"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

monikafilip
16. pro 2013

@h2
K tomu Shrekovi ma napadlo, môj syn (skoro 4 roky) na Shreka hovori, že je to žaba. A keď chce pustiť túto rozprávku, povie: Maminka, pusti mi žabu. 🙂

doty1
16. pro 2013

v piatok čítam HN a tam na zadnej strane boli diela, ktoré sa tento rok predali v našich aukčných sieňach. Malá pribehne, pozrie čo čítam a zahlási "jéééj, to je pekný obrázok, taký by som si tiež priala od Ježiška" a bezstarostne odbehne. A na obrázku Martin Benka, predaný za 106 tisíc € 😀 😀 No moja, sa nevoláš Onasissová, možno o rok 😀 😀

pifina
16. pro 2013

minule som malej spravila domcek z kartonovej krabice (to je teraz najvacsia zabava, zatvarat a otvarat okna, dvere ...) a ked sa vratil manzel z prace, tak ho vitala cela natesena - tatik, do krabice spinkat 😀

livka299
17. pro 2013

Môj malý niekde počul, že na Vianoce sa treba obdarúvať. Dnes prišiel za mnou s tým, že on mi nakreslil obrázok, čo mu dám ja....??? No baby raďte....zatiaľ som tému rýchlo zmenila 😅 Jasné, že darčeky čaká aj od Ježiška 😀

cmulinko
17. pro 2013

rano mi vravi syn,ze ked bude dospely,tak si ma vezme za zenu.Manzel to pocul a hovori mu...Palko este si to rozmysli ci naozaj chces maminku 😀 nie je az taka dobra manzelka 😀 . Syn nechapavo sa pozrel na svojho otca a vravi mu '' to je tvoj problem,ze nemas dobru zenu...mal si vybrat inu 😀 😀 .Ja maminku milujem...a preto ju chcem 😀 😵

buffinko
17. pro 2013

cestou zo škôlky, očividne si chcela overiť škôlkarsku debatu: "Mami, naozaj existuje zápal slepého PERA?" 😅

klincek
18. pro 2013

@livka299 za to, ze ti nakreslil a daroval obrazok, mu ty mozes upiect a darovat dobry kolacik 😉
Jezisko samozrejme prinesie "ozajstne" darceky 😅

mimisami
18. pro 2013

no včera ma môj 3-ročný syn zabil..........piekla som vianočné pečivo a na záver prišlo namáčanie, toľko sa mi s dcérkou tmolili pod nohami až im hovorím "decká choďte sa hrať, tak mi pomôžete najviac "..............a Samko hovorí: "Miška pome sa hrať, lebo je nasraná "..............., no nevedela som či som dobre rozumela, ale keď som počula muža ako sa od smiechu potichu pučí v obývačke, bolo mi jasné, že som počula dobre. Podotýkam, že výrazom tohto typu sa doma snažíme vyhýbať, ale asi ich stíhať absorbovať od starších kamarátov svojej sestry................

ancovec
18. pro 2013

minule ako som dojcila malicku, tak sa jej pyta tatusik, ze ci sa podeli aj s nim a ona mu na to zfleku povedala, tatusik nie to je kozacie, to by ti nechutilo, skoro sme sa pocikali od smiechu :D

pifina
18. pro 2013

dalsi sklonovaci kusok 😀 citame akurat psicka a macicku a strasne sa jej paci cast o tom, ako piekli tortu a zly pes ju zjedol ... listuje v knihe a vravi mi: hladam zly pesa 😀

victory1
18. pro 2013

Dnes som bola na dentalnej hygiene. Hygienicka mi dokonale "oskrabala" zubny kamen a mam tie zuby take nejake ostre a stale mi tam ide jazyk. Tak som sa drahemu stazovala, ze uz mam z toho cely jazyk zodraty. A mala na to zahlasi: " Ty mas zodraty jazyk? Hm...sa necudujem, ked s nim tolko meles..." 😕

...a to je draheho "skola", ten jej stale hovori, ze "nemel a obliekaj sa, alebo nemel a papaj..." ..no, tak som radsej aj ja prestala mliet... 😝 😀

vevesh
18. pro 2013

dalsi "skolkarsky": jedla som potajomky poffiterolles (pecivo plnene vanilkovym kremom v kakaovej omacke) a kdeze v tej omacke je aj dost vela bourbonu, tak som nechcela, aby mala to jedla. no ale prichytila ma ako to ja jem a so zvedavym pohladom: mamiiii, co to papas?
pokusam sa kamuflovat: no to je take nefajne, to by si ty nejedla...
ona: no dobre, ale co to je cokolada??(je zatazena na coko..)
ja: nie, to nemas rada..
ona: aha, mamiii, ale povedz co papas ??
ja: take fuj..to nechces...
ona po chvilke premyslania: to je kakanica??? 😕 😕 😕 😀 😀
ja: a to si odkial take zobrala, ze kakanica sa papa??
ona flegmaticky: zo skolky, niektore deti maju kakanicu na desiatu... (u nas rodicia balia desiaty do skolky) 😕 😀 😀 😀 😀 😀

nice202
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gresa
18. pro 2013

Ráno sme mali zapnutú telku a dávali reprízu Chlapi neplačú a dcérka hovorí: Ježiši, zas je tam ten Gabo 😀 😀 😀

doty1
18. pro 2013

dnes sme si rozprávali o povolaniach a naša Dorotka "aha, tak môj ocino má mäsiarstvo, tak je mäsožravec" 😀

buffinko
18. pro 2013

nacvičovali sme s malou opozitá - opačné slová na logopédiu.
ja: "Keď niekto nie je strapatý, je?"
ona:"Učesaný"
ja: "Keď nie je teplo, je?"
ona: "Zima"
ja: "Keď niekto nie je hladný, je?"
ona (hlboké zamyslenie): "Veselší"
svätá pravda, Platón by sa určite potešil tomuto uhlu pohľadu 😀

susu29
19. pro 2013

Ráno sme našli dcéru (vtedy asi 4 roky) spať v obývačke na gauči, tak sa jej pýtam, či jej nebolo zima a ona mi nato: "Nebola, som sa prikryla s tatovými trenkami." 😀

janinah
19. pro 2013

Povzdych môjho 8ročného adresovaný jeho dospelej sestre/ treba najprv napísať,že naša rodina sú ja s mm,dcéry 20 a 18 a syn 8/...Leni,ja som jediné dieťa v našej rodine a potom sú tu len sami dospelí...Leni,ja som ako mravec medzi pavúkmi 😒

victory1
20. pro 2013

@janinah no, to sa teda pekne citi vo vasej rodine..chuuuda... 😀 😀 😀

voskovaeva
20. pro 2013

Moja dvojrocna dcera si oblubila rozpravku Mašu a medved .Raz som ju ucesala a ona stale chodila , ze ja Maša a ukazovala na seba 🙂 a potom sa otocila na mna a vravi a mama medved 😀 mali ste videt tu škodoradost muza

janinah
20. pro 2013

@victory1 no,mne to skôr pripadá ako včelia kráľovná medzi robotnicami včielkami,kto je tá kráľovna obletovaná celou rodinou asi písať nemusím 😀

bosacka
20. pro 2013

dnes mm umyval sporak a dcera (2,8) sa pozerala a hovori: "ty si bol v mojom brusku, mamicka bola v mojom brusku..... a ked si bol maly, naucila som ta umyvat sporak..."

garfie
21. pro 2013

Sestra dnes povídá mé pětileté dceři-a toho kapra budeme mít celý den ve vaně a večer ho pak zabijeme,ééé-vlastně pustíme do řeky....a ona: "zabitého?"

sissmiss
21. pro 2013

pred par dnami som viezla syna zo skoly a aj babinu co prisla na navstevu k nam. Priniesla mu darcek svetielko. A syn zhodou nahod zacal cestou snivat ze on surne ale naozaj surne potrebuje svetlo, lampas a ze naozaj chce. Potesili sme sa a babi mu hovori- vies, skus si to zelat a mozno sa ti to splni, zavri ocka, zatni pasticky a povedz, zelam si svetielko 😵 Maly sa potesil, zavrel ocka, zatal pasticky a tuzobne riekol- zelam si furbiho 😀

klarawerder
21. pro 2013

Včera náš pes dostal mírné zažívací potíže, a tak měl slabou chvilku a nahlas si pšouknul. Naše dvouletá dcera (vícejazyčná) se na něj jen ohlédne přes rameno a hlásí: ,,Oooh, nein!" 😀

klarawerder
21. pro 2013

Jinak mi ještě trvalo rozkódovat 2 výrazy naší dvouleté dcery: "pičinón" a "pičina" (podotýkám, že před malou sprostého slova nevypustím)...takže po složitém zkoumání jsem zjistila, že první výraz je synonymem balzámu na rty....to druhé už bylo jednodušší - princezna 😎

cmulinko
21. pro 2013

moj manzel ma jednu velmi nepeknu vlastnost pri soferovani...nadava a kazdeho pomenuvava urcitou nadavkou ci nepeknym slovom co sa mi vobec nepaci.Minule sme isli autom cela rodina a samozrejme zas niekto nazuril manzela a ten uz mal na jazyku slovicko a uz uz to z neho skoro vyskocilo ked mu vravim '' bud ticho pred detmi a krot sa. V tom moja 2,5 rocna dcera zakrici zo zadu na manzela '' tata to je cigan? ''.....ja som sa skaredo na nu pozrela a vravim jej '' nie je to cigan,preco by bol ?....a ona na to '' jaj,tak tento je kreten ? ''

tatazdenek
21. pro 2013

Moje děti mají dar pronášet moudra, např: Tati, kdy bude oběd, už dlouho nebyl...

tatazdenek
22. pro 2013

Nebo: Tati, ten oběd byl tak dobrej, že ho ani nechci vykakat...

kuwait
22. pro 2013

pytam sa syna are you happy?A on No,after tomorrow I will be happy(to bude stedry den )