• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

22. února 2017 
Vyšli sme si so synom do záhrady, všade blato, trávnik v hroznom stave, prerastený machom. Syn pozerá na tú úbohú trávu a hovorí: "Maminka, pozri, ako je tu krááásne pokosené."
11. únor 2014 ve 22:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (18)
Syn dnes krici: maminkaa, ja chcem cukriky!!! Nic som nepocula...ja chcem cukriky!! Zas bez prosim, tak vravim: A ja chcem motorkuuu! No a nemame nic, lebo sme zabudli na carovne slovicka. A on na to: Cary-mary, fuk do sary..maminka tu mas motorku a frc! No skoro som si cvrkla :slight_smile: tak vravim aj ja: Cary-mary, fuk do sary, tu mas cukriky a chrumaj! Su dobre? A krpec maly sa chytil, ze dobre. A tvoja motorka? Tiez dobra. Kolka spokojnost aj bez ozajstnych cukrikov. aj zabudol, ze ich pytal :slight_smile:
12. únor 2014 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (43)
Môj otec hovorí dcére: "Ty si taká múdra . . .po kom si ty taká múdra? Určite po starom otcovi!" a moja babuľa "Ee, po maminke . . ." . . . :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2014 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (18)
Malá jak nerozoznáva to "dbp" ...a dĺžne mäkčene zväčša odignoruje..tak dnes číta v šlabikári... "Babka.. varí... dobre jeblá...
13. únor 2014 v 18:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (55)
13. únor 2014 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
muž dnes číta rozprávku: ...prechádzala sa pomedzi ostatné otrasné teliatka. (malo byť odrastené)
13. únor 2014 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (14)
Dcera sa ma včera pyta: Mama v kurníku byvaju kurničky? :slight_smile:
14. únor 2014 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (20)
Sedime pri ranajkach a maly (4r.) zacne rozpravat zazitok z viac ako spred roka. Nechapavo pozeram, ze si vsetko pamata aj do detailov a hovorim mu: " ty mas ale dobru pamat".
A maly odpoveda: "mami, ja mam plnu pamat, ako ty stale vo fotaku" :grinning: :grinning: :grinning:
A bolo vyriesene.
14. únor 2014 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (23)
Skladame si s krpcom puzzle - atlas sveta, vysvetlujem mu, ze zijeme v Europe, na Slovensku, zaroven preberieme vsetky svetadiely a na koniec sa ho pytam, ze kde byvame. A krpec pohotovo povie namiesto Europy : " no predsa v Eurovei" (nakupne centrum) :grinning:
14. únor 2014 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
Moje trojrocne ditko (chlapec) dostal magnetku z kostikov na ktorej bola nakreslena jezibabka s kocurikom na metlicke. Podavam mu ju do rucky a drobec mi vravi mami nechaj si magnetku, to je tvoja kolegina.
14. únor 2014 v 17:00  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (32)
Moja dcéra keď mala tri roky a chodilo "Modré z neba", tak povedala: "Mami už ide Modré z jeba" :grinning:
14. únor 2014 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
vcera sme robili darceky do skolky na Valentyna a vravim Sasenke nech porata kolko ich tam je, a ona, 1,2,3,4,5 a potom uz nevedela co povedat tak vravi "vela"...

tak isto toto je podarene, drobec ma astma bronchytydu a ked kasle tak niekedy sa povracka tak predvcerom tak mu trosku uslo a ona behom po mokre servitky a zacala to utierat skor ako ja som prisla, no zlata bola :dizzy_face:

boli sme vo fitku a tam maju "otecko a dcera tanec" tak som jej to vysvetlila co to je a ona na to ze ona pojde s tatikom a on bude fesak a da si koselu a ona pekne saty a pojdu tancovat :sunglasses: :grinning:
14. únor 2014 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Riško(4r)."Mamí,kedy už budú fašiangy?" Popravde ani neviem,ale čochvíľu,prečo?"Už by som išiel šibať." :confused: :grinning:
14. únor 2014 v 17:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
Tak zasa nieco od nasej mladsej. Dnes sme boli u logopedicky, a na pocudovanie aj krasne spolupracovala, tak ju logopedicka chvalila, a ked ju ku koncu pochvalila a hovori jej, ze n o este par slovicok, tak jej nasa mala zahlasila: "ale ja uz mam horuci jazyk" :grinning: ..........logopedicka skoro odpadla od smiechu a samozrejme uz sme skoncili, na radost malej
14. únor 2014 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (15)
Kukáme krasokorčuľovanie a Kika oči navrch hlavy, vykríkne: "mami on je slepý!"
"Kto????"
"Pozeraj ako má oči!" a už napodobňuje...
A tam nejaký Aziat akurát súťaží...
14. únor 2014 v 18:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
@yukki :grinning: Aj ja som "jeblá", že furt varím. :grinning:
15. únor 2014 ve 14:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
čtu pohádku o včelích medvídcích, maminka letí pryč a dává klukům rady do života: "Nelítejte nikam daleko, ať se neztrapníte." (neztratíte) :grinning:
17. únor 2014 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (12)
Keď bola staršia dcéra ešte malá, manželka sa pre niečo na mňa hnevala a pred ňou vravela:
"Ocko je snáď tupý!"
A dcéra:
"Tupý? No tak ho nabrúsime."
17. únor 2014 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (23)
U nás hlaša syna keď mu stale prízvukujeme aby si.obul papučky nech neprechladne....tak raz manželovi zahlásil daj si papuče tato lebo vychladneš :slight_smile: uf to by nebolo dobré
17. únor 2014 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (20)
pytam sa maleho: boli ta nieco? on: hej tuto, je toto lava strana?, a ja ze hej, tak on pohotovo tak to ma potom urcite boli srdiecko
17. únor 2014 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Práve dnes sme mali trochu vážnejší rozhovor s mladšou dcérkou, vravel som jej, že:
"Najväčší zázrak je mať lásku v srdiečku."
A ona:
"Áno a keď sa hádame, tak je to malý zázrak." :grinning:
18. únor 2014 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (11)
Dnes prepis písaných viet, Čo robí mačka? mačka rada spí.......v Kikinom podaní: Mačka rada ští. :rolling_eyes:
18. únor 2014 v 11:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (25)
aktuálne ...dávali v telke "skoky na lyžiach" ... Števi sa hral vo svojej izbe, ale prišiel si vziať niečo do obývačky, mrkol očkom na tv ...zdvihol obočie, uznanlivo pokýval hlavičkou a zhodnotil prípravu nemeckého skokana ...že, ...
"hm, je to vysoko...škoda...asi sa zabije ..." ... a odišiel naspäť do svojej izbičky ...
:grinning::grinning:
18. únor 2014 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (32)
18. únor 2014 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute, musim pridat dnesny zazitok:

Planujeme dalsieho potomka, a kedze som zabudla kupit tehutest, do malej flasticky som odlozila rannu moc, vravim idem do lekarne a kupim ,predsa to ukaze presnejsie.
Za pol hodinku ide syncek z kupelky a hovori:
-Mami spravis mi chlebik s maslom a medom?
Vravim :
- Medik nemame, ale lekvarovy ti rada namazem.
Nato syn:
-A vies ze klamat sa nesmie? Akoze nemame med?! Celu flasku si skrila za zachodom! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. únor 2014 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (36)
Menšia dnes mala ťažký deň :unamused: Poobede sme boli v knižnici, požičali knižky a doma malá hovorí " Som chcela tú o chalúpkovej perničke, tú kde je Martinko" :grinning: Polepetko môj :sweat_smile:
20. únor 2014 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Natálka na zvieraciu nôtu:

Po návšteve zubrej obory:
"Ja som videla kozu, čo sa volá zubor."

Po rozprávke o červenej čiapočke:
"Vlk zjedol starú mať aj starého maťa."

:slight_smile:
20. únor 2014 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
Tak nasa mladsia opat zaperlila :grinning: . Pyta sa ma "mami ja som co (vo zverokruhu myslela)?" odpovedam "ty si kozorozec". "A segra je co?", odpovedam "ona je panna". "Aha uz viem, a vy s ocom ste podvodnici" - samozrejme myslela vodnari :grinning:
20. únor 2014 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (17)
..Máňa menuje: január...február...marek...apríl
20. únor 2014 ve 20:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (18)
A toto je už trochu niečo uvedomelejšie ... :slight_smile:
Natálka a suseda:

N: A ja budem bývať v Anglicku
S: Tam budeš pracovať?
N: Nie, ja nebudem pracovať, ja budem mať muža ....
20. únor 2014 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (30)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek