"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

evuska32
11. kvě 2013

dnes sme sa chystali na obedňajší spánok a malá začula muchu...vraví mi, aha mucha mami vyhoď ju. Ale nechcelo sa mi, tak jej vravím Adi ona je unavená, zachvíľu si sadne a tiež bude oddychovať...preletela ponad nás a malá vraví...mami ešte lieta a nemá pyžamo, nemôže spať 😀

napolitano
13. kvě 2013

Teď mě rozchechtala Verča,si zpívá:teď královnou jsem jááá,protože nemáááám pindíkááá. 😀

xabri
13. kvě 2013

Marko /3,5r./ sa učí hrať alebo skôr používať tenisové rakety.samozrejme mu to nejde.Okomentuje si to sám slovami:,,Hrám ako naši Slováci"/hokej/

silvia123
14. kvě 2013

Dnes keď som Martinka brala zo škôlky mi povedal, že má tajomstvo!!! Ja, že aké? A on: zajtra dostaneš kvetinku! Ale pani učiteľka nám povedala, že to nemáme nikomu povedať! :D

luciauk
15. kvě 2013

@silvia123 neže prezradíš mamina 😀

včera sme mali s mm výročie. deckám som zo srandy povedala, že kde mám darčeky, tak ma najstaršia ohŕkla, že "si nám nepovedala, nebudú darčeky". mladšia sa vynašla, odtrhla z kvetináča petržlenovú vňať, dala mi ju a pri tom spievala vymyslenú melódiu so slovami : "Mamka, ľúbim ťa, ľúúúúúúbim ťa, ľúúúúúbim ťa, a vždy som ľúbila a budeeeem, až kým nezomrieš na infaaaarkt" 😀

silvia123
15. kvě 2013

@luciauk neprezradím, veď to neviem :D...to je tajomstvoooo!!!! a ty to máš tiež dobrééé, keď vieš čo ťa čakááá... :D !!!

xabri
15. kvě 2013

Marko informoval tatina o priebehu návštevy u lekárky:,,Dala mi fonendoskop na brucho .počúvala ako som prežratý a potom mi zasvietila rovno na zuby/pozerala do hrdla/ 😉

ivett1
15. kvě 2013

@luciauk 🙂 ešte, že nedodala..."na infarkt z nás"...😀 ... ja to totiž bežne používam, keď ma tí naši dvaja vymýselníci vytočia (minimálne raz denne...)... tak im vždy oznámim ...."vy dvaja mi raz spôsobíte infarkt.... " ... kuknú na mňa a potom sa začnú na tom zabávať ... strašné... 😀

stankapk
16. kvě 2013

Natálka: Mami ty si úplná jednotka. Po chvíľke: Lebo ti je všetko jedno! 😀

asimon
16. kvě 2013

Upratujem skrine a pouzivam pri tom ten domaci trojschodovy hlinikovy rebrik...odbehnem si pre vodu a pridem a moja 19 mesacna dcera je uz na nom uplne hore...zhrozene jej z polcesty hovorim Timi a ako pojdes dole? A mala mi s uplnou samozrejmostou odpovie "HAPAM" ;)))

zuzana949
18. kvě 2013

Chystali sme sa s mojím mladším chlapcom von,mohol mať tak okolo 2 rokov,ešte som sa obúvala a česala, on nevedel vydržať,tak som ho pustila na chodbu.Tam debatil so susedom,tak som kľudne balila tašku,keď v tom začujem rev ako tur: Ujooo ..... škabetýýýý aaa kepúúúúč!!!!! a starý pán,nekrííííčččč,ja neviéééém čo to je! Tak som vybehla na chodbu,že čo sa deje a sused mi vysvetľuje: Pýtal som sa malého,čo dobré papal na obed a on mi vraví,že škabety s kepúčom,Zuza,prepána- jána,to čím ho krmiš???? Tak som prekladala tú hatlaninku: Špagety s kečupom,ujo! 😀

siska53
18. kvě 2013

Nas maly najnovsie niekedy vyslovuje "ujo" s "ch" pred "u", velmi zaujimavo to znie 🙂

misenka3
19. kvě 2013

moja dcérka má 5 rokov tak sa s ňou učím párovať zvieratká - napr. ovečka má muža býčka a detičky sú jahniatka, došli sme ku kohútikovi : no koho má on manželku? Malá rozmýšľa: hmmm,hmmmmmmm . Ja radím : s,s, sl ,malá vyhrkne sliepočku , vravím : výborne a ich detičky sú malé? malá rozmýšľa opäť: hmm,hmmmmmm.V tom moj syn vyhrkne vajíčka ( malý má 2,5 roka vravím mu výborne Peťuško sliepočka dáva vajíčka) a opäť sa otočím na dcérku no čo máme z tých vajíčok a vtedy to prišlo , nápad jej v hlave vzkrsol : škvarelinu 🙂 🙂

yukki
19. kvě 2013

@misenka3 počuj, ovečka má muža býčka? 😀 😀 😀 😀

toto sú perličky v priamom prenose.. 😀 😀 😀

misenka3
19. kvě 2013

@yukki prepáč som sa zmýlila,lebo mali sme aj kravičku a malá sa mýli zase v teliatkach a šteniatkach neviem porečo sa jej to podobá, no a chcela som to rýchlo napísať,aby som nezabudla a urobila som takýto kiks no aj nám mamičkám na materskej to občas vynecháva 🙂 😀

yukki
19. kvě 2013

@misenka3 tak to teda, že vynecháva...ja keď sú deti bdelé, tak som absolútne neschopná reagovať druhému dospelému na akúkoľvek jednoduchú otázku, občas...

sabcav
19. kvě 2013

Terčina dnešní hláška:
Protože večeříme dřív, jsou holky zvyklé po večeři ještě něco dostat před spaním k jídlu (většinou mlíko, Andrejka má obyčejné a Terča Nutrilon a pak ještě následuje přesnídávka nebo jogurt ), dnes se ptám Terezky:
Tak co Terezko, co si dneska vybereš? Kravičkový jogurt (holandie) nebo radši nějakou přesnídávku?
Terča: Nech mě přemýšlet .... 😀

silvia123
19. kvě 2013

Dedinoooo a prečo ten psík už nevidí dobre? No vieš Martinko, on už má veľa rokov, je starý, možno onedlho zdochne. Dedinooo...aj ja keď budem starý zdochnem? 😀

piuska
19. kvě 2013

Sesterka ked mala tri roky, teta jej hovorila ty moj milacik, a ona jej na to ty moja smotaaankaaa
moj bracho tete... dasiiii??? a ty si si, by si si, keby si si ty by si si? ano dasi? ano?
vadili sme sa s tatko a bracho na to NEVIETE SA DOHNODNUUUT?
moje krsna sa tesilo ze dedko prinesie z polska krovky, V ten den boli u lekarky a mala na celu cakaren DEDE KOKO

piuska
19. kvě 2013

kamos hovoril ze ked chodievali autobusom ked bol maly mamina mu hovorievala ked ides v autobuse ticho sed a pozeraj von oknom.
Raz tak boli vonku na ceste domov, nieco vyviedol a mama ho hresila, nastupili do autobusu a ona ho stale hresila tak jej zadrel, KED IDES V AMBUSE TICHO SED A KUKAJ OKNOM

silvia123
19. kvě 2013

@silvia123 inak dedino je "kapacita" na citlivé vysvetlovanie... 😀

bubelko
19. kvě 2013

vcerajsi vyrok mladsieho syna: mami, ja som ta vyhral 🙂 len uz zabudol povedat, kde 😀

bubelko
19. kvě 2013

a dnesny rozhovor v aute:
boli sme tam vsetci 4 a my sme sa s muzom bavili, ze co by som mohla ist robit. a starsi, chytrolin, sa zapojil.
"mami, co keby si isla za holicku, to by si nas mohla s jonaskom strihat zadarmo"
ja mu na to:" no uz som stara na to, aby som sa sla vyucit"
muz na to:"a to by bol dobry job pre teba, ved holic, to je taky ukecany clovek, vsetko o kazdom vie, to by ti pasovalo"
a starsi opät:"alebo vies co, mami? ty ostanes nasa mama a budes s nami doma, budes sa o nas starat a nic nerobit"
😀 😀 😀

mandarinka34
19. kvě 2013

prva hlaska naseho rocneho Maximka,ked sa nieco nedari alebo nemoze nieco dociahnut tak hovorii boge boge /boze boze/ 🙂

luciauk
20. kvě 2013

@bubelko máš už len 20 rokov na to, aby si mu to vybila z hlavy, inak ťa tvoja nevesta bude strašne "ľúbiť" 😀 😀 😀 😀 😀

frick
20. kvě 2013

Synovec Aleško(4) zase perlil: "Maminka kúpiš mi kofolu?" Mama:" nie Ali ešte si maličký." Aleško na to (inak slovák ale pozerá české reklamy): "Ale mami vždyť už mi je čtyřicet " 😀

Boli na zastávke a nejaká pani sa sním začala rozprávať, že aké má pekné meno. A pýta sa ho: " a tvoj tatinko je čech? a Ali na to: " nie náš tatinko je lakomý " pani sa začala rehniť. 😀

Jeho mama je zdravotná sestra A malý jej hovorí : maminka ja keď budem veľký budem doktor a ty budeš moja sestrička a budeme stále spolu. 😀

ivett1
20. kvě 2013

Písala som odpoveď na kamoškin e-mail a náš Števi ma sledoval a "spovedal" ma, že komu píšem a čo, či je to veselá správa a že keď je, tak by sa tam hodil tiež taký istý "smejlík" ako je hore ... hovorím, že OK, ale to je "smajlík" a on na mňa tak prekvapene pozrel a potom vážne zahlásil...
"Ale, mami, určite nie, tá tvárička sa predsa SMEJE, tak to bude určite SMEJLÍK...!" A bolo...

jetynka
20. kvě 2013

I já přispěju perlou mé dcery šestileté : Můj taťka šel na operaci (má podezření na rakovinu) a Barborka se ho pohotově zeptala a dědo, dají tě pak do té krabičky a pak do země???Můj taťka je naštěstí vtipálek a chápe srandu a dětskou bezlestnou upřímnost ale mi byla hanba i když je to můj taťka.

jagatko
20. kvě 2013

Mame doma maleho psika a nedavno za mnou dobehol syn a oznamuje mi: Mami, Rasty ma pod bruskom taku cervenu zastruhanu pastelku 🙂

piuska
20. kvě 2013

@dana_l ty si z piestan?alebo co je myslene kanadou?