"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

miskamaj
4. říj 2013

@ichbinich 😀 😀 Ja som nepovedala nic, len som sa zasmiala, ale ten fesny pokladnik sa inak dost hanbil. Neviem ci za "manzelku" alebo "syna" 😀

dana_l
4. říj 2013

najstarsia vcera mala zavriet dvere na terasu. pritom mi vravi. mami, ale na vianoce ich musime nechat odomknute (aby mohol prist santa a doniest darceky) 😀

imanuel
5. říj 2013

Včera idem zo školy s mojou 6 ročnou prváčkou a stretneme veľmi milú pani, ktorá pracuje u nás v Galérii. A moja Anička na celú ulicu: Jéj mami, to je ta teta, čo pracuje v Galantérii ! 😅 🙂

bronia13
5. říj 2013

Vcera som robila obrovske upratovanie 😉 a Sasenka otvorila ladnicku a vravi "wow aky poriadkok" nechapala 😀 😎 😉 , tak jej vravim pozri sa do chodby a ona na to "cool" (nieco ako super ) 😉 som rada ze si to vsimlo 3 rocne dieta a manzel az potom 😎 😀 smutne 😕

akrim1311
5. říj 2013

Daňo keď mal nastúpiť do prvej triedy mu hovorím:"Nič iné do teba nechcem,iba aby si počúval učiteľku čo vám vysvetľuje."A on,že "Čooo si vravela?" 😝

dana_l
5. říj 2013

Subject: Poučení - jak NEzacházet s došlou e-mail poštou... Tak to nemá chybu................. Historka, která se stala kolegovi mé kamarádky, se mi moc líbí (zejména proto, že není vymyšlená a čas od času se přihodí ve zmenšených rozměrech a v jiných kulisách leckomu z nás).

Sbormistr pardubického chlapeckého sboru Bonifantes Jan Míšek odeslal 29.3. e-mailem na cca 420 adres seriózní pozvánku na premiéru koncertu. Mezi příjemci této pozvánky byli

* přátelé sboru, * rodiče, * sponzoři, * lidé ze státní správy i samosprávy, * novináři, * atd.

Jeden příjemce odpověděl (bohužel nikoli jen sbormistru Míškovi, ale všem!!!) takto: : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * :

Zdar Honzo, normálně bych se ti na to skřehotání vysral, ale dyž tam bude Jiřinka (bejku, doufám, že střízlivá, ne že ji zas naleješ a přefikneš, jak minule) tak se asi vokážu. Přeji úspěch. Hezký den. Jiřík : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * : * :

Jako první mu odepsala jedna z pozvaných : Milý Jiříku, všichni níže jmenovaní dostali vaši vtipnou odpověď ..... dávejte pozor,

zda kliknete na "odpovědět", nebo "odpovědět všem"!!! PS: Doufejte, že se to Jiřinka nedozví, vy "bejku" Následovaly i tyto reakce:

1/ Vážený kolego, již dlouho jsem nezaznamenal tak skvělou a veselou příhodu, která se Vám odesláním textu všem 420 el. adresám povedla. Smál jsem až jsem se za břicho popadal a to právě při představě okamžiku Vámi zjištěného "FO PA". Omluva se přijímá a jen tak dále - je to fakt ze života!!! Přeji hezký den

* Jaroslav Kňava

* starosta městského obvodu Pardubice V

2/ Dobrý den, nebylo by možno pro ostatní rozeslat foto Jiřinky, abychom se mohli také rozhodnout o případné účasti? S přání hezkého dne Pavel Simajchl

3/

Děkuji všem

a musím říci, že právě dnešní den jsem vzpruhu v podobě této konverzace potřeboval.

Náš Deník uvažuje o reportáži přímo z akce. Marek Hovorka,

zástupce šéfredaktora Deník - Východní Čechy

4/

Vážený pane Míšku,

jako reklamní agentura si Vám tímto dovolujeme upřímně pogratulovat k této inovativní marketingové strategii, kterou jste s panem Čejkou vymysleli. Jsme přesvědčeni, že návštěvnost bude rekordní, a nabízíme vytvoření grafického návrhu odznaku s fotem paní Jiřinky, podle kterého by se všichni účastníci této komunikace mohli snadno poznat. V případě zájmu se na nás prosím obraťte. Vaše Studio Artefakt,

Škroupova 673 ,

500 02 Hradec Králové 2

5/

Vážení,

i VUS Pardubice se připojuje k akci "Jiřinka".

Rušíme plánované akce a jedeme na koncert, sjednat spolupráci s Jiřinkou.

Nebyla by ale lepší hokejová aréna? Tam se asi všichni nevejdeme. S pozdravem Andrea, Milan a Jirka za VUS

6/ Protože přéčinó hromadného odeslání bela chebná elektronka E13 z našeho podniko = Katoda Olomóc, připojuje se k omluvě i naša fabrika a sejdeme se všici na koncertě s Jiřinkó. Tož se majtě PH.

7/

Vzhledem k tomu, že v tomto okamžiku se nám jeví dlouho očekávaný středeční hokejový zápas Pardubice : Sparta jako slabý odvar ještě ráno vůbec neočekávaného koncertu, zrušili jsme tímto rezervaci autobusu směřujícího na Prahu a vyjednáváme s řidičem ( který až dodnes neměl o vážnou hudbu zájem) o změně směru jízdy sborovým voláním : " Na Hradec,Vávro, na Hradec !" V případě, že budou v autobuse ještě volná místa, budeme Vás všechny kontaktovat! S netrpělivým očekáváním zdraví

Viktorinová

P.S. Mohu pozvat i svou tetu Jiřinu?

8/ Milý Honzíku, vidíš, Ty bejku, to mě nikdy nenapadlo, velmi děkuji za úchvatné pozvání a to si teda piš,

že tam bude nejspíš celá Unie českých pěveckých sborů!! S heslem "ať žije Jiřinka" a přáním dobré noci

Libor Sládek

9/ Ahoj všichni,

na středeční koncert to zatím nevypadalo, ale po včerejšku Mám jasno i já !

Už se nemohu dočkat, pozdravuj Jiřinku.

PS.Doufám,že se tam všichni vejdeme !!! S pozdravem - Vašek, Malý Vlčkovice 10/

Závěrem - pozor komu a co odpovídáte !!!

PS. Ten koncert měl opravdu naprosto rekordní účast !!!

Hezký den bez přehmatů

dendy1
5. říj 2013

Dnešná príhoda: ukladám malú večer do postele, mám na sebe okrem iného tričko bez rukávov so stredne veľkým výstrihom. Malá sa pritúli a ruka šmátralka šup do výstrihu ! Hovorím dôrazne: Nelez mi do výstrihu. Malá: Niéééé, neleziem, len chcem pozdraviť prsíčka !! 😀

lulu24
5. říj 2013

Pridám aj ja jednu príhodu z dneska.starsi syn niečo vyparatil tak som ho karhala a mierne potahala za vlasy.a on mi na to hovorí "mamka ty mas nechty ako diviak"🙂

30petra
5. říj 2013

Mala som zapnutý televízor a opakovali CS má talent, práve keď som dcérku česala - bola otočená k tv - vystupovala tam tanečníčka okolo tyče...dcérka mi hovorí, mami aj ja budem tancovať ako teta a budú mi všetci tlieskať 😅

luciauk
6. říj 2013

@bronia13 zena 😀
@akrim1311 🙂 🙂

romcovaklarka
6. říj 2013

Procvičovali jsme poznávání zvířátek podle obrázků. Ukazuju páva. Potom ukazuju na papouška, kterého Sam někd pozná, a ptám se, co to je. Sam nic. Tak říkám: "No, co to je? Pa... ?" a Sam: "Fffffff!"

A pak ještě ukazuju ještěrku, a Sam hned ukáže na hada, že to je tak ještěrka. Tak vsvětluju, že ne, že ještěrka má nožičky a had nožičky nemá, a Sam mě doplní: "Had má jenom provázek."

yukki
6. říj 2013

@akrim1311 sto bodov

dana_l
6. říj 2013

@bronia13 no ved to si az vtedy vsimnu ked nic nenajdu 😀

lukaskam
6. říj 2013

No dievčatá my sme nastúpili do škôlky a ešte chvíľu tam môj drobec bude "perliť" tak tam asi dlho chodiť nebudeme. Jednej babičky sa opýtal napríklad či je teta alebo ujo lebo vypadá ako ujo jej povedal a že sa má oholiť, druhej sa opýtal prečo nosí monterky (mala športové nohavice 😀 ) a jednej sa opýtal či sa môže prísť pozrieť k nim na kravičky ona sa milo usmiala a povedala že žiadne nemajú a on jej povedal že keď bol v lete pri kravičkách tak voňali ako ona. No čo vám poviem už chodí poňho radšej muž 😀 😀 😀

poohie
6. říj 2013

zasmiala som sa na niektorych z chuti, dakujem 🙂
pridam aj ja nieco z nasej rodinky:

Ondrej (4 roky) po obede: "Pozri, ako mi nahrčlo brucho!"

Ondrej: "Maminka, prosim si tu cokoladku a sam si ju prosim vybrat."
Michal (2,5): "Prosim si cokoladku a Ondrejko co povedal este?"

Ja: "Dovolis, prosim ta?"
Ondrej (pricapeny k stene): "Ved ja mam dovolene!"

victory1
7. říj 2013

@bronia13 Hm, tak to je super, ked ta dcerka pochvalila za upratanie. Ja , ked som slecne upratala detsku, tak otvorila dvere, pokrutila hlavou a zahlasila:" Mami, mami, zase si mi celu izbu poprehadzovala..." 😠

victory1
7. říj 2013

No a inak vcera sme nasli kos krasnych dubakov, ale zopar bolo nacatych od slimakov. A bola som skareda, lebo som slimacikom dobre hribiky pobrala a nechala im na veceru iba "take kadejake besniakove"... 😠 😕

hugoleon
7. říj 2013

Dnes rano. Zacula som z kuchyne znamy buchot (ked sa prevrati na podlahu nerezova WC kefka aj so stojanom 😠 ), prevratila som oci, ze ma zas caka prijemna pracicka 😒 Volam na Huga, ze nech to chytro zodvihne, kym pricupka maly za nim a on, ze on uz nie je na WC! Tak som si v behu pripravovala monolog na vychovnu chvilku 😉 , dobehnem k vecku, Hugi za mnou a vysvetluje mi , co sa stalo: "Ja som asi trosku zabudol zatvorit dvere a Leonko tam vosiel a roztrepal tuu, tuuuuu SUCHTACKU NA HOVNA ." 😀 😀 😀 😀 Ja som taky vybuch smiechu spustila, ze bolo po vychovnej chvilke 🙂 a smiali sme sa vsetci, ja na detoch a deti na mne... ale mna smiech presiel rychlejsie 😖

bronia13
7. říj 2013

@victory1 tak to je super namieste pochvali ta este zdrbe 😉 z dobrotu na zobrotu co?

gerci90
7. říj 2013

Ako už som si zvykla nato že moje dieta si zvykne upravovať text piesní po svojom..ale dneska ked si vyspevovala som s dialky kukala ŽE ČOOO?? 😀
" Jedna guma,druha guma,tretiu na vrh dám...A už stojí nezbedníček a už stojí tam " 😀

gerci90
7. říj 2013

piesen so spievankova (jedna guľa,druha guľa,tretiu na vrh dam..a už stojí snehuliačik a už stoji tam)

victory1
8. říj 2013

@bronia13 No ved toto..sa nezavdacis tym upratovanim... 😉 Ale zas obisla som lepsie ako kolegyna. Ma 3- rocneho syna a tomu, ked upratala, tak vosiel do izby a ze: "A kde do pi** mam teraz ja hladat zlte auticko?!" .... 😠
Povedala, ze bola tak v soku, ze sa nezmohla ani na vysvetlovanie, ze je to skarede slovo a ze sa to nepatri rozpravat...Tak to nechala na manzela..lenze tomu, ked to povedala, smial sa desat minut ako truba a nic "vychovne" z neho nevyslo... 😀

victory1
8. říj 2013

@gerci90 😀 😀 😀 pekneee...my sme mali len, "kukulienka, kde si bola, ja-ja-jaj, ku-ku-ku, sedela som na dube...." 😀 ...ten povodny buk jej tam nepasoval... 😝

bronia13
8. říj 2013

@victory1 take veci poznam tak clovek nevie ci sa ma rehotat (ja sa vetsinou rehocem) alebo ma karhat deti no nie???? 😉

victory1
9. říj 2013

@bronia13 No, niekedy je myslim najlepsie, ked to clovek necha bez povsimnutia..lebo ked sa moc rehocem, tak krpec si mysli, ze je straaasne vtipna a zapamata si to... 😉
Karhanie je blbost, myslim, ze treba trpezlivo vysvetlovat a vysvetlovat a vysvetlovat..do mrtva... 😉

dulkagabulka
9. říj 2013

@gerci90 nemá chybu 😀

wendy95
9. říj 2013

Naša najnovšia ,,perlička" je zo soboty,boli sme na svatbe,po dlhej ceremonii konečne papáme polievku v sále ticho a naše 4-ročná slečna zakričí na plné ústa ,,MAMA JA CHCEM SRAŤ!!!"no hamba jak mraky 😨

cairka
10. říj 2013

Staršia bola venčiť a došla domov, že stretla susedu so psom. A sa jej pýtam, že ktorú, tak mi vysvetlila "No nie tú jednu, ale tú druhú" 😀 😀

zita19
10. říj 2013

Mato, preco nejes? Povedal si, ze si hladny:
Ale ja nie som hladny na paradajkovu polievku ale na rezen!!

sissmiss
10. říj 2013

@zita19 to ich musia niekde ucit. Ja nie som hladny na chlebik, ja som hladny na cokoladku 😀