"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

mirkami7
19. říj 2013

naš malý mal asi tri roky a boli sme u manžela v práci na športovom dni.Malý si asi mesiac pred tým rozbil bradu a manžel to spomýnal kolegovi.A tento kolega sa prihovoril nášmu maličkému a pýta sa ho, počul som že si mal nehodu a maličký mu odpovie,no troška som si prdol 🙂 ,ja som nevedela či sa mám smieť alebo sa hambiť 🙂

doty1
20. říj 2013

@akrim1311 to sú trefné odpovede pre ortodoxných kresťanov 🙂 keď im nestačí do prčic ta na..... 😀

akrim1311
20. říj 2013

@doty1 a to si nevidela ten jej výraz.Na to nikdy nezabudnem a váľam sa od smiechu,keď si na to spomeniem.Tak jej treba 😀

lubina
20. říj 2013

a zasa jedna v suvislosti s nasim mini zajacikom. Vcera mi mladsia, 4r, dcerka hovori "mami mohli by sme Nufkovi kupit dievcatko?" Spozorniem a pytam sa, ze naco by mu bolo a ona pohotovo "No aby sa mohol zamilovat."....

xabri
20. říj 2013

Netradičné prevedenie známej pesničky hlava,ramená,kolená, palce.....Náš syn:Hlava ,ramená , pišák/ 🙂

ivett1
20. říj 2013

Komentár nášho Števina, keď sme prišli z prechádzky po lese ..."
"Tak ma totálne bolia nohy, že musím ísť plaziacim štýlom..." na môj a ocinov nechápavý pohľad doplnil...
"....no, skrátka sa už len niekam doplazím..."

sissmiss
20. říj 2013

Ked som bola tehotna, raz som sla ku gyn so synom. Sla som na sono prsnikov vtedy. V cakarni syn zacal obligatny rozhovor, budeme mat dievcatko? Ploooosiiiim, ja chcem sestlickuuuu. Tak som mu hovorila ze a co ak bude bracek, co ho vratime? A on ze nieeeeee, tak si vravim ze spravne, konecne mu to dochadza, ale on pokracuje, nevlatime, dame tete a ukaze na pani na lavicke oproti 😅 😅 😅

ivett1
21. říj 2013

V nedeľu ráno prišiel Števko do našej spálne, skočil do postele a hovorí:
"To už je ráno?..lebo vidím svetlo ...tak vstávajte!" ... a šup už bežal do obývačky pozerať rozprávky, ale ešte sa stihol vo dverách spálne otočiť a zahlásil:
"Ešteže ma máte, ja som váš "mister" na rozoznávanie rána..."
Niekedy nechápem, kde chodí na tie hlášky (a tie výrazy... 😅 )

hugoleon
21. říj 2013

Vcera v ZOO Hugi na mna krici: "Aha mamiiii, OHNOVY VODOSTROJ !" !Chcel povedat vodny ohnostroj 😀 , lebo sa potom opravil 😉 ...No, asi este nevidel fontanu, chuuuda moje 😀 😀 😀

yukki
21. říj 2013

Dnes sme v jarku pozorovali kačku, tak som markétke vysvetľovala čo to s tým zobákom robí, potom ona sa to pokúšala staršej sestre odborne vysvetliť a vypálilo z toho že Kačička si zobákom nabrala mastičku a pekne si mastila celú srsť.
No, chlpaté kačice máme....

