• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

22. února 2017 
Malej (pět let) mi říká: "Mami, až budeš stará, tak se budeš pořád smát!" nechápala jsem, ale když dodal :"Starý lidi si říkají , ty můj smíšku" , tak mi došlo o co jde....víte co měl na mysli?
12. dub 2013 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
Ja a moja 5 ročná v jedno dopoludnie:"Nelka,poď sem.Povieš mi,ako veľmi ma ľúbiš?"
"Mami,riadne...až do krvi." :sweat_smile:
12. dub 2013 v 10:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
:slight_smile:) no toto je super stránka, vždy si sem prídem vylepšiť náladu :slight_smile: Neprispievam na MK, ale toto mi nedá...mám už odrastené deti, dvoch synov a dcéru a keď boli malí, perlili jedna radosť:
v čase, keď som 2-3 r. syna učila používať prosím a ďakujem, tak prišiel raz za mnou a povedal, "maminka, prosím si grcať" :slight_smile:
dcéra /vtedy asi 2r./ tá sa strašne bála muchy, doslova panická reakcia, hovorím jej neboj sa, mucha ti nič neurobí...a ona: no urobí, lebo druhým menom sa volá komár :slight_smile: a to má ešte pokračovanie- hovorím strednému synovi /mal asi 4,5r/-Miško, vyžeň tú muchu a on: neboj sa, ja ju vyžením :slight_smile:
Keď mali v škole náboženstvo, pýtam sa syna /8r./ že kto ich učí a on že : pani Kitekatová :slight_smile:) /katechétka/ :D
12. dub 2013 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (27)
tentokrát moja perla, resp moja uletená myšlienka... Petik prišiel zo školy a hovorí "vieš mami, pani učiteľka mi dnes povedala, že som narcis"
Ja som zhrozená sa ho pýtala, prečo mu to povedala a ako na to prišla a ako si to vôbec môže myslieť!?
Keď vtom Petik dodal "no vieš a Erika je margarétka" :slight_smile: :slight_smile:
A to oni nacvičujú básničky na besiedku :sweat_smile:
12. dub 2013 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (20)
12. dub 2013 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked moji 2 synovia nieco dobre urobia, tak ich pochvalim "Šikulko"....nas mladsi Marecek (3r) dnes postavil zo skladaciek vezu a prisiel sa nam pochvalit: "mami ja som PIŠULKO"
:grinning: :grinning: :grinning:
13. dub 2013 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
jaj, dievčatá, ja už cez slzy nevidím :grinning: :grinning: som si spomenula na staršiu príhodu. bola som s kamarátkou a asi 2,5r synom v takej kaviarni so záhradou, sedíme si, obdivujeme kvetinové záhony a k vedlajšiemu stolu si prisadla pani so svojou asi pra-pra-pra-prababkou, malou zošuverenou zhrbenou žienkou vo vozíčku a syn kričí na plné pecky: aha opicaaa, aha opicaaa! ja ho utišujem, to nie je opica, to je stará pani a on len stále svoje: aha opicaaa to je opicaaa! no sme sa pratali jak gáfory aj kávu aj zákusky sme tam nechali :grinning:

tá moja kamarátka má 72r a moja prostredná je také mojkadlo a ked bola menšia, tak jej zvykla hladkať ruky a hovoriť: "judith, ty máš takú starú kožu...kedy zomrieš?"
14. dub 2013 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (18)
joj a môj syn nevie moc po slovensky a ked rozpráva s babkami cez internet a povieme mu, že rozprávaj slovensky tak on hned spustí všetko čo dokopy vie " ááááno, niiiiie, jedeeen, dvaaa, tliiiii, ahooooj, takujeeeem, plosííííím, akú ju mááááš? /ako sa máš/ :grinning: :grinning:
14. dub 2013 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
toto asi každá poznáte. dnešná večerná hygiena u nás:

ráno im manžel robil oheń v záhrade a tak ovoniam synové vlasy a poznamenám: ešte ti smrdia za dymom.
syn: hej, som si prdol do ohňa a všetko to išlo na mňa!

ja: tieto veci daj do koša na špinavé prádlo.
o 2 min pozerám na zem, veci nikde, tak si v duchu hovorím "hm super, aký je už šikovný"
o dalšie dve minúty nachádzam tričko z inkriminovaného kôpky na schodoch, slipy na poschodovej posteli, ponožku pod postelou a druhá je aj po hodine nezvestná. pýtam sa dcér, či videli čo sa stalo a najstaršia mi názorne ukazuje ako "kavboji" na divokom západe krúžia a hádžu lasom...

ja: rýchlo do sprchy, šup šup a nezamočte si vlasy, už je veľa hodín.
ja o 2 minúty: joooj, šak som vravela, že si nenamočte vlasy!

syn si umýva zuby. už to trvá dlho. akurát ked má plné ústa ústnej vody tak mu vravím: ale už choď do postele! všetci traja vybuchnú smiechom. najstaršia sa pýta: to má celú noc kloktať tú ústnu vodu???

ja: dievčatá, môžete niektorá vytiahnuť tie vlasy z odtoku v umývadle? nebudem to stále robiť ja.
z kúpeľne: ty to vyber! nie ty! fuj, ty! to sú tvoje! počkaj, dáme najprv urobiť DNA test!

konečne v pyžame, v posteli, zrazu počujem sprchu. utekám hore a malý v sprche a hovorí: ved som si tuto neumyl a ukazuje na prsty na nohách. skoro ma porazilo!

