"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

radoslava
4. únor 2008

Monkula dakujem som sa zabudla 😀

lien1
4. únor 2008

No čítam a čítam až mi tečú slzy od smiechu.Náš drobec keď sme boli v preplnenom obchode z plného hrdla zakričal tato prd a to vozík zašmykoval ale to sme už nikomu nevisvetlili radšej sme sa pratali a ešte namiesto s používa ť tak si asi viete predstaviť čo kričal minule kokos-ť a to už bolo horšie dokonca aj jedna babička zareagovala nech si krotíme dieťa.

leva
4. únor 2008

lien pozname,nas maly teraz zvikne rozpravat slovo piše,miesto š da č,napadne ho to hocikedy.

mikca
autor
5. únor 2008

včera naše malá si hrála a tak jsem jí chvíli poslouchala jak si povídís hračkama...noa povídá " přijde na zebe liška a udělá lišk lišk 😀 ." pak se zarazila a povídá ."mami jak vlastně dělá liška?? ...nevíte někdo??? 😀 😀

alionuska
5. únor 2008

Nasa Alenka si kezdy vecer,ked ide spinkat zoberie zo sebou do postele nejake zvieratko.Tak mi vzdy povie,ze dnes bude spinkat s opickou,alebo chce kravicku,konika,somarika...A vcera som sa jej pytala,ze ake chces zvieratko,do postele...A ona,ze: Teba maminka! 😀

monkula
5. únor 2008

Ali, a ty si aké zvieratko?
MImochodom, prišla ti Ip? My nejako blbol koník, a napísalo mi, že správa odoslaná, ale v odoslanej pošte nič... 😅 😅

alionuska
5. únor 2008

Ahoj Moni.Prave sa chystam napisat ti.Tiez nemam ziadne odoslane spravy,ale posta sa odosiela a aj mi chodi.Tak ti idem napisat....Ja som neidentifikovatelne vymrete zvieratko,posledny zijuci exemplar svojho druhu. 😀

atunko
5. únor 2008

Ahojte,viem ze nazov tejto temy je "perly nasich deticiek",ale dnes som sa hrozne zasmiala a neda mi nenapisat o tom. Bola som na kozmetike a prisla tam jedna babicka a pytali sa jej ze co si zela,tak okrem ineho ze: "epilepsiu nad hornou perou" To mala byt depilacia. Babina sa chcela svihnut a chcela sa odborne vyjadrit. 🙂 🙂 🙂

digysa
5. únor 2008

alionuska: nechodila si ty nahodou do HC na gympel?

alionuska
5. únor 2008

Digysa,nie nechodila.Chodila tam moja starsia sestra.A odkila ty vies odkila ja pochadzam_??? 😕

monkula
5. únor 2008

Ali, máš to v pase... 😀 😀 😀

alionuska
5. únor 2008

Ja som inteligent... 😀 😀 😀 Tiez ma to napadlo,az ked som poslala ten prispevok. 😅 😅

tutifruti
5. únor 2008

"Maminka a ty prečo chodíš cvičiť? Ja: No preto, aby som schudla, lebo som tučná. Allžbetka: Maminka ty nemôžeš byť chudá, ty musíš byť ako snehuliak....

monkula
5. únor 2008

to je tou efóriou, v ktorej teraz si... 😉 😉 😉 😉

V nedeľu sme išli ka našim ,tak som sa boal opláchnuť, ruky, pazuchy, tvár a dala som si antiperspirant a Jarko mi hovorí, maminka, voniaš ako anjel... 😵 😵 😵 😵

alionuska
5. únor 2008

Monkulka,to asi preto,ze si anjel... 😉

monkula
5. únor 2008

Ali, normálne si mi vohnala slzy do očí...
Takúto krásnu vetu mi ešte nik, teda okrem Jarka, nepovedal...

alionuska
5. únor 2008

😉

digysa
6. únor 2008

alionuska: velmi sa mi podobas na sestru...nema ona teraz nejakych 30 rokov? Ja som bola o rocnik vyssie...

alionuska
6. únor 2008

Digysa,ja mam 33 a sestra ma uz osemnast rocneho syna a ma 38,tak neviem,ci sa poznate.....ale asi nie. 😅

digysa
6. únor 2008

Tak teraz som uplne vedla...asi poznam Teba z videnia. 😀 Musela som Ta vidat v hlohoveckych ulickach...(alebo v baroch 😉 ), lebo inak by som si ta tu nevsimla...Kazdopadne si tu jedina, co pochadza z HC. Este jedna otazka : poznas Sonu Dobisovu?

alionuska
7. únor 2008

Nepoznam! 😕 Ale nevadi,rada si s tebou popisem.Moze byt ze ma poznas z videnia.Po baroch som moc nechodila a teraz uz vobec.To boli moje mlade casy na diskotekach na balatone alebo v Dubline... 😀 Ale uz dobrych sest rokov nechodim do takych podnikov.Asi starnem alebo co...Som najradsej s mojou malou Alenkou a tatinom.Chodime vselikam,ale na diskoteky a do barov nie. 😀 A aj ty pochadzas z Hc?

alionuska
7. únor 2008

Digysa,odbocujeme od temy,tak asi nas vymazu. 😅

kili
7. únor 2008

no fakt, to to by ste asi mali cez IP a asi aj tie mená cudzích ľudí 😉

mikca
autor
9. únor 2008

malá se mi včrea ptala .."maminko půjdeš s tatkou taky někdy na mráček"...no a já jí odpověděla že až budem s tatkou starý že tam budem muset..a ona chvíli přemyšlela a pak lítostivě řekla.." no jo ale co já, vždyt tu budu mít hlad" 🙂

egyptanka
14. únor 2008

babule, nemam dieta, ale toto mi teraz doslo mailom a fakt som sa pobavila 😀 😀

Všetko sa začalo nevinnou otázkou päťročného dieťaťa: „Dedko, ako sa rodia deti?" Také malé dieťa oklamete ľahko: „No bocian prinesie bábätko, Macko." Macko sa zamyslel: „Dedko, ty ma klameš, ja viem, že bábätká majú mamy v brušku. A vylezú im von cez cikulu – videl som to keď mala naša fenka šteniatka." Nádych, výdych, hlavne sa nezačať smiať... Diskusia sa začína.

Pobavene som sledovala som zdesený výraz na tvári môjho váženého otca. Uprený a trochu vyčítavý pohľad očí môjho synovca. Ja som sa zatiaľ snažila sústrediť všetku svoju silu a schopnosti na to, aby som ostala neviditeľná.

„Dedko," ozval sa po krátkom zamyslení Macko, „Ale ako sa tie deti mamičke do toho bruška dostanú." Otec prestal dýchať. „No to máš tak Macko..." začal otec, pričom nestihol vetu dokončiť. „Ja viem ako." Skočil mu do reči Macko „Ja som to videl keď ten psík dal našej Ninke, do cikuly čuráka." Prestala som dýchať. Stíchli vtáčiky na stromoch. Zastavila sa doprava. Ľudia na ulici ostali stáť s otvorenými ústami a hľadeli smerom k našej trojici.

„No, Macko" povedal môj otec keď sa dostal z prvotného šoku, „máš pravdu, tak nejako sa to robí..." Ľudia na ulici si vydýchli – viditeľne boli radi, že už aj oni vedia ako sa to robí... Spokojná som bola aj ja. Synovec má síce len päť rokov, ale je dobre, že to máme za sebou.

Nie. Nič sme nemali za sebou.

„Dedko?" pri tomto nevinnom slove nám obom ostalo zle... „a keď ty a babička máte moju mamu a Zuzku, tiež si to musel urobiť?" Koniec sveta. Môj otec nevyzeral v tú chvíľu už vôbec dobre. Pomaly som vytiahla mobil a šla volať záchranku. Otec sa však vzopel a z posledných síl odpovedal „Áno Macko, musel som..." Mal šťastie. Mal obrovské šťastie, že tam nebola moja mama a tým pádom jeho zákonitá manželka. Za to slovo „MUSEL" by už ležal pod rozbehnutou Liazkou.

„Dedko?" Bože, nieeeeeeee!!! Už nieeeee!!! Letelo mi hlavou. Čo letelo hlavou môjmu otcovi si ani nechcem predstaviť. „A to keď ja chcem mať detičky, to aj ja budem musieť strčiť čuráka svojej žene do cikuly?" „No Macko, inak to nejde." Nastalo hrobové ticho. Macko zjavne tuho premýšľal. A vtedy sa to stalo: „Tak to JA mať deti radšej nebudem!!!"

bramburka
15. únor 2008

hustý..........! jejda jejda jejda... 😅

lienockaa
15. únor 2008

😀 😀
moje krstniatko- dievčatko, keď malo 2 rôčky sa hralo so mnou tak, že som ležala na zemi a z mojich pokrčených nôh bola akože kĺzačka..ona sa po nej spúšťala po zadku..raz dopadla mne na brucho, raz dole na moje chodidlá..a raz pri dopade na brucho sa zachytila obomi rúčkami na mojich prsiach..a zahlásila.."krstná, to čo tu máš?".."prsia".."to sú prsia?".."no áno"..nasledovalo zamyslenie a veta.."no tak vieš čo? mne také nikdy v živote nenarastie.."..🙂

langkofel
15. únor 2008

Ked som robila au pair-ku, opatrovala som 2 dievcatka, v tom case mali asi 5, 5 a 3,5 roku, ich mama Kanadanka, mala celkom fajn filozofiu o vychove deti, no na moj vkus ale prilis "otvorenu"...
Raz vecer pred spanim, sa jej starsia dcerka spytala ako sa deti dostanu s bruska von...Uz ked som pocula slovo "cez vaginu" vedela som ako to dopadne 😀 , ich matka im opisala porod tak, ze ked som to pocula JA nebolo mi vsetko jedno, pretoze to bolo naozaj 1x v mojom zivote co som pocula ako sa naozaj rodia deti... Kontrakcie, velke bolesti, rotovanie babetka cez vag..., vychod hlavicky.... Mladsej to bolo este jedno, ale dodnes si pamatam ociska tej starsej a otazku: A bolelo to velmi? Jej matka jej odpovedala, no bolelo, ale pozri prezila som to! Nato mala skonstatovala: Ja asi nechcem mat nikdy deti! V tej chvili mi to fakt smiesne nebolo...

etuska
15. únor 2008

Dcérka priniesla minule moj parfem a povedala:"Mami,chcem to osmrdit"/cize "ovoniat" 😀

langkofel
15. únor 2008

Etuska si mi pripomenula moju malu, sa ma minule spytala Co to tu tak pekne smrdi?