kocko
21. říj 2013

Ešte jedna letná hláška. Vždy ked sa moja slečna chystala vstúpiť do bazéna, začala na celé kúpalisko
spievať: "Hodím sa do vody, hodím sa vody, nebudem v árešte!" 🙂 🙂

victory1
22. říj 2013

@kocko Velmi pekne, aspon vidis ako sa doma ma... 😝 😀 😀 😀
Moja sa este minuly rok strasne bala vody..ked, tak len tak trosku sa clapkala v detskom bazeniku. Ale tento rok v lete sme boli v Chorvatsku a vynimocne tam bola celkom pekna vykamienkovana plaz s postupnym vstupom do mora. Tak som ju zobrala na ruky a pomalicky sme isli do vody. No, ked jej voda siahala asi po kolienka /podotykam, ze mne asi po boky, kedze som ju niesla na rukach/, mala zacala vrestat na celu Korculu: "Jaaaaaaj! Pomooooc! Ona ma chce utopiiiit! Pomooooooc!" 😕 ...no, koniec, tie pohlady mamiciek, ockov a deticiek, fakt stali za to! Tak som si pekne dala otocku a isla s nou rychlo z vody von.
Celu situaciu zaklincovala obezna "pani" z Ceskej republiky sediaca v plytkej vode ... " Tak to snad ne! Ze se nestydite pani, tohle delat, s ditetem...!" 😔 😝

...no, jeste ted se stydim...😀

silvapokorna
22. říj 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@victory1 no tá pani bola riadne mimo. ľudia niekedy ozaj nepremýšľajú, len reagujú na prvnotný impulz a čo je okolo alebo za tým, to už ich nezaujíma. by som ju poslala niekam. 😠

victory1
22. říj 2013

@silvapokorna no, ono myslim, ze najviac ju rusilo to, ze mala vresti..ked som ju dalsie dni trochen pozorovala, tak neustale okrikovala cudzie deti. Bud jej vadilo, ze sa nahanaju, alebo kricia, alebo prskaju vodu...hm, kto by to cakal, ze vo vode budu prskat vodu, ze?! 😠 😝

zuzkat1
22. říj 2013

Ahojte obcas vas citam tak pridam daco:
Vrela voda a stupala para a mala vtedy 3rocna krici: podte sem,rychlo hori!!!

Mala vyhlasila: macko nema pisulku! Kupime mu pisulku.

A dnes na celu ulicu zakricala: ty mas cecok🙂

sissmiss
22. říj 2013

este dopisem pokracovanie toho vysetrenia na gyn. Takze v cakarni velkodusne slubil oprotisediacej pani pripadneho braceka a ked sme sli dnu, vzala som ho so sebou lebo slo len o sono prs, a sedel za zavesom v prezliekacej kabinke, ale pocas vysetrenia vykukal von a posepky krical na doktora- pan doktol, sestlickuuuuu, sestlickuuuu...dr mu nerozumel tak sa pytal mna ze co to krici a ja ze on si mysli ze uz idem rodit a chce aby ste vytiahli sestricku 😀 ( maly videl na nete bezproblemovy porod do vody a nabral z toho pocit ze je to jednoducha procedura, kam sa da odskocit cez obednu prestavku 🙂) A tiez sa ma pytal ze kde je bazen 😀

silvapokorna
22. říj 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@victory1 no pani si chúďa chcela odpočinúť a ono nič. nabudúce musí dovolenkovať v jaskyni. 😀

alexanotbad
22. říj 2013

Minule som sa chystala s nasim 3,5r synom vonku a on zahlasil: "Cica moja, pod uz, nezdrzuj." 😀 😵

dolijalu
24. říj 2013

@janaal
ja som raz zo srandy na mnisku povedala, ze to je Batmaaaan🙂 To som nemala robit, lebo sme cestovali kazde rano trolejom a vedla zastavky bola cirkevna skolka🙂 Vies si predstavit, kolko ludi na zastavke to viackrat rano pobavilo😀DD

alexa21
24. říj 2013

samko strasne tuzi po bracekovi..rano mi hovori..ked budeme cakat braceka,bude sa volat filipko..hovorim mu..samulko,meno budes vyberat,az ked budeme nejake babatko cakat..dobre mamka,tak o mesiac budem cakat..vravim:samik,ale babatko budem mat v brusku ja..ano mamka,ale ja ho budem cakat🙂

kuwait
24. říj 2013

@dolijalu moj muz vola zahalene moslimky tie co nosia aj burku na tvary ze ninja a ked bol syn maly tak to povedal aj pred nim a maly zakazdym ked taku videl zacal vykrikovat ninjaaaaaa 😀 tak sa mu niekedy huba nezatvorila .....vsade sami ninja

sissmiss
24. říj 2013

mame nejako vela vinnych musiek, pri deckach zostavaju polovice ovocia a hned sa to namnozi...dnes som dala viac druhov ovocia z ktoreho bolo len kusok odkrojene (snazila som sa ulahodit tuzbe a chuti mladsieho) do chladnicky a vecer som to vylozila ked boli vsetci doma ze kto si co da. Ako som vybrala ten tanier z chladnicky tak synator hovori ze jeeej, to je pre musky????

victory1
25. říj 2013

@dolijalu
@kuwait Batman, ninja...no a u nas na plnu hubu v nakupnom centre, ze: "Aha mami, ahaaaaa, pozoooor, matoha!" 😀

...a vseeetci sa obzerali a smiali a rehlila sa aj "matoha"...aj ked evidentne nevedela comu... 😝

hancazivocich
26. říj 2013

teta : miminka nosí čáp... Přinese malý miminko - sestřičku, nebo bratříčka
Kristýnka : ale teto, prosimtě, maminky miminka přeci vyrodí...

audri
26. říj 2013

Moje dcera Kája říká strejdovi (mému bratrovi): "Strejdo, já ti ukážu dvě díry, které mám pod tepláčkama, jednu malou a jednu velkou, jo?"
Strejda trochu v rozpacích: " Snad ani ne, Kájo."
Kája: "Ale jo, ukážu". Stáhla tepláčky.. a opravdu. Na punčocháčích na jednom koleně byla malá dírka a na druhém velká.. 🙂

sissmiss
26. říj 2013

dnes sme cestovali a v aute sa ma syn pyta: ako sa vola moj dedo? Ale ja som rozumela ze mesto
lebo sepkal kvoli mladsiemu spiacemu a vzdy sa pyta pri cestovani na nazov mesta ktorym prechadzame. Takze...
ako sa vola moj dedo?
Hlohovec
Nieeeeeeeee mestooooo, ja sa pytam ako sa vola moooj dedoooo
Ahaaa, prepac. Frantisek.
AKO SA VOLA MOJ DEDO!!!!!
Frantisek
Ale ja chcem vediet meno (uz skoro placom ze ho nechapem) Ako sa vola moj dedo 😢
No Frantisek sa vola tvoj dedo.
TO JE MENO???!!!!

svano
26. říj 2013

Dcérka dostala od svojej podstatne staršej nevlastnej sestry plyšového macka. Celý deň s ním pobehovala a večer si ho zobrala do postele. Keď som jej dala pusu na dobrú noc skonštatovala: ,,všetci majú strážnych anjelov a ja mám odteraz strážneho macka.,,

svano
26. říj 2013

Môj dnes už 17-ročný syn oslavoval 4-té narodeniny. Boli u nás svokrovci a môj syn si razil cestičku medzi svokrou a konferenčným stolíkom.Lenže neúspešne,preto požiadal svokru:,,babka dovolíš?,,svokra nepočula,tak sa cela situácia zopakovala. Keď neuspel ani vtedy,zakričal:,, uhni, baba jedna!,, Zrazu bolo ticho...

svano
26. říj 2013

Bola som so 4-ročnou dcérkou u kámošky na nâvšteve, keď prišiel domov jej manžel. Prihováral sa malej:,, ahoj, dávno som ťa nevidel,no ty si už narástla...,,Dcérka mu odpovedala:,, nooo, ja som už veľká, už mám nôžky až po zem.,,

nikak23
26. říj 2013

Pytam sa nasho 4 rocneho skolkara"Filipko,co ste mali dneska v skolke na obed?"odpoved bola"mami,ved si precitaj na nastenke,vies citat,nie?".