teraz to píšem, dúfam, že už zaspávajú a zrazu niečo zletelo dolu schodmi, nemám chuť pátrať čo to je ani čo sa hore deje, pokračujem v dúfaní, že čoskoro zaspia :sweat_smile:
14. dub 2013 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (32)
mne raz maly vbehol do kupelne ked som sa sprchovala chvilku si ma obzeral a potom zahlasil mama ty mas deraveho pipika? :grinning: :grinning: :grinning:
14. dub 2013 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (13)
@luciauk, opica...... judith kedy zomries, dik ozaj skvele :grinning:
14. dub 2013 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@hexena, ty aj tie deti schovas do vacku :grinning:
14. dub 2013 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Manžel naháněl mladší dcerku, že ji oblékne a v legraci ji říkal zkomoleninou jejího jména. Starší dcerka sestřičku bránila, několikrát zopakovala, že tak se nejmenuje, že to je její ségra. Zakončila slovy: ´´A říkám ti to naposledy!!!´´ :grinning: :grinning: :grinning:
15. dub 2013 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
Vcera poobede, vraciame sa z ihriska, kde najstarsia dostala po zadku. Vpodstate som na to uz zabudla, ked tu zrazu z nej vyleti: "Maminka, ja sa strasne snazim posluchat, len mi to nevychadza.." :grinning: no nelubte to :dizzy_face:
15. dub 2013 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (27)
V sobotu doobeda som varila obed a mm iniciatívne utieral "prach" hore na skinkách a vitríne (v obývačke) a doniesol si aj ľahký rozkladací rebrík, že hoci je vysoký, lepšie sa mu bude "pracovať" ... tak mu hovorím, že nech utrie prach aj na policiach v knižnici (máme ju až po strop), keď už má ten rebrík a on, že ok ... odbehol si pre nové utierky ... a príde naspäť a hovorí...kde si dala ten rebrík?... kukám, že jááá...veď, ja varím a ani som sa odtiaľto nepohla ... no, kočky ...hádajte, kde sa ten rebrík našiel? ... jasné, že si ho "požičal" náš šibal .... mal ho u seba v izbičke a kontroloval, čo má na horných poličkách ....:slight_smile::grinning::grinning:
16. dub 2013 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Marko behá po štvornožky po byte a náramne búcha.Na naše upozornenie ,aby sklidnil hormon zareagoval pohotove, že to on nie to medvedovi laby buchaju :slight_smile:
17. dub 2013 v 18:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
aj mne minule trojročný vbehol do WC práve keď som si vyberala vložku zo skrinky a s úžasom vytreštil oči : Mama ty máš plienku????
17. dub 2013 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (12)
v sobotu sme s malou varili a pritom išla z rádia Pálenica a v nej jedna pani hovorila o tom, že v Japonsku je neslušné pri stole smrkať do vreckovky a že sa to nesmie. Včera sme sa boli najesť von, Dorotka papá, čašníčka jej doniesla vodu a ona sa úplne vážne pýta "prosím vás, môžem sa vysmrkať do vreckovky?" Čašníčka s úsmevom: "Pravdaže" a Dorotka: "lebo v Japonsku sa to nesmie, viete..." :astonished: :grinning:

Teraz u nás frčí hra, že sa hráme na narodeniny a meniny :slight_smile: Malá si narobí z plastelíny maškrty, zaspievame si, zagratulujeme a ona ma ponúkne maškrtou a aj všetky imaginárne deti. V sobotu mala však v miske riadnu čokoládku a v zápale hry ma ňou ponúkla. Ja som si vzala a dieťa si v tom momente uvedomilo, akú kategorickú chybu urobili :slight_smile: Tak začala vyjednávať, že jej to musím vrátiť,....ja na to, že nemôžem, lebo ma ňou ponúkla, ....minúta strašného premýšľania a potom vyhŕkla "Maminka vráť to, zabudla si poďakovať" :grinning: :grinning:
18. dub 2013 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (38)
- Tobi, ako máš obuté tie topánky?
(kukne dole) - Ahaaaa, NAOPAČNE !
19. dub 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (12)
mame noveho aupaira, po viacerych dievcatach prvykrat chalan. dcera sa od prvej chvile od neho ani nepohne, no uplne hotova je z neho. sli vsetci aj s muzom do skolky a ta moja drzka ucitelkam hned predstavila aupaira "this is my new boyfriend." a hned tak smutnejsie dodala "but he is too old." no nemusim ani dodavat, ze ucitelky boli hotove :grinning:
20. dub 2013 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (34)
20. dub 2013 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moja 3-ročná dcéra okomentovala, že babka má dva domy, tak že ona bude mať 4.
Pýtam sa jej, čo bude robiť v práci aby zarobila na 4 domy. A ona na to:
- Budem vytláčať omaľovavánky :grinning: :grinning: :grinning:
Tak už aspoň viem, akú má predstavu o mojej pracovnej náplni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. dub 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (15)
22. dub 2013 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne sa dnes podaril paradny trapas:

idem po prechode s mladsim v bugyne a skoro nas prejde auto...sofer stiahne okienko a miesto ospravedlnenia mi zacne nadavat, ja sa idem razne obranit, ze som na prechode a v rozculeni som povedala:
ALE JA SOM V PRECHODE !!!
som myslela, ze sa prepadnem pod zem od hanby :grinning: :grinning: :grinning:
22. dub 2013 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (36)
Marecek co si videl v ZOO? Zirafu a leopardu :grinning:
A este? poschodovu opicu :grinning:
22. dub 2013 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@hexena Tá poschodová opica, to bolo akože čo? :slight_smile:
22. dub 2013 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@hexena, ale bol to riadny debil, sorry.
22. dub 2013 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ewellina, zeby tehotna opica? :slight_smile:
22. dub 2013 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katka1981
@ewellina
vsak to, ze netusim preco poschodova, co si zas v tej svojej hlavke pokombinoval :grinning:
22. dub 2013 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@hexena nenosila na chrbte mláďa?
23. dub 2013 v 06:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek