"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

gerci90
4. zář 2013

Rozhovor s Lili : Ja. "no čo Lili už maš aj frajera v školke?" ona:úškrn,a že: " áno Jalka (Jarka)"...
a ja že áno, no fíha a už si mu aj niečo pekne povedala? ona: zasa uškrn a: " áno povedala že mi tleba kakať " Moje dieťa je ROMANTIK 😀

janka743
4. zář 2013

aj ja prispejem: dcéra 6 r. mala plyšovú opicu na rukách, stará pani z ulice jej vraví: "vladka to je pekný macko" a ona jej : "Ty si už dobre stará, keď nerozoznáš macka od opice". 😀 ja som pri tom rozhovore nebola, ale ked som ju stretla hambila som sa...

kocko
5. zář 2013

To sa mi stalo v kostole, spievali nejakú pomalú pesničku a moja mi vraví mamina aký pekný "slaďák. "🙂 🙂

miskamaj
5. zář 2013

bola som svedkom takejto situacie. Na schodisku cakal chlapcek (cca 4 roky) na svojho dedka. Krici nanho jemnym hlaskom: dedko, dedusko, kde si? Dedko nic. Tak znova jemnym hlaskom: dedko, dedusko, kde tolko si, pod uz? A dedko stale nic. Tak chlapcek takym tvrdsim hlasom hovori sam pre seba: kde tolko trcis, ty k..ot stary. 😀

helsinka
5. zář 2013

Boli sme na detskom ihrisku, dcéra v piesku, ja vyvalená na lavičke s brušiskom. Pritmolil sa k nám akýsi chlapček (asi 4 roky), chvíľku pozeral a potom mi ďobol prstom do brucha s otázkou: "Čo to máš?" Vravím mu, že bábätko mám v brušku. Nejako to zobral, pokýval hlavou a viac sa nezaujímal. Ani nie 5 minút, prišlo akési dievčatko, možno trošku staršie od chlapca. Zazerala po mne, potom skoro pritlačilo svoj nos na moje brucho . . . tak mi to nedalo a pýtam sa: "Čo, aj ty chceš vedieť čo to mám?" A ona víťazne: "Ja viem, bábätko! Ja viem všetko!!"
. . . tak jeden nevie, a druhý vie všetko . . .

lubina
5. zář 2013

Nasa mladsia to je taky "mudrlantko", mame doma mini zajacika-teddika. Je neskutocne milucky a tak ho dcerky zboznuju, stale len Nufko sem, Nufko tam.Vcera sa s nim zasa takto hrali a mladsia pribehla ku mne a hovori "mama ja som si prdla a Nufko mi nufkal zadok" tak jej hovorim, ze teda to musel byt smradik, ked to aj zajko zacitil a ona s usmevom na tvari "mama myslis si, ze aj zajac prdi?" 😀

bubbles
5. zář 2013

@lubina tati, a prdí taky hadi? :D

lubina
5. zář 2013

@bubbles v tej chvili aj mna hned napadol Matysek a "prdi taky hady?"........to je asi ta detska logika...ak to robia ludia, tak preco nie zvieratka?

stugik
5. zář 2013

Hlášky môjho syna: Mami a kedy mi už ten ježko donesie konečne darčeky...... asi dva mesiace pred Vianocami.
Mami a ako sa volá Mikuláš? ten čo nosí tie balíčky ... ja mu vravím no predsa Mikuláš, to je jeho meno....... a on mi na to s plačom no dobre, ale aké je jeho meno?
Po návrate zo škôlky- mami ja chcem mať modrú krv, tak som sa ho spýtala, že prečo, no lebo nechce mať červenú, tak som sa mu snažila vysvetliť, že to sa tak hovorí niekomu, kto má titul šľachtic, on mi nato - mami tak aj chcem byť ten chľastač......

mimys
5. zář 2013

Když byl syn asi čtyřletý, manžel jezdíval na služební cesty do zahraničí. Vždycky jsme mu něco kupovali na cestu na zub pro tatínka....
Vybírali jsme to spolu v sámošce a když jsme stáli u kasy, kluk se natáhl po kondomech a na celej krám zavolá hele, to koupíme tátovi na cestu do nemecka, aby si dopřál 😀 celá fronta se chechtala ... 🙂

luciauk
6. zář 2013

mm: No, decká, máte posledný deň prázdnin, čo chcete robiť?
Oli: Ide sa do Vegas!

akrim1311
7. zář 2013

babka,dnes sme boli na bylinky!(chválil sa syn mojej mame)."Áno"?"A čo ste zbierali"? bola zvedavá."Materinu šušku"

eeffka
7. zář 2013

Dnes ideme autom s vyletu, ja soferujem, decka vzadu ked tu zrazu sa ma moja 8r !!!! dcera opyta, "Mama ty nespis? " 😀

anelehka
7. zář 2013

ahoj,maly mi vcera hovori,pripominas mi moju byvalu matku 😀 😀 😀

staford
7. zář 2013

suseda taká dosť obézna jej syn 5r jej hovorí maminka ty si taká polohrubá 😀 v skôlke hovorí pani kuchárke po prázdninach Zuzi ty si asi schudla a ona na to áno Petko a on jej ukáže cca 1cm medzi prstami ale iba tolkoto aby si zasa nemyslela že dáko veľa 😉

xabri
7. zář 2013

V kupé vo vlaku prechádzali sme práve oblasťou ,kde išiel z vonku smrad.
Ja som použila vetu zo známeho filmu:Fuj to je smrad, že by jeden pad.
a Marko ma doplnil: No a to som ani nebol ja! 😀

dazdovka
7. zář 2013

my sme sa zvykli dlhsiu cestu vlakom zabavat slovne hry, jedna taka ze vymenujme kazdy mesta, ktore maju v nazve zviera a kto nevie vypadava, takze Levice, Vlkolinec, Telince atd.. Potom som navrhla ze mesta, ktore maju v nazve cinnost (myslela som Zvolen, Lucenec...) a dcera 9r. zavesila Sered

nina233
8. zář 2013

hrajeme sa s malym 3oj rocnym drobcom na dvore a zrazu dobehne za mnou, vyplaseny vyraz a krici: "mamiii, mamiiii, v stane mame chobotnicu" 😀 Dobehnem, pozriem do stanu a tam velky slimak bez ulity 😉 Nuz co, chobotnica s jednou "nohou" 😉

lucyvivien
8. zář 2013

čekám mimino (Damián) a moje 4 letá holka se mě ptá, zdali bude mít taky takové velké cici ( pindíka) jako jeho otec 😀 Jednou ho nechtěně viděla čurat... 😀

ajvetka
8. zář 2013

V radiu hra pesnicka Rytmus-Sam. Pri slovach: "Toto som stratil všetko len kvôli vám" moja dcera(7) rozculena s nervami zacala nadavat: Len kvoli nam?! SAm si za to mozes! Maminka strasne ma to vytocilo, preco take blbosti spieva?

lenkaks
9. zář 2013

Boli sme na uzv a vzali so sebou aj nášho 4,5r syna,kde sme sa dozvedeli,že čakáme tretieho chlapca 😀 doktor sa zasmial a povedal mi,že mám poslať manžela na školenie,ako sa robia baby 😀 týžden na to sme boli sami bez muža doma cez víkend a syn sa pýta,kde je tato a vravím mu,že na školení.A on že na tom,ako sa robia baby ??? 😀 😀

dana_l
10. zář 2013

tento rok leto prislo neskor a tak aj butterfly krik rozkvitol velmi neskoro. sophie dnes videla na nom motyla a kricala - mami, to je znak ze jar prichadza 😀 😀 😀

bronia13
11. zář 2013

pustala som si Kaja Gotta a drobec vravi "mami tu pesnicku lubim, to je moja oblubena co spieva ten chlapec " 😉 a manzela na to "ten chlapec ma 70 rokov" 😀

nela9362
11. zář 2013

ja, moja sestra, a moja dcerka sme cakali na vlak, segra akurat odbehla do stanku kupit neake casopisi, ked dcerka zbadala ze tam nieje na celu stanicu zacala kricat ze nunuska kaka {preklad:nunuska: vola tak moju sestru }...ale tie pohlady ostatnych ludii...

rusalkablack
11. zář 2013

moja dcera, ked bola mala, mala často hnačku, a raz sedela na nočníku, pozrela doň a hovorí " Zuzka vycikala omáčku " 🙂

nina233
11. zář 2013

Tak rano som zistila, ze 3oj rocny drobec opat nieco vyparatil. Vyjdem na dvor, dam nazrat psovi, kocurovi a co nevidim, korytnacka lezi naopak, na pancieri, s nohami hore, kyva s nimi ako o zivot 😉 Vecer sa s nou drobec hral a ked sme isli dovnutra, nevsimla som si v akej polohe ju nechal. Ked som sa pytala maleho, ze preco ju tak nechal, tak povedal, ze sa opalovala 🙂

nina233
11. zář 2013

No teraz som sa opat pobavila 😉 Maly (3) zostal chvilu ticho, uz som vedela, ze nieco vymysla. Pridem do izby, na zemi deka a vankus a maly na nom sedi. Pytam sa ho, ze naco tam sedi a maly, ze musi, lebo sedi na vajciach a caka, kym sa vyliahnu pipky 😀 Zdvihnem krpca a naozaj sedel na 3och vajciach 😀

garzonka
11. zář 2013

Tobino (3,5) leží vedľa mňa na posteli, len tak si polihujeme, on sa na mňa pekne usmieva, hladká mi brucho a prsia a po chvíli zahlási: " Mama, teraz vyzerám ako tato, že?
😅 😀

ajvetka
11. zář 2013

8.9. som pridavala prispevok a rozmyslala som este nad nejakym, len ma ziadny dalsi nenapadol... a ten vecer sa to stalo. vecer nieco robim, beham po byte, manzel kuka do akvarka. Vojde za nim s noznicami v ruke a oooobrovskym usmevom a chichotom DOminička a hovori: Tatik, ja som si odstrihla z tricka listok(ten z boku) Aaa? tadaaaa Dieeera. 😀 😀 😀
Ona si to tupelo odstrihla aj s latkou 🙂
pridavam aj foto

xabri
13. zář 2013

Marko:Usmievam sa na Teba!
Ja nereagujem ešte som v polospánku otočená k nemu chrbtom.
Marko.Mne už tie zuby nevydržia takto dlho stáť! 😉