"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

eaka
18. led 2013

@kamila1979 no ten si teda zavaril... 😉

kamila1979
18. led 2013

@eaka No manžel si ho dobírá, jestli je normální,že chtěl dobrovolně mít 3 tchýně.

kamila1979
18. led 2013

Aby Matyášek moc nezaostával, tak když vidí nedopalky cigaret na zemi tak na to ukáže, v horším případě to i zvedne a řve táta táta uuuuuuuuuuj uuuuuuuuuuuuuj ( fuj fuj). 😀 😀 😀

kamila1979
18. led 2013

Mladší syn má neštovice, tak na radu doktorky jsem mu dávala do vody hypermangan, Ondra ,zarytý odpůrce růžové (růžové pastelky a fixy oakmžitě háže do koše), zděšeně povídá: Mami, ty chceš z Matese udělat holku? ;o)

michaelka5
18. led 2013

pridavam sa aj ja do klubu 🙂...moj starsi syn v jednom nakupnom centre siel so mnou na WC a kuka ako cikam...a hovori: mami ty cikas cez zadok?...🙂

kamila1979
18. led 2013

@michaelka5 To Onda první půl rok ve školce (chodil od 2,5 let) lítal s holkama na záchod, protože ho strašně zajímalo jak to to ty holky dělají, když se chtějí vyčurat. 😀 😀 😀 a protože nepřišel jak, tak řekl, že bude muset být kynolog ( myslel gynekolog)

edeltraut
18. led 2013

Byli jsme s dětmi v antikvariátu a na zdi visel obrázek nahé prsaté vodnice. Ela (3r) se na něj zadívala a říká:"Mami to jseš ty!" Ládík jí oponuje: "Nene, mamka není zelená!" 😀

mirkson
18. led 2013

Nicolko, ty si ale cislo!!! Na to zareaguje Kristinka. " A ktere cislo je Nicolka ?" 😉 Ale Kristinko, to se jenom tak rika. Aha, rekne Kristinka. Ale porad ji to vrta v hlave, tak se za chvilku pta znova. " A maminko, ktere cislo jsem ja?"

edeltraut
18. led 2013

Tak jsem si vybavila další "perličky" našich ratolestí:
Ládík (2r) dostává od babičky korunky do kasičky. Když babí přestane "sázet", tak mu říkám: "Ládíku, jak se říká?" V tom Ládín nakouknul do peněženky a říká: "Ještě tam jsou!" 😀

Ládíku co jste měli ve školce k obědu? "Polívku." A jakou? "Horkou". - to mu zůstalo, nikdy se nedozvím nic co mě zajímá 😀

"To je šneka ulice?" Já na to, že to není ulice, ale ulita. Ládík: "Aha, a kde je ten šnek?" Já:"Asi se odstěhoval." Ládík: "No jo přes ulici." 😉

edeltraut
18. led 2013

@michaelka5 Podobný zážitek mám se synem. Když se mu měla narodit sestřička, tak řešil kudy z bříška vyleze. Tak mu vysvětluju, že tam dole mám takovou dírku a tudy, že miminko vyleze. Vyvalil oči a říká: "Ty ho vykakáš?"

kamila1979
18. led 2013

@edeltraut Tak náš Ondra zase si porod spojil s vlkem z Červené karkulky, že mi pan doktor rozpárá břicho naháže kameny a zašije.

edeltraut
18. led 2013

@kamila1979 Taky dobrý :D

nina233
18. led 2013

Boli sme vcera nakupovat v istom nakupnom centre, zasli sme na verejne toalety (boli plne obsadene) a maly zahlasil naplno : "ja mam pipika a mamina ma pipinku" 🙂 Ani nemusim opisovat ten smiech z kabinok 😀 .

ivinka77
18. led 2013

a toto je aktualna TOP hlaska nasej Teri ...''Mami ty nevies, ze ked zena povie neskor, znamena to nikdy ?!?! '' btw. ma presne 4 roky 🙂

romcovaklarka
18. led 2013

@kamila1979 @edeltraut Obě porodní teorie dost dobrý 😀 😀 Tak to jsem celkem ráda, že syn je ještě tak malej a nemůže rozvíjet takovéhle myšlenky 😀

ria_zuzolova
18. led 2013

Hovorili sme s Tinkou (5) o škole, že sa tam deti učia čítať, písať, počítať...
"Mami čo znamená počítať?"
"No keď vieš počítať, tak napr. vieš, koľko kociek potrebuješ, aby si postavila ohrádku pre všetky svoje zvieratká." (z lega)
"Aha, tak to je ľahké."
"No áno, ale potom počítaš čoraz ťažšie a ťažšie veci."
"A potom keď si maminka, tak už počítaš so všetkým, však?"

No ale ja mám múdre dieťa. 😀

kamila1979
18. led 2013

@romcovaklarka Takže u nás mají kluci zákaz sledovat nebo poslouchat jako mluvenou pohádku Červená karkulka a Perníková chaloupka (Ondra cpal matyáška do trouby, jako jeníček s mařenkou ježibabu). Postupně asi jim zakážu všechny pohádky, jak tak sleduju. 😀 😀 😀

kamila1979
18. led 2013

@ivinka77 to Ondra se rozčiloval, proč když ty "jeho manželky" řeknou, že nic nechtějí nebo ne, tak on to neudělá, tak proč se naštvou a vynadají mu, že to neudělal. Prý to nemůžou holky mluvit normálně jako lidi. 😀 😀 😀

garzonka
18. led 2013

@kamila1979 Môj najstarší syn, keď bol menší (cca 4 roky), mi na margo žien povedal:
"Maminka, keď budeme s Filipkom muži, tak budeme mať ženy. A keď budú niečo chcieť, tak im to kúpime! "

😀 (len neviem, či to prezradím svojim budúcim nevestám ) 😀

kamila1979
18. led 2013

@garzonka No to Ondra chtěl 3 manželky, tak si je ve školce vzal. a když ho manžel provokuje s tím, že není normální, aby měl 3 tchýně tak Ondra řekne - my si uděláme děti aby babky neměly čas zlobit. 😀 😀 😀
Jenže teď si chudáček stěžuje jak se mu zlomí střeva a mozek z nich. 😀 😀

😀 😀 Tak doufám, že z toho vyroste. Dnes mi před spaním prozradil, že 3 manželky stojí tolik peněz, že nějakou bude muset nabídnout kamarádovi, aby jí i on něco koupil. Ale prý Barunku si nechá a ty dvě bude půjčovat za 100 000 na den. 😀 😀 😀

romcovaklarka
18. led 2013

@kamila1979 Tak to je hustej podnikatelskej plán 😀

kamila1979
18. led 2013

A že ty tři manželky chtěl jenom proto, aby s Barunkou mohl chodit na výlety a za kamarádama a ty dvě by jedna vařila a druhá uklízela, aby to nemusel dělat on a barunka jako nějací pitomci. 😝

Ale už přemýšlí, že by řekl tatínkovi aby naprogramoval nějaký program na úklid. Když neumí tatínek naprogramovat bezdrátovou zahradní hadici, tak prý aspoň program na samo úklid, by mohl tatík zvládnout. Mám obavy, že tatínek ho zase zklame.

dais
18. led 2013

Teraz som si spomenula, boli sme s muzovou mamou a sestrou v restike, mala isla s babkou na wcko a ked sa vratili, tak svokra na cele kolo oznamila, ze mala jej na zachode prezradila ze maminka si holi cikulku. Ani brvou som nemihla, ved to je predsa normalna vec ale som si pomyslela, ze babka by sa mohla uvedomit, ze nema tri roky aby vyrabala take faux pas 🙂

edeltraut
19. led 2013

Jednou jsme jeli autem a vedli jsme s dětmi (7a5) debatu o životních partnerech. Ládík povídá, že si vezme naší Elu, tak mu vysvětluju, že si musí najít nějakou cizí holku, že tatínek si taky našel mě a nevzal si tetu 🙂. Na to se zamyslel a říká: "A mami můžu si vzít třeba Martínka?" Já na to, no můžeš, ty by sis vzal radši kluka? A Ládín: "Jo s klukama můžu na ryby a vůbec je s nimi větší legrace. Ale kluci ve škole říkali, že dva chlapi, to jsou teplouší nebo buzíci." Tak mu vysvětluju, že takhle se to neříká, že se jim říká gayové nebo homosexuálové. (dojeli jsme a vystupujeme z auta) A na to naše Ela začala: "Jó to znám, to je jako v tý písničce JSEM GAY, JSEM TEPLEJ.... 🙂, začala zpívat na celou ulici, tak lidi koukali a mysleli si, jakou to chudáčci mají výchovu 😀

bambibam
19. led 2013

Včera večer me našim deťom dokončili akvárko a tak sme zobrali Stell (2,5r.)nech si ide vybrať rybku. 😵 😵 😵 Sadli do auta ,zima ako v ruskom filme 😝 ,ale radosť a rybka boli prvoradé. V obchode všetko prebehlo OK,vybrané rybky v sáčku 😉 ,šup do auta. Vystúpili sme pred domom, Stell prišla na to ,že sa jej domov nechce a tak sa motala,až jej hovorím "Stellka poď ,rybkám je zima" pozrela na mňa :"Daj im tričko" 😀 😀 😀 No smiech na celú ulicu a tak sa tatino vyzimil o 20min viac ako rybky

kocko
19. led 2013

Minule v rádiu dávali historický kalendár a moja slečna ho počúvala. Akurát včera večer priletela rýchlo do izby a hovorí:
"Mami, poď rýchlo, v telke dávajú hysterické správy!" Nuž aj v dačom mala pravdu. 🙂 🙂

xabri
19. led 2013

Hláška z detského ihriska:Janka nerozťahuj nožičky,lebo si ublížiš!-no niet nad výchovu dievčatiek od útleho veku 🙂

xabri
19. led 2013

,,Tato, keď sme boli s mamou sami na kopci a spustili sme sa na boboch tak sa mi rozsypali oči od snehu" 😉 😉

xabri
19. led 2013

Na môj oznam, že idem poslať dedovi fotky čo sme dnes nafotili zareagoval náš syn:,, A ako veď tam nemáme dieru?!" /myslel na otvor na poštových schránkach/ 🙂 🙂 🙂

dendasek
19. led 2013

Moje starsi dcera rika te mladsi...my jsme to , ale vykundily...a ze jsou kundilky...misto kutilky..koutky mi cukaly.. 😅