"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

akrim1311
2. lis 2013

z okna v obývačke je vidno komín.A menší syn prišiel za mnou do kuchyne a prštekom ma volal a vravel"poď,poď so mnou do obývačky,niečo ti ukážem".Tak teda idem,čo za chobotinu zasa vymyslel.A ukázal prstom na komín a vraví:"Vidíš,ide biely dym!Zvolili pápeža!"(čo si to tá detská hlava dokáže zapamätať 😀 )

acikaa
3. lis 2013

včera ma syn vytočil a tak som na neho už zvýšila hlas a ten mi na to : "ty máš taký zlý mozog! Musím ti ho prepnúť na zeleno lebo ti svieti červená " Nezmohla som sa len na rehot a pýtam sa ho a toto si odkial vzal? A on : "veď tam maš prepinák a pospájam drotami lebo stále len vrieskaš"

kaata22
3. lis 2013

Synovi pořád říkám, aby se nedloubal v nose. Nedávno jsem ho musela opět upozornit:
,,Robine, přestaň se dloubat v tom nose!''
On na to: ,,To dělaj jenom cikáni a prasata??'' 😀 vůbec netuším, kde k těm cikánům přiše 😅 l??

Manžel na něj před koupáním hodil mokrou houbu z vany, syn byl oblečený. Hrozně se rozzuřil a křičl na tatínka:
,,To se neděláááá, ty debiléééé!'' 😅 No, ať žije školka...

hexena
3. lis 2013

mam po case zozbierane(zapisane srandovne vyroky, mojich 2 synov, vacsinov toho mladsieho 🙂

dnes sme isli okolo prezidentskeho palaca a mladsi krici viackrat na cely autobus: Mamicka, tu byvaju indiáni!!! (nechapem ako na to prisiel 😀)

rozpravame sa co papaju zvieratka, ked sa pytam co papa macicka - ockavam odpoved mliecko - mensi zahlasi - HRANOLKY! po chvili rozpravania pridem na to, ze myslel Granulky. Tak sa pytam dalej. A co este? (stale cakam, ze mliecko) a maly pokracuje - Kecup a mäsko 😀 ( vplyv Mc Donalda 😀), no este ze nezahlasil, ze hamburger 😀

Mensi papa jogurt a krici. Maminka pod poskrabkat! Ja nechapavo, ze co? A on chcel pomoct vyskrabkat zvysok jogurta z kelimku 🙂

Sedim na zachode, maly pride za mnou, zdvihne ukazovak a prikaze: Maminka ukludni sa!!! (kde on na tie hlasky chodi? 😀)

alebo najnovsie zacne lamentovat - jezis-smarja - znie to tak smiesne z jeho suslavej pusy v hocijaky nevhodny okamih 🙂

nožník = nožík

este mam niekde zalozeny 1 papier, len musim najst, potom este pridam 🙂

kuwait
5. lis 2013

Moj muz robil rezervaciu v hotely a meno toho hotela je grand hotel Minerva ale on to nevyslovil Minerva ale My nerva....ako grandhotel moje nervy 😀 tak to smiesno vyznelo

doty1
5. lis 2013

Vo štvrtok sme boli u kamarátky, ona varila kávu, my dve sme sedeli pri stole. Kamoška otvorila dvierka na linke a tie rup a pánt v keli. My dve nič, stáva sa ale najmúdrejšia na svete "nezvažujete kúpu novej skrinky?" no sme odpadli 😀

včera v posteli "maminka moja krásna, ty sa celkom podobáš na čerta" 😀 tak dovi dopo 😀

hennyinnsbruck
5. lis 2013

Ja sice dieta nemam ale chodim sa prechadzat s kamoskou a jej malou.....
Minule sa chcela mala vonku vyzliect ,drzi si bundicku a krici Kake(hovienko) namiesto Jacke(bunda) tak som sa smiala ze co? 😀. Potom mi to kamoska ,,pretlmocila,, chiii.....

ivett1
5. lis 2013

včerajšie úvahy našej 7 ročnej slečny... pred spaním
Viki: "Mami, keby si bola sama, tak by si nemala deti?" ...
Ja: "Áno, asi by som nemala..."
Viki: "Ale, to je strašné...vieš si to predstaviť?! ...
Ja (už tak váhavo...): "No..."
Viki: "Tak, aby si vedela, keby babka nemala teba, tak by nemala NÁS, svoje vnúčatká! A keby si ty nemala nás, svoje deti, tak by si tiež nemala svoje vnúčatká!..."
a ešte na záver tak spokojne dodala ...."a tomu ja hovorím MAMIČKOLÓGIA ..."

hexena
5. lis 2013

Nas starsi nechce v skolke vsetko jest a raz ked som pre neho prisla (chodi len doobeda) tak mi ucitelka zalovala, ze nechcel jest sosovicovu polievku..
tatino sa ho doma vecer pyta co jedol v skolke - chlebik a aky? sosovicovy 😀

mne sa podarilo, ked som bola este slobodna napisat z dovolenky rodicom pohladnicu , kde bola len adresa a to policko kde sa pise text bolo uplne prazdne 😀 zabudla som napisat text 😀 neviem ako sa mi to podarilo a keby mi to neukazali, ze fakt, tak ani neuverim 😀

Mladsi syn prisiel ku mne hodil mi "kompliment" - Maminka ty si Drakula!!! (dovtedy som bola vzdy princezna 😀 )

Mladsi v autobuse vzdy krici a ukazuje na starsie zeny - mamicka to je babka STARA, ta babka je stara a 10x to hlasne opakuje aby to ta pani nahodou neprepocula 😀 sa vzdy hanbim a skusam nejako zchranovat situaciu...

Minule na zastavke ukazuje asi na 40r uja a hovori - Mamicka aha dedko! A ujo urazene - Ja nie som dedko, ja som ujo! 😝

hancazivocich
6. lis 2013

Na noc u babičky.. Kristýnko, pojď, já tě osprchuju...

A to jako v tomhle? (má na sobě tričko)

Umeju Ti komín... odpo - copak jsem nějakej dům či co? Já přece nemám komín..

Tak já ti teda umeju prcku... odpo - a nezapomeň na pipinku...

Doma :
Kolikrát Ti to máš ještě říkat? Odpo - Já nevím...třeba ještě jednou?

Mě z tebe dneska asi klepne... Já snad polezu po zdi.. Odpo - to asi neklapne, máš těžkej zadek...

klincek
6. lis 2013

nad nami byva stara pani, volame ju doma "babicka". vrzgaju jej dvere na satniku, a je to presne taky zvuk ako v rozpravkach so strasidelnymi domcekmi..je to dost pocut. nedavno to dcerka zachytila a pytala sa, co to je, tak som jej odpovedala, ze to je teta babicka a vrzga dvermi. ona si to skratila na "babicka vrzga". mne to najprv nedoslo, ale manzel sa zacal rehotat a vravi "len nech to nespomenie pred nou" 😀 ..az potom mi doslo🙂

kuwait
6. lis 2013

@klincek keby jej mala povedala babicka ty si si vrzgla,poculi sme ta,to by bolo 😀

klincek
6. lis 2013

@kuwait 😀 😀
veru, aj sa bojim, co onedlho porozpravaju, uz teraz (2 a stvrt roka) su ukecane az-az. a ked maju vyslovene naladu na blbiny, tak to vie byt zaujimave. a este sa hecuju navzajom, ktora da lepsie 😖 🙂

kuwait
6. lis 2013

muzovi hovorim (po anglicky bol tento dialog),ide zima kup si leotard(tu celotelovu kombinezu,ako spodky aby mal) a on ze co?Naco by som si kupoval leopard,ty si kup macku 😀 .Ja neviem ci je hluchy leotard-leopard vsak logicky preco by som mu hovorila aby si kupil na zimu leoparda? 😀

mahmulienka
6. lis 2013

baby si lepili nalepky na skrinu v izbe. o chvilku dobehla jedna s nalepkou na ruke,druha s nalepkou na nohe,o chvilku si zacali oblepovat tvare a potom pribehla starsia so strasnym smiechom ze mamiiiiiii aha co mam na zaludi 😀 (myslela hrudnik,no netusim,kde pocula slovo zalud...)

