• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

3. května 2016 
vcera vecer nasa Sasenka nico chcela a ja jej vravim na to...."a vies co ja by som chcela, nove auto" a ona na to "tatik kupime maminke nove auto" a ja reku a mas peniaze? tak sla do suflika a vybrala krabicku co tam odkladame drobne a ukazuje "ja mam peniaze ja kupim auto" no podarena...

v detskej mame 2 postielky a jednu postel, vzdy vecer si musi jeden s nas lahnut na tu postel a im citat, ked sa uz ukludnia tak si citam svoju knizku, manzel chodi kazdy stvrtok na volejbal a pride uz ked spia, tak som ich uspavala a samozrejme ako vetsinou som aj ja tam zaspala, iba ked sa zobudim a slecna po tme s niekim telefonuje, vysla z postielky, sla do kuchyne, zobrala telefon z nabyjacky, odkodovala ho (neviem ako???) nasla tam manzelovu fotku a volala mu, mna len to zobudilo ze tam niekdo rozrava no koza jedna mala...neviem ako na to prisla
20. lis 2012 v 06:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (12)
moj synček včerra pri pozeraní správ, ked uvidel ministra financií hovorí " to je ten ujo čo ti nechce dať peniaze?" , vystihol to
20. lis 2012 v 09:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (27)
Ked uz mi prasknu nervy:samo,uz mam toho dost!
A on?:mama?!ty si mama?!nie,ty si mamka..tak aj mna prosim volaj samko.rozumeno?

A niekedy ked robi zle s hrackami,tak mu jedmu vezmem.
A krpec..tak vies co mamka?ty ked budes taky chlapcek ako som ja a ja budem mamka,tiez ti budem brat.bude sa ti to pacit?!
20. lis 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (30)
@ria_zuzolova no ved už ma potom kadečo napadlo, len ten prvý výstrel mi nevyšiel...som sa sam na sebe smiala, že čo zo mna vyšlo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. lis 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj 1,5letý syn rád hledá kaštany, hledá a volá "haloooo, kakan(kaštan) :grinning:"... ležíme, blbneme na posteli, ležím na zádech, děláme kravinky. Najednou se Max skloní, kouká mi do zadku a volá "halóóóó, kakan" :grinning: :grinning: Myslela jsem, že se roztrhnu smíchy, kde všude si myslí, že jsou :grinning:
20. lis 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (17)
Mladší dcerka si stoupla na bedýnku od hraček a snažila se něco dostat ze skříně. Samozřejmě tam nedosáhla, tak se začala hrozně rozčilovat. Starší si hrála na zemi a najednou hlásí: ´´Šibe ti, šibe ti.´´ :confused: :grinning:

Už se děsím, jakou hlášku přinese ze školky příště :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
20. lis 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@bronia13 deti sú múdrejšie ako si myslíme:slight_smile:
@mojka2310 zlatý:slight_smile:
20. lis 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes som sa narehnila... ked maly Matus (18m) robi nieco zakazane, tak manzel mu zvykne pohrozit prstom a hovori: Nono, ty, ty , ty!
A dnes, chystala som veceru, maly doklusal do obyvky (mame spojenu s kuch) a zapol telku (samo, ze len "snezenie" :slight_smile: a svihal si sadnut na gauc. No kym sa hore vyteperil, uz nabehol starsi 5r. Simon a vypol mu ju.
A maly Matus sa k nemu otocil, pohrozil Simonovi prstom a hovori: nono, ty ty ty! :grinning:
20. lis 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Dnes sme išli ráno do školy a zdalo sa mi, že je dosť zima, tak sa pýtam Vikinky, či jej nie je zima... a ona mi zahlásila:
"Nie mami, som "HRUBO" oblečená..."
21. lis 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
zijeme v USA ale doma rozpravame len a len po nasom, drobec ten vetsinou rozprava po nasom a sem tam hodi Anglicke slovicko ale ked mu poviem ze nerozumiem tak mi to povie po nasom. Hodila som ho dnes k babi aj s neterou Akou (Emilka) a Saska sla so mnou v aute a ja sa pytam "drobec je bejby alebo velky chlapes?" a ona na to on je "big boy" a stale to opakovala tak jej vravim ze ak mi to neposie po nasom tak nepojde spat ku babi (nechcela ist spat domov tak som jej nabulikala ze sa vratime - nemohla ostat bo sme nemali plienky,flasu,dudu...) no a slecna zahlasila za chvilu "velky chlapec" tak ked sa chce da sa -
22. lis 2012 v 06:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dnes ráno, keď som Števkovi dávala raňajky, tak sa na mňa tak šibalsky usmial a hovorí:
"Mami, ja by som si chcel dať s tebou rande!"
Viki to počula a takým "skúseným" hlasom staršej sestry zahlásila:
"Na to si TY ešte malý..."
A Števko hneď zareagoval..."Tak, odložíme to, až keď vyrastiem."
:grinning:
22. lis 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (23)
@ivett1 si mi pripomenula môjho syna, celé detstvo sa stále rýpal v zemi hladal v zemi diamanty....raz som si kupila pekne náušnice s kamienkami...fasinovane si ich obzeral a vraví : Diamanty!!!Tie si vylúpnem.
Ja: No nevylúpneš, lebo to sú moje náušnice.
On sklamane: Tak dobre, ja si počkam, kym umrieš.
22. lis 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (40)
Ahojte ked to tu tak citam , napadla ma jedna vec ktoru vyviedla naša mala :slight_smile: ... ma 15mesiacov , stalo sa to nedavno , raz skoro rano ked sme este spali , ona sa zvykne zobudit a hrat sa potichucku ,no a tentokrat bola velmi potichucku , ked som sa prebudila otocila hlavou na nu , myslela som v prom momente , že dostanem infarkt. Ona si spokojne sedkala a hrala sa s ,, čokoladkou " .. to ste mali vidiet , mala sa nam vyzlikla do hola , pokakala sa , dala dole plienku , natreta bola od hlavy po päty , samozrejme , cela postielka , stena , paplon , vankuš a všetko co jej prislo pod ruku :fearful: vtedy mi to neprislo smiesne lebo som ani nevedela co robit s toho soku , aj manžel sa hned zobudil ked som zacala bozekat :grinning: no tak som ju celu chytila , dala do vane , napustila vodu a nech sa maca a tam som sa jej opytala , že : Sabinka a chutilo ti?? no a ona mi zacala mudro kyvat hlavou a povedala Nie :grinning: no v tom momente som uz myslela , že vybuchnem od smiechu :grinning: .... takže takuto šikovnicu mame doma :grinning:
22. lis 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (22)
Ja vam tu hodim moj status zo vcera :
Zlepila som viac papierov dokopy, pripravila farbicky, dokonca aj kriedy, obliekla decko do veci, z ktorych som zajtra uz chcela urobit handry. Papiere som dala do izbicky na podlahu. "Pod Pepe, ideme si kreslit." Pepe vysmiaty jak Happy meal krici " Uláá". Kreslia som a pritom vravela, co kreslim tvariac sa, ze nevidim ako tie farbicky obkusava. "Pozri Pepe, tu je slniecko, tu je motylik, hroch, konik. Pod aj ty nieco nakreslit." Pepe vybral ceruzku z ust a nacmaral nieco mne nejasne. Vravim "Laska, co si nakreslil?" ... "Ovno"
22. lis 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (28)
22. lis 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. lis 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@12smile12
@vcielkanelka
:grinning::grinning::wink:
keď je už reč o "hovienkach"... včera, neviem čo to ocinovi a Števkovi napadlo, začali tému o tom, že ktoré zvieratko ako kaká :sweat_smile: ....a ocino chcel, aj tu zachovať nejaký učiteľský prístup, tak sa ho pýta, že ktoré robí "bobky" ... a samozrejme, rehotali sa až sa steny otriasali ... skrátka chlapi .... potom dobehla aj Viki a keď počula tie hlášky, tak sa začala tiež rehniť a ...nakoniec skončili pri tom, že všetky zvieratká, a nielen tie, robia "bobky", keď majú "tráviace ťažkosti" ... :grinning: ... niekedy nechápem... :grinning:
22. lis 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
nasa mala trucovala pri jedeni polievky a pytala si vodu, dala som jej trochu a povedala som, ze ked dopapa, tak jej ju dam dopit..a ona spustila: ja chcem vodu,,,ja som nikdy nepila.. nikdy som nepila voduuuu :grinning: :grinning: :grinning: (má tri roky:D)
22. lis 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
Moja mala mi dnes hovori:Mami,vies co by som chcela od jeziskaaa???Ryzku z maskom.... :zipper_mouth: Uz som cakala neviemco po tych jej neuveritelnych poziadavkach,ale konecne nieco co jej mozem lavou zadnou splnit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. lis 2012 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (22)
aj nam sa stala pekna prihoda :slight_smile: ked moja mala mala nieco po 2 roku a zacala pomalicky chodit bez plienky tak sme boli na preliezkach a ona na mna krici ze mami pis pis :slight_smile: ja stastna matka letim k nej dieta sa samo pyta beriem ju k stromu stahujem nohavice a mala pisa ja stale stastna a usmiata ako sme to uzasne zvladli a moj muz tak na nas pozera a po chvilke mi vravi.. a to moja draha si jej nemala nahodou aj gatky stiahnut ked uz takto piskate ... no a bolo po radosti .. hajde domov bo gate mokre :grinning: :grinning: :grinning:
22. lis 2012 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (28)
když jsem byla malá, tak jsem říkala noční košilce "amálka" a pyžamku "bajajo" a protože jsem byla první vnouče hrála celá rodina se mnou :slight_smile: a pak přijela tetička ze slovenska a chtěla mi koupit nějaký dáreček. Tak napochodovala do textilu a říka "Prosím si jedno bajajo" prodavačka na ni zírá "Paní a co to má jako být???" a teta zmateně "No u nás na Slovensku tomu hovoríme pyžamo" a prodavačka "No my u nás taky" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. lis 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (38)
@kitinka76 to mi pripomenulo príhodu mojej mamy:
ešte sme neboli s bratom na svete takže to bolo krátko po ich svadbe. pokazila sa im embéčka (vtedy fáro :grinning:) a bolo treba zohnat čidlo na termostat (teda aspon myslím že na termostat, ale čidlo to bolo na 100%) a otec ho nikde nevedel kúpiť. vraj v tej dobe podpultový tovar. a moja mama mohla mať ledva 20 rokov nabehla do mototechny a pítala si "čilík" predavači z nej vraj boli hotoví tak jej to dali ešte aj so zlavou
23. lis 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
To mi pripomína ako sa kamarátka vracala po rokoch z UK aj so svojím vtedajším manželom a pokazilo sa im auto...a keď sa pokúšala vysvetliť mechanikom, kde teda nastala zrejme chyba a do telefónu jak jej to jej angličan diktoval tak zarvala že sa im pokazila " asi tá....preradostná páka.."
23. lis 2012 ve 12:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (18)
Dnes bol u mojich rodicov ich vnuk(moj synovec- 4r) a rozhodol sa,ze na odrazadle bude vozit moju dcerku(1r).moja mama ju drzala-sama to este nezvlada a maly s nou lietal po celej chodbe,babka s nimi aby moja dcera nespadla...az nakoniec babka vravi:"MArko,musis nou pomalsie jazdit,lebo ja s tebou nestiham"....a on:"babka,musis rychlejsie prepletat nohami"
23. lis 2012 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (17)
Sla som deti vyzdvihnut zo skoly, a ked som so starsim synom cakala na toho mladsieho, tak starsi si kratil chvilu chodenim po takom nizkom stojane na bicykle. Tak mu vravim:
-Nechod tade, este sa ti noha posmykne, zapadne ti do medzery a ..... "
(nez som stihla dopovedat , on to so sibalskym usmevom dokoncil) .." a zmeni mi to cely zivot?? "
:grinning:
(no mozno aj)
24. lis 2012 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
Měli jsme dneska hrachovou kaši, byla blinkací.
To jako že ti nechutnala?
Ale ne, já si přidal, byla jen zelená, jako když blinkám.
24. lis 2012 ve 03:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
Bydlime v USA. Moje trileta mluvi cesky, ale obcas se u toho dost nasmeju.
Dneska jsme hrali Clovece nezlob se. Ja jsem te zakopla, ha ha - Kristinka myslela vykopla.
Nebo sestra se pta Kristinky " chces kakao? A Kristinka rika " ale teto, ja uz jsem kakala"( ona neznala slovo kakao, Jen hot chocolate)
24. lis 2012 v 06:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
dnes som mala plne ruky pradla a vravim Saske otvor mi dvere a ona na to "nemozme, mam velke ruky" ... myslim ze chcela povedat "mam male ruky"
24. lis 2012 v 06:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
zijeme v USA a sli sme s drobcom, sestrou a jej priatelom - Americanom a nejak prisla tema co vsetko je v casopisoch tak mu rozpravala, ze pockaj ked pojdes na SK tak tam uvidis vseliake casopisi a a nich polonahe/nahe zeny a vselico mozne, to uvidis a drobec v tom sa zacal hrozne rehotat a tlieskat... (mal 3 roky) no my sme nechapali..... bol podareny, ako keby tomu rozumel
24. lis 2012 v 06:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
raz som sedela za pocitacom a prisla mala aby som jej otvorila cokoladu, tak som jej ju otvorila, za chvilu prisla a ukazuje mi spinave palce, nechcelo sa mi vstat a jej ich umyt tak som jej ich oblizla, no a nebola to cokolada ale viete co.... hovienko :sweat_smile: :grinning: :unamused: :angry:
24. lis 2012 v 06:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (23)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek