"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

sasa227
10. říj 2013

nam sa maly naucil ty ko**t a vsade kde chodil tak to pouzival ty ko**t pozri sa nevsimali sme si to az kym nezacal kde kolvek sme boli a nieco ho zaujalo tak tatinko ty ko*** pozri sa. A to bude mat 3roky. Odnaucili sme ze moze hovorit ty brdo a najnovsie prisiel zo skolky a vymyslal tak mu hovorim Samko uz prestan do a bola som ticho a maly na plne usta do pi** a ze odkial to ma ze deti v skolke povedlai tak radost jedno prestal druhe zacal

artep87
10. říj 2013

@wendy95 umrela som 😀 😀 😀

dana_l
10. říj 2013

@zita19 @sissmiss u nas je to s touto obmenou - uz som plna. ale zmrzlina - kolac - sa mi este zmesti 😀 😀 😀

garfie
11. říj 2013

Pětiletá dcera se ptala tatínka-manžera výrobní fabriky-co dělá v práci, jestli třeba opravuje auta nebo tak.....tak jí to půl hodiny vysvětloval, načež to dcera shrnula slovy: "Takže ty nic neděláš?" 😀

victory1
11. říj 2013

@zita19
@sissmiss Presne! Aj u nas je mala hladna len na tie specificke veci...ako napriklad minule bola hladna na "nieco zlte v malej miske s modrymi gulickami a malou lyzickou".... 😕 ..Tak sme spolu chvilu "patrali", ze co by to asi tak mohlo byt, aj ked obidvom nam bolo jasne, ze ma chut na vanilkovy puding s cucoriedkovym kompotom... 😀

victory1
11. říj 2013

Vcera sme so slecnou uvarili rizoto a priatel nas pochvalil, ake je to dobre a skonstatoval, ze sme sikovne, lebo on by nezvladol uvarit ani caj. Moja slecna sa na neho s udivom pozrela a povedala: " Ale to si teda poriadne nesikovny, ved caj vedia uvarit aj tety kucharky v skolke!" 😀 😀 😀

Ooo, aka poklona pre tety kucharky v skolke, ze? 😀

zuzinkabluzinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivett1
11. říj 2013

dočítali sme večernú rozprávku a ocino zahlásil...že je čas ísť do svojich postieľok ... deti samozrejme začali protestovať, že chcú byť ešte chvíľu v našej veľkej (manželskej) posteli, chcú ešte nejakú vymyslenú krátku rozprávku ... tak povedal, že ok, ale musia byť ticho, lebo kto povie slovo, pôjde do svojej postele... nato som zahlásila, že nech im tú rozprávku povie ocino, keď sa dal prehovoriť a Števi ma hneď "nabonzoval" :
"Ocinóóó, mamička povedala "slovo"...musí ísť do svojej postele!" ... tak teda díky... 😀 😀 😀

ivett1
11. říj 2013

dnes ráno pribehol Števi do obývačky ... s úsmevom od ucha k uchu ...tak mu hovorím:
"Á, tuším si sa pekne vyspinkal do ružova!..." a on na to:
"Niéééé, predsa do modra ... veď som chlap!..." 😀

ivett1
11. říj 2013

A minule Števko s ocinom o niečom hlasnejšie diskutovali, tak sa pýtam, že čo sa deje a naša Viki, ktorá práve prechádzala okolo mňa len tak cez plece zahlásila:" Ááááále, hádajú sa pre blbosti...." a potom dodala..."Normálne... sú to chlapi..."

zita19
11. říj 2013

@ivett1
Ja nemozem spinkat, bolia ma vlasy.
Stryko Mimu isiel ulozit, ked sme boli na navsteve a my sme v kuchyni s tetou umyvali riady po obede. Do 10 minut dosla Mima: Budte ticho baby! Uja Pista spi.
"Uzivali" sme si s manzelom nedelne rano, ked deti este spali. Naraz sa rozleteli dvere na spalni, v nich nasa 3rocna Mima: No praaavda, vy sa tu milúvate a ja som hladna! A bolo po radovankach...

ivett1
12. říj 2013

@zita19 jááááj, tá posledná hláška nemá chybu😀

poohie
12. říj 2013

Pred par dnami som 4-rocnemu Ondrejkovi robila dlhu prednasku o tom, ako je pekne sa delit o hracky, ked ma svojho brata rad a ze je krasne, ked si nevezme vzdy pre seba to lepsie ale necha to niekedy jemu a ze aj ja tatinkovi dam lepsi kus kolaca ako sebe - z lasky atd. no monolog dlhy, i ked som nedufala, ze najblizsich 10 rokov unho najde pochopenie. a on potvrdil, ze sa nemusim unuvat ani nabuduce:
"A ja Miskovi ked nechcem dat ziadne auticko a Misko mi chce dat to krajsie, tak ja mu dam to svoje."

egyptanka
12. říj 2013

Neviem ako to malu napadlo, ale pribehla starsia za muzom a vravi "Tatinko, budeme sa hrat a ty budes rozhodca v erotickej sutazi."

janaal
12. říj 2013

Výlet na hrad v NR, tam postáva postaršia mníška, Kaja ju zbadá a zakričí: "Aha, aká stará ježibaba." By som sa do myšacej diery najradšej vopchala.

rory88
12. říj 2013

Moj brat ked bol maly bol s maminou v zlatnictve kde zbadal krizik s Jezisom a hovori: Aha mami ake lietadlo, aj pilota ma!

kocko
13. říj 2013

Mami hladomorňa, je miesto kde ženy držia diétu??? 🙂 🙂 🙂

zita19
13. říj 2013

@rory88 Ten krizik mi pripomenul:
Bola som s mmiminou triedou v skole prirode za pomocnu vychovavetelku, moja mama bola za zdravotnicku a zobrala aj nasho vtedy 5rocneho synovca (no rodinny podnik 🙂 ). Zobarli sa oni dvaja po dedine na prechadzku a za dedenou Palka zaujala Bozia muka a tak mama vysvetlila mestskemu decku, ze o co ide. A potom isli este do poli a tam zenicky okopavali zahumienky. Mama ich pekne pozdravila ako sa na dedine patri, ze Pan Boh pomahaj! A pri takej tretej zenicke z Palka vypadlo: Babka, ako im ma pomahat, ked ho tam pribili na kriz?

dendy1
13. říj 2013

večer ukladám malú 2,5r spať, tvárim sa že spím, malá už spí na jedno oko - zázrak, že dnes výnimočne skôr ona, ako ja 😀 Všade je relatívne ticho. Naraz počujem mm ísť zo špajze do kúpeľne. Vo chvíli keď míňa dvere detskej izby si akože fakt dosť hlasno grgne 😀 😠 Malá v momente hlava hore a pýta sa: kto to šteká ??! No skoro som sa pocikala od smiechu, nieto ešte tváriť sa že spím 😀

nanulik
14. říj 2013

ahojky, no moj trapas,
sedíme s malým v parku na lavičke, resp. ja sedím on behá okolo, v dialke vidím postavu s dosť velkým psom. a on sa cudzích psov bojí, už ku mne uteká a kričí "mama havo bojim" a ka mu odpovedám, "neboj miláčik ujo hava drží" .... postava prišla bližšie a to moja spolužiačka zo strednej 😝 uf dufam že nepočula ale ona bola vždy "iná"

victory1
14. říj 2013

@nanulik Ujo tak silno drzal hava, az sa z uja stala teta.... 😀 😀 😀

victory1
14. říj 2013

"Maminka, preco cvicis?" " Aby som sa zbavila tej pneumatiky na bruchu"...."Ale maminka, ty nemas ziadnu pneumatiku na brusku, ty mas len take...velmi velke sadielko!" 😠 😀

martija
14. říj 2013

Isli sme cez nakupne centrum a bolo tam take dievcatko s oveckou Shaun (ci ako sa to pise) a mala ju cez plece ako kabelku a moj dvojrocny krpcek: Mami aj mne kupis taku ovecku s vesiakom 🙂

Alebo pred par dnami krasne ranko, malinky sa zobudi a povie mi - "ty hajzel", krasnym sirokym usmevom ...

A niekdedy vnoci ked nechce spat, tak stale vymysla co ho boli,az raz nevedel co uz,tak zahlasi - au boli ma ho*no...

rory88
14. říj 2013

Vcera vecer nam do domu vletel svrcek, povedala som si, ze ho vyhodim von az rano nech mu neni zima chlapcovi. Ked sme si isli s MM lahnut zacal cvrlikat. Hovorim mu pocujes toho svrcka podla mna je tu v spalni. On nato ze nie a ja ze tak pocuvaj. V tom si nasa mala strasne prdla a on vybuchol do smiechu ze ano uz pocujem 🙂

zita19
14. říj 2013

@dendy1 Uklada som nasho Mata poobede spat. Rozpravku nechcel citat, ze nech mu basnicka recitujem. A tak som recitovala Cima, aj Isla sova na tanec a coje viem co, az dosla inspiracia. Mato uz tak na pol oka spal a z polospanku povedal este. No ked este, tak este. a zacala som: Hori ohnik hori na Kralovej holi (dakujm sudruzka ucitelka Dusalova, ze Ste ma donutili nielen k pravopisu a vetnemu rozboru, ale aj k poezii!!!) a na to sa Mato posadil v postielke a zahlasil: Huráá, budeme pekeť slaninku!! A bolo po spani...

doty1
16. říj 2013

naša Dorotka: maminka poď sa so mnou hrať. Ja: A ako? D: ty budeš bylinožravec a ja mäsožravec, ty budeš akože obžúvať listy na stromoch a mne daj prosím ťa cukrík 😀
Keď sa malej niečo nechce, tak jej vždy na začiatok poviem, že občas sa musíme premôcť,....nedávno večer som jej čítala a chcela ešte jednu rozprávku, fakt som už bola v ten deň vyšťavená a tak som "vyhodnotila" situáciu s tým, že ukážem slečne, že aj mame sa niekedy nechce a povedala som jej "ale mne sa už naozaj dnes nechce, už ideme spinkať" a na to som dostala odporúčanie "tak sa premôž a čítaj ďalej prosím ťa " 😀

ivett1
16. říj 2013

Minule som sa s deťmi len tak bláznila, šteklila som ich až sa "zachádzali" od smiechu a...hovorím im, že... akí ste chutnučkí, asi vás budem musieť... zjesť! ... Števi to vzal doslova a zahlásil:
"Mamííí, ty si šiši...ty chceš svojho malého obľúbeného synčeka dať do pece a len tak zjesť?! ..."
😀

chiarinka
16. říj 2013

starala som sa ako au-pair o deti v zahrančí a jedna sestra hovorí druhej, ty si ale tučná, najmladšia sa jej hneď zastala , ona nie je tučná len má veľa kože 😀

dendy1
16. říj 2013

táto perla je trochu staršieho dátumu od mojej staršej dcéry: Mala asi 9rokov, chodili sme do jedného objektu do veterinárnej ambulancie so psíkom a zajkom. V inej časti tej budovy sídlila nejaká firme, asi kancelárie. A na tom mieste pri nastupovaní do auta zastrelili jedného bratislavského "podnikateľa". Samozrejme mu tam dali malý krížik, sviečky a kvety. prešiel nejaký ten mesiac a išli sme do vet. ambulancie. Ako sme míňali toto miesto, malá mi hovorí: Pozri mami, tu je pochované nejaké ZVIERATKO !! 😀 No čo jej na to poviete 😀 Svätá pravda 😀

kuwait
17. říj 2013

Kedze moj muz sa niekedy chova ako male dieta tak pridam jednu od neho.Boli sme vo Firenze a on uneseny Firenze je kraaaaasne mesto a nato doda a vraj Florence je este krajsie hovoril mi kamarat 😀 a ja mu na to Venezia je tiez krasne a Venice este krajsia a on ano vo Venezii sme boli je tam krasne tak mozme ist pozriet aj do Venice 😀(on nerozlisil ze to su rovnake mesta a jeden nazov je taliansky teda ten co cital na cestach na tabulach a druhe su nazvy v anglictine) .Alebo ked sme boli pred rokmi prvy raz v Parizi tak sa pyta na cestu kde je Charles de Gaulle toilete??? Namiesto etoile,na Carrefour sa pytal ze kde je chateau Carrefour a francuz mu na to ze to by som aj ja rad vedel,ja viem len o chateau Versailles tu na blizku,s nim je ozaj niekedy sranda,spisat vsetky jeho srandovne momenty bola by z toho uspesna knizka