• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

3. května 2016 
dnes sme sa chystali na obedňajší spánok a malá začula muchu...vraví mi, aha mucha mami vyhoď ju. Ale nechcelo sa mi, tak jej vravím Adi ona je unavená, zachvíľu si sadne a tiež bude oddychovať...preletela ponad nás a malá vraví...mami ešte lieta a nemá pyžamo, nemôže spať :grinning:
11. kvě 2013 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (31)
Teď mě rozchechtala Verča,si zpívá:teď královnou jsem jááá,protože nemáááám pindíkááá. :grinning:
13. kvě 2013 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (27)
Marko /3,5r./ sa učí hrať alebo skôr používať tenisové rakety.samozrejme mu to nejde.Okomentuje si to sám slovami:,,Hrám ako naši Slováci"/hokej/
13. kvě 2013 v 19:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (14)
Dnes keď som Martinka brala zo škôlky mi povedal, že má tajomstvo!!! Ja, že aké? A on: zajtra dostaneš kvetinku! Ale pani učiteľka nám povedala, že to nemáme nikomu povedať! :D
15. kvě 2013 v 01:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (22)
@silvia123 neže prezradíš mamina :grinning:

včera sme mali s mm výročie. deckám som zo srandy povedala, že kde mám darčeky, tak ma najstaršia ohŕkla, že "si nám nepovedala, nebudú darčeky". mladšia sa vynašla, odtrhla z kvetináča petržlenovú vňať, dala mi ju a pri tom spievala vymyslenú melódiu so slovami : "Mamka, ľúbim ťa, ľúúúúúúbim ťa, ľúúúúúbim ťa, a vždy som ľúbila a budeeeem, až kým nezomrieš na infaaaarkt" :grinning:
15. kvě 2013 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (45)
@luciauk neprezradím, veď to neviem :D...to je tajomstvoooo!!!! a ty to máš tiež dobrééé, keď vieš čo ťa čakááá... :D !!!
15. kvě 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Marko informoval tatina o priebehu návštevy u lekárky:,,Dala mi fonendoskop na brucho .počúvala ako som prežratý a potom mi zasvietila rovno na zuby/pozerala do hrdla/ :wink:
15. kvě 2013 v 09:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (14)
@luciauk :slight_smile: ešte, že nedodala..."na infarkt z nás"...:grinning: ... ja to totiž bežne používam, keď ma tí naši dvaja vymýselníci vytočia (minimálne raz denne...)... tak im vždy oznámim ...."vy dvaja mi raz spôsobíte infarkt.... " ... kuknú na mňa a potom sa začnú na tom zabávať ... strašné... :grinning:
15. kvě 2013 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Natálka: Mami ty si úplná jednotka. Po chvíľke: Lebo ti je všetko jedno! :grinning:
16. kvě 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (31)
Upratujem skrine a pouzivam pri tom ten domaci trojschodovy hlinikovy rebrik...odbehnem si pre vodu a pridem a moja 19 mesacna dcera je uz na nom uplne hore...zhrozene jej z polcesty hovorim Timi a ako pojdes dole? A mala mi s uplnou samozrejmostou odpovie "HAPAM" ;)))
16. kvě 2013 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (28)
Chystali sme sa s mojím mladším chlapcom von,mohol mať tak okolo 2 rokov,ešte som sa obúvala a česala, on nevedel vydržať,tak som ho pustila na chodbu.Tam debatil so susedom,tak som kľudne balila tašku,keď v tom začujem rev ako tur: Ujooo ..... škabetýýýý aaa kepúúúúč!!!!! a starý pán,nekrííííčččč,ja neviéééém čo to je! Tak som vybehla na chodbu,že čo sa deje a sused mi vysvetľuje: Pýtal som sa malého,čo dobré papal na obed a on mi vraví,že škabety s kepúčom,Zuza,prepána- jána,to čím ho krmiš???? Tak som prekladala tú hatlaninku: Špagety s kečupom,ujo! :grinning:
18. kvě 2013 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Nas maly najnovsie niekedy vyslovuje "ujo" s "ch" pred "u", velmi zaujimavo to znie :slight_smile:
18. kvě 2013 ve 22:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
moja dcérka má 5 rokov tak sa s ňou učím párovať zvieratká - napr. ovečka má muža býčka a detičky sú jahniatka, došli sme ku kohútikovi : no koho má on manželku? Malá rozmýšľa: hmmm,hmmmmmmm . Ja radím : s,s, sl ,malá vyhrkne sliepočku , vravím : výborne a ich detičky sú malé? malá rozmýšľa opäť: hmm,hmmmmmm.V tom moj syn vyhrkne vajíčka ( malý má 2,5 roka vravím mu výborne Peťuško sliepočka dáva vajíčka) a opäť sa otočím na dcérku no čo máme z tých vajíčok a vtedy to prišlo , nápad jej v hlave vzkrsol : škvarelinu :slight_smile: :slight_smile:
19. kvě 2013 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
@misenka3 počuj, ovečka má muža býčka? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

toto sú perličky v priamom prenose.. :grinning: :grinning: :grinning:
19. kvě 2013 v 07:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (17)
@yukki prepáč som sa zmýlila,lebo mali sme aj kravičku a malá sa mýli zase v teliatkach a šteniatkach neviem porečo sa jej to podobá, no a chcela som to rýchlo napísať,aby som nezabudla a urobila som takýto kiks no aj nám mamičkám na materskej to občas vynecháva :slight_smile: :grinning:
19. kvě 2013 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@misenka3 tak to teda, že vynecháva...ja keď sú deti bdelé, tak som absolútne neschopná reagovať druhému dospelému na akúkoľvek jednoduchú otázku, občas...
19. kvě 2013 v 08:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Terčina dnešní hláška:
Protože večeříme dřív, jsou holky zvyklé po večeři ještě něco dostat před spaním k jídlu (většinou mlíko, Andrejka má obyčejné a Terča Nutrilon a pak ještě následuje přesnídávka nebo jogurt ), dnes se ptám Terezky:
Tak co Terezko, co si dneska vybereš? Kravičkový jogurt (holandie) nebo radši nějakou přesnídávku?
Terča: Nech mě přemýšlet .... :grinning:
19. kvě 2013 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Dedinoooo a prečo ten psík už nevidí dobre? No vieš Martinko, on už má veľa rokov, je starý, možno onedlho zdochne. Dedinooo...aj ja keď budem starý zdochnem? :grinning:
19. kvě 2013 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Sesterka ked mala tri roky, teta jej hovorila ty moj milacik, a ona jej na to ty moja smotaaankaaa
moj bracho tete... dasiiii??? a ty si si, by si si, keby si si ty by si si? ano dasi? ano?
vadili sme sa s tatko a bracho na to NEVIETE SA DOHNODNUUUT?
moje krsna sa tesilo ze dedko prinesie z polska krovky, V ten den boli u lekarky a mala na celu cakaren DEDE KOKO
19. kvě 2013 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kamos hovoril ze ked chodievali autobusom ked bol maly mamina mu hovorievala ked ides v autobuse ticho sed a pozeraj von oknom.
Raz tak boli vonku na ceste domov, nieco vyviedol a mama ho hresila, nastupili do autobusu a ona ho stale hresila tak jej zadrel, KED IDES V AMBUSE TICHO SED A KUKAJ OKNOM
19. kvě 2013 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
@silvia123 inak dedino je "kapacita" na citlivé vysvetlovanie... :grinning:
19. kvě 2013 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
vcerajsi vyrok mladsieho syna: mami, ja som ta vyhral :slight_smile: len uz zabudol povedat, kde :grinning:
20. kvě 2013 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
a dnesny rozhovor v aute:
boli sme tam vsetci 4 a my sme sa s muzom bavili, ze co by som mohla ist robit. a starsi, chytrolin, sa zapojil.
"mami, co keby si isla za holicku, to by si nas mohla s jonaskom strihat zadarmo"
ja mu na to:" no uz som stara na to, aby som sa sla vyucit"
muz na to:"a to by bol dobry job pre teba, ved holic, to je taky ukecany clovek, vsetko o kazdom vie, to by ti pasovalo"
a starsi opät:"alebo vies co, mami? ty ostanes nasa mama a budes s nami doma, budes sa o nas starat a nic nerobit"
:grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2013 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (12)
prva hlaska naseho rocneho Maximka,ked sa nieco nedari alebo nemoze nieco dociahnut tak hovorii boge boge /boze boze/ :slight_smile:
20. kvě 2013 v 00:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@bubelko máš už len 20 rokov na to, aby si mu to vybila z hlavy, inak ťa tvoja nevesta bude strašne "ľúbiť" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2013 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Synovec Aleško(4) zase perlil: "Maminka kúpiš mi kofolu?" Mama:" nie Ali ešte si maličký." Aleško na to (inak slovák ale pozerá české reklamy): "Ale mami vždyť už mi je čtyřicet " :grinning:

Boli na zastávke a nejaká pani sa sním začala rozprávať, že aké má pekné meno. A pýta sa ho: " a tvoj tatinko je čech? a Ali na to: " nie náš tatinko je lakomý " pani sa začala rehniť. :grinning:

Jeho mama je zdravotná sestra A malý jej hovorí : maminka ja keď budem veľký budem doktor a ty budeš moja sestrička a budeme stále spolu. :grinning:
20. kvě 2013 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (18)
Písala som odpoveď na kamoškin e-mail a náš Števi ma sledoval a "spovedal" ma, že komu píšem a čo, či je to veselá správa a že keď je, tak by sa tam hodil tiež taký istý "smejlík" ako je hore ... hovorím, že OK, ale to je "smajlík" a on na mňa tak prekvapene pozrel a potom vážne zahlásil...
"Ale, mami, určite nie, tá tvárička sa predsa SMEJE, tak to bude určite SMEJLÍK...!" A bolo...
20. kvě 2013 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
I já přispěju perlou mé dcery šestileté : Můj taťka šel na operaci (má podezření na rakovinu) a Barborka se ho pohotově zeptala a dědo, dají tě pak do té krabičky a pak do země???Můj taťka je naštěstí vtipálek a chápe srandu a dětskou bezlestnou upřímnost ale mi byla hanba i když je to můj taťka.
20. kvě 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Mame doma maleho psika a nedavno za mnou dobehol syn a oznamuje mi: Mami, Rasty ma pod bruskom taku cervenu zastruhanu pastelku :slight_smile:
20. kvě 2013 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
@dana_l ty si z piestan?alebo co je myslene kanadou?
21. kvě 2013 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek