"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

beruska24.9.
13. pro 2012

Ráno starší dcerka o své sestřičce prohlásila, že ´´nemá boty, má BOSIKY´´ 😀
Nejspíš chtěla vyjádřit, že má bosé nožičky.

renca3
13. pro 2012

muz hovori vcera mensiemu synovi, aby mu podal pravitko. podal mu sablonu. mm hovori: "To nie je pravitko." a maly na to: "A toto je čo, ľavítko?" 🙂

zana0077
13. pro 2012

vcera pri peceni medovnickov....."lilinka, daj medovnicky do misky a poloz na stol, nech si vezme kto bude mat chut" mala po malom zavahani rve tu misu s medovnikmi do komody medzi hracky...."lilinka, ty co teraz robis?" "mami, na stol nie, tam by ich videl adamko (bracek) a by nam ich zosral (zozral)....

ewca
13. pro 2012

No uz dlhsie som nic neprispela, aj ked bol toho dosta, ale vceeeeraaaa...nasa 22 mesacna Ninka lezi so mnou v posteli , presviedcam ju aby spala a ona uplne kludym hlasom mi hovori... maminka, mas problem? ja samozrejme vybuch smiechu, lebo taketo hlasky ma vedia uplne odrovnat... a ked som trochu prisla k sebe, tak pokracuje... co sa smejes? mas problem? tak jej hovorim, ze ano mam, ze s nou, lebo nechce spat a do toho ona, maminka, mam problem

kocko
13. pro 2012

Stretli sme na ulici našu susedu. Je to mladá slečna a má dlhé vlasy. No ale mala zapletený vrkoč. A moja slečna
sa spýtala, že "či je na jarmoku kúpený?"..... 🙂 🙂 Tá hláška je z mrázika...

felinda
13. pro 2012

Dnešný ,,hlod,, : Červík ma hneval, nechcel sa obliekať do školky, tak som myslela, že ho trošičku postraším. Zdvihla som telefón a vravím : Halo? Ježiško? Filipko je zlý, tak nám nič nenos... Malý sa na mňa chviľu pozerá, potom vezme telefón on a vraví : Halo? Ježiško? Maminke šiši , len pekne príď, čau 😀 😀

ivett1
13. pro 2012

Išli sme do divadla a deti mala večer prísť varovať ich teta Erika...nestíhala a dobehla priamo z práce, ešte sme jej stihli povedať, že deti už večerali a nech si dá aj ona niečo na večeru a potom sme už museli ísť... keď sme sa vrátili, deti už spali a tak nám referovala, čo jej Števi zahlásil... deti sa hrali vo svojich izbách, tak si sadla k telke a začala jesť a zrazu dobehol Števko zo svojej izby a volal ju, aby sa s ním išla hrať ...do izby...povedala mu, že nech chvíľu počká, kým dopapá...tak odišiel a keď podľa neho dlho nechodila, tak sa vrátil, pokrútil hlavou, naklonil sa k nej a hovorí:
"Erika, no tak "choď už do mojej izby, to jedlo ti predsa neutečie!..."

monko
13. pro 2012

Raz som išla s dcérou autobusom a nastúpila taká typická babička (sukňa asi s 20-timi podsuknicami, šatka na hlave...), malá sa na mňa s hrôzou v očiach pozrela a na celý autobus nahlas zahlásila: ,,Mami, ježibaba!" No mala som dosť 🙂

zana0077
13. pro 2012

@ewca no, to mna tak mala "odpise" vyrazom "neries to" ....."lilinka umyla si si rucicky?" "maaaami, to neries" alebo vcera "lilinka, poprac si za sebou ten neporiadok, nech navsteva nepovie, ze sme tu same spindiry" "maaami, skludni hormon" ....:oD pritom ked jej poviem, ze je spindira, tak plac neskutocny, ze ona nie je spindira, to len anielikovi (jej dobra polovica) sa nechcelo popratat, tak co.....:o)

ivett1
13. pro 2012

A minule, keď sa ocino rozčuľoval, že aj on si chce "pozrieť s nimi rozprávku", prečo ho stále vyrušujú "svojimi požiadavkami", tak mu Števko povedal: "Oci, ty si už DOSPELÁK a tí už nepozerajú rozprávky!"

danka79
13. pro 2012

4r.dcerka:taky hulahop kruh by som chcela
ja: napis Jeziskovi, mozno ti ho donesie.
dcerka: ale to my zaplatime,ze?

niveagirl
13. pro 2012

@monko ja umrem, že ježibaba 😀 😀 😀

leoni11
13. pro 2012

naša malá ked mala asi 2-3 roky, sedela na trojkolke a a predným kolesom chodila hore - dole po červíkovy a kričí: mami pozri, červík cvičí 😀 chudáčik červík ako mu kolesom vždy prešla po bruchu tak vždy zdvihol oba konce hore...

beruska24.9.
13. pro 2012

Dcerka začíná poslední dobou perlit 😉 Náš rozhovor:

´´Něco dám, mami.´´
´´Něco mi dáš?´´
´´Jo, něco dám, jseš hodná.´´
´´Jsem hodná?´´
´´Jo, jseš hodná, dám bonbón.´´ 😀

minnie30
14. pro 2012

"včera som dcérke povedala, ideme za bračekom do kulturáku, ide vystupovať"
a ona, "ideme k autobusu"
ja, že nie, Miško bude vystupovať"
ona zasa" ideme k autobusu"
ona myslela, že sa vystupuje len z autobusu 😀 😀

cairka
14. pro 2012

Menšia si chvíľu obzerala telefónnu búdku aj s telefónom a potom sa pýta : "To je mobil?" 😀 😀 😀

kitinka76
14. pro 2012

mám sestřenku, která je příjmením Konečná. Když jsme byly malé tak jsme se vozily na pouti na kolotoči, končila jízda kolotočář křičí "konečná!! vystupovat!!" a ona na to "to by mě zajímalo, jak ten chlap ví, jak se jmenuju!!" 😀 😀 😀

renca3
14. pro 2012

vcera sa ma mensi pyta, co si ma napisat Jeziskovi. mu hovorim, ved sme sa rozpravali, ze tasku do skoly.... A on: "Tasku mi kupte vy, ja mu napisem radsej notebook."

maminakatka
14. pro 2012

Ja nemam doma muza a moj maly mu do skypu hovori ,ze k nam chodi ujo Peto ,vysvetlujte svokre ,muzovi ,ze Peto je moj imanigarny milenec ,ktory v synovej hlave robi sarapatu 🙂 maly ma 2 roky ,perli jedna radost 🙂 (inak ujo Peto je pravdepodobne farmar Peter ,jedine to meno tam zapocul ,ked opakuju cez den farmu ) 😅

maminakatka
14. pro 2012

a zabudla som 😀 vecer umyvam maleho a vrtel sa mi kade -tade ,tak mu hovorim stoj ,umyjeme este vajicka 😀 😀 😀 a maly : maminka kinderko je kde? (maly zboznuje kinderko ,ale nie cokoladu ,veruze ani hracku ,tesi ho ,ze ho otvori ,nacne a uvidi to zlte puzdierko) hhh tak nas maly ma medzi nozickami kinderko zeny moje 😀 😅

mimi21mimi
14. pro 2012

Mala zboznujem v poslednej dobe Mickeyho a Minnie. Dnes po zobudeni jej hovorim: "Upiekla som ti take paradne mini zemlicky." a ona: "Aj Mickey zemlicky?" ... samozrejme z jedenia nebolo nic, lebo zemle nevyzerali ako mickeymousy...

nasta197
14. pro 2012

Mam pre vas aj ja jednu mame chlapceka 2 roky ide mať vo februári 🙂 a vie pekne rozpravať neviem s cim si spojil slovko KOK.T a používa ho ked skášče a šantí sa :D odsledovala som ho hovoriť ho pri týchto aktivvitách :D boli sme u lekarky v cakarni boly 3 mamičky mali starsie deti malý začal rozhadzovať hračky a vtom kok.t kok.t asi 6 krat zopakoval tie detisa tak smiali a mamičky im zapchávali uči :D ja to neberiem ako že nadáva lebo nevie co to znamena a používato pri hre :D aj ked bolomi to vtedy nepríjemné ale teraz sa na tom smejeme :D

lucisa
14. pro 2012

Nejstarší dcera četla v časopise horoskopy a ptala se mě na různá slova, co znamenají, např. empatie, pasivita, apod. Jedno ze slov bylo i diplomacie. Tak jí vysvětluju, že to je prostě jakoby druh slušného taktního chování.
Ona na to, že:
"Mia (nejmladší) má v horoskopu, že by měla zapracovat na své diplomacii, to jako, že by se měla slušně chovat k ostatním?"
Já: "No, v podstatě ano, že prostě např. neřekne někomu, že je kráva, ale že se jí nelíbí její chování..."
A nato se malá ozvala:
"Mamkooo, já nešem káva."
😀

lucisa
14. pro 2012

A ještě jedna s nejmladší.
Sváděla špinavé tričko na ségru, tak jí říkám, že když bude kecat a lhát, naroste jí dlouhý nos a bude jako Pinokio.
A ona
"Já nešem žáné kino."
"Ne kino, Pi-no-ki-o!"
"Aháá, tak nešem ani nokiokio..."

yukki
14. pro 2012

Dnes po mne staršia žobrala či si môže vziať silonky.....reku čo si pipi vonku je mráz, zamerzneš....
ale neeeeeeee, tú, do úst...no pár sekúnd mi trvalo, kým mi zakapčalo že chce salonky.

bosacka
14. pro 2012

toto sa stalo vcera mne: ...priputam dcerku do autosedacky, prejdem na druhu stranu auta, nasadnem, zapnem pas, klucik do ruky, ze nastartujem... zacnem sa rehotat, odopnem pas, otvorim dvere a presadnem si zo zadneho sedadla na predne 😀

luba41
14. pro 2012

kedže je teraz sneh, chodíme sa "bobinovať" / na boboch / 🙂

beruska24.9.
15. pro 2012

@bosacka - a pak se řekne rodičovská dovolená - tohle je vyloženě důkaz přepracovanosti 😀
Brečím tu smíchy! 😀 😀 😀

lucisa
15. pro 2012

@bosacka 😀 😀 😀

olasek
15. pro 2012

Jééé, holčičky, to jsem se nasmála 😀 ... teď nedávno, vaříme s mamkou v kuchyni, 6letá neteř si kreslí vedle v obýváku ( ale u toho má samozřejmě ušiska, jak dvě vysílačky a slyší, kde co se šustne ). A já povídám, že je velká škoda, že nám babička nestihla dát recept na ty výborný koláče, co dělala. A mamka na to: no jo, vzala si ho do hrobu. V tom malá přiběhla a s očima navrch hlavy: To jako, že ho má v hrobečku v kapse, jooo??? 😀 😀 😀