" A Matýsek měl pohotovou odpověď: "Ona jede do teplých krajin, víš?".

cairka
16. lis 2012

Dievčatá si pozerali fotky a našli moju fotku z maturitného tabla. Chvíľu sme sa o tej fotke bavili spolu a potom pokračovali samé dve v rozhovore:
D. (3roky) : "Tu bola maminka ešte mladá".
V. (6) :" Ale veď ona je stále mladá ... na to, že má už toľko rokov" 😝 😅

romcovaklarka
16. lis 2012

Byla u nás známá s dcerkou - 3,5 roku a já jsem byla v kuchyni s bosýma nohama. Malá ke mně přišla, zamyslela se a pak povídá: "Teto, proč máš nahatý ponožky?"

ukana
16. lis 2012

Syn: Mami, čo je to extravagancia? Ja: no ked sa napríklad niekto tak oblieka...extravagantne... 😅 😅 Syn: si mi pomohla.... 🙄 ... tak som za trubku, ale skuste to vysvetlit 😀 😀 😀 😀

fraufrt
16. lis 2012

dcera 2r4m rosypala burizony, mala som roboty, ze som nevedela co skor. Ja na to, "no, a co mam teraz robit?". Dcera mi hovori:"zobrat metlu a pozametat."

fraufrt
16. lis 2012

Dcerka (2r4m) zacala v septembri chodit do skolky a ked som sa jej pytala, ci papala sama alebo ju krmila p.ucitelka, rozhorcene odpovedala: no predsa pani ucitelka, ved nemam 10 ruk!
este ma napadlo
svokra sa pytala mojej dcerky:vies,ze mamina bude mat babo? a ona pokrci ramenami a povie:stava sa,hmm.(21mesiacov)

fraufrt
16. lis 2012

Na dovolenke, v detskom kutiku sa cca5 rocnemu dievcatku pacil nas Matko (7m). Dievcatko bolo velmi spolocenske, komunikativne, taka vesela kopa. Prisla k nam teta, ktora zabezpecovala dozor a kukla do kocika na Matka. Dievcatko jej hovori: "teta, pohladkaj Matka, neboj sa, on nehryzie, on nema zuby."

jankah77
17. lis 2012

Nieco od mladsieho Matusa (18m) - minule chvilku s ockom pozeral futbal v telke. No a vcera som zehlila, maly sa motal okolo mna. Nato siel ku telke, zapol ju, a vycapil sa na gauc... sedi, sedi, pozera na "snezenie" (satelit bol vypnuty) a zrazu krici: gooool, gooool... 😀

jankah77
17. lis 2012

@llluckaaa neboj, on si to vsetko nahral na harddisk 🙂 a pouzije v "pravu" chvilu

ivett1
17. lis 2012

Števko rozdával cukríky ... "Ocino, ty dostaneš odmenu, lebo si upiekol dobrú pizzu...mami, ty dostaneš odmenu za to, že mi robíš párok v rožku...Viki...hm...za to, že si ma nakreslila na svoj obrázok a ... JA dostanem odmenu za to, že som v noci tak pekne spinkal! " 😀

ivett1
19. lis 2012

A dnešná hláška, keď si skúmal prštek, z ktorého mu brali krv na CRP ...
"Ja som taký malý zranený človiečik..."
😀

evaviki
19. lis 2012

uspavala som ho cez den, robil blbiny, proste nevedel chvilku lezat v klidu.. tak som ho napominala a zacala postupne zvysovat hlas.. potom som sa omluvila, ze ma to mrzi, ze na neho nechcem zvysovat hlas.. a maly: "Neboj maminko, nemusis se omlouvat, ja to preziju" 😀

aknavis
19. lis 2012

Tak Klaruska ma jasno od malicka. Chystali jsme se odpoledne cela rodina na bazen. Ja stihla sbalit vsechny 4, nachystat obema detem hromadku veci na obleceni, vytahnout strudl z trouby, oblect sebe a Klaru. Manzel mezitim dostal hromadku s vecma, aby oblekl Krystufka. My s Klarou uz jsme obute staly v predsini a oni stale nikde. Klarka se me pta,,... tatinek a Krystufek s nama nejdou?" Tak jsem ji rekla, ze jdou, ale ze si musi zvyknout, ze chlapum vsechno dyl trva. A ona se zamyslela a rika ,, no oni maji ty pindourky ". 🙂. Hold ve 2,5 letech vi uz o chlapech vse. Zobraz celou zprávu

liave
19. lis 2012

vcera sme sa vracali z navstevy a bavili sme sa s drahym o tom ako prideme domov a ako ich ulozime spat a ako si oddychneme a na to nasa starsia zo zadu auta zahlasila (3/5r) no to si kuknem do riti hehe no to si kuknem 😀 😀 😀 😀 😀

ria_zuzolova
19. lis 2012

@ukana a čo tak skúsiť slovo "výstrednosť, výstredný"? 😅

mandarinka34
19. lis 2012

vcera kamoskin maly 4 rocny hovorii: mama a mozem ti hovorit staraaa? 😲

nakashi
19. lis 2012

Moje 3 a půl letá holčička se rozhodla, že udělá mamce radost a obrátí pokojíček vzhůru nohama🙂
A tak jí říkám: "Zlatíčko, mohla by sis prosím uklidit ty hračky"?
Anitka na to: "No, co se dá dělat, ale neni to pro mě jednoduchý, víš! Budu se muset asi hodně přemáhat" :DDD

mirip
19. lis 2012

1,5roka máme ich veľa, tak napríklad
ponožky - pone
papuče - papoce
podbradník - ponta
lyžica -jitita
a najlepšie na koniec
chrbát - jebát
hrebeň -jeben

nakashi
19. lis 2012

Já jí prostě miluju:D Máme 4. narozeniny a madam projevila první nespokojenst s naším výběrem jména:D :

" Mami a proč se vám líbilo jméno Anitka? Mě se to moc nelíbí, tak to když mám dneska ty narozeniny, tak si můžu vybrat jiný jméno viď, tak od teď mi říkejte Karinko! " :DDD

mobenka
19. lis 2012

Můj pětiletý syn po dvou hodinách na D 1-dničce.... 😠 A stejně si to štěňátko pořídím!!! Jenom až seženu ty ŠTĚNICE!!! 😀

janka3a
19. lis 2012

Nasa ma skoro 18 mesiacov...a uviedla by som dve perly z jej slovnika :
KOKO - kohút
KUA - okuliare
mimochodom, sú to dve veci s kt. sa najviac hrá....a tak, keď ku nám príde návšteva, zahlási : " KOKO, KUA"....najlepšie je, keď z kočíka vykrikuje :" Da, kua"..
Dnes mi po ráne zahlásila bežiac po byte s fľašou v ruke :" Ta, hneť" - preložím : čaj, hneĎ

zabka132
19. lis 2012

moj synator ...mal necele 3 roky : sli sme na biku z obchodu a pri ceste bola malinka kaplnka a v nej sa modlila nejaka stara babka. On pohotovo zahlasil, ze " aha, mami....ta teta tam kaka" 🙂 🙂 🙂

jerryjanka
20. lis 2012

dcerka 22 mesiacov
honi - nohy
kokody - krokodýl
je toho viac narychlo si nespomeniem. tešim sa až bude hlodať ked bude staršia si to musim zapisovať