mahmulienka
6. lis 2013

@hexena ja som sa raz tak malovala pred zrkadlom a saska sa ma pytala preco to robim.tak som jej z prce povedala,ze starsie tety sa uz musia malovat,aby boli krajsie.2dni na to sme sli busom a sadla si oproti nam taka cca 55rocna kraslica-doslova.a saska vtedy zavelila (mala asi 3roky) "mamiii ta teta je asi veeelmi stara a skareda,ze?" som myslela,ze sa prepadnem 😀

zofrinka
6. lis 2013

my sme mali takú dedinskú slávnosť, kde každý každého pozná...po slávnostiach sme sa zišli viacerí v kultúrnom, aby sa poupratovalo, a tak...dopilo, čo zostalo!!! Samozrejme-chlapi, chlípne reči.....tak som jedného z nich stále uzemňovala, ale tiež mierne "oplzlo"...on mi na to hovorí v srande - "ty si skazená jak aj tvoja mama!!!" Môj syn (5 rokov) to počul a pýta sa ma: "Mami, vy ste s babkou po záruke?" 😀 😀 😀

monikafilip
6. lis 2013

Tiež pridám pár drobností:
V noci je tma a svieti miesac ( mesiac), miesac usmiva sa (mesiac sa usmieva).
A moje obľúbené: sipček = psíček.

nina233
6. lis 2013

Tak nas ine posledne dni nic nezaujima, len ako sa vyraba elektricky prud. No nemusim pisat, ako som sa narozmyslala a improvizovala 😉 , kym som to drobcovi (3r.) vysvetlila, az som nakoniec nasla na nete skvely "polopatisticky" postup.
Ak by ste mali zaujem pre drobcov, tu je:

https://vimeo.com/52536454


A od dnes to kazdemu drobec rozprava, vsetko popisuje, ale hlavne sa mu paci to, ze maminka sa moze fenovat a tu elektriku vyrabaju len kvoli mne 🙂

ichbinich
7. lis 2013

Ja mam jeden Halloweenovsky:
My na Halloween neotvarame, alebo naozaj nie sme doma. Tohto roku sme prisli neskoro, ale aj tak, ked uz som ukladala syna spat, niekto zvonil.
Syn sa pyta, ze kto zvoni? Ja ze deti, co pytaju cukriky. On na to: My nemame cukriky! (Ma pravdu, klasicke cukriky nikto z nas neje a nemame ich ani doma.) A potom to zabil hlaskou:

Nech idu na stanicu do Sparu a tie cukriky si kupia!

(Spar na stanici ma vynimku, moze mat ovorene az do 9 vecer, a syn to vie. Tu v Rakusku neexistuju 24-hodinove obchody ani nedelny predaj.)

ivett1
7. lis 2013

@ichbinich má pravdu😀presne tak, nech si kúpia😀 čo majú čo, tie detiská, otravovať😀😀

ichbinich
8. lis 2013

@ivett1:
No u nas v sidlisku to je medzicasom fakt uz iba agresivne zobranie ☹
Lebo to zneuzivaju predpubertaci az pubertaci, a ani si len nedaju tu namahu, ze by sa prezliekli. Nehovoriac o tom, ze ani nevedia, ze maju povedat nejaku smiesnu basnicku alebo tak. Iba skriknu "Süsses oder Saueres", nemaju sajnu o tom, co to vlastne znamena (ze im nikto neda citron 😉), a potom este striekaju penu na holenie na zvonceky a podobne... ☹
Pred par rokmi chodili mensie deti, pekne prezlecene, aj ich mamy boli prezlecene, tak to sme otvorili a dali sladkost. Ale teraz uz nie ☹

ivett1
8. lis 2013

@ichbinich tak u nás sa táto "tradícia" našťastie neujala...aj keď ...halloween už "oslavovujeme"... 😅 ...ale zatiaľ len ako party ... inak, zaujímavé, akí sú tí puberťáci vynaliezaví ... ale, asi im skôr ide o to striekanie holiacej peny na zvončeky ako o cukríčky, či ... 😅

ichbinich
8. lis 2013

@ivett1 :
Dobra otazka, ze o co im teda ide... Horsie sa ale davali dole tie "hady" zo spejovej flasky. Neviem, ako sa to vola. Vystrekne to taky tenky penovy pasik. Ten ked raz uschne, tak konec. Isiel dole zo dveri aj s lakom ☹ A to uz je poskodzovanie cudzieho majetku...
Ale kdesi som citala, ze jedna sa prezliekla za upira a tak otvarala dvere. Tie prekvapene tvare by isto stalo za to filmovat 😀
Ako party este hej, ale my mame na prezliekanie fasiang 😉

hexena
8. lis 2013

@ichbinich takto sa u nas na slovensku zvrhla uz sibacka, kazdy chodi skor peniaze zobrat - pubertiaci z rodiny - nez aby islo o nejaku tradiciu. teda v BA. mozno na dedinach je to este ine...

zofrinka
8. lis 2013

Baby, teraz ma ešte napadlo.......moja známa, už teda staršia pani, mala na víkend vnúčatká a najmladší z nich, nakoľko sa v škôlke učili zvieratká, tak chcel babičke lichotiť. Ráno po prebudení, vliezol si ku babke do postele pod perinku, hladkal ju a hovorí....: "ty moja cicuška, ty moja pipuška, ty môj havinko, ty moja kačička..........ty moja sviňa bradavičná!" 😀 😀 😀 No uznajte, nieje zlatý??

ichbinich
8. lis 2013

@hexena:
To mas isto pravdu. Aj ked ja som velku noc nenavidela odjakziva, tak som rada, ze tu sa akurat jedia vajicka a sladky chleba k varenej sunke a chrenu 😉
Ale skomercializuju vsetko. Najnovsie sa maju davat darceky aj na velku noc. Ze nie len nejake cokoladove vajicka, nie darceky. A v adventnych kalendaroch je tiez 24 minidarcekov...

Ale k teme:
Syn pozeral zaverecnu scenu vo filme Cars, kde to zelene auto Thunder naschval sposobilo nehodu. Tak hovorim, ze to nie je dobre, ked naschval nabural. A syn to potom skomentoval, ze pojdeme tam, kde byva Thunder a on mu potom povie, ze sa to nerobi 😀

(Nooo, do studia Pixar by som sla hned, a mozno by mi stacil DisneyWorld 😉 😀)

akrim1311
8. lis 2013

Daňo sa malo od pondelka do stredy naučiť na náboženstvo modlibu Verím v Boha.Už zúfalá som po niekoľkých skúšaniach na neho vyštekla-"Pre Krista Pána,aspoň počúvaj,keď ti to recitujem!!!!!"A on-"mamina to sa volá Verím v Boha,nie Krista Pána."-Tak aspoň prvú vetu si zapamätal 🙄

hexena
8. lis 2013

co si dnes papal v skolke?
chebik s pomazankou, polievku a spagatik...
SPAGATIK???
potom ma napadlo, ze mysli spenatik 😀

hexena
8. lis 2013

udrel si ocko tak mu to chciem pozriet a hovorim - Otvor oko!
a on otvori usta dokoran ako u lekara a povie "áááááá"... 😀