• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

22. února 2017 
Máňa (4-zajtra 5) sedí doma na hajzlíku a deklamuje "..počkaj muž môj, či nevidíš, že tá mladá žena čaká dieťa? A je veľmi, veľmi unavená?!....."atď, celý vianočný program za všetky deti z ich triedy a ešte si pred tým aj povie: A teraz Miška:"..."....a Kristián:"..." A Mia:...... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. pro 2013 ve 21:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (25)
@ketrinka17 Moja mala ma 11,5 mesiaca a ked je povieme: Povedz tata, vzdy zahlasi: Koko.
Bojime sa, co povie, ked sa nauci t. :grinning:
6. pro 2013 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
manzelik: A na co pijes ten caj pre dojace matky? :slight_smile:
6. pro 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (13)
po večernom šteklení a bláznení s mojími deťmi sa môj 3-ročný syn postavil a citujem: " Poďme sa ešte svrbiť " :slight_smile:
6. pro 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (25)
Ked nechcem nieco mojmu pampusikovi dovolit, tak na mna krici...Ja nebudem Tvoja mama! No veru nebudes, zlaticko :wink:
6. pro 2013 ve 22:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (16)
Dnes sme cestou v aute spievali...aj nejaké te ľudovky padli, dali sme A na hure, tam je "na frasa mi na frasa mi takoho frajira...." a obe naraz zo zadu "na aké prasa? prečo na prasa?"
6. pro 2013 ve 22:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@mimisami ja som ako decko bratovi rekla "nesvrb ma".. :grinning: ma steklil..
6. pro 2013 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@victory1 tak to je ešte šikula :wink: kamarátkin manžel tiež dostal pokyn,aby upiekol zemiaky v rúre.Ona nebola doma a keď prišla,zistila,že zemiaky mali solárko :grinning: zapol tam len svetlo a zabudol na stupne+všetko ostatné :grinning: :grinning: :grinning:
7. pro 2013 v 15:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (35)
dcera (2,5r) Ja teraz nepocujem, lebo mam na vonok okuliare :sunglasses:
7. pro 2013 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Hovorim mojmu 2 r. synovi - Spi uz!!! odpoved: Nebudem spit!!!
8. pro 2013 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
dcéra /3r./ pozerala na TV a dávali zblízka záber tvárí ľudí a malá sa zrazu pýta: "Na čo majú všetci nosy?" Som ju chcela akože usmerniť, nech sama na to príde, tak sa jej pýtam: "A ty máš na čo nos?"odpoved: "Na šušne." :slight_smile:
8. pro 2013 v 00:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (34)
Drvivá väčšina rodín má doma na Vianoce vianočný stromček, len my máme vianočný ozdobník /podla 3ročnej/ :slight_smile:
8. pro 2013 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (15)
robila som avokadovu natierku a potom mi Dia hovori : mami, ja som sa zachutila do avokada
8. pro 2013 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (12)
isli sme v aute a vedla nas zastala cisterna Rajo s mliekom a na nej bolo tusim Varga - Levice. Tak hovorim ze "aha, vezu mliecko z Levic, budu robit v Raji jogurty".... a Dianka na to ze "mami, to fakt, mlieko od leva?"
8. pro 2013 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (14)
moja 4 rocna dcera pred spanim raz povedala: " Chcela by som uz chcela frajera" .. a ja na to: "A na co by ti bol?" ... jej odpoved ma mierne zaskocila: " Aby som sa snim mohla bozkavat ... !!!" :grinning: vtedy som nevedela ci sa mam smiat alebo co robit :astonished: alebo raz ked sme obalovali mäsko v struhanke tak mi pomahala a potom neskor mi hovori :" Mamiii ,budeme aj nabuduce obalovat mäsko v rezanke?" :grinning: :grinning: radost s tymi detmi
8. pro 2013 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
položím dnes na obed pred malú tanier a ona kričí: maminkááá ja chcem to ZAPNUTÉ !!!! Chvíľu mi trvalo kým som pochopila, a výsledok ? dala som jej na tanier mäsko nakrájané na kúsky a ona chcela celý kus - plátok :grinning: :grinning: !!!
8. pro 2013 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (23)
Väčšinou vždy viem, o čom môj 2-ročný syn hovorí, aj keď ostatným unikajú súvislosti, ale niekedy aj mňa odrovná úplne nezrozumiteľnou vetou, ako napríklad dnes, keď sa ma v aute z ničoho nič opýtal: "Maminka, kde je tá stopka, čo pohľadal ten tiger?" ??? Teda, fakt som netušila a stále netuším, o čom to bolo.
8. pro 2013 ve 22:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
ked niekam ideme a ponahlame sa, tak kym zamykam dvere prosim synov nech stlacia zatial vytah...
minule prosim mensieho - Marecek zavolaj vytah!
on sa postavi k vytahu a krici do strbiny - "Haloooo vytah! :grinning: :grinning:

to je nas taky maly šašo

este zopar jeho perliciek (nestiham ani zaqpisovat :sweat_smile: ):

- Mamiii ja som dal konikovi dole OPASOK (myslel sedlo)
- dopapal obed a krici Mamiiii pod ma utriet ja som MASTENY (myslel mastny)
- Mamiiii ja nechcem jest tu SUPKU!!! (myslel korku z chlebika)
- pupok vola pipik :sweat_smile:

a dnesna perlicka - na mikulasa dostal Milku Oreo - pozera sa na obal a ja ho chcem vyskusat ci si pamata este tie cierne kesiky a reklamu na ne - pytam sa . aka je to cokoladka? a on spravne - "OMLIEKUJEŠOVÁ"
:grinning: :grinning: :grinning:
8. pro 2013 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@h2 ja som takto pol dňa hľadala s dcérou DILOVAČKU. Maminka, požičiaš mi tú dilovačku ??? a psie oči na mňa vyvalila :slight_smile: a ja som za toho pána nevedela čo chce ! No nakoniec som ju zobrala na ruky a hľadali sme. A aj sme našli - hore v skrinke : kaukulačku !! :grinning:
8. pro 2013 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
minuly tyzden napadol sneh, ale aj zmizol, ostali len take fliacky a moja 2,5 rocna dcerka volala moju mamku k oknu: pod sa pozriet aky zdochnuty sneh!
8. pro 2013 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (25)
@edulkobaby :grinning: KokoTata :grinning:
8. pro 2013 ve 23:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
este jedna mikulasska basnicka od nasho polepetka:

Povedz mi Mikulas co v tom vreci mas?
Ja mam v tomto vreci, same dobre deti... :grinning: :grinning: :grinning:

(chudence :grinning:)
8. pro 2013 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (22)
@hexena Keď sme pri tých básničkách, tak môj má takúto "skrátenú verziu" pesničky Pec nám spadla:
"Pec nám spadla, pec nám spadla,
ktože nám ju opraví?
Zavoláme kominára
a už je to hotovo."
Nuž, logiku to má, tak načo toľko vysvetľovania okolo. :grinning:
8. pro 2013 ve 23:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (20)
mam od malicka taky zlozvyk, ze ked sa na nieco sustredim tak si "pomaham jazykom" (olizujem si pery)
minule to bolo ked som malemu obuvala cizmy - a on sa na mna diva takym pohladom v style, ze ma prichytil pri niecom zlom a zacne poucovat - "Maminkaaaa ale olizuje sa len zmrzlinka!...neolizuj sa!"
9. pro 2013 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
mamiii aj ja by som chcela takú VÝCHODKU ! ...?? pozriem na ňu a ukazuje mi v knižke hradnú bránu! :grinning:
9. pro 2013 v 01:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
mamíí ZAMAŠLIČKUJ mi to :grinning: = zaviaž tú šnúrku na mašličku :slight_smile:
9. pro 2013 v 01:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (10)
Ukazujeme si v knížce zvířátka a já říkám třeba: "Tohle je jezevec", a Sam (2,5) se na mě podívá a přísným hlasem důrazně povídá: "A ten se NEPAPÁ!!!"
9. pro 2013 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
@romcovaklarka - tak jasně, jezevec se nepapá, to má pravdu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. pro 2013 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dendy1 aj moja dcera si vymyslala, vytvarala na vsetko vlastne slova. Cukrik bol "kama" a voda bola "abo". No ani v naznakoch sa to nepodobalo....Len raz za mnou prisla do kuchyne a pytala si kamaabo...a tak som jej dala cukrik a krutila hlavou, podala som jej vodu, odpila si, a zas krutila hlavou a kamaabo mlela a mlela. Potom uz malo chuda nervy, lebo mamka bola pribrzdena a nechapala...
Asi po hodine ma osvietilo, ze chce vlastne sladku vodu! Spravila som jej vodu s malinovym sirupom a konecne ma po kuchyni sprevadzal stastny dcerkin usmev. :wink:
9. pro 2013 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
moja starsia, mohla mat 2-3 roky, chcela rozprestriet dazdnik, tak mi povedala rozkroc mi ten dazdnik! :grinning: :grinning: :grinning:
9. pro 2013 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (16)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek