"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

doty1
20. led 2014

@lalus
@kuwait
no je to sila 😀 a vždy si predstavím, ako som sa tvárila - akože "normálka, toto za mňa vždy robí sekretárka" 😀

ivinka77
21. led 2014

"Mamiiiiiiiii a vies co ? Ja som dnes bola v skolke vonku len v pancuskach !"
"Boze Teri a preco si si nedala leginy ?"
"No ved lebo som chcela byt SEXY KOCKA predsa !!!"
"Jezis a pani ucitelka ti na to nic nepovedala ?"
"Nie, ona si to nevsimla a ja som jej to neprezradila, lebo potom by chcela byt sexy kocka aj ona !!!"

yukki
21. led 2014

Máňa (5): )Mamiiiii ja ťa vidím v smetnom zrkadle!

Máňa, smetný je kôš..........zrkadlo je spätné 😝

tortelinka
21. led 2014

@cairka náš krpec zásadne hovorí "Bolek a druhý"

xabri
21. led 2014

Malý/4r / sa naučil čítať čísla. Tak sme si čítali rozprávku,kde deti postavili jedného snehuliaka a potom druhého.Otázka bola koľko bolo snehuliakov. A malý mi odpovedal jeden a jeden.
Ja.Super a to je koľko?
Syn:11
Ja:Jedenásť??????
Syn:No áno veď dve jednotky vedľa seba je 11 😉

yukki
21. led 2014

Mami a skade kura nosí vajce?
Nooo..má len jeden otvor, z neho kaká aj ciká aj vajcia nosí. Kloaka sa to volá.
A kde má tú KOALKU? ja som ešte nevidela......na kure koalku.

No, ta to ani ja, deti moje drahé...

xabri
21. led 2014

Malý mal vtedy asi 2,5 roka išiel so mnou na wc do kabinky.Samozrejme hneď ho zaujala moja ,,jazdecká poloha" a začali jeho hlasné filozofické úvahy : "odkiaĺ mi to tečie a prečo nemám pišáka a čo mám namiesto pišáka, ktoré ukončil slovami : A nieže roztrháš záchod!!!!"

nanulik
21. led 2014

náš už tiež začína dávať "hlášky"😀 teraz dávame kvapky do nosa a potrebujem aby chvílku ležal, tak som vymyslela že mu počuvam brucho a hráme sa že tam má rybičky... minule ho napadlo že ide počuvať on mne rybičky v bruchu, tak som ležela, vyhrnula tričko a malý počúva.... odrazu mi nadvihol tepláky a hovorí:
G: - mama maš pipik?
ja: Gabi, mama nemá pipik, mama je dievča, iba chlapci maju pipik...
G: - mama nemaš pipik?! (zdesenie v tvári že mama nemá pipik) Dabi (Gabi) má pipik, kukaj....(a už ho vyberal von 😀)

garzonka
21. led 2014

@nanulik aj my sme riesili pipik , ktory ja nemam 😀 ale maly ma zacal ubezpecovat, ze sa to nejako vyriesi 😀

nanulik
21. led 2014

@garzonka má teraz obdobie že spoznáva rozdiely... minule som bola v sprche a samozrejme malý pri mne, a pozerá mi na prsia a hovorí "mama velké Dabi malé, ocino velké" 😀 "nie gabi ocino má malé prsia lebo je chlapec" zrazu sa zobral preč a mm mi potom hovorí "čo si povedala malému prišiel ku mne a pozeral mi pod tričko" 😀

garzonka
21. led 2014

@nanulik 😀

tunylyk
22. led 2014

"Tatiiik,mama nevie postavit vtaka." "Pocula si?Hm,ze nevies... " To sme sa uz s muzom rehlili ako dvaja blazni.Ej moj zlaty,to by si tu veru nebol a toho lego vtaka spolu nejak postavime😀 tak tato hlaska mojho Kubka o stavani vtaka uz mnohych za posledne dni pobavila,supnem ju teda aj sem 😀 mala este v ten den zaujimavu dohru,bol u deda a ked sa vratil,tak rovno medzi dverami zahlasil.Mamkaa a dedo mi postavil vtaka,aha sykorku 😀

Vcera sme vacsiu cast dna stravili v aute,dost sme cestovali,tak pri pocuvani radia a naslednom komentovani situacie na cestach sa zadarilo toto: Pozor,pozor medzi vranami nad Toplou jazdi zluta fabia a zelena ferencia aktualna informacia od nasho Kubka🙂

bea13
22. led 2014

dnes po navrate zo skolky dcera zacala riesit svojho "skolkarskejo frajera": mami, musim sa od Mateja odlepit, nasla som si nove kamaratky a musim sa im venovat, ale on sa nechce odo mna vzdialit, ja mu vzdy musim povedat, nech mi da cas, ze musim s babami nieco poriesit.... 😎 no neviem, ale mala som pocit, ze sa rozpravam s tridsatrocnou vydatou zenou ..... 😀 😀

damind
22. led 2014

@bea13 moja dcéra mala kamaráta v škôlke, nepohli sa od seba na krok. raz som prišla do škôlky a učiteľka mi vraví: dnes sme tu mali svadbu. Vaša Dominika sa vydala za Paťka". kto vie ako by to kamarátstvo dopadlo, keby ,,osud?" bol lepší. Patrik bol zo socialne slabšej rodiny. jeho mamička bola sirota, nemala sa na koho obrátiť o pomoc. manžel vymetal väzenia. keď toho mala chudina dosť, chlapčeka sa vzdala. adoptovali ho finančne založení manželia, po čase sa odsťahovali. od vtedy prešlo takmer 9rokov

romcovaklarka
22. led 2014

Sam tak jednou sahal rukou do vody v umyvadle a říká mi: "Tady je voda, cítíš?" Tak jsem bezmyšlenkovitě řekla: "Vidím, ale necítím ji, nejsem velbloud." Asi po týdnu projel za rohem autobus a Sam volá: "Mámo, autobus, slyšelas to?" A já: "Ano, slyšela," a Sam se zamyslel a se sebedůvěrou doplnil: "ale necítilas to, protože nejsi velbloud."

Tak teď si asi chudák myslí, že velbloudi mají nějaký telepatický schopnosti 😀 😀 😀

kuwait
24. led 2014

hladim na syna a hovorim si s ulubou ako dobre vyzeram(chcela som povedat vyzeras a vyklzlo mi z ust vyzeram) a syn na mna pozrie no teda mama ty si ale narcis pozeras na mna a hovoris si ako dobre vyzeras? A ja na to vsak co si moj syn ked ty dobre vyzeras tak aj ja hehe

alamo
24. led 2014

Sofia (3r.) si prohlizi me cestovatelske suvenyry.
S: co to jeee?
Ja: to je Lama z Peru a panenka z Kuby!
S: Scooby doo?

4stanka4
24. led 2014

@damind Kolegynin muž kedysi v mäsiarni pýtal 2kg bravčových krídel 😀

reanda
24. led 2014

@4stanka4 😀 😀 😀

akrim1311
25. led 2014

večer si umývali chlapci zuby a zbadali moju novú pastu(na citlivé zuby) s trošku ružovým obalom.A Riško:"mamina,môžeme si aj my umyť zuby s tvojou pastou?"Ja-"s touto radšej nie,deti takúto nesmú."A Riško:"aha,to je dámska". 😀

doty1
25. led 2014

ideálna guľovačka podľa mojej dcérenky : mami počkaj, naberiem si do rúk sneh, ty sa otoč a ani sa nepohni 😀

martinkatinka
25. led 2014

Malý dnes kuká na mňa ( na tričko, na prsia) a zahlásil: "mami, ty tam niečo máš".... vravím, že nie, nemám a on skríkol "Ja to vidím" 😀

h2
25. led 2014

Ja: Vilko, poď sa vycikať.
Syn: Nie, nie, netreba mi!
Ja: Len poď, už si dlho nebol.
Syn: Nie, až potom sa vycikám.
Ja: Kedy potom?
Syn: No potom, keď budú Vianoce.

h2
25. led 2014

Chystali sme sa so synom von, už sme boli komplet oblečení, aj obutí, otvorím dvere a vtom nám vbehne mačka do domu a cez otvorené dvere až do obývačky. Nahnevalo ma to, lebo som sa musela zase vyzuť, aby som ju dostala von, tak som na ňu volala: "Ideš von, Ty jedna mrcha malá!" Odvtedy syn, akonáhle mačku vpustím dovnútra, kričí: "Ideš von, Ty MUCHA!" 🙂
(Ináč, mačka sa volá Cecilka, podľa Vilka Cicelka.)

romcovaklarka
26. led 2014

Nevím už proč - jsem říkala, že si pamatuju takovou hru: "Přijela tetička z Číny, přivezla škopíček špíny" a Sam se na mě podíval jako jestli si z něj dělám legraci a pak mi povídá výchovným tónem: "Néééé, přivezla DŽÍNY!!!" Konzum, no 😀 😀 😀

tsterinka
26. led 2014

přeji pěkný večer,jsem ráda že jsem sem vlezla opravdu jsem se pobavila 😀 😀 😀 a vzpoměla si na perličky mojí dcerky.Měly jsme zakrslé králíčky holku a kluka, vždy když jsem je čistila tak jsem řikala holce ty čuryno ty tu máš zase bobků a tak,,,, no a jednou moje malá byly jí asi tři roky přišla ke kleci se samečkem a řiká mu "ty náš čů...." no já byla mrtvá moje máma se málem udusila smíchy,nevyhubovala jsem jí protože mi hned začla vysvětlovat proč ho tak nazvala. "no když holce řikáš čuryno tak kluk je č,,,," 😀 😀 😀

masinka
27. led 2014

piseme s prvackou diktat: Mama mu kupila vak a luk. Nasa dvojrocna na mna hladi a hovori. Mama mu ? Mama mu. Mama muuuu! a potom strasny rehot...... 😀
A teraz pridem do kuchyne, vyberiem z chladnicky hrniec s polievkou, zo skrinky misku.... a potom vezmem dzban s cajom a nalejem ho do misky.... tak uz viem, co mi to chcelo moje zlaticko naznacit.... 😅

masinka
27. led 2014

@tortelinka my mame sesternice Misku a Dominiku, tak ich Nelka vzdy volala Miska a ta druha.....
obe su blondinky, Miska je kucerava. prisli sme k nim na navstevu a Miska mala zrazu vyzehlene vlasy a zafarbene na hnedo, tak Nelka nevedela zaradit uz ani ju 😀

aceofbase
27. led 2014

Ráno mi malej (17 měsíců) utekl z nočníku. A ted jsem sbírala prádlo ze sušáku a koukám na zem, a říkám si kdo pod tím sušákem namazal na zem hořčici ??? Naberu trochu na prst, čichnu k tomu, (chtěla jsem i olíznout ) a ona to nebyla hořčice... 😀

victory1
27. led 2014

A u nas sa zas prejavil vplyv televiznych reklam.... 😠 Rano sa obliekam a kedze uz mrzne a necvachta blato pod nohami, rozhodla som sa obliect si biele nohavice...ako sa tak do nich sukam, doleti mala, v rukach rozbalena vlozka a ze: " A toto nahodou nepotrebujes??"... 😕 😀 " No nepotrebujem milacik, naozaj!" 😀 ..kukla na mna neveriaco.." No ako chces, ale mohla si sa dnes v robote citit dobre..a..a...bezpecne....teda, keby k tebe ktosi nahodou prisiel..." 😕