• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

22. února 2017 
Moja malá keď ide spať večer s mužom, tak po mojej pusinke a pozdrave dobrú noc ešte na mňa niečo zakričí podľa toho, čo kde vidí, počuje. Takže som nejaký čas počula "ahoj maminka a na matku nezabudni (Mrázik), " a drž sa" (klasika odchádzajúcem), ....a teraz v sobotu mi zakričala " ahoj maminka a pozdravuj všetkých chlapov" :grinning: :astonished: :astonished: to premýšľam doteraz kde to mohla uchytiť :grinning:
20. únor 2013 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (25)
Lucka rikala prababicce, ze u babicek spat muze, a ze by nekdy chtela spinkat jeste i u ni, jenze maminka ji to nechce dovolit. Ve mne by sekrve nedorezal, trapas jak blazen. Nikdo nevedel, co rict. (prabicce je 80).
20. únor 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Moj maly ked sme boli u svokra (este nerozprava) tak povedal svokrovej priatelke ze baba hes ty ty ty a zacal krochtat ako prasiatko :grinning: som nevedela ci sa smiet alebo ho tisit :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. únor 2013 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
slzy mi tečú, smejem sa až som si zobudila Števka, náš 7- mesačný poklad,,,mimochodom, v jednu horúcu júlovú nedeľu napoludnie, keď uzrel prvýkrát tento svet ,,, večer nás prišla pozrieť jeho , vtedy 13 - mesačná sesternica Klárika,,, vyšli sme s vozíkom na chodbu a jej maminka hovorí : " Klári, pozri, kto to tu je, Klári..." A Klára po čase zapísala: "Papuča moja" no a smejte sa s práve zašitou...
21. únor 2013 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Ked nam cez noc nasnezilo 40cm a my sme sa zacali rano s Hugim (4) a mladsim v kociku brodit do skolky, Hugo roztiahol rucky a okomentoval situaciu takto:" To kde sme..? V dobe ladovej?! :grinning: "
21. únor 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (25)
Môj mladší (18 mes.)ešte síce toho moc nenaperlí zatiaľ má len tú svoju hatlaninu ale podarilo sa aj jemu. Pýtam sa ho kto je toto ? ukazujúc na Dominika a on : dodo, ukazujem na mňa a on: mama, ukážem na tata on že: KOKO :slight_smile: no pekne začína :slight_smile:
22. únor 2013 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
...ja šťastná, že som konečne z roboty doma a chcela som sa potúliť s 3,5 ročným synom... musela som si to "vynútiť", ale on je zlatunký, tak mi vyhovel - aj ma postískal, aj pusku mi dal, tak som ešte chvíľu zotrvala v jeho objatí a on sa na to odtiahol a hovorí mi: ,,maminka, no už je to hotovo, už som to urobil, idem sa hrať!" :grinning: tak som bola poľúbená, aj som sa zasmiala ... a už aj cupkal do izby, lebo "tam mal veľa roboty".... :wink:
22. únor 2013 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@jarunka111 poznám dôverne:slight_smile:))A vraj chlapci sú prítulní......Môj to ukončí slovami : Stačilo!Idem sa hrať! :unamused:
22. únor 2013 ve 22:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xabri tiez je sikovny :slight_smile: bodaj by sa pri vsetkom takto rychlo vyjadrovali ...
23. únor 2013 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja mám teda staršiu slečnu ( 7 rokov) ale tiež sa zadarí. Páči sa jej Jakub Prachař, tak na to šla takto: Mohla by som sa volať Veronika..A to prečo? Aby mi mohol Jakub ( Prachař) hovorť, : " Ty moje Verunko... :grinning:
23. únor 2013 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Deti dostali kinderká a keď ich rozbalili, tak vnútri boli hračky, ktoré neboli podľa ich predstáv...Pribehli za mnou, aby sa mi posťažovali a vtedy zistili, že by si ich mohli vymeniť ....a tak "malý hovorca" spustil:
"Mami ja mám taký návrh, aby sme si naše hračky s Vikinkou vymenili. Súhlasíte?" a keďže sme okamžite neodpovedali, tak dodal: "SÚHLASTE!!!"
25. únor 2013 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
Pred spaním počúvame rôzne rozprávky od Ali. Napríklad o zlostníkovi a šľachetnom Milkovi. No a tam vystupujú taký dvaja chlapci čo robia druhým zle. Volajú sa Búčik a Drúčik. Minule sme čakali u doktorky a moja zapílika : "No Drúk, kedy sa už pohneme!". Počuli to všetci. No hanba. Určite si pomysleli, že ako si to môže moja dcéra dovoliť. :slight_smile: :slight_smile:
26. únor 2013 v 07:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
U nás bol včera na večeru kuskus so zeleninou, ale keďže môj muž "zrno" neje, tak žul rezeň od nedele. A malá samozrejme, že aj ona chce. Tak som je vysvetľovala do nemoty, že nás by z neho bolelo bruško, ....ale asi to moc nezabralo, lebo v noci som sa zobudila ako mnou trasie a šepká mi :"maminka, odložila si mi jeden rezeň?" :slight_smile:
26. únor 2013 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (27)
Dcerka: ako sa presne da rozdelit cislo 15?
Ja: presne to nejde, len 7 + 8
Manzel: ale da predsa 7,5 a 7,5
Ja - manzelovi: Hej ale ona nechape co je to polovica realneho cisla
Dcerka: Viem mama!!!! predsa ja mam sest a POL roka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
26. únor 2013 v 16:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (26)
Marko vyspevuje .Pri vysokých tónoch pridáva na hlasitosti. Tak sme ho upozornili ,aby sa trošku stíšil na čo nás ,,dostal" svojou pohotovou reakciou: A ako, keď nemám to koliesko?/myslel to čo je na rádiách na ovládanie hlasitosti/ :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
26. únor 2013 v 19:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (18)
Dnes, keď sme sa šaleli s Hugim (4), tak zakričal: "Jaaaaj, mami...skoro si mi vykrčila nohu."
Hovorim mu,nech za sebou sprace v kuchyni...upratal asi polovicu, tak mu vravim, ze to ma dokoncit, ze je sikovny chlapcek a zvladne to bez najmensich problemov. A on mi na to: "Tak tak to urcite nezvladnem!" tak sa ho pytam, ze a ako to chce zvladnut? Odpoved: No,.....urcite len s vacsimi problemami!" (proste musi vsetko znegovat) :slight_smile:
26. únor 2013 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@kyska , to ako my sme riešili "Prečo je pol pri hodinách menšie a pri rokoch väčšie?"
Pre podobne nechápavých ako ja vysvetlenie: "Keď je pol šiestej, tak je to menej ako 6, ale keď mám 6apol roka, tak to je viac ako 6" :grinning: :grinning: :grinning:
26. únor 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
@kyska
@cairka moj starší zase mudroval, prečo keď má niekto vyššie číslo roku narodenia, má menej rokov :grinning: :grinning:
26. únor 2013 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
MODRÝ KONÍK, ASMIRA TEAM, OZNAMUJE:

Ahoj, jsem ráda, že diskuze "Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky ... se těší velké oblibě a je opravdu aktivní. Proto bych pro vás měla návrh na využití nové funkce MK, kterou jsou Zájmové skupiny. Lepší popis mám o nich ve svém fotoblogu v článku: http://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/clanek/vytvorte-si-vlastni-skupinu-na-modrem-konikovi/ .

Vzhledem k tomu, že je diskuze na téma "Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky stále aktivní a opravdu rozvinutá, možná by se i skupina těšila velkému zájmu. Komunikace ve skupinách je přehlednější, rychlejší a do budoucna budou skupiny stále vylepšovány
Pro založení skupiny je třeba 3 zakladatelů, kteří popíší, o co ve skupině jde a jaká má pravidla. Jak být dobrým zakladatelem/moderátorem, si můžete přečíst zde: http://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/clanek/rady-a-tipy-pro-moderatory-skupin-5twjgf/ .

Kdyby Vás zajímaly třeba i jiné skupiny, kt. můžete na MK vytvořit, podívejte se klidně i na takový můj nástřel témat, které byste mohly založit a fungovat ve skupinách s ostatními, kdo mají stejný koníček, názor, zájem http://www.modrykonik.cz/diskuse/modrykonik-cz/zajmove-skupiny-na-modrem-konikovi/?page=1
Fantazii se ale meze nekladou. Skupina může být jakákoli. Její založení provedete v záložce Fotoblogy, nalevo ve sloupci klik na Seznam skupin a tam: Vytvoř novou skupinu Díky pozvánkám můžete do skupiny pozvat i své přátelé, které by toto téma mohlo také zajímat...

Popis a pravidla skupiny můžete kdykoli měnit v Nastavení skupiny. Název skupiny však nikoli. Ten, jakmile ho jednou zadáte, je na MK již natrvalo

Mějte fajn den!
J.
1. bře 2013 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes stojime pri pecive, okolo nas kopa ludi a Dadka hovori..."mozem kusok chlebika, uz tri dni som nejedla chlebik"...presunuli sme sa k masu a pytam sa co budeme varit cez vikend a Dadka hovori: "pivo..." :grinning: :grinning:
(pivo sa u nas uz dlho nepilo a vcera na veceru bol chleba s pastetou :wink: )
1. bře 2013 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@jennyska ja sem rada zabludim citat si a pobavit sa, ak sa to urobi ako uzavreta skupina, asi o to pridem, lebo clenit sa do nejakych uzavretych skupin sa mi nechce:frowning2:
1. bře 2013 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
Kočky, mne tiež vyhovuje forma otvorenej diskusie, nie že by som prispievala nejak pravidelne, ale mám to tu medzi obľúbenými a čítam denne :slight_smile:
1. bře 2013 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Ja som za otvorenú diskusiu......

Dnes sme boli na výlete, dlhom, celodennom, večer už šibalo všetkým zúčastneným, viezla som večer deti domov a spievala som im štátnu hymnu v aute.....a na konci sa ma malá pýta :
" A ako mi ožijú slová?" (slová-ci ožijú!)
1. bře 2013 ve 21:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (28)
Sestry syn (necelé 3 roky) říká místo tyčinky (slané tyčinky) "pičinky", tak se mu to snažím vysvětlit a říkám: "Tomášku tam je T tyčinky" a Tomášek na to "teto T pičinky!!!!" :grinning:
A náš malý pro změnu říka kečupu "pičut" !
1. bře 2013 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
1. bře 2013 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
vcera som stala pri schranke a sledovala, ako syn ide zo skolky. ako tam tak stojim, tak jeho kamarat sa pustil skratkou - dole velmi strmym briezkom, ktory konci pri stene domu, takze kebyze mu ujde noha, tak si dobre otrieska hlavu o stenu. a len si tak vravim, ze ci to moje ditko sa odvazi alebo nie. pozeral, pozeral a potom sa pusitl po chodniku dalej domov. potom ma zbadal, kyval mi a pridal do kroku. ako prisiel, tak sa ho pytam, ze kade to ten tim isiel, a on mi vravi, ze dole tym kopcom. a k tomu potom este dodal:
vies mami, ja som dnes po ceste domov pouzil mozog. to som dobre spravil, ze? :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2013 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (21)
aj ja som za otvorenú skupinu. na perličkách nie je nič tajného, ved to je milé, nech si maminky čítajú.
1. bře 2013 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
aj ja som za otvorenú skupinu
1. bře 2013 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
minule drobec nechcel pocuvat ked som mu povedala nieco urobit tak mu vravim "ved pockaj na buduce dostanes lobogo" a on "jej mami ty mi kupis lego? :grinning: no to urcite za neposluchanie no nie?
1. bře 2013 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@kri to nas drobec vravi picitac (pocitac)....
1. bře 2013